Защо семейните ценности остават на заден план в наши дни...

  • 16 140
  • 184
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 547
Е, и моят мъж ако се праскаше с всяка като за последно, едва ли щях да искам аз да съм му вярна.
То:"каквото повикало, такова се обадило!"

Там е работата, че никой никога при никакви обстоятелства не е видял, казал и доказал, че чичо Пешо се праска с африканки и европейки. Единственият човек, който упорито твърдеше, че носи роги на благороден елен, ако и да е женска, беше собствената му жена- леля Мима. А то защо било! Дет се казва: крушката си има опашка.

# 166
  • Мнения: 712
Е, и моят мъж ако се праскаше с всяка като за последно, едва ли щях да искам аз да съм му вярна.
То:"каквото повикало, такова се обадило!"

Там е работата, че никой никога при никакви обстоятелства не е видял, казал и доказал, че чичо Пешо се праска с африканки и европейки. Единственият човек, който упорито твърдеше, че носи роги на благороден елен, ако и да е женска, беше собствената му жена- леля Мима. А то защо било! Дет се казва: крушката си има опашка.
Точно щях да кажа, че това че един мъж пътува не значи, че ходи по чуждо. Имам няколко близки семейства в които мъжът в един или друг момент е пътувал. Никога, нито един от партньорите не е изневерявал. Всичко си е до хора.

# 167
  • Мнения: 373
към авторката-права си,много са зле нещата.Сигурен съм,че е трудно да се намери мъж,който държи на семейството си.Много често мъжът тръгва да прави бизнес или работи извънредно.В същото време внимание за децата и съпругата нулево.Мислят си,че като ги обезпечат финансово всичко е ок.Изпускат децата целодневно по занимални,бавачки.Контрола и възпитанието отслабва-накрая имаме зле материално възпитани и изпуснати деца плюс родители разведляци. Мерси и от бизнес и от все.

# 168
  • Мнения: X
Тоя па... Сегашните 45-60-годишни едно време масово като са си хвърляли бебетата да ги гледат ранно пенсионираните баби - много ценни семейно са били. Мерси и аз от такива майки.

# 169
  • Мнения: 1 386
Може би имаш някакви свои наблюдения,но не бих казала,че това е било масово явления при сегашните 45-60г(аз съм на 47г и знам какво беше).Не е било по наше време.

Масовото хвърляне за отглеждане от баби и дядовци е на поколението,което сега е между 60г-80г.Точно когато заработват големите индустриални гиганти и започва урбанизация на населението от селата към големите градове около 60-те г. на миналия век...Масово младите отиват да учат и работят в града.
Аз например съм оставена на 11м възраст при свекърите на майка ми на село и съм взета обратно при тях на 6г и половина,когато се разболях от шарка и местния фелшер казал на дядо,че нищо повече не може да направи за мен и трябва да ме карат в града...а и беше време на 7г. да започна първи клас.Та тогава нашите ме взеха при тях ,тъкмо се беше родила сестра ми.Братовчедите и други деца също са гледани по подобен модел.Не мога да си представя как може човек да си остави децата за толкова дълъг период някъде си,независимо че е с роднини....И аз съм мерси от такива майки-това не знам как да го нарека.Тя ми е казвала,че не са  имали условия да ме гледат заради ненормираната си работа и две военни семейства в едно жилище,но все пак...за мен е необяснимо.Разбирам няколко дена да го оставиш,но за 5г детето да не е пред погледа ти.Незнам,просто незнам как да си го обясня....някакъв комунистически начин на отглеждане-прехвърляне отговорността на бабите/дядовците и институциите(седмични градини например).Много тъжно....
И аз съм майка,че и баба мога да стана скоро ,но това все още не мога да си го обясня и приема за нормално. newsm78 Sad

Последна редакция: пт, 26 юни 2015, 23:38 от Zhani

# 170
  • Мнения: 4 418
Сигурен съм,че е трудно да се намери мъж,който държи на семейството си.


Стига ве, наистина ли е така?  Thinking

Трудно се намира някой, да държи на най-важното и хубаво нещо на тоя свят?  newsm78

# 171
  • Мнения: X
Сигурен съм,че е трудно да се намери мъж,който държи на семейството си.
Стига ве, наистина ли е така?  Thinking
Трудно се намира някой, да държи на най-важното и хубаво нещо на тоя свят?  newsm78
Заядливец  Mr. Green

Може би имаш някакви свои наблюдения,но не бих казала,че това е било масово явления при сегашните 45-60г(аз съм на 47г и знам какво беше).Не е било по наше време.
Масовото хвърляне за отглеждане от баби и дядовци е на поколението,което сега е между 60г-80г.Точно когато заработват големите индустриални гиганти и започва урбанизация на населението от селата към големите градове около 60-те г. на миналия век...
Личен опит няма как да имам Simple Smile Повечето ми познати, колеги, съученици са отгледани от бабите си, понеже бабата се пенсионира рано, а мама работи. Сега вече не е много възможно, защото пенсионирането се случва доста по-късно. Мисълта ми е, че моделът вече е наложен от години - мама няма време, дай да дадем детето на баба му и дядо му.
Има изключения, де - аз съм гледана от родителите си с помощ от баби и дядовци, ако нещо не позволи да бъде взета от градина или др.под. Не съм оставала там с дни, освен ако не поискам. Майка ми е на твоите години и прабаба ми и баба ми са я гледали поравно. Баща ми е отгледан от родителите си.
Съжалявам, че е трябвало така да израснеш   bouquet  Не го разбирам, според мен детето трябва да се гледа само от родителите си, а бабите и дядовците да идват на гости или то да ходи при тях. Харесвам голямата и задружна фамилия, но да не си досаждат, пречат и тръсват личните задължения на някой друг.

# 172
  • Мнения: 6 122
към авторката-права си,много са зле нещата.Сигурен съм,че е трудно да се намери мъж,който държи на семейството си.Много често мъжът тръгва да прави бизнес или работи извънредно.В същото време внимание за децата и съпругата нулево.Мислят си,че като ги обезпечат финансово всичко е ок.Изпускат децата целодневно по занимални,бавачки.Контрола и възпитанието отслабва-накрая имаме зле материално възпитани и изпуснати деца плюс родители разведляци. Мерси и от бизнес и от все.

Да, де ама все някой трябва да работи и да открива нови работни места. Всяко нещо е за сметка на друго нещо, така е и при бизнесмените. Напълно ги разбирам, че пренебрегват децата си заради работа, но икономиката трябва да се движи, хазната да се пълни и да се откриват работни места, за да сме всички добре, сега че това е за сметка на собственото му семейство е друга тема, но избор няма, или - или. Не ги осъждам и не е задължително да са "разведляци", а децата им "зле материално възпитани", поне едно е сигурно, повечето деца на подобни родители, получават много добро образование в чужбина.

# 173
  • София
  • Мнения: 4 349

Масовото хвърляне за отглеждане от баби и дядовци е на поколението,което сега е между 60г-80г.




Еми строили са социализма  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 174
  • Мнения: 1 844
Има много мъже, които държат на семейния уют, гледат си жените в очите и не предпочитат разгулния живот пред хармонията на една здрава и щастлива любов.
Примерите на мъжете около мен говорят точно това.
Как ще се държи един мъж много зависи от жената до него и от чувствата му към нея.

# 175
  • Мнения: X
Има много мъже, които държат на семейния уют, гледат си жените в очите и не предпочитат разгулния живот пред хармонията на една здрава и щастлива любов.
Между "разгулния живот" и институцията на семейството има 500 нюанса на сиво, розово и зелено.
Около мен може би 10% от мъжете са се кротнали в институцията на семейството, наричана от жените "здрава и щастлива любов" (между другото, не познавам мъж, който би нарекъл връзката си така). Останалите пробват или харесват едно и друго и трето. Мъжкия еротизъм е страна без закони и ще си остане такъв. Нека не се заблуждаваме, че да са с една и съща жена им е в природата.

# 176
  • Мнения: 2 222
Около мен съотношението е около 50/50 верни / неверни  Crazy

Тези, които дават пример със семейства, където единият бил пътувал, но е вечно верен, камера ли са му слагали или какво Crazy Не бих се заела да гарантирам за чуждо семейство нищо...

# 177
  • Мнения: 3 231
Семейните ценности остават на заден план в наши дни ли? Глупости. Цялото гей общество по света се е втурнало да спасява брачната институция. Борят се за правото да се женят и да осиновяват и да се онаследяват. Никакви семейни ценности не залязват. Напротив. Хетеросексуалистите наритаха брака. Не бил модерен. ОК, хомотата ще го възродят. Хетеросексуалистите почнаха да правят все по-малко деца. Хомотата ще набавят чрез донорско ин витро и сурогация.

Няма се плашите. Нещата отиват на добро Simple Smile

# 178
  • Мнения: 1 844
Има много мъже, които държат на семейния уют, гледат си жените в очите и не предпочитат разгулния живот пред хармонията на една здрава и щастлива любов.
Между "разгулния живот" и институцията на семейството има 500 нюанса на сиво, розово и зелено.
Около мен може би 10% от мъжете са се кротнали в институцията на семейството, наричана от жените "здрава и щастлива любов" (между другото, не познавам мъж, който би нарекъл връзката си така). Останалите пробват или харесват едно и друго и трето. Мъжкия еротизъм е страна без закони и ще си остане такъв. Нека не се заблуждаваме, че да са с една и съща жена им е в природата.

А около мен 90% от мъжете на възраст над 28-30 са се отдали изцяло на сериозните си връзки/бракове, барове и дискотеки не са на преден план (което не ги изключва), а останалите 10% търсят подходящата, с която и те да съградят подобно нещо.
Това е моят приятелски кръг, разбира се, който не е тъй необятен.
Хора всякакви. Но истината е, че има много свестни мъже. Даже напоследък като че ли повече, отколкото жени.

# 179
  • Мнения: 6 122
Хомотата ще набавят чрез донорско ин витро и сурогация.



Нищо подобно. Спокойно от X хромозомата на мъжа се прави яйцеклетка, която се съвкуплява със спермата на другия мъж и ето ти детето. Да, за сега им трябва утроба под наем, но след около 10 години 10% от ражданията ще са чрез ектогенеза, така че хомосексуалните ще се възпроизвеждат много успешно, благодарение на науката и никаква сурогатни майки, нито женски яйцеклетки ще са им  необходими.
Да, ще спасят традиционните семейни ценности, така е.

Общи условия

Активация на акаунт