Защо семейните ценности остават на заден план в наши дни...

  • 16 141
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Добре, Кет, да речем, че един-двама приложат тия други начини и средства. Другите какво ги правим?
И още един пример за двоен аршин или вече и аз не знам как да го нарека - при домашно насилие да се намесят един-двама, другите седят, гледат сеир и като свърши сеирът, ти забиват въпроса "Каква ти е работата да се месиш там, те си знаят". В същото време същите тия умират да наострят пеленгаторите да чуят, биноклите да видят и ръцете да потриват при всичко, що се случва в дадено семейство, където няма насилие и простотии. Щото, видиш ли, не може всичко да е идеално, бе, трябва все нещо да има. Добре де, излиза, че когато има нужда, не се намесваме, когато няма - сме първи там. Ми егати и ценностите!

# 151
  • Мнения: 1 416

А и мисля, че неприемането и отвращението от даден начин на поведение могат да се изразят с доста по-рафинирани изразни средства от вербалното порицание. Wink Още по-малко пък физическа саморазправа, ако един вид, това си мислиш, че искам да намекна.

Именно! И когато това неприемане и нетолерантност към подобен род постъпки започне да увлича все повече след себе си и стане масово явление, тогава много други неща ще се променят. Те са навързани нещата и се получава верижна реакция.
Да се обърнат нещата в обратна посока на това, което се случва сега.
Но за това трябва да се започне от възпитание в семейството от най-ранна възраст, подходящи примери, да се наложи изключително строг контрол в сравнение със сегашното положение на всякакви медии, като се почне от телевизиите със зловредните глупости, които денонощно бълват и до огромна степен имат вина за много неща. За българските телевизии и медии говоря. Факт, че телевизии като Планета възпитаха поколения наред в съответната "култура" и всичко това вече здраво се е впило в манталитета. Като рак, пуснал метастази навсякъде, във всяка клетка на обществото.

# 152
  • София
  • Мнения: 29 192
Казвате "навиране в семейството". Навирането в чуждия сексуален живот нима не е "навиране в семейството"? Защо едното навиране се приема, а другото - не? Много двоен аршин е това.

   Какво общо имат двете неща и за какъв двоен аршин иде реч? newsm78

   "Да се навреш в нечие чуждо семейство", демек да кандидатстваш за "почетната" позиция на нечия любовница и втора цигулка, е, меко казано, унизително и гнусно деяние, с което необратимо засягаш целия живот на много други хора.
Решението е просто - не ставаш любовница. Ти носиш отговорност за твоето поведение, другият човек носи отговорност за неговото. Ти не си в позиция да казваш на друг възрастен какво да прави.

   "Да се навреш в сексуалния живот на някого" дори и не разбирам какво трябва да означава като фраза. Rolling Eyes Как се навираш?!
Като му държиш сметка за сексуалния му живот. Този отговор, мисля, е пределно ясен.
Когато аз виждам даден човек насреща си, държа да знам с що за пиле си имам работа.
Докъде се простира това твое право и къде започва неговото право на личен живот? Имаш ли право да се натрапваш в чуждия личен живот и морално ли е това?
А заключение мога да направя, единствено и само, върху цялостното поведение на въпросния, на базата на неговите действия, мисли, чувства, манталитет, поведение, думи, излъчване... Това е нещо комплексно и неразделно, няма как да отделя едното и да се фокусирам върху другото. Ако даден човек е подлец в отношенията с любимата си, той е подлец по принцип. Ако даден човек е слабохарактерен във професионалните си ангажименти, той е слабохарактерен по принцип. Ако даден човек е жесток и груб с децата си, той е жесток и груб по принцип. Няма нюансиране, няма градация, няма уклончивост. Или си, или не си. Така е с истински важните неща в живота, с останалото компромисът е приемлив, но с ценностите и принципите – не.

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 15 682
Докъде се простира това твое право и къде започва неговото право на личен живот? Имаш ли право да се натрапваш в чуждия личен живот и морално ли е това?

   Какво значи да се натрапвам в чуждия "личен живот" (ех, че преекспонирана и неправилно употребявана фразичка в наши дни, Whistling) – той, човекът, надали ще ме пита как да постъпи в дадена ситуация от лично естествено, че да имам възможност "да се натрапя". Wink Т.е., за да имам някакво влияние, той трябва първо да ми позволи.

   Какво вече казах, съдя за хората по всички аспекти на битието им – кратко и ясно – нямам какво повече да допълня, още по-малко пък имам скрупули в това отношение. Peace

# 154
  • Мнения: X
той, човекът, надали ще ме пита как да постъпи в дадена ситуация от лично естествено, че да имам възможност "да се натрапя". Wink
Не бери грижа, няма нужда да те пита - важното е да ръсиш съвети, критики и обвинения на килограм Simple Smile

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 15 682
той, човекът, надали ще ме пита как да постъпи в дадена ситуация от лично естествено, че да имам възможност "да се натрапя". Wink

Не бери грижа, няма нужда да те пита - важното е да ръсиш съвети, критики и обвинения на килограм Simple Smile

   А към теб, ако знаеш колко мога, ама други свършиха тази работа, вместо мен. Mr. Green hahaha

# 156
  • Мнения: X
Тогава какво си се зачудила Money

# 157
  • Мнения: 1 416
С парцалско евтино поведение обикновено са предимно грозноватите, невзрачни женици и девойчици. Хубавите, с принципи, с добро възпитание, със съвест, никога няма да тръгнат по онзи долнопробен, евтин начин да се предоставят.
Още едно потвърждение за това е Черната котка - външна красота, подплатена с всички останали гореизброени качества + умна и интелигентна. Как да не си повторя отново, че такива жени отдавна са на изчезване и почти не се срещат.

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 15 682
   Ле-ле, мила, благодаря ти за комплимента, засрамих се чак. Blush Shocked Heart Eyes Не съм съгласна с някои неща, казани за мен, но няма да споря. Peace От всичко, най-ценното у човека е принципността, мечтите и душата. Ако ги нямаме тях, майната им на външния вид, интелекта и успеха.

   За теб съм чувала, че си много хубаво, чаровно момиче, макар да не съм те виждала лично (почти никого от форума не съм, де). За всичките ти останали качества съм напълно убедена от публикациите ти във форума. Hug  bouquet Знаеш колко много те харесвам... Heart Eyes

# 159
  • Мнения: 2 265
До един изневеряваха и  толкова съм се отвратила... болно ми е, че не оценяват жените до себе си. Те са умни, красиви, дават им всичко и се питам какво повече търсят тия мъже извън семейството? Толкова ли е лесно да махнеш с ръка и да нараниш другия?

Като искат да прекратят една връзка, мисля, че може да го направят по достоен начин, а не чрез системни изневери, но не си мисли, че щом жените им са "умни и красиви", то непременно са точната половинка и мъжете им трябва да са неотлъчно до тях.
Ако на един мъж чувствата му към мен са изстинали, ни красота, ни ум ще запалят отново искрата.

# 160
  • Мнения: 9 075
Следващия път като видите жената на съседа в асансьора, непременно я осветлете за любовницата на мъжа й.
Много е вероятно тя да знае, но ще я поставите в неудобна ситуация, но все пак вие сте морални стожери и всичко трябва да е подредено  ooooh!
 
Животът е твърде шарен и не се подчинява на норми и правила. Колко теми има тук - безкрайни и постоянни, които го доказват  Wink

Гледайте си вашето семейство и не цъкайте толкова звучно с език, че човек не знае, какво ще му дойде до главата

# 161
  • Мнения: 10 547
Майка ми имаше близки приятели, смейство, като и с двамата е била състудентка. Та, цял живот все чичо  Пешо обвиняваха, че е долен кръшкач, че слага рога на леля Мима. Може и да е било вярно, твърдеше майка ми, защото чичо Пешо много пътуваше из чужбина, но само петима души са знаели, че най-малкият им син не е роден седмаче.  

# 162
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Много интересно тогава ако медиите са виновни за внезапната поява на любовниците и искусителките, и ако това е толкова нова мода, защо едната от прабабите на село (дето тогава са имали едната радио-точка) е "подмамила" прадядото и "му изпила акъла" по такъв начин, че като бях малка още се говореше под сурдинка за това колко е вероятно да му е направила магия та да развали човека такъв хубав годеж с незнам-си-коя. Не са единственият пример за селска клюка дето имам от това време, но бяха най-цветната определено.
Ами чукайте на дърво да не ви се навре някоя или някой в семейството и най-нагло да се опита да го разруши, защото му било скучно например (да не кажа друго). А ти да си стояла до мъжа ти в най-трудните му моменти, да си му бърсала д-то, да си му търпяла настроенията и т.н. защото всеки когато минава през трудности не е много лесна компания (лесна, нямам предвид приятна или не). ...
Мноооого смело изказване Rolling Eyes Понеже обичаш поглед в личният живот на хората, да те светна че в един или друг момент от живота си съм била от почти всяка една възможна позиция на тази ситуация. За това - гледай себе си, не давай оценки и етикети толкова смело, незнаеш ти къде ще си в един момент.

Black Cat 13, съдейки по коментарите ти, и двете сме си спестили много като не сме се засекли в реалният живот Wink

# 163
  • Мнения: X
До един изневеряваха и  толкова съм се отвратила... болно ми е, че не оценяват жените до себе си. Те са умни, красиви, дават им всичко и се питам какво повече търсят тия мъже извън семейството? Толкова ли е лесно да махнеш с ръка и да нараниш другия?
Като искат да прекратят една връзка, мисля, че може да го направят по достоен начин, а не чрез системни изневери, но не си мисли, че щом жените им са "умни и красиви", то непременно са точната половинка и мъжете им трябва да са неотлъчно до тях.
Ако на един мъж чувствата му към мен са изстинали, ни красота, ни ум ще запалят отново искрата.
Доколкото аз разбрах, тя имаше предвид новозабогателите шопари,които,видели се с малко пари в банката, се качват на меУцедес  и решават, че 45-годишната им жена вече не им подхожда на имиЖа.И се "обзавеждат" с нова чалга-мацка,да им смуче парите.   Laughing


Майка ми имаше близки приятели, смейство, като и с двамата е била състудентка. Та, цял живот все чичо  Пешо обвиняваха, че е долен кръшкач, че слага рога на леля Мима. Може и да е било вярно, твърдеше майка ми, защото чичо Пешо много пътуваше из чужбина, но само петима души са знаели, че най-малкият им син не е роден седмаче. 
Е, и моят мъж ако се праскаше с всяка като за последно, едва ли щях да искам аз да съм му вярна.
То:"каквото повикало, такова се обадило!"

# 164
  • Мнения: X
Майка ми имаше близки приятели, смейство, като и с двамата е била състудентка. Та, цял живот все чичо  Пешо обвиняваха, че е долен кръшкач, че слага рога на леля Мима. Може и да е било вярно, твърдеше майка ми, защото чичо Пешо много пътуваше из чужбина, но само петима души са знаели, че най-малкият им син не е роден седмаче.  
Е, и моят мъж ако се праскаше с всяка като за последно, едва ли щях да искам аз да съм му вярна.
То:"каквото повикало, такова се обадило!"

Мисля, че в случая друга реплика би била по-подходяща. "Ако жена ми е такава курва, че и копелета ми ражда, защо да съм й верен, поне няма да си сея семето по чужди ниви." Пак "каквото повикало, такова се обадило". И, доколкото разбрах, не е било изобщо сигурно дали чичо Пешо изневерява. Нали знаеш, като не виждаш какво се случва с някого, започваш да си измисляш. Предполагам, че въпросната леля Мима с кеф е харчела парите, които чичо Пешо носи от пътуванията в чужбина. Двойни стандарти, нали разбираш?

Общи условия

Активация на акаунт