ПАМУК ПОГАЧА НА КИФЛИЧКИ

  • 142 219
  • 359
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 273
VansiPansi поздравления на мъжа ти за хубавата идея с халвата  Peace
Значи щом става универсално ще го направя така. надявам се утре да имам с какво да се похваля  Hug

# 61
  • Мнения: 320
Успех! Дано съм била полезна  Hug

# 62
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Белтъка от яйцето в тестото ли се слага?
Благодаря   bouquet
Ако правиш със сирене, разбий белтъка на сняг, разбъркай с рендосано сирене и става невероятна плънка. От години правя солени кифлички, тестото също е без яйца и плънката е сирене с белтък.
Попаднах случайно на темата, ще пробвам и аз тези дни, може да пробвам и с халва.

# 63
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Аз мазах с цялото яйце + малко прясно мляко - винаги така си мажа.
И аз така Grinning

Значи иска ми се да направя тази питка за гости утре, и се чудя дали няма да я прецакам с тези плънки  newsm78 или да я направя без плънка?
Експериментите прави на спокойствие, а когато не си сигурна и чакаш гости - заложи на изпитаното Hug

Ако правиш със сирене, разбий белтъка на сняг, разбъркай с рендосано сирене и става невероятна плънка.
Идеално, мерси  Grinning

# 64
  • Мнения: 1 306
Ако правиш със сирене, разбий белтъка на сняг, разбъркай с рендосано сирене и става невероятна плънка. От години правя солени кифлички, тестото също е без яйца и плънката е сирене с белтък.
Попаднах случайно на темата, ще пробвам и аз тези дни, може да пробвам и с халва.
Любимата плънка за солени кифлички вкъщи, но аз добавям и счукано маково семе (доста) Laughing

# 65
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Мога ли олиото да заместя с масло?

# 66
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Ако правиш със сирене, разбий белтъка на сняг, разбъркай с рендосано сирене и става невероятна плънка. От години правя солени кифлички, тестото също е без яйца и плънката е сирене с белтък.
Попаднах случайно на темата, ще пробвам и аз тези дни, може да пробвам и с халва.
Любимата плънка за солени кифлички вкъщи, но аз добавям и счукано маково семе (доста) Laughing
Значи следващия път ще добавя маково семе.

# 67
  • Мнения: 1 120
Момичета,може ли малко разяснение - брашното за колко време се слага във фурната на 40 градуса за да се изсуши? В тавичка ли се разстила,нали?  bouquet

# 68
  • Мнения: 46 520
Не ви ли спада тестото като намажете с жълтък след втасването. Абсолютно всеки път ми се случва, затова спрях да мажа, но сега си викам, да е точно по рецептата и пак се случи същото Sad много ме е яд, така хубаво се беше надула.

# 69
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Никога не ми се е случвало. Дори правя така - втасва напълно, намазвам преди слагането във фурната само с разбито яйце, слагам да се пече, изчаквам намазаното да се изсуши, изваждам, намазвам втори път и поръсвам с каквото съм избрала и мушвам обратно във фурната. Така ме е учила свекървата - става много лъскаво, като лачено Grinning. Но никога не е спадало.
Я опиши подробно твоя процес на мазане.

Днес пак ще врътна една памук погача, но на кифлички понеже имам време.

# 70
  • Мнения: 46 520
...втасва напълно, намазвам преди слагането във фурната само с разбито яйце, слагам да се пече...

Това правя аз.
Като не слагам цялото яйце, а само жълтъка, предварително изваден, за да не е студен  Rolling Eyes разбит с малко вода или прясно мляко.

# 71
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Много странно. Предполагам, че с четката действаш лекичко, не натискаш? А като започне да се пече се надува, нали? Ако има следващ път разбий много добре цяло яйце и пробвай.

Момичета,може ли малко разяснение - брашното за колко време се слага във фурната на 40 градуса за да се изсуши? В тавичка ли се разстила,нали?  bouquet
Аз изсипах брашното в тава и сложих на най-ниската степен на котлона; като започна да се затопля с ръка разбърквах по цялата тава и така контролирах изсушаването. Не съм засичала колко е времето, но на око и опип прецених, че е готово, когато започна да става по-пръхкаво. Махнах от котлона и оставих да изстине напълно и след това пресях. Резултатът наистина е различен - в посока +.

# 72
  • Мнения: 46 520
Да, с четка и съвсем леко, но колкото и да е леко се получава като спукан балон Sad

Следващ път няма да има, няма да мажа повече  Mr. Green

А толкова хубаво се беше надула...
Нищо, поне беше вкусна, 1/3 замина за обяд Simple Smile половната доза направих. Не съм снимала, даже я ядох без да гледам  Crossing Arms Joy

# 73
  • Мнения: 493
И аз " Благодаря" за сполучливата рецепта   bouquet
Бях се отказала от правенето на питки след няколко несполучливи опита. Направих 1/2 доза от тестото и пекох в по-малка тава.Оставих да втасва около 2 часа докато приготвям други неща за гостите, които очаквах. Наду се много ( макар, че и аз се съмнявах дали няма да е малко тази мая за това количество брашно). И при мен леко спадна тестото при намазването, но я сложих да се пече в студена фурна и докато загряваше фурната тя явно втаса отново и почти излезе от тавичката. Резултата беше чудесен и гостите останаха очаровани  Peace Дори си оставиха настрани пържолите и предпочетоха пита с шарена сол  Joy , че е по-вкусно.

# 74
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Човече, да не би да е превтасала?

Общи условия

Активация на акаунт