"Системата минус 60"- тема №46

  • 71 375
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 644
Добър ден!
Вчера колежката имаше рожден ден, та до обяд беше голямо плюскане, обаче след това бях стриктна
О: ролца от раци /цяло пакетче от големите на 2 реда/

една мандаринка преди вечеря

В: Зелен боб /обаче сготвен с картофи, само аз не ядох картофите/ 2 чинии.

Големи порции, голямо ядене... Как ще ги намаля... Поне вече не ям бял хляб. А съм стигала до половин хляб на вечеря  Shocked

Днеска:
З: половин купичка макарони със сирене. Приготвих си 4 вафли с халва и мед и успях да изям само 2. А преди и до 6 съм стигала.

О: Пак ролца от раци и малко кисело мляко може би

В: Шопска салата или спаначена супичка /ако не ме домързи да я сготвя, защото ми остана още половин тенджера боб от снощи/

И мъжо и малката са с по 40 градуса температура и хич не ми остава време вечер особено, да мисля за глад. Само двамата с кучо сме здрави и на диета. Той оглежда филето, аз тортата .... Ама като оздравеят дали ще е така ... кой знае...

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 12:00 от Анито

# 706
  • Мнения: 1 402
Здравейте, вчера и днес определено до обяд не успявам да одържа ламята, но наближава да ми дойде цикъла и предполагам е за това, добре поне, че е до обяд. Вечер продължавам да съм изрядна, след 18.00 нищо. Менюто днес:
З в 9.00. кафе със захар, 2 цигански баници, 1 малко парченце маринована риба
към 11.00 часа 2-3 лъж. течен шоколад, малко парче халва, 1 банан - няма да го задрасквам това, понеже Г-жа Нервакова, каза, че все пак е разрешено до обяд. Simple Smile Предпочитам като ми се ядат такива неща да си ги изям до обяд, а не да се отдам на изкушението довечера.
О Картофи и гъби на фурна
С.О. кафе със захар
В. Ще вечеряме навън и не знам какви ще ги сътворя.
Анито, мисля, че трябва да задраскаш зеления боб с картофите, защото макар, че си яла само зеления боб, не е правилно понеже са готвени заедно, поне така пише на първа страница.

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 12:38 от арсен

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 644
арсен, благодаря за корекцията. Бях останала с убеждението, че става въпрос само за месните бульони, но явно не съм вникнала добре в смисъла.

# 708
  • Мнения: 1 402
Аз не можах да го преживея, че обяда ми няма да е системен и метнах едни картофи и някоя и друга гъбка във фурната, та го поправих.  Simple Smile
Анито, и аз не съм на 100 % сигурна, обаче като се замислиш картофите си пускат нишестето в бульона, и макар и да не си сипеш картофи, ти приемаш нишестето им чрез бульона, за това не е правилно за вечеря според мен. Ако греша, някой да ме поправи.

# 709
  • Мнения: 99
Здравейте, системки!
От много време не съм наминавала през темата Embarassed. Все се каня да си започна любимата Система защото е страхотно лесна и с добри резултати, които знам от личен опит.
Поздрави на Лебед, Росито, Невракова и Бекок- стари системки Hug
Лебед страхотни резултати   bouquet
Сега ви чета и се чудя за мен си как да си измисля обядите, защото около работата ми няма почти от къде да се вземе нищо. Има едно заведение- но избора е почти сведен до минимума. Ще ми е трудно какво да обядвам там.....макар, че се сещам за няколко варианта. Хубаво е, че от предните системни дни имам съхранени дневните ми хранения за почти 5 месеца, които може да са ми за насока. Варианта да си нося нещо с мен за обяд отпада, защото не съм сама в стая и ходим заедно да обядваме с колеги.
Нямам представа за килограмите си- знам, че съм качила и имам нужда от сваляне. Трябва да си купя днес батерия за кантара, че е изтощена.
Макар, че след като се премеря е добре да хвърля батерията Mr. Green, защото когато правя нещо за отслабване имам манията да се меря много, много често. А това съм установила, че не ми помага ooooh!.
Хубав и системен ден. А аз се надявам от понеделник да съм на 100% с вас. До тогава ще мисля и  доизмислям как да се справя за да съм системна с обядите си.

Моля да ме приемете в групата във Фейсбук Praynig

# 710
  • Мнения: 5 138
Жанета радвам се че си отново тук  Hug

# 711
  • Мнения: 99
Ами не мога да се справя без вас- темата ми е голяма подкрепа, стимул и слабост Peace
Грешка беше да изчезвам за толкова дълго от тук. Преди 10 месеца смених работата, работното ми време се измести с час напред и ми е трудно да закусвам в 7ч. вкъщи. И за това спрях да закусвам, минах на 1-2 кафета до обяд. Обедната ми почивка е от 12.00 до 12.30ч. и съответно тогава съм прегладняла. Вечерята е късно към 20ч. С две думи- развалих навиците си от Системата и резултата е, че съм качила килограми. Трябва да се върна за постоянно в Системата- време е.......иначе ще изтърва края ooooh!
Невракова благодаря за приема и се надявам да сме си подкрепа тук Hug

# 712
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз не свалям ама заковах на 78.4  Laughing Laughing голям цирк при мен
Предполагам, че буксувам защото съм по цял ден у нас с дребния. Но поне не качвам, ще се надявам да почна и да свалям пак
Струва ми, че гладувате яко за вечеря ама вие си знаете.
Ако ям кисело мляко и плод, не ми мърда ранитидина и болките в корема. То сега ме наболява, а хапвам.
Днес:
з: сандвичи с кашкавал и сирен, хлябът поне е сменен за ръжен вече. 3 блокчета шоколад
о: супа и пиле с ориз
в: салата червено цвекло и моркови, може сирене към нея
Нещо съм се озверила на тема сладко и гледам да се лъжа с портокал към 16. Дано устискам

# 713
  • Русе
  • Мнения: 166
Здравейте,следя ви темата от няколко дни и изчетох всички материали на 1'ва стр..Само едно не ми стана ясно на 45 стр. Г-жа Нервакова публикува таблица за вечерно хранене от 7 варианта.Избираме един вариант само за вечеря или за през целия ден се съобразяваме от кои вариант са???Например :вариант 1-плодове и млечни,целия ден ли по таблицата?Или за закуска едно от изброените за закуска,обед-едно от изброените за обяд,и вечеря едно от изброените  на 1 стр. от примерните менюта?Ако сте ме разбрали ,моля ви да ми изясните.Благодаря предварително..

# 714
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Само вечерята е от 7-те варианта. За закуска може всичко. Това поне съм разбрала досега.  Peace

Днес си варих елда за обяд. Ей, казвам ви, няма такава гадост! Омесих половината количество с кимион, чубрица и сирене, както ми каза lolipop. Едва го изядох. И понеже много мразя да хвърлям храна, останалото количество реших да третирам като жито. Настъргах кората на 1 лимон да убия аромата ( всъщност именно той не  ми допадна на елдата), сложих пудра захар и натрошени бадеми ( нямам орехи). Сега ще трябва да я хапвам на закуска. Дегустирах преди малко 2 супени лъжици. Бива.

# 715
  • Мнения: 99

Nuri_05 тази таблица на 45-та стр. от Невракова е с вариантите само за вечерята- Вариант 1 плодове и мляко- това се отнася само за вечеря. Закуската е без ограничения. За обяда пък важат няколко основни правила.

# 716
  • Русе
  • Мнения: 166
благодаря много,правилата за обяда ги прочетох.

# 717
  • Мнения: 82
Днес ми е особено гладно и преди малко изпих един фреш. Sad
Сутринта ядох филий с масло и салам 3 на брой, 3-4 сладки
О: Спагети с дом. сос и гъби
В: Мисля да са тиквички без мазнина с кисело мляко.

Аз също имам един въпрос. В таблиците от първата страница има и неща, които може да пием след 18ч.. Това какво значи - примерно, ако ми е позволено да пия мляко, това значи ли, че мога да изпия една чаша и по-късно вечерта? Simple Smile

# 718
  • Мнения: 5 138

Аз също имам един въпрос. В таблиците има и неща, които може да пием след 18ч.. Това какво значи - примерно, ако ми е позволено да пия мляко, това значи ли, че мога да изпия една чаша и по-късно вечерта? Simple Smile

Нееееее каквото е разрешено е до 18ч. , а и мляко няма разрешено за пиене доколкото чета , имаш вода, чай, газирана вода и червено сухо вино  Peace Peace


lubito щом не ти хареса мириса на елдата не я вари , а я накисвай от предната вечер във вода , пука се и става де се яде и без варене,
но ако не ти харесва не се мъчи

# 719
  • Мнения: 82

Аз също имам един въпрос. В таблиците има и неща, които може да пием след 18ч.. Това какво значи - примерно, ако ми е позволено да пия мляко, това значи ли, че мога да изпия една чаша и по-късно вечерта? Simple Smile

Нееееее каквото е разрешено е до 18ч. , а и мляко няма разрешено за пиене доколкото чета , имаш вода, чай, газирана вода и червено сухо вино  Peace Peace
Мерсии.  Laughing Аз все неразбрала.... Ще взема да си принтирам таблиците и да си ги залепя на вратата на хладилника... и моя снимка, че да се стряскам всеки път като реша да хапна нещо забранено  Joy

Общи условия

Активация на акаунт