За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 907
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 87
Няма как да съм с хапчета. Два пъти имам секцио. Ще бъде с кюретаж с пълна упойка.  Относно изследването на плода - като вляза в кабинета и при оформянето на документите няма да бъда под упойка, нали така? 😛. Вярно, че съм притеснена, но не съм си изгубила съвсем разсъдъка. Имам няколко дни да осмисля и преценя. Ще чета и още статии, за да съм още по-подготвена, поне на теория. За другото - няма подготовка.

# 1 501
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ева успех, секциото няма конкретна връзка с това дали ще е медицински аборт или с кюртаж.

# 1 502
  • Мнения: 87
Лекарката така ми каза. Още предния път. Тогава не бях готова за още едно дете. Тя каза, че не става медикаментозно, защото два пъти е рязана матката. Не спорих. Не разбирам от това. Тогава то само си падна и се изчистих. Сега няма да е така....

# 1 503
  • Мнения: 16 871
Ева успех, секциото няма конкретна връзка с това дали ще е медицински аборт или с кюртаж.
+1
Няма общо секциото.

Първия резултат от търсене в гугъл:

""Генетичен анализ на абортивен материал

Генетичният анализ на абортивния материал може да установи причината за загубата на бременността и има значение за избор на терапия при семейства с повтарящи се спонтанни аборти.

Около 15-20% от установените бременности се губят като аборти. При бременни над 40 години спонтанни аборти настъпват при 50%. Многобройни проучвания установяват различни причини – генетични, възрастови, антифосфолипиден синдром, аномалии на матката, хормонални или метаболитни болести, инфекции, автоимунни болести, качество на сперматозоидите, вредни фактори и др. Според времето на настъпване абортите се класифицират като ранни (до 12 гестационна седмица) и късни (12-20 гестационна седмица).

При ранните спонтанни аборти (до 12 гестационна седмица) най-голям е делът на хромозомните аномалии. При 60% от изследваните абортивни материали се установяват различни хромозомни аномалии, които са ненаследствени и обикновени се свързват с напреднала възраст на бременната. При абортите, настъпващи между 12-та и 20-тата седмица, хромозомни аберации се откриват в около 5%.

В МБАЛ „Надежда“ за изследване на абортивен материал се предлага микрочипов ДНК анализ и NGS анализ за бройни и структурни хромозомни наомалии. Предимството на тези методи е, че дават информация за всички 23 двойки хромозоми в кариотипа на абортирания плод в сравнение с конвенционалния QF-PCR ДНК анализ, който рутинно изследва само 13,18,21, Х и Y хромозоми.
""
https://www.m.nadezhda.bg/laboratorii/genetichna-laboratoriia-ge … hni-izsledvaniia/

Ценоразпис НГЛ
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … gb9aVOaLU9iShUe-e
150 лв струва изследването

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 08:38 от ver4eto_sv

# 1 504
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ева аз бих се консултирала и с друг лекар. Медицинският аборт е много по щадяща процедура от един кюртаж.

Верчето ти е синтезирала информацията  прочети и се възползвай !

# 1 505
  • София
  • Мнения: 8 639
Имам не една позната, която е родила естествено след две оперативни раждания. Какво остава за аборт.
Ако смяташ, че така ще си по-спокойна-давай. Но не бива да те заблуждава.

# 1 506
  • Мнения: 377
Момичета, за втори път се записвам тук. Днес в 10та седмиза и 2 дни се установи спряла сърдечна дейност. Това се случи и преди година и половина в същата седмица. Пристъпих към медикаментозен аборт. Днес взех първото хапче, а в петък постъпвам в Токуда за останалите под контрол. Много ме е страх от болките и кървенето. Някоя от вас правила ли е такъв в толкова напреднала седмица. Иначе докторката каза че е спряло да се развива в 7ма.

# 1 507
  • Мнения: 16 871
Вяма от какво да те е страх. Щом влизаш в болницата ще може да те обезболяват при нужда.

# 1 508
  • Мнения: 243
Gerryka съжалявам, че ти се е случило отново. Мога да те посъветвам да се обърнеш към доц.Русев. Пусни си няколко изследвания като тромбофилия, НК клетки и с подходящата терапия следващият път ще е успешен! Само не се отчайвай и в никакъв случай не се отказвай! Успех!

# 1 509
  • Мнения: 26
Здравейте момичета! Искам да споделя с вас това което ми се случи. Забременях с първото си бебче. Бяхме най-щастливите с мъжът ми. Нямах търпение да отида на поредния преглед и да си видя бебчо докато не ми каза гинеколога, че сърдечна дейност няма и трябва да вляза в болницата. Всички изследвания които бях направила през всичките седмици бяха добри нямаше никакви отклонения, но стигнах в 22г. с. И ми каза тъжната новина. След като предизвикаха раждане с хапчета в болницата която ме изпрати гинеколога взех ме материал от плода да се изследва в геника, но ми казаха, че няма причина да се случи това и че всичко се е развивало нормално. Посетих гинеколога си и ми пусна изследвания за тромбофилия и излязоха резултатите пише, че нямам тромбофилия. Сега седя и чакам да ми дойде първия мц и да отида на преглед. Чудя се какви още изследвания ще ми пуска на мен, че и на съпруга ми? Засега никои нищо не казва каква е причината, а бебето ми го няма вече и ужасно ме боли. 😭

# 1 510
  • Мнения: 87
Екатерина Гатева, съжалявам за загубата Ви. Няма думи, с които да се утеши това, нито съвети, за да спре да боли. Дано е било просто случайност и ви няма нищо здравословно. Скоро Ви пожелавам да се радвате на нова и успешна бременност. А тази.....ще си я пазите винаги в сърцето.

# 1 511
  • Мнения: 26
Екатерина Гатева, съжалявам за загубата Ви. Няма думи, с които да се утеши това, нито съвети, за да спре да боли. Дано е било просто случайност и ви няма нищо здравословно. Скоро Ви пожелавам да се радвате на нова и успешна бременност. А тази.....ще си я пазите винаги в сърцето.
Много ти благодаря и аз се надявам на една успешна бременност за съжаление не мога да си върна бебчето 😭 но живота продължава колкото и да е ужасен.

# 1 512
  • Мнения: 541
Здравейте, случайно попаднах на тази тема и реших да споделя и моята история тук. Имам дете на 11г. След толкова много време най-после бях решена да имам второ дете, това ми е втори брак, но това са подробности. И така, зарадвахме се много тъй като ни беше планувано, отидох в 6та седмица на преглед, всичко беше наред, развива се ок, след това в 9-10 седмица отивам отново, развило се е, отговара на седмиците, но не се остановява сърдечна дейност, изпрати ме докторката да мина през спешното за още едно мнение понеже им бил по хубае видеозона, и там гледаха ме два пъти същия отговор, реших, че искам още едно мнение, някак си не можех да повярвам, все си мислех, че грешат, отидох, чаках 3часа пред кабинета, сториха ми се много време, и там получих същия отговор, каза ми развило се е отговаря на седмиците, но преди няколко дни нещо се е случило и сърдечната дейност е спряла, всички вкъщи бяха с ужасна настинка и висока температура, почитах дали това може да се е отразило така, въпреки, че аз бях напълно здрава нямаше ми нищо, носех маска дори, но детето ми беше с 40 градуса температура и нямаше как да не съм до него. И все още се чудя дали това наистина беше причината, хистологията нищо не показа. Направиха ми кюретаж с пълна упойка, дойде ми менструацията точно след месец, от тогава минаха 6 месеца, но след аборта вече няма този ПМС синдром, казват, че е нормално, не знам, обмисляме отново да опитаме, но аз много се страхувам, да не се случи отново.... Това е моята история, успех на всички и дано не се налага отново да споделяме подобни истории тук Simple Smile

# 1 513
  • Мнения: 126
Здравейте, на 30 юни направих спонтанен аборт, лекарката прецени да не ме чистят, защото бях в малки седмици и ще е по - добре да се изчистя сама!
Имах кървене 3 дни и спря, 5 дни след това започнаха силни контаркции и отново започна кървене, което продължи 6 дни, отидох на лекар и ми казаха, че матката ми е чиста, последния ден на кървене беше на 10 юли, но все още нямам цикъл съответно съм притеснена, при положение че не са ми правили кюртаж, защо се бави толкова менструацията, моля ви за съвет и дали е нормално!
Естествено ще посетя лекар тази седмица в края, ако нещата продължат така 😊

# 1 514
  • София
  • Мнения: 7 484
След аборт, без значение с кюртаж или със самостоятелно изчистване, трябва да се изчисти ЧХГ-то от организма и хормоните да се зациклят наново. Това обикновено отнема време. Нормално е първият нормален цикъл да дойде след 45-50 дни, също е нормално първите няколко цикъла да са странни - и като дължина, и като усещания.

Стискам палци за бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт