Робувате ли на oпределена марка?

  • 22 139
  • 458
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy

Мравките трябва да им хванеш пътечките - пръскаш с райд по тях и готово.
От комарите пълно спасение няма Simple Smile

Мерси за отговорите.
В ново жилище сме и се видях в чудо. Комарите са едни тлъсти, могат да ти вдигнат завивките. Мрежи имаме на прозорците, но още държа вратата към двора отворена, че вчера например беше 30 градуса. Сложих едни неща в контактите, които уж ги гонят, но през нощта пак ми бръмчаха в ухото. Мравките нямат край. Отвсякъде извират. Две опаковки Байгон изпръсках, пак има. Купих всякакви по размер херметически затварящи се кутии и прибирам всичко в тях (хляб, сладки, ориз, котешка храна, корнфлейкс и т.н.), но пак е пълно с гадините. По плотове, по пода, навсякъде пълзят. Ужас. За капак и гущерче имахме в едната стая, но котките го прогониха.
В България съм купувала едни кубчета за мравките, които вършеха голяма работа, но тук няма такива простички продукти. Все някакви марки и нищо не вършат за мутиралите им насекоми. Един съсед ми каза да не се притеснявам. Нямало спасение от мравките, но били напълно безвредни.  Mr. Green

# 436
  • София
  • Мнения: 44 242
Освен пред вратата към двора да си сложите от тези сините лампи против комари, донякъде помагат, но пък ако свети в къщата дали ще ги привлече повече синята светлина не мога да твърдя.

А за мравките те наистина имат точни пътища, по които минават, първият път като се появиха в къщи и пробвахме едно безразборно пръскане - нищо не стана, после някой го каза това и като им намерим точно пътя  и пръснем по него после  няма. Обаче не сме в къща, при вас ако нон стоп прииждат, не знам до колко ще се оправите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215330.msg4729157#msg4729157 тук има някои интересни способи против мравки и  комари.

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 09:11 от Angel_Dust

# 437
  • Мнения: 15 379
Най-безобидното против мравки е да се наръсят пътеките им с готварска сол.

# 438
  • Мнения: 662
Моля ви върнете се на темата. Споделете например на кои марки препарати за гонене на мравки и комари робувате?  Това не е майтап, а зов за помощ. Crazy

Мравките трябва да им хванеш пътечките - пръскаш с райд по тях и готово.
От комарите пълно спасение няма Simple Smile

Мерси за отговорите.
В ново жилище сме и се видях в чудо. Комарите са едни тлъсти, могат да ти вдигнат завивките. Мрежи имаме на прозорците, но още държа вратата към двора отворена, че вчера например беше 30 градуса. Сложих едни неща в контактите, които уж ги гонят, но през нощта пак ми бръмчаха в ухото. Мравките нямат край. Отвсякъде извират. Две опаковки Байгон изпръсках, пак има. Купих всякакви по размер херметически затварящи се кутии и прибирам всичко в тях (хляб, сладки, ориз, котешка храна, корнфлейкс и т.н.), но пак е пълно с гадините. По плотове, по пода, навсякъде пълзят. Ужас. За капак и гущерче имахме в едната стая, но котките го прогониха.
В България съм купувала едни кубчета за мравките, които вършеха голяма работа, но тук няма такива простички продукти. Все някакви марки и нищо не вършат за мутиралите им насекоми. Един съсед ми каза да не се притеснявам. Нямало спасение от мравките, но били напълно безвредни.  Mr. Green
Незнам къде живееш,но тук в БГ от аптеката съм купувала тебешир против мравки  ,изтребва ги до крак

# 439
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Check Please, провери по местните форуми какви неща използват живеещите на това место. С мравките се справих след като сложих всичко в херметически кутии ( вкл. и храната на котката).
Лампите със синя светлина поне при мен не действат. Единствено което действа е една специална система дето разпръсква препарат ( като дъждовална машина е). Препаратът мирише малко на нафта, но определено действа. Аз обаче не съм съгласна да инсталираме системата- 1. защото дворът ни е голям и 2. защото поливаме всеки ден и съответно трябва да се пръска всеки ден

# 440
  • Мнения: X
Titina, ще пробвам с форуми.
Следобед наръсих целия двор със сол. През солта си пълзят гадинките. После измих с маркуча, но утре пак ще е пълно. Както казваш, няма смисъл да се пръска ако всеки ден се мие.

# 441
  • София
  • Мнения: 44 242
Аз като най-безобидно, бих пробвала първо с  растенията, от които казват, че бягали така по около къщата и вратите, дали в саксии, дали засадени... ако има къде ест.

