Да си помогнем...

  • 9 797
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Всичко е индивидуално - например за жена на 50 години, 150 см, тежаща 80 кг с ханш 114 см точно 1050 калории излизат, че трябва да и е режима с 15 процента редукция на калориите от необходимите и.

# 31
  • SA
  • Мнения: 3 196
В смисьл, че за жена с тегло 80 кг и рьст 150 см, нормалният дневен калориен прием е кьм 1200 ккал ли?
Предполагам за изчисление се използват различни формули, но само за покриване на основната обмяна при тези параметри, са нужни повече от 1300 ккал ( пак според подобни формули и калкулатори).
Иначе още Ансел Кийс е правил експерименти с глад - известния Minnesota Starvation Experiment:
http://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_Starvation_Experiment
Дори е било полугладуване ( с 1500 ккал, но пьк са били мьже и вероятно с по-големи нужди). После е описал в два тома негативните ефекти, които наблюдавал сред участниците.

Последна редакция: чт, 16 окт 2014, 15:56 от kameloth

# 32
  • Мнения: X

Споделям мнението, че колкото хора са с наднормено тегло заради прехранване, точно толкова са и поради това, че се недохранват, т.е. гладуват. Приказката "цял живот гладна и дебела" не е лишена от биологичен смисъл - дори е закономерно.

Та, описаният случай - да, според изчисления е и без редукцията сметката е 1260.
Има десетки формули, съответно десетки различни резултати. Кой ще бъде избран е въпрос с много подвъпроси и обстоятелства.

Задълбахме само в калориите, но много по-важно е от какво идват тези калории. Метаболитният ефект на въглехидратите, мазнините и протеините е различен и следва да се съобрази вътре в тези калории какво да е разпределението. И още - дали ще има дни с по-малко въглехидрати и дни с повече, кога ще са те...

Последна редакция: пт, 18 авг 2017, 12:10 от Анонимен

# 33
  • SA
  • Мнения: 3 196
О, безспорно по-важно значение има откьде идват тези калории, но след като жената е оставена сама да си преценя, предположих, че за конкретния диетолог това не е особено важно.
Мнението ми по този вьпрос е сьвсем различно, просто тук коментирам конкретния случай.

# 34
  • Мнения: X
Чакаме името, да видим кой е - може би пък да има някъде в нета описана методиката, която ползва.

Още нещо, което е изненадващо - не толкова, че е препоръчал без газирано. Учудващо е, че наистина има хора, които не си дават сметка за това. Но зеро-то защо го е препоръчал, като то обърква метаболизма дори повече от сироп със захар....

# 35
  • Мнения: 191
Леле 1000 к.калории си е зверско гладуване Simple Smile
И то ако си седите в къщи...
 По добре си се храни нормално и опитай с треперене.

Не се шегувам - напоследък все-повече изследвания потвърждават , че треперенето е по-ефективно от активния спорт с цел отслабване.

Практикува се като се увие кръста и шията с дебели шалове с цел да не настинете и след това стоите на студено около  20 минути ,като не се борите с инстинкта за треперене .

За вредата от газираното - това според мен си е чиста проба мит все едно някой да ви каже , че за да отслабнете е необходимо да спрете цигарите...

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 03:14 от Георгиева Magi

# 36
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
За вредата от газираното - това според мен си е чиста проба мит все едно някой да ви каже , че за да отслабнете е необходимо да спрете цигарите...

Защо да е мит, даже напротив. Газираните напитки, подсладени с глюкозо-фруктозен сироп имат доста сериозен принос за сьвременната епидемия от затльстяване и метаболитен синдром. С тях се погльща огромно количество захар, а даже не се броят за храна.
Тези, диетичните пьк обикновено се подслаждат с аспартам, който в големи количества сьщо не е безвреден за тялото, колкото и производителите му да се мьчат да оспорват това.
А това с треперенето... сериозно ли? За отслабване?
Ей, какво няма да измислят хората, само и само да не си мрьднат задника да поспортуват и да положат малко усилие да контролират храненето си!  ooooh!

# 37
  • Мнения: X
Срещала съм информация, че в една чаша кока кола се съдържат 6 ч л захар.Което е ОГРОМНО количество.А като се има предвид, че вече никой не използва захар, а далеч по-вредните захарни сиропи, защо да е мит?Хем дебелееш, хем си увреждаш здравето.

Скрит текст:
Познат на съпруга ми почина на 49 години от цироза на черния дроб.Алкохол пиеше веднъж годишно, образно казано, при повод.И то по 2-3 глътки.От хепатит не е боледувал.Жена му след време каза, че лекуващият го доктор е имал предположение, че се е докарал до това състояние вследствие на 2-та литра кока кола, изпивана ежедневно в продължение на години, повече от 15.

# 38
  • Мнения: 191
Апелирам по- възрастните от вас да си припомнят какво беше преди 30 години.

- Всички пиехме Златен портокал , Лимонада и Кола , и ядяхме хляб средно по един на хранене на 3 членно семейство.
Децата закусваха с баничка и швепс , но имаше по едно детенце на клас със високо тегло .
Купувахме средно по 1 килограм захар за седмицата и 10 килограма хляб .

Но нацията не беше затлъстяла  newsm78

В момента храната ни е пълна с хормони , месото се обработва с глутен , солта изчезна от менюто ни , пием "натурални сокове" от глутамат и желатин , рафинираната захар е заклеймена за отрова и водим децата си за награда в Мак Доналдс

Общо взето това , което не се  е променило от тогава е Колата с нейните 49 тогава и 42 сега килокалории на 100 грама.

# 39
  • Мнения: X
Помним,  Георгиева Magi , помним .....     Laughing
Закусвахме банички и милинки, НО направени от брашно, сол, мая и вода, без обогатяване с глутен и подобрители, сиренето в тях беше истинско сирене, а растителен продукт с голям % нишесте.
Хлябът, дори белия, няма нищо общо с хляба, който се произвежда сега.У дома ядяхме основно бял хляб, купен, фабричен, и пак беше леко сбит, тежък, няма нищо общо с днешния въздушен памук, който продават под името "хляб".
Няма да изреждам всички храни, че ще стане километрично, но храната си беше храна.Чиста, нямаше трайност по 2-3 години.
Тогава нямаше павилиони на всяка крачка, пълни с милиони сладки и солени боклуци, т.е., ние нямахме навика постоянно да дъвчем нещо.
Аз например съм се хранила в 99 % от времето по три пъти на ден-закуска, обяд и вечеря.Ако се е случвало през останалото време да ям нещо, е било или плод, откъснат от дървото направо, или парче кекс/бисквита, направена от мама.Ама това са били толкова редки случаи ....
Още:ние не седяхме по цял ден първо по чиновете, после пред компютрите.Свободното си време прекарвахме навън, тичане, игри, колело, кънки .....особено лятно време се събирахме сутрин към 8-9 часа и се прибирахме чак към 23 да спим.Дори обяда си изяждахме в движение.    Laughing
Много са различните фактори, вярно, не е само кока колата.Но тя, откъдето и да я погледнеш, никога не е била читава за пиене-вода с подсладители, оцветители и ароматизатори.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 15:09 от Анонимен

# 40
  • Мнения: X
Прави сте за това - заседналият начин на живот, компютрите и телевизията са с доста по-голяма тежест от колкото това, че се е яло бял хляб.

Що се касае до "истинността на храната" - аз до ден днешен се чудя какво трябва да се е случило на хората, които купуват салами от по 2 лв килограма... Ще кажете - бедност. Добре - нека не купуват въобще този салам, а за 2 лв да си купят леща примерно. Бабите ни така или иначе не са консумирали всеки ден салам, а и да са го правили, то той е бил от месо.

И още относно спомените от преди 30 години - някаква заблуда е, че тогава не е имало затлъстяване. Напротив - имало си е, само че стандартът за здраве тогава е бил нещо съвсем друго. Бабите на село казваха "ааа, пооправил си се" на хората, които имаха доволно пълен вид.

Нещото, което се е променило е процентът на хора, засегнати от сърдечно-съдови инциденти, но се е повишил в сравнение с онова време само заради комбинацията стрес-нездравословно хранене-обездвижване, като първото се случва естествено при наличие на комбинация от вторите.

# 41
  • SA
  • Мнения: 3 196
Преди 30 години кока-колата се купуваше с "врьзки" в магазините, а двулитрови бутилки безалкохолно изобщо не помня да е имало. Да, хората пиеха от време на време газирани напитки, които се предлагаха в бутилки от 330 мл. Нямам спомени обаче някой да се е наливал с литри на ден. И да е имало такива, не са били преобладаваща част от населението.
Вафли и сладкиши сьщо имаше, но си спомням, че вафлите бяха няколко вида, горе- долу и шоколадите така. Сьщо така нямаше сергии и магазинчета по на 5 метра на всяка улица, отрупани с джьнк. Не сьм тьрсила статистика за производството на сладкарски изделия и безалкохолни напитки в Бьлгария преди 30-40 години и сега, но сьм сигурна, че сега се произвеждат в пьти повече и това се изяжда от по-малко на брой население.

Цитат
Бабите на село казваха "ааа, пооправил си се" на хората, които имаха доволно пълен вид.

 hahaha Така си е, пьлнотата навремето се е считала за признак на здраве и красота.

# 42
  • Мнения: 191
"Защо да е мит, даже напротив. Газираните напитки, подсладени с глюкозо-фруктозен сироп имат доста сериозен принос за сьвременната епидемия от затльстяване и метаболитен синдром. С тях се погльща огромно количество захар, а даже не се броят за храна."

Няма захар бе хора Simple Smile Кой производител е достатъчно луд да сложи толкова скъпо нещо като захар в лимонада за 50 стотинки литъра от които 25 вече са дадени за амбалаж и още 20 са търговска надценка Simple Smile

Дори да е имало луди производители , които са слагали захар , то те отдавна са фалирали Simple Smile

Случайно един от приятелите ми е технолог в една от големите колбасарски фирми , и едно от най големите им постижения преди 3 години беше въвеждането в салама на изкуствена сланина  Joy

# 43
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Защо да е мит, даже напротив. Газираните напитки, подсладени с глюкозо-фруктозен сироп имат доста сериозен принос за сьвременната епидемия от затльстяване и метаболитен синдром. С тях се погльща огромно количество захар, а даже не се броят за храна.

Достатьчно ясно сьм подчертала с какво се подслаждат безалкохолните напитки.
А че този царевичен сироп си е вид захар, мисля няма какво да спорим. Единствената разлика сьс захарта е, че сьдьржа малко по-висок процент фруктоза, което го прави още по-вреден.

# 44
  • Мнения: 191
Не искам да се заяждам с теб , защото си ми симпатична Simple Smile

Просто погледни табличните данни за калоричност на газираните напитки и ще установиш , че варират около 14-50  килокалории на 100 грама .

За сравнение 100 грама картофен чипс има 400 килокалории .

Не коментирам кое е вредно или полезно .

Общи условия

Активация на акаунт