"Системата минус 60"- тема №46

  • 71 371
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 1 770

lubito щом не ти хареса мириса на елдата не я вари , а я накисвай от предната вечер във вода , пука се и става де се яде и без варене,
но ако не ти харесва не се мъчи

Благодаря за идеята!  Simple Smile Купих я защото ми беше любопитно да пробвам. Очаквах да е като жито на вкус. Определено не е моя продукт. Няма да се мъча.  Peace

# 721
  • България
  • Мнения: 490
Много ми допада режима и глад не чувствам...усещам че ще ми остане начин на хранене.Готвя на семейството и за миг не съм си помислила да опитам.
за утре менюто е
закуска тиквеник или филия с кашкавал
обяд ориз с маслини или картофи соте и салата моркови
вечеря омлет
жанет не съм била до сега на системата само съм надничала тук,знаеш ме от 90 дневната диета
добре дошла Hug
надявам се всички да се подкрепяме и да се радваме на минуси
нервакова  bouquetблагодаря за бързата реакция във феисбук групата
там ми харесва защото може да се реагира почти веднага на спешни въпроси

# 722
  • Мнения: 99
Роси явно бъркам темите, в които съм се засичала с теб- но няма нищо, важното е да се подкрепяме Hug
Написала си омлет за вечеря- какво мислиш да има вътре? Ако има сирене- то яйцата и сиренето не са в един вариант за вечеря. Яйцата са в 6-ти вариант- само с месо се комбинират Peace
А млечните- вариант 1, 4 и 7.

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 18:37 от janeta*

# 723
  • България
  • Мнения: 490
жанет омлета съм го преписала от менюто за вечеря
ще погледна там да не би да съм сбъркала с преписването
не се и замислих какво включва

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 794
Здравейте, нямам много време да пиша, но съм твърдо в системата /надявам се/. За мен съвсем определено това може да е начин на хранен по принцип и като цяло не го чувствам като диета, което ме навежда на мисълта, че може и да не сваля нищо. Така и никой не писа кога е забелязал първите резултати.
Все не ми стига времето обаче да изчета по-подробно за правилата, книгата за системата и книгата с рецептите, та имам колебания за някои неща като:

1. кафе с мляко по всяко време ли може /до 14 часа/ или само с храненията?
2. риба/месо с картофи за обяд може ли или тази комбинация е забранена по принцип?
3. готвеното за вечеря как го приготвяте съвсем без мазнина ли?

Снощи сготвих кафяв ориз с чушки и домати, но сложих и малко олио и леко запържих лука в него /две-три минути/, това дали е системно. За омлетите ясно, в незалепващ тиган ще стане без мазнина, но готвеното ми е странно без олио.

# 725
  • Мнения: 5 138
ataklena кафе с мляко до 14. , ако има и захар в него до 12ч
риба с месо с картофи забранено категорично за обяд, за закуска може
вечер никаква мазнина, нито в салатата нито в ориза
аз затова по напред писах ,че варианта с ориза отпада при мен ,защото е немислимо да го преглътна без мазнина
единствено ориза мога да се насиля да го ям омешан с лютеница но в нея има пак олио или със сини сливи сушени става горе долу за ядене

Последна редакция: сб, 17 яну 2015, 10:31 от Г-жа Нервакова

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 794
Подозирах, че "има нещо гнило в Дания" ... вчера напълно съсипан ден.
На обяд риба на скара с печени картофи, вечерта ориз..... има да чакам резултати...

# 727
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Защо месото/рибата да е забранено за обяд newsm78 то си пише, че може - но не с определени зеленчуци, вкл. картофи.

# 728
  • Мнения: 99
Защо месото/рибата да е забранено за обяд newsm78 то си пише, че може - но не с определени зеленчуци, вкл. картофи.
По скоро си мисля, че Невракова е искала да напише месо с картофи, че неможе за обяд.
ataklena да ти призная, че никога не съм успявала да спазвам правилото за без мазнина. И въпреки това е имало много добри резултати. Първите резултати са индивидуални при всеки. При едни първите резултати са видими на кантара още след броени дни, а при други може и след седмици.
За обяд основно правило е да не се мешат месни с хляб, брашнени, грах, боб, царевица и картофи.
Може на обяд комбинация от зелен боб с месо или ориз с месо. Зеления боб в Системата е разрешен за вечера- например аз си правя зелен боб и овкусявам с кисело мляко Peace

# 729
  • Мнения: 1 402
И аз мисля, че  Г-жа Нервакова имаше в предвид, че е забранено месо с картофи и риба с картофи.
*Biskvitka*, сигурна ли си, че списъкът който си дала е за вечеря  newsm78, защото в него има много неща, които не са системни за вечеря. Например салата Цезар - в нея има айсберг, риба или пиле, крутони, някакви млечни-майнезени сосове; също така ориз със зеленчуци на фурна, също няма как да е системно понеже няма как да се сготви без мазнина - ще бъде системно ако е варен ориз + варени или сурови зеленчуци и за други неща се сещам от този списък, които не стават за вечеря...Въобще нищо, което е на фурна не става за вечеря, понеже няма как да е без олио - може да е на скара или варено. Не знам, обаче аз това разбрах от всичко, което изчетох за режима, ако не съм права поправете ме.

# 730
  • Мнения: 5 138
Редактирам се  Mr. Green сега си видях грешката пропуснла съм картофите  Laughing
пробвала съм ориз сварен омешан със зеленчуци сурови или гриловани с мнооого малко сол може и да го преглътнете някак, а ориз сварен и омешан с настъргана краставица ако знаете как чистиииии
ще свалите набързо килограмите, но е гадна комбинация  Mr. Green

# 731
  • Русе
  • Мнения: 1 770
а ориз сварен и омешан с настъргана краставица ако знаете как чистиииии
ще свалите набързо килограмите, но е гадна комбинация  Mr. Green

О, той беше особено на почит при 90-дневната, но така и не го опитах.

Момичета, днес става точно 1 седмица, откакто съм на Системата. Кантарът тази сутрин показа 84,4 кг, т.е. -2,4 кг от началото. Знам, че не съм отслабнала, а това са "оборотни" от вода, но е достатъчно да ме вдъхнови да продължа.
Пожелавам приятен уикенд на всички. При нас се е спуснала мъгла.

# 732
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
След 10 цели дни по системата (с 2 прегрешения само) и е -5.1 кг.  Crazy Не вярвам това да е отслабване, че почнах с меренето точно след голямото празнично преяждане и препиване, но може би макс -1кг. до сега.
з. 50гр. мюсли с 50гр. кис. мляко, 2 ръжени сухара с мед и масло, 1 банан, 1 лъжица фъстъчен тахан, 1 парче черен шоколад без захар - олях се направо днес
о. пуешки дробчета с лук и салата
в. ще е шопска

Имам въпрос - за обяд, системно ли месо с кьопалу/лютика от тези в бурканите - има олио, но не е мазно, вътре има чушки, лук, домати, син домат.

# 733
  • Мнения: 1 402
Baby*,  lubito, чудесни резултати, браво!  Simple Smile
 Baby*, според мен обядът ти е системен.
Някой може ли да каже какъв е този ориз с краставица, как го подправяте, като салата ли е?

# 734
  • Мнения: 195
Чудесни резултати  newsm10
Менюто:
З: 2 двоен сандвич от лимец на тостера, 1 и 1/2 банан 2 шок. бонбона на Линд
О: риба със салата от чушки, 2 кивита
В: кислео мляло + още нещо по системата, но не съм измислила още  Thinking
За ориза да добавя, че го коментирате не забравйте, че трябва да е или бланширан или кафяв/червен/императорски....не може бял обикновен  Peace
Понеже питате кой колко е смъкнал аз за около 7 месеца съм - 16 кг., но аз съм с хашимото и при мен става по бавно.

Общи условия

Активация на акаунт