Коледа 2014 - тема 1

  • 125 218
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 649
Роца, може ли рецептата за "хрупкави джинджифилови бисквити"?

Catty m, ето я : http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2013/12/croustillants-au-gingembre.html

# 511
  • Мнения: 779
Готови са. Според мен станаха много хубави, но малко по-сладки за моя вкус.
За пръв път правих и роял айсинг. Ще покажа как ми се получиха.
Чакам да стегнат.  Peace
Рецептата е пълна импровизация. Ако някой се интересува, ще споделя.
Ще кача снимка след 1-2 часа. Simple Smile

# 512
  • Мнения: 3 020
Днес взех готов един мини щолен да опитаме.  Grinning
Хареса ни, въпреки че беше само със стафиди /хич не ги обичам/ и с мнооого  ooooh! пудра захар отгоре. Ужас.
Мисля да се опитам аз да го направя, като ще сложа само ядки и марципан/шоколад без пудрата отгоре.  Peace

И така, дотук моят списък е:

Френската селска /кога мислите е добре да я направя, предполагам 1-2 преди Коледа или деня за хапване, нали?/
Забравените сладки
Кокосови таралежки
Меденки
Марципанов щолен /с какво е по-добре - с марципан или обикновен шоколад... всъщност каква е разликата? Blush/
ще следя за още идеи  Hug

# 513
  • София
  • Мнения: 772
Мисля, че се буркаш какво е тоно марципан и бъркаш името с едновремешните "шоколадови" блокчета.
Марципана са фино смлени обелени бадеми смесени със захар и може би глюкоза или нещо подобно 

# 514
  • София
  • Мнения: 6 269
Роца, може ли рецептата за "хрупкави джинджифилови бисквити"?

Catty m, ето я : http://marmottesetchocolat.blogspot.fr/2013/12/croustillants-au-gingembre.html


Благодаря!

Щолен без стафиди и меденки без мед...  Rolling Eyes  
Днес се рових из разни чужди сайтове, предимно английски и немски, исках да видя и други рецепти за щолен. В общи линии са едни и същи съставките, някой с яйце, други без, но определено всички имаха стафиди, бадеми, портокалови и лимонови корички. В щолена няма шоколад, а само евентуално бадемов марципан.

Аз ще заложа отново на рецептата на Джемма за щолен, като ще направя лека импровизация като накисна стафидите с малко ром/коняк (видях го в доста рецепти) и ще добавя малко сушени череши за сметка на стафидите.


# 515
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Hunny_bunny, горещо ти препоръчвам тези сладки. Вкусът им е почти като на меденките, но са меки още при изпичане, приготвят се много бързо и са страшно вкусни. В рецептата се правят със сладко от ягоди, но аз съм ги правила и с разбит мармалад с малко вода и резултатът винаги е страхотен.

# 516
  • Мнения: 112
Много добре се получи Шоколадовата баклава

Източник:   http://www.mycookingbookblog.com/%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0% … B4-burma-tatlisi/

# 517
  • Мнения: 3 020
Иваничка, много си права, бъркам се  Blush
Явно няма да е с марципан, всичко, което е с добавена захар не се тачи у нас.... Имам предвид точно чиста захар или глюкозен сироп  ooooh!

# 518
  • Мнения: 240
И аз правя щолените по рецептата на Джема. Изпробеах и други но нейната ми е най вкусна. Стафидите си ги накисвам в ром или коняма, но то си е така и по рецепта. Изменението ми е само, че заменям половината количество стафиди със разнообразни захаросани плодове. Добавям в средата задължително дебело парче марципан. Става фантазия. И колкото повече стои толкова по вкусен става.

# 519
  • Мнения: 319
Аз пак да попитам -мини щоленчетата и тях ли да ги направя поне 3 седмици преди Коледа?

# 520
  • Мнения: 2 096
Съставям коледно меню вече. Ще сте ми полезни.

# 521
  • Мнения: 779
Hunny_bunny, горещо ти препоръчвам тези сладки. Вкусът им е почти като на меденките, но са меки още при изпичане, приготвят се много бързо и са страшно вкусни. В рецептата се правят със сладко от ягоди, но аз съм ги правила и с разбит мармалад с малко вода и резултатът винаги е страхотен.

мерси.  bouquet
след добрите резултати снощи и с насоките ви, вече съм по-смела.  Hug

# 522
  • Мнения: 7
момичета имам въпросче -колко може по рано да се направят Меденки с пълнеж по стара търновска рецепта и колко време издържат  newsm78

# 523
  • Плевен
  • Мнения: 602
Моето мнение за мини-щолените  , (тези по рецептата на Лабрекс) е че нямат нужда от отлежаване, повече ми харесаха, докато бяха пресни, т.е в рамките на няколко дни е хубаво да се изядат. Но това е лично мнение , може  би просто моите така се получиха, надявам се и други момичета да споделят опит.

# 524
  • Мнения: 6 725
Аз пак да попитам -мини щоленчетата и тях ли да ги направя поне 3 седмици преди Коледа?

Миналата година ги направих 3 седмици по-рано. На Коледа ги опитахме и... се влюбихме в тях. После по желание на ММ ги правих още няколко пъти и ги хапвахме в рамките на 2-3 дни (пак бяха много хубави). Така че, ти прецени кога да ги направиш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт