Юнак или мадама шава във коремчето на МАРТЕНСКАТА мама?! - тема 3

  • 35 937
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 194
Здравейте момичета. Прибрах се току що от преглед и съм изключително притеснена Sad Всичко с бебенцето е добре, тежи 640г, но стената на матката, там където е цикатрикса от предишното секцио е изключитено изтъняла и бебето се държи буквално на пикочния ми мехур. Cry Направо ми призля честно казано. Изписа ми Магне Б6 3x2 и Но шпа 3x2. Kаза ми да лежа през повечето време, никакво вдигане на нищо тежко и задължително секцио в 37-ма седмица. Не знам какво ще става, много съм уплашена и в момента ми минава какво ли не през главата. Точно преди рождения ден на малката страхотна новина Sad.  Канех се да и правя тортичка, да се приготвям, а сега всичко ми се отщя. Някоя от вас чувала ли е за такива случаи? Дори не изкам да чета по въпроса защото сигурно съвсем ще откача.

# 721
  • Мнения: 119
nadinka (GaRjI)  преди да зебременея бях с много рехава лигавица на матката
сега с проблем с плацентата....  пия си хапчетата и повече почивка
преди час излизах навън и за 15мин. разходка грохнах и корема ми се втвърди - лягам после за половин час и  се нормализирам
имала съм познати, които  като  започнат да ми  разказват за техните проблеми с кървене...  отлепване на плацента  и т.н. пък родили  на термина и това ме успокоява, че ще  устискам до края
 
като започват да ми минават лоши мисли се заравям в бебешки сайтове и се успокоявам
спокойствие и успех и на теб

# 722
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,момичета !
Аз вече се изкуших и тази седмица направих първите полупки за бебо .Да се похваля  Laughing :
http://www.mothercare.com/Fisher-Price-Rainforest%E2%84%A2-Open- … #q=fisher%20price
http://www.mothercare.com/Mothercare-Tom-and-Jerry-Three-Piece-S … 5,default,pd.html

Дрехи за бременни за момента от чужбински сайтове и чорапогащници от HM  си купувам .
Но палтото и на мен ми е проблем.Поръчала съм едно ,тип прегърни ме и много се надявам да ми върши работа .

nadinka (GaRjI)Hug !

# 723
  • Мнения: 36
Nadinka много съжалявам за новините Sad, но аз мисля, че най-важното в момента е да се опиташ да се успокоиш. Представям си че много се страхуваш, но положително мислене е много важно. Помни, че на много мамита им се налага да лежат  и да се пазят, имат най-различни проблеми, но въпреки това раждат нормални здрави бебчета. И при теб ще бъде така newsm10

# 724
  • Мнения: 248
nadinka (GaRjI) може би е по-добре да попиташ в Проблемна бременност.
Важното е, че все пак сте го видели навреме и с адекватна лекарска намеса и много пазене от твоя страна вярвам, че ще стигнеш успешно до 9-тия месец.
Стискам палци всичко да се развие благополучно  Praynig

# 725
  • Мнения: 83
Nadinka ,стискам палци всичко да е наред и да си гушнеш едно живо и здраво бебенце.
Почивай си много и колкото и да ти е трудно и да ти минава какво ли не през ума,мисли само,че нещата ще се наредят.   bouquet

geryaleksandrova,сладки покупки,честито. Препоръчтелно ли е да имаме подобна люлка,или е за кеф на бебето повече  Blush

# 726
  • Хасково
  • Мнения: 147
Надинка,не се притеснявай излишно,мисли положително! Аз съм много слаба и съответно матката ми е малко-по малка от нормалното и от самото начало моята лекарка каза,че няма да мога да износя бебо до края,но каза че това не е кой знае колко притеснително,а и аз съм родена в началото на 8ми месец,1200гр.,но съм си жива и здрава! Пази се повече,но не се вкарвай във филми  bouquet
И аз да се отчета ,днес бях на преглед и съм още 1 кг.отгоре,бебо е добре,расте,рита и така. Мериха ми таза и АГ беше категорична,че ще се ражда секцио и то поне 2 седмици преди термин,че бебчо върви малко напред,но май не съм нито учудена,нито уплашена.На мен ми е първо раждане така че имах страхове както за нормално,така и за секцио.
И аз да се похваля,днес дойде първата ни покупка за бебчо и сме много щастливи,ходихме двамата с тати да си я вземем от Еконт и той като малките деца ме питаше кое какво  е  hahaha

http://www.tommeetippee.co.uk/product/complete-starter-kit/

Стискайте ми палци,че утре съм на изпит ,какво да се прави-сесия Mr. Green

Да се пазите!  bouquet

# 727
  • София
  • Мнения: 1 193

geryaleksandrova,сладки покупки,честито. Препоръчтелно ли е да имаме подобна люлка,или е за кеф на бебето повече  Blush

За кеф на майката бих казала  Mr. Green !

Имам си всичко от каката и сега само някакви глезотийки мисля да купувам ,на които още от преди се точа ,но ме е до скрънзяло  Mr. Green .