# 442
  • Мнения: 2 099
Чек,от солта навън няма да ти никнат разстения.Ако обичаш да садиш разни работи де.И аз следя за мравките.И вкъщи има,поне са кротки и не щипят.Според малкото дете си събирали продукти да си правят -баници,тутманици,нямали си майка да им пече и затова събирали продукти.
Виж на двора какви агресивни имаме-от ония злобните-червени.А си им стъпил на пътеката,накачат те и щипят,ли щипят.Изкопали си мравуняк под кайсията и няма обиране докато не си обуеш ботуши.С детето пробвахме Mr. Greenмен ме нащипаха по краката обути в пантофки,него над чорапите и кецовете,даже се катерят и по краката нагоре да щипят.А падне ли кайсия долу,забрави да я вземеш.Ако е паднала през ноща,на сутринта е полу-изядена и не става.
Търся лек за тези вкъщи,дворните да си седят,не ми пречат,делим си кайсията  Mr. Green

# 443
  • Мнения: 18 598
Да наръсиш с ванилия пътечката съм чувала, че също помага. Ние вкъщи имаме от време на време проблем с мравки. Обикновено се появяват през пролетта и по някое време през лятото изчезват. Знам, че ядат яйцата на хлебарките и не ги изтребвам до крак, че от хлебарки имам фобия. Само ако много изнаглеят. Пръскам с Райт пътечките и всички ъгли. За двора обаче надали ще помогне.

# 444
  • Мнения: 7 171

В ново жилище сме и се видях в чудо. Комарите са едни тлъсти, могат да ти вдигнат завивките. Мрежи имаме на прозорците, но още държа вратата към двора отворена, че вчера например беше 30 градуса. Сложих едни неща в контактите, които уж ги гонят, но през нощта пак ми бръмчаха в ухото. Мравките н

А не може ли да вземете мрежа и за вратата? Обикновено са евтини и лесни за поставяне.

# 445
  • Мнения: 1 364
не робувам на никоя марка, но  имам предпочитани

# 446
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Най-безобидното против мравки е да се наръсят пътеките им с готварска сол.
Истината е в оцета. Вярно, мирише малко, но пък ги избива до крак.
Аз искам да питам за хлебарки, ама направо приличат на малки мишки-гигантски са. Принципно не сме имали проблеми от години, но сега изведнъж са много. Търся си вариант, освен да повикам фирма да напръска, за нещо друго сещате ли се?

# 447
  • София
  • Мнения: 18 745
Е ххе къде сте отнесли темата. GrinningДа напръска ама с нещо от марка да е ,че иначе може да няма ефект.  bouquet

# 448
  • Мнения: 15 379
Най-безобидното против мравки е да се наръсят пътеките им с готварска сол.
Истината е в оцета. Вярно, мирише малко, но пък ги избива до крак.
Аз искам да питам за хлебарки, ама направо приличат на малки мишки-гигантски са. Принципно не сме имали проблеми от години, но сега изведнъж са много. Търся си вариант, освен да повикам фирма да напръска, за нещо друго сещате ли се?

Може и в оцета да е истината, а за хлебарки - Фронтлайн Heart Eyes.
Купуваш Фронтлайн 40-60 кг. за куче, разреждаш почти цялата пипета в половин литрово шише с пулверизатор, например от препарат за стъкла и напръскваш зад хладилник, пералня, съдомиялна и шкафове и глей ко стаа.... Остатъкът в пипетата - накапваш във всеки ъгъл, на всяка стая и не миеш 2 дни.
Безопасно за хора и домашни животни.

# 449
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Най-безобидното против мравки е да се наръсят пътеките им с готварска сол.
Истината е в оцета. Вярно, мирише малко, но пък ги избива до крак.
Аз искам да питам за хлебарки, ама направо приличат на малки мишки-гигантски са. Принципно не сме имали проблеми от години, но сега изведнъж са много. Търся си вариант, освен да повикам фирма да напръска, за нещо друго сещате ли се?

Може и в оцета да е истината, а за хлебарки - Фронтлайн Heart Eyes.
Купуваш Фронтлайн 40-60 кг. за куче, разреждаш почти цялата пипета в половин литрово шише с пулверизатор, например от препарат за стъкла и напръскваш зад хладилник, пералня, съдомиялна и шкафове и глей ко стаа.... Остатъкът в пипетата - накапваш във всеки ъгъл, на всяка стая и не миеш 2 дни.
Безопасно за хора и домашни животни.

Жива да си мацо  bouquet
Щом държите на марка, нека оцета да е Кулинар Wink Винен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт