За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 043
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 133
Здравейте аз съм 2 аборта по медицински причини около 3 месец са наскоро ми откриха тромбофилия и от 8 месеци опити все не се получава следя овулация всичко ходих и на други изследвания и всичко е на ред .. незнам а и почвам да се отказвам по малко вече..

# 1 711
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
А мъжа ти пусна ли Спермограма?

# 1 712
  • Мнения: 133
А мъжа ти пусна ли Спермограма?

Да и там е наред пусках за щитовидната жлеза кръвни и още цяла папка ..

# 1 713
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
.По принцип се чака 1 год опити за жени до 35 г .Над 35г 6м охити.
Вит Д пускалра ли си ? А цветна снимка на тръббите ?
Няма да се отказваш аз имам няколко аборта не съм се отказала нацяло.

# 1 714
  • Мнения: 133
.По принцип се чака 1 год опити за жени до 35 г .Над 35г 6м охити.
Вит Д пускалра ли си ? А цветна снимка на тръббите ?
Няма да се отказваш аз имам няколко аборта не съм се отказала нацяло.
   цветна снимка не съв не са ми казвали как да си направя и къде?

# 1 715
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
Дай си време...
И си намери добър Аг най добре от репродуктивна клиника

# 1 716
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз съм на почти 41 и след като предстои втори аборт (сега заради генетично заболяване) започнах да проучвам за инвитро процедури, имам вече набелязан лекар и мисля скоро да запиша час!


Здравейте аз съм 2 аборта по медицински причини около 3 месец са наскоро ми откриха тромбофилия и от 8 месеци опити все не се получава следя овулация всичко ходих и на други изследвания и всичко е на ред .. незнам а и почвам да се отказвам по малко вече..

# 1 717
  • Мнения: 133
Аз съм на почти 41 и след като предстои втори аборт (сега заради генетично заболяване) започнах да проучвам за инвитро процедури, имам вече набелязан лекар и мисля скоро да запиша час!


Здравейте аз съм 2 аборта по медицински причини около 3 месец са наскоро ми откриха тромбофилия и от 8 месеци опити все не се получава следя овулация всичко ходих и на други изследвания и всичко е на ред .. незнам а и почвам да се отказвам по малко вече..
 

Аз ходих в инвитро център за изследвания и прегледи и ми каза че не съм за инвитро .
Низнам цикъла ми е нередовен 30 до 38 дни ми идва ..

# 1 718
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Преориентирай се другаде, направи втора консултация, поне аз няма да се откажа на този етап!


Аз съм на почти 41 и след като предстои втори аборт (сега заради генетично заболяване) започнах да проучвам за инвитро процедури, имам вече набелязан лекар и мисля скоро да запиша час!


Здравейте аз съм 2 аборта по медицински причини около 3 месец са наскоро ми откриха тромбофилия и от 8 месеци опити все не се получава следя овулация всичко ходих и на други изследвания и всичко е на ред .. незнам а и почвам да се отказвам по малко вече..
 

Аз ходих в инвитро център за изследвания и прегледи и ми каза че не съм за инвитро .
Низнам цикъла ми е нередовен 30 до 38 дни ми идва ..

# 1 719
  • Мнения: 34
Здравейте!
Преди една година и половина ми се наложи да правя медикаментозен аборт, наложи ми се да пия хапчета за предизвикване на цикъл, тъй като моя цикъл не беше дошъл 2 месеца след аборта.
След аборта започна парене при уриниране, но спираше на моменти и после пак се връщаше. Сега след една година и половина имам ужасно парене при уриниране и дори когато не уринирам и постоянно страдам от инфекции в урината. Не знам дали се дължи на този аборт, вие как мислите?
Доста често страдам от гъбични инфекции почти всеки месец след цикъл, мога да кажа че цикъла ми доста намаля. Преди вървеше по 5 дни, после 4 дни а сега 3 дни. Не знам дали това се дължи на тези инфекции които правя или от често вземане на антибиотици, но много се притеснявам. От няколко месеца 2-3 дни преди овулация имам ужасни болки в яйчника дори не мога да стана от леглото, не мога да мръдна.
Моля ви, споделете вашето мнение и опит.
Благодаря Ви!

# 1 720
  • София
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета,
На 42 години съм. Нямам деца. Преди 2 седмици разбрах че съм бременна. Два теста, две + чертички, втората по-бледа. Идната седмица мислех да отида на преглед за да се потвърди и т.н., но вчера мисля че направих спонтанен аборт. Поне по симптомите, които имах и имам така изглежда. От сутринта започна леко кървене, после стана по-силно, сложих си превръзка и така през целия ден, като в един момент беше паднало нещо като голям съсирек върху превръзката, тъкан.. + болки в кръста и дискомфорт долу ниско в корема, като при цикъл. Отделно че всички симптоми който имах изчезнаха. Гърдите ми станаха спокойни, меки и спряха да ме болят. Чух се с доктора (Даскалов), той каза че иска кръвен тест-HCG за да прецени какво да прави. Отидох вчера направих си, резултатите 84.09. Док каза да си купя утрогестан и да започна прием 3 х 2 (което е доста сериозна доза) и другата седмица да отида. Днес имам течение, но е много, много слабо.
Така ли се процедира, не трябваше ли веднага преглед и т.н. Вярно че беше 03.03, а сега са почивни дни, но..
Отделно се чудя защо го изписват този прогестерон преди да видят дали има смисъл да се пие. Ако вече всичко е приключило.. за какво са тези хапчета. Тази сутрин като ги изпих и започнах да се чувствам много замаяна, странно, все едно не мога да си контролирам напълно движенията. Прочетох че имат доста странични ефекти..
Чела съм че има кървене при бременност и не е задължително да е спонтанен аборт, но заради съсирека.. не мисля че е друго.
Моля да ми пишете и отговорите на всички въпроси, защото направо се побърквам вече.. 😔
Благодаря.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 17:40 от ANETA B

# 1 721
  • София
  • Мнения: 479
Здравейте Анета, много съжалявам за случилото се с вас.
Миналата година претърпях спонтанен аборт в края на 8 седмица и беше ужасно.
Моя съвет е да отидете на преглед в някоя болница /аз отидох в Токуда, там се следях, беше събота вечерта и има спешен кабинет/, винаги има някой на смяна да ви прегледа. Всичко се заплаща естествено, но смятам че така е много по удачно от колкото да пиете хапчета и да се измъчвате.

Пожелавам ви сила и дано всичко да е наред!

# 1 722
  • София
  • Мнения: 77
Писах на док отново и му казах че се чувствам доста неадекватна. Той ми каза да си го поставям вагинално, СЪЩИЯ ВИД щом през устата не се чувствам ок. Аз обаче не разбрах кога и по колко и пак го питах. Извиних се че питам за толкова неща но ми е трудно да асимилирам в момента. Отговори ми че вече ми е казал и въпросите ми стават безумни, но ако ми е скучно да му пиша, пък той няма да ми отговаря (с ухилено човече накрая).




Как така нещо което се пие прз устата, става и за вагинално поставяне ?!

Моля и на горните въпроси някой да ми отговори, ако е наясно 🥺

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 12:26 от ANETA B

# 1 723
  • Мнения: 55
Писах на док отново и му казах че се чувствам доста неадекватна. Той ми каза да си го поставям вагинално, СЪЩИЯ ВИД щом през устата не се чувствам ок. Аз обаче не разбрах кога и по колко и пак го питах. Извиних се че питам за толкова неща но ми е трудно да асимилирам в момента. Отговори ми че вече ми е казал и въпросите ми стават безумни, но ако ми е скучно да му пиша, пък той няма да ми отговаря (с ухолено човече накрая).


Пак 3х2 слагате вагинално.

# 1 724
  • София
  • Мнения: 7 486
Утрогестан може да се слага вагинално и да се пие през устата. При пиене е доста гадно, да, и има странични ефекти. Важното е да не намалявате дозата и да не спирате, докато не сте сигурна, че няма бебе. Най-добре е да пуснете ЧХГ още веднъж, 48ч след първия тест, и да видите дали стойността се удвоява (има бебе) или спада (няма бебе). Ако стойността не се удвоява - на преглед. По принцип седмицата е ранна, но на АГ с добър ехограф трябва да се види сак в матката поне.

Общи условия

Активация на акаунт