# 728
  • Мнения: 326
Здравейте момичета как са коремчетата днеска?
 nadinka (GaRjI) кураж миличка мисли позитивно и всичко ще е наред никой няма гаранция кога ще се роди неговото бебе може и при добре протичаща бременност да има изненада и по рано раждане важното е накрая бебето и майката да са добре .Аз ти пожелавам както  на теб така и на всички останали да доносим бебета си докрай .
Относно големината на матка не мисля ,че има общо ,защото и аз съм с малка матка и за сравнение с моята сестра която никога не е раждала е 2 пъти по малка и то след моето първо раждане (нормално) е правен прегледа от една и съща докторка даже тя остана учудена.
Относно пазаруването така ме сърбят ръцете и съм супер доволна ,че ще успеят да ми донесат от Щатите дрешки от моята любима марка Carter's.

# 729
  • Мнения: 257
Надинке, миличка, дано всичко е наред ! Мисли положително и непременно искай второ мнение. Все пак ти е втора бременност и мисля, че ако има проблем сега и миналия път би трябвало да е имало. Консултирай се с друг лекар, ако имаш нужда мога да ти препоръчам много добър специалист по  пренатална диагностика и рискова бременност. Прегръдки и стиснати палчета от мен и мъничка!  Hug

Момичета, понеже темата е на финала, пускам новата темичка ! Няма да правя корекции на началната страничка, понеже мотивите с мечетата са неутрални и се харесаха от много мами, а и сайта с линииките вече не функционира за жалост. Дано нямате против Simple Smile

Добре дошли в темата :

Коремчето на мама се надува, а МАРТЕНЧЕТО вътре си лудува! - тема 4


Специални благодарности на Ini' за заглавието Simple Smile

# 730
  • Мнения: 8
меги85 аз съм от Хасково и ходя на ЖК при д-р Памукова,а тя изражда в Селена ,Пловдив та затова най-вероятно в Пловдив ще раждам.Иска ми се тук ,но не виждам на кого да се доверя,а и условията са меко казано лоши.Ти накъде си се ориентирала.
За комплекта на Томи Типи-има и по-изгодни. Точно тази помпа я има в олх.бг за 36 лв. ,да не излезе че правя реклама,но някой ако иска ще обясня подробности   bouquet
Здравей ,общо взето нищо не съм решила тук или в Пловдив , ако е тук се колебая при Стоев или Кехайов, понеже вдигнах кръвно и съм на хапчета казаха че ще е секцио...ако нещо не се промени дотогава , а и не знам дали ще "устискам" до Пловдив Simple Smile много ми е объркано и притеснено общо взето, на консултации съм при Попиванов

# 731
  • Мнения: 120
Здравейте,някоя от вас да е пила Уринал Акут през бременността? В последните изследвания ми излезе някаква бактерия,но на ЖК ми казаха,че сигурно е грешка?? А мен на моменти наистина ме боли като пишкам,но не,нищо нямало,другия месец ако пак има проблем,тогава сме щели да видим? А според мен това е сериозно,не е шега работа,защото аз съм карала бъбречна криза, а знам ли от това ,като не се лекува какво ще излезе.Та в аптеката ми казаха,че Уринал става и за бременни,в листовката наистина пише така, мисля да пия няколко дена и да си пусна след седмица нови изследвания,ще си ги платя,то голям проблем с тая здравна каса  Close ...Ако някоя е имала такъв проблем,би ли споделила...  Нямам възможност да отида в момента при друг лекар, избягах на една почивка за седмица... Simple Smile

# 732
  • Мнения: 1 000
Здравейте,някоя от вас да е пила Уринал Акут през бременността? В последните изследвания ми излезе някаква бактерия,но на ЖК ми казаха,че сигурно е грешка?? А мен на моменти наистина ме боли като пишкам,но не,нищо нямало,другия месец ако пак има проблем,тогава сме щели да видим? А според мен това е сериозно,не е шега работа,защото аз съм карала бъбречна криза, а знам ли от това ,като не се лекува какво ще излезе.Та в аптеката ми казаха,че Уринал става и за бременни,в листовката наистина пише така, мисля да пия няколко дена и да си пусна след седмица нови изследвания,ще си ги платя,то голям проблем с тая здравна каса  Close ...Ако някоя е имала такъв проблем,би ли споделила...  Нямам възможност да отида в момента при друг лекар, избягах на една почивка за седмица... Simple Smile

Лекарят ти видя бактерии и каза, че сигурно е грешка? Сериозно ли? Ей, не спират да ме изненадват тия хора... #2gunfire Да, Унирал Акут може да се приема от бременни, но няма да изчисти бактерията ако има инфекция. И да, уроинфекциите не са шега работа. Аз бих повторила изследването и с него - при друг лекар. Успех!

# 733
  • Мнения: 120
Да,видя изследванията и каза,че сигурно е грешка! Много ме ядоса,при положение,че му казах,че има и симптоми... Аз няма да чакам цял месец, както той ми каза,но тъй като трябваше да заминем тази сутрин и нямах време,след седмица като се върна ще си пусна пак и ще отида на частно при друг лекар,но да не бездействам цяла седмица си мислех за това лекарство. Ами аз го купих,ще го пия ,докато се върна.Благодаря за отговора.

# 734
  • Мнения: 1 000
Можеш да пиеш и Неоренал СР, също е за подобни случаи и става за бременни, на мен лично ми помага повече от Уринал-а. И много вода Peace

Общи условия

Активация на акаунт