Коледа 2014 - тема 1

  • 125 265
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 563
И още една къщичка Simple Smile Има рецепта, шаблони и видео как се прави + 63 снимки (можеш да ги разгледаш като натиснеш " Виж всички снимки" - в дясно под снимката) http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BF%D1%82%D0%B0

А как се правят цветните прозорчета?  newsm78

# 661
  • Мнения: 721
Не знам за кои точно цветни прозорчета става дума(не разгледах всички снимки)  но ако правилно се досещам, това за което питаш се прави с натрошени твърди бонбони Simple Smile В тази рецепта е описано и показано как стават. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%80%D1%87%D0%B5

# 662
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 563
Не знам за кои точно цветни прозорчета става дума(не разгледах всички снимки)  но ако правилно се досещам, това за което питаш се прави с натрошени твърди бонбони Simple Smile В тази рецепта е описано и показано как стават. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%80%D1%87%D0%B5

Точно това имах предвид. Благодаря!   bouquet

# 663
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761

Благодаря tinki_15 точно такава рецепта за меденки ползвам
zllate   bouquet

# 664
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
И аз при вас, макар и с малко закъснение. Последните съботи и недели бях доста ангажирана, но този уикенд смятам да наваксам. Днес реших да правя щолена на Джема. Ще го правя за пръв път.Обаче ме озадачи количеството мая. Наистина ли е 120 г, това са 3 пакетчета свежа мая  newsm78.Извинявам се ако е коментирано, но не намерих нищо

Да, всяка година това се обсъжда. Толкова е маята. Peace

# 665
  • Мнения: 341
И аз при вас, макар и с малко закъснение. Последните съботи и недели бях доста ангажирана, но този уикенд смятам да наваксам. Днес реших да правя щолена на Джема. Ще го правя за пръв път.Обаче ме озадачи количеството мая. Наистина ли е 120 г, това са 3 пакетчета свежа мая  newsm78.Извинявам се ако е коментирано, но не намерих нищо

Да, всяка година това се обсъжда. Толкова е маята. Peace
Може ли рецептата ? Благодаря   bouquet на отзовалите се .

# 666
  • Мнения: 928
И аз при вас, макар и с малко закъснение. Последните съботи и недели бях доста ангажирана, но този уикенд смятам да наваксам. Днес реших да правя щолена на Джема. Ще го правя за пръв път.Обаче ме озадачи количеството мая. Наистина ли е 120 г, това са 3 пакетчета свежа мая  newsm78.Извинявам се ако е коментирано, но не намерих нищо

Да, всяка година това се обсъжда. Толкова е маята. Peace

Джемма, благодаря  bouquet Отзивчива както винаги. В момента тестото втасва,малко твърдо ми се струва. Дано не съм оплескала нещо.Ще видим крайния резултат

akva7 ето рецептата http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=176696.msg … 543775#msg3543775

# 667
  • София
  • Мнения: 6 284
И аз при вас, макар и с малко закъснение. Последните съботи и недели бях доста ангажирана, но този уикенд смятам да наваксам. Днес реших да правя щолена на Джема. Ще го правя за пръв път.Обаче ме озадачи количеството мая. Наистина ли е 120 г, това са 3 пакетчета свежа мая  newsm78.Извинявам се ако е коментирано, но не намерих нищо

Да, всяка година това се обсъжда. Толкова е маята. Peace

Не просто всяка година, а през няколко страници.

# 668
  • Мнения: 1 313
Почнах да влизам в положението на всички, които споделят как правят по 2 дози, защото иначе нищо не остава да запазят до коледа. Но пък беше забавно с малката двете да готвим. Направихме меденките на джули. Пак ще правим, като изрежа форми за къщичка. Другата седмица мисля да правим щолен и ванилови рохлички. Може би и украсата в къщи ще сложим Simple Smile

# 669
  • Мнения: 2 787
И аз направих списъкът за коледните сладки, които ще приготвям, започвам другата седмица.

От днес един обикновен кейк с коледна украса и много коледно настроение



Поздравления за всички, справяте се страхотно, но не мога да не отлича Наталина, прекрасни меденки  smile3501

# 670
  • Мнения: 129
Здравейте!
Токущо извадих щолените от фурната. Ще ги оставя да изстинат и сутринта ще ги пудря.
И на мен тестото на дрезденския щолен ми се стори твърдо, но станаха добри. Използвах 2 кубчета мая.
Не ми отиде обаче 1,500кг брашно и след това тестото не успя да ми поеме всички ядки и сушени плодове. Ще ги използвам утре за още 1/3 доза АКК/забъркала съм сушените плодове за една доза/
С това коледния ми сезон 2014 е открит.
Всъщност аз не спирам да си правя разни сладкотии. Днес направих и разкошен тиквеник...

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 08:11 от hrisi_a4o

# 671
  • Мнения: 3 280
Започвам щолена на Джемма.Да видим какво ще направя.

# 672
  • Мнения: 928
Да се отчета за щолена. Нещо не съм очарована от резултата  newsm78. Разплу се повече настрани отколкото да бухне нагоре. Аз направих малка доза- за проба. Другата събота ако имам време ще мина на поправителен. Надявам се не е късно да се прави тогава ? В момента пека  АКК дано там резултата е по-добър.

Джемма , тези сладки http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=176696.msg … 543775#msg3543775
колко време ги печеш ?

# 673
  • Мнения: 1 753
И аз направих списъкът за коледните сладки, които ще приготвям, започвам другата седмица.

От днес един обикновен кейк с коледна украса и много коледно настроение



Поздравления за всички, справяте се страхотно, но не мога да не отлича Наталина, прекрасни меденки  smile3501

Може ли рецептата за този кейк?

# 674
  • Мнения: 3 280
Като за първи път мисля че съм доволна.Сега оставя печенето.
Скрит текст:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт