Един най-обикновен седмичен ден :(

  • 59 078
  • 879
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 14 478


И в най-цивилизованите страни има безумия, те не са патент само на тоталитарните.
Ето това е най-простата истина по въпроса Peace.
Като се замисля малко в тези страни тази практика е вид традиция. Отнемане на деца от самотни майки и насилственото им осиновяване се е правило от пам ти века  и е свързано с обществените им нагласи и религиозни виждания.
Това, че тези хора са демократични и толерантни е до голяма степен заблуда. Нито са демократични, нито са толерантни.
Аз даже твърдя, че българите като народ и душевност и като поведение един към друг са един от най-демократичния и толерантен народ. Дали защото сме оцелявали на малки общности без наличието на аристокрация е изиграло определяща роля не знам...

# 841
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Аз даже твърдя, че българите като народ и душевност и като поведение един към друг са един от най-демократичния и толерантен народ.
И аз така мисля. Имаме твърда и дори груба черупка, но отдолу сме състрадателни и човечни. По много по истински начин от доста уж много усмихнати и външно миролюбиви нации.

# 842
  • Мнения: 2 099
Е па кво ни е?Може да сме бедни,може да сме леко прости,ама ако си на зор и звъннеш на комшията в 12 нощеска,ако може ще ти помогне.Даже и да сте се карали предния ден,че песа му се е изстрал пред вратата ти(примерно).
Докато другаде вероятно ще се спотайват зад заключените си скъпи врати.
Изпробвано е!
Няма да забравя,как киселата дама срещу нас гледа дъщеря ни,когато по-малкото си пукна главата и се наложи да го шият.Гледа я 2 часа и заварихме детето обуто в най-новите й токчета и с гердан от истински перли.Кривеше новите й обувки ужасно...дала й ги, за да се забавлява,защото била тъжна!!! А съседката не обича малки деца.Неомъжена е,на възраст 40-45 години.

# 843
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Много се впечатлявам от неочаквани мили постъпки от заклети сухари Sunglasses. А обратно - прекалено нахилените и безсмислено любезничещи са ми неприятни. Явно съм го предала и на дъщеря ми това усещане, защото наскоро бяхме в едно квартално ресторантче, където има една сервитьорка - нон стоп ухилена до ушите, забавна е, но дъщеря ми се изказа, че има чувството, че "тая е много зла" Laughing. Кой знае защо.

# 844
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 939
Айде да не обобщаваме, че моите примери са съвсем различни

# 845
  • Мнения: 7 171
Е па кво ни е?Може да сме бедни,може да сме леко прости,ама ако си на зор и звъннеш на комшията в 12 нощеска,ако може ще ти помогне.Даже и да сте се карали предния ден,че песа му се е изстрал пред вратата ти(примерно).
Докато другаде вероятно ще се спотайват зад заключените си скъпи врати.
Изпробвано е!
Няма да забравя,как киселата дама срещу нас гледа дъщеря ни,когато по-малкото си пукна главата и се наложи да го шият.Гледа я 2 часа и заварихме детето обуто в най-новите й токчета и с гердан от истински перли.Кривеше новите й обувки ужасно...дала й ги, за да се забавлява,защото била тъжна!!! А съседката не обича малки деца.Неомъжена е,на възраст 40-45 години.

Не съм убедена. Зависи от човека. Миналата година се прибрахме след две семици отсъствие по Коледа. Бяхме убедени, че няма да можем да си влезем в двора с автомобила (мощен, 4x4, като за Канадската зима), защото докато ни е нямало бе валял сняг и имаше натрупан около метър. Оказа се, че когато са дошли да изчистят двора на съседа ни, той им платил да изчистят и нашия. Ей така, без да сме го молили. И други добрини сме виждали и от съседи, и от приятели.

# 846
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Айде честито  Laughing  темата стана  материал за нет.изданията  Grinning
авторката да иска хонорар Wink


http://lifebg.net/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D0%B4%D … /?xjt=1&fbp=1

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 03:11 от Desss

# 847
  • Мнения: 7 519
Дори не са написали кой е автора, или поне да посочат от къде са го преписали!

# 848
# 849
  • Мнения: 55 025
Не ги е срам! #Cussing out

# 850
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 634

Не е от тук, а си е от Бг мама! Егати наглеците! Веднъж ме бяха цитирали в подобно издание, но дори не бяха сложили мои думи...

# 851
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сигурни ли сме кой от кого е преписал Whistling
Ако да, авторката на темата спокойно може да си търси правата, че и да ги глоби! Даже е задължително! Е@аси нахалниците.

# 852
  • Мнения: 3 868
Сигурни ли сме кой от кого е преписал Whistling

Ами аз виждам 23.10.2014г. като дата на статията.

# 853
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сигурни ли сме кой от кого е преписал Whistling

Ами аз виждам 23.10.2014г. като дата на статията.
Не, аз имах предвид, че може да съществува оригинал отпреди статията и отпреди пуснатата тема тук. Само си разсъждавам, де.

# 854
  • Мнения: 4 199
Не мисля, авторката си има такъв стил и действително две момченца, а и не за сефте се преписват или резюмират мнения от сайта, че и някой ще вземе заплата за това.

Общи условия

Активация на акаунт