Децата и голотата

  • 21 201
  • 323
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 712
.......А за тези, които не се къпят след спорт нямам думи Sick Sick Sick
Ми и аз съм спортувала и никога не съм се къпала там. По-удобно ми е да се кача в колата, както съм със спортните дрешки и да се изкъпя след 20 мин вкъщи. И не защото ме е срам да се съблека пред 20-30 други голи жени, а защото не ми се мъкнат душ-гел, шампоан, крем за тяло, хавлия, чисто бельо и т.н. Просто си е до удобство.
А пък за кърменето... Ако съм решила да прекарам целият ден навън няма да се прибирам през 2-3 часа специално, за да нахраня детето. Ще го храня където и когато мога. Да не съм сложила ММ на колянцето си, за да ми целува ц***те? По-естествено нещо от кърменето няма и мен лично винаги ме е разчувствала гледката на кърмеща жена. Не казвам, че трябва да се съблече гола до кръста или да си развява бюста пред погледите на всички, но не трябва и да се крие в някое тъмно, безлюдно ъгълче сякаш прави нещо срамно. Crossing Arms

# 271
  • София
  • Мнения: 235
.......А за тези, които не се къпят след спорт нямам думи Sick Sick Sick
Ми и аз съм спортувала и никога не съм се къпала там. По-удобно ми е да се кача в колата, както съм със спортните дрешки и да се изкъпя след 20 мин вкъщи. И не защото ме е срам да се съблека пред 20-30 други голи жени, а защото не ми се мъкнат душ-гел, шампоан, крем за тяло, хавлия, чисто бельо и т.н. Просто си е до удобство.
А пък за кърменето... Ако съм решила да прекарам целият ден навън няма да се прибирам през 2-3 часа специално, за да нахраня детето. Ще го храня където и когато мога. Да не съм сложила ММ на колянцето си, за да ми целува ц***те? По-естествено нещо от кърменето няма и мен лично винаги ме е разчувствала гледката на кърмеща жена. Не казвам, че трябва да се съблече гола до кръста или да си развява бюста пред погледите на всички, но не трябва и да се крие в някое тъмно, безлюдно ъгълче сякаш прави нещо срамно. Crossing Arms

Напълно подкрепям !  newsm10 Дано повече хора да мислят така, че вече почнах да се отчайвам.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Значи, темата за публичното кърмене на дете  наскоро я заключиха. Не мога да разбера, каква е тая краста, да я чоплите постоянно. Неуважително е към авторката на текущата тема, най-малкото...

# 273
  • Мнения: 5 259
Забелязах, че гледката на кърмеща жена навън беше наречена грозна. Много ми е странна тази логика. Ако жената не кърми, то големите деколтета получават съвсем други епитети - прелести, красоти и т.н. Но ако храни бебе - красотата се превръща в грозота. Чудя се от бебето ли идва идеята за грозота  newsm78 На мен пък бебетата ми предизвикват съвсем други емоции, главно умиление.
Ако в ресторанта има жена с голям бюст и деколте, това никого няма да възмути, дори да ги развява два часа. Но ако някоя майка си накърми бебето за 5 минути, като гърда се показва за секунди преди бебето да се "закачи" и после е закрита от главата му, това е върхът на грозотията.
Не е ли странно?

# 274
  • Мнения: 2 850
Айде стига с това кърмене, бе! Зачетох темата, интересно ми беше в началото, но накрая пак кърменето, та кърменето. Авторката споменава ли някъде в поста си за кърмене?

# 275
  • Мнения: 39 320
То всяка тема накрая стига до кърменето  Mr. Green

# 276
  • София
  • Мнения: 12 374
За кърменето каквото съм имала да кажа, вече съм го казала в 56728 други теми.

За голотата: възприемам я като нещо напълно естествено. Не се притеснявам от тялото си, макар че имам и сланинки и поувиснали цици. Бивш нудист съм, предполагам и това оказва влияние в моя случай. Даже не бивш, по-скоро спорадичен, че това лято пак се съблякох няколко пъти на плажа.

Съответно вкъщи не крием маниакално голотата си, но и не я развяваме. След баня се обличаме пред дребната, която е на 4, съвсем спокойно, и аз и татко и. Винаги той я къпе, аз чакам отвън с хавлията и.

Стремя се да я науча, че в тялото и няма нищо срамно и греховно. Искам да я науча да си цени тялото, да го обича и да се чувства добре в кожата си. Това е едно от нещата, които моята майка ме е научила и съм и благодарна. Започва се от съвсем крехка възраст, за да може това чувство на задоволство, дори възхищение, от собственото тяло да хване здрав корен преди пубертета.

Смея да твърдя, че на фона на масовите истерии на които бях свидетел в пубертета, при момичета, които мразеха и се срамуваха от телата си, аз бях някакво рядко изключение. И не защото съм била Василиса Прекрасная, а просто защото се харесвах и приемах промените напълно спокойно. Ето това искам да дам и на дъщеря си.

# 277
  • София
  • Мнения: 561
За кърменето каквото съм имала да кажа, вече съм го казала в 56728 други теми.

За голотата: възприемам я като нещо напълно естествено. Не се притеснявам от тялото си, макар че имам и сланинки и поувиснали цици. Бивш нудист съм, предполагам и това оказва влияние в моя случай. Даже не бивш, по-скоро спорадичен, че това лято пак се съблякох няколко пъти на плажа.

Съответно вкъщи не крием маниакално голотата си, но и не я развяваме. След баня се обличаме пред дребната, която е на 4, съвсем спокойно, и аз и татко и. Винаги той я къпе, аз чакам отвън с хавлията и.

Стремя се да я науча, че в тялото и няма нищо срамно и греховно. Искам да я науча да си цени тялото, да го обича и да се чувства добре в кожата си. Това е едно от нещата, които моята майка ме е научила и съм и благодарна. Започва се от съвсем крехка възраст, за да може това чувство на задоволство, дори възхищение, от собственото тяло да хване здрав корен преди пубертета.

Смея да твърдя, че на фона на масовите истерии на които бях свидетел в пубертета, при момичета, които мразеха и се срамуваха от телата си, аз бях някакво рядко изключение. И не защото съм била Василиса Прекрасная, а просто защото се харесвах и приемах промените напълно спокойно. Ето това искам да дам и на дъщеря си.

Браво за поста!!!  Peace

# 278
  • Мнения: 341


Стремя се да я науча, че в тялото и няма нищо срамно и греховно. Искам да я науча да си цени тялото, да го обича и да се чувства добре в кожата си. Това е едно от нещата, които моята майка ме е научила и съм и благодарна. Започва се от съвсем крехка възраст, за да може това чувство на задоволство, дори възхищение, от собственото тяло да хване здрав корен преди пубертета.


Много разумно казано. Това си е естествено общуване на родители с деца и не виждам нищо нередно.Колкото повече се криеш и насаждаш в децата си чувство за срам и вина от голотата,толкова повече се разпалва любопитството.

# 279
  • Мнения: 124
Аз пък не слагам думите "срам" и "голота" под общ знаменател. За мен голотата е нещо различно, сакрално за всеки един човек...

# 280
  • Варна
  • Мнения: 484
В повечето случаи криенето на родителите от децата създава срам в тях. Те самите почват да се крият и срамуват от останалите. При нас няма такова нещо, виждал ни е и голи, и мен по сутиен и т.н. На 6г е, момче и докато го къпя аз не смятам и да се правя на Дева Мария. Да не говорим, че ако вляза напълно облечена да го къпя цялата ще стана вода newsm78

П.П. А пък и защо изобщо се намесва сутиена newsm78 На плажа не ви ли виждат по бански или то защото носи друго име е различно, нищо че показва едно и също newsm78

# 281
  • SF
  • Мнения: 21 226
Не е различно заради името. Но не знам защо, колегите и други неинтимни мои познати са ме виждали по бански, но не и по сутиен. А като се размисли човек, самият сутиен може да е доста по-покривен от един мокър изрязан бански, ама...
Не знам защо на плажа не ходим по бельо, а носим бански. Обикновено един бански е по-скъп от сутиен и гащички или слипове за мъжете. Не знам каква ни е логиката. Но сигурно има някаква разлика.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 484
Ами то и аз не се разхождам гола пред колеги и познати, но темата е "Децата и голотата" Wink Ако се пита дали си ходим голи и пред всички останали е друг въпрос Simple Smile
А относно бански и сутиени  - има много сутиени, които доста приличат на бански (или обратното) и не вярвам някое дете да види разликата...освен ако не е вече голям специалист Grinning

# 283
  • София
  • Мнения: 44 122

Не знам защо на плажа не ходим по бельо, а носим бански. Обикновено един бански е по-скъп от сутиен и гащички или слипове за мъжете. Не знам каква ни е логиката. Но сигурно има някаква разлика.

Заради платовете предимно Wink

# 284
  • Варна
  • Мнения: 484

Заради платовете предимно Wink
Да, точно Grinning
И между другото ми е много интересно как обяснявате на детето, че то трябва да се съблече пред вас, но не и вие пред него? Питам от чисто любопитство Simple Smile

Иначе всеки родител има право да отглежда потомството си както сметне за добре Wink Не смятам, че някой от нас е Господ, нито че някой има правилната формула за ангели и гений... Затова и после сами берем плодовете, на това което сме засяли и отгледали   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт