Да си помогнем...

  • 9 804
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
Няма да е зле то човек пусне тема и започват заяжданията така че най добре да се изтрие май темата а аз определено пивече няма да разпитам на този форум за каквото и да е било тука злобата е повече от разбирането лека вечер

# 16
  • Мнения: 351
Здравейте...преди време напълнях много от хормони за щитовидната жлеза...взех се в ръце и за отрицателно време без да усетя как свалих много кг направо се преобразих и от всякъде само чувах олее колко си отслабнала....изглеждаш чудесно и т.н истината беше че дори не си го бях поставила за цел сутрин ставах отивах на работа там ядях по 1-2 закуски...вечер като се пребирах към 18 хапвах нещо малко и излизах...като се пребера късно лягах без да ям и така се стопих...после се събрах със дългогодишния си приятел с които се бяхме разделили и явно от спокойствието че сме отново заедно отново качих килца сега искам отново да отслабна за да му докажа че мога но явно като знам че трябва да мина на диета и някак си немога ....и така давайте съвети за ефикастни диетки...


Теди, повече от ясно е, че с горепосочения „ГЛАД", който наричаш диета, няма как да отслабнеш здравословно и после да не си върнеш килата. Не се отслабва с гладуване, а с ядене! Има моменти, в които е съвсем уместно човек да гладува известно време, да мине на сокове, на плодове, или да направи друга, изчистваща практика с цел изчистване от токсини. Но, закуската, обядът и вечерята са задължителни.Не се подлагай на прекалено строга диета. Ако приемаш под 1200 калории дневно, метаболизмът ти ще се забави. Бъди разумна и избери хубав хранителен режим.  Hug




# 17
  • Мнения: 6
Момичета, диетите са гадно нещо. Опитвах няколко пъти и всеки път резултата беше трагичен. Бих ви препоръчала да се обърнете към специалист. В сряда д-р Попов има безплатен прием. Препоръчва хранителен режим без някакви драстични ограничения, като целта е засилване на метаболизма. В зависимост от проблема може да препоръча и хранителни добавки. Аз лично вече свалих 10 кг.

# 18
  • Мнения: 70
Аз ходих на диетолог ако някой иска мога да му напиша хранителния режим.

# 19
  • Мнения: 2 127
Ти самата се луташ как да свалиш килограми, но ще пишеш режими на други хора? О, Боже...!

# 20
  • Мнения: X
Аз ходих на диетолог ако някой иска мога да му напиша хранителния режим.

Вместо да пишеш конкретния режим по-добре разкажи какъв е принципа, при съставянето и спазването му, как се очаква във времето да го спазваш - ще се променя ли, ще се адаптира ли и прочее. Полезно също ще е да кажеш от какви мерки тръгваш, да споделяш как върви отслабването и на какви мерки ще приключиш. Името на терапевтът ти също може да споделиш. Когато във времето я разгърнеш тази информация ще е много по-полезна от ябълка и сухар на закуска и пиле и броколи на обяд, т.е. от конкретика, с която нета е пълен.

# 21
  • Мнения: 70
1 ден - 1126 ккал
2 ден - 1102 ккал
3 ден -1095 ккал
4 ден -1116 ккал
5 ден - 1129 ккал
6 ден -1103 ккал
7 ден -разтоварващ ден,предимно мляко и вода,поемат се около 574 ккал
Прави се един месец и след това отново трябва да отида за да изготви нов режим не трябва да се пие никакво газирано...но ми каза че ако много ми се допие да взимам кола зеро режима ще го почвам от понеделник че тази седмица ще съм на доста мероприятия и няма да мога да го спазвам така че ще си напиша мерките за да следя резултата

# 22
  • Мнения: X
Ти сама ли си избираш какво да вместиш в тези калории или имаш направено разпределение между протеините, въглехидратите и мазнините?

И ако позволиш един другарски съвет - забрави за кола зеро и всякакво зеро с аспартами и каквито и да е подсладители. Освен в случай, че не искаш да си усложниш максимално задачата де.

# 23
  • Мнения: 70
Каза ми първия месец сама да си избирам менюто ако няма ефект което щяло да стане ако се оливам с храната, тя ще ми направи строга диета с определени храни...снощи нямах време да си измеря мерките днес ще го направя и утре почвам диетата и да следя резултатите

# 24
  • Мнения: X
1 ден - 1126 ккал
2 ден - 1102 ккал
3 ден -1095 ккал
4 ден -1116 ккал
5 ден - 1129 ккал
6 ден -1103 ккал
7 ден -разтоварващ ден,предимно мляко и вода,поемат се около 574 ккал
Това си е чисто и просто гладуване.И без диетолог, всеки ще ти каже, че с прием на толкова малко калории се отслабва.
Проблемът е какво става после, като започнеш да се храниш нормално.

Да не говорим, че ако това не ти е първата диета и друг път също си гладувала, сега, когато тялото ти усети, че пак го лишаваш, ще забави метаболизма и нищо чудно да ти е доста трудно да сваляш кг.

# 25
  • Мнения: X
Е, не може съвсем категорично да се каже дали е гладуване или не е. Все пак, не знаем антропометричните данни на момичето, нито двигателната и активност и други неща. Много е възможно това да са необходимите и калории с определен процент редукция.

Относон въпросното хранене "след това" - трябва да и бъде обяснено от терапевта и, че може да е точно с толкова процента повече, колкото в момента е редукцията. Иначе смисъла би бил никакъв.

За мен по-чудното е варирането на калориите в дните, при това абсолютно незначително вариране - тялото няма как да усети тези вариации, ако са умишлени. Каква ли е целта?

# 26
  • SA
  • Мнения: 3 196
За мен по-чудното е варирането на калориите в дните, при това абсолютно незначително вариране - тялото няма как да усети тези вариации, ако са умишлени. Каква ли е целта?

Според мен такива незначителни разлики в калориите между различните дни няма и как точно да се измерят, освен ако човек не си тегли всичко, което яде, с аптекарска везна.
Има дни, които се различават сьс 7 ккал.  Shocked Това няма и 1 грам мазнина. Как точно ще се измери това количество?

# 27
  • София
  • Мнения: 18 800
Да почакаме да ни сподели,може това да е първия човек с такава диета и разлики. Grinning

# 28
  • Мнения: X
За мен по-чудното е варирането на калориите в дните, при това абсолютно незначително вариране - тялото няма как да усети тези вариации, ако са умишлени. Каква ли е целта?

Според мен такива незначителни разлики в калориите между различните дни няма и как точно да се измерят, освен ако човек не си тегли всичко, което яде, с аптекарска везна.
Има дни, които се различават сьс 7 ккал.  Shocked Това няма и 1 грам мазнина. Как точно ще се измери това количество?



Мда, така е, а да не говорим, че с последния ден от 574 калории не разтоварване, а направо блокиране ще се случи, но...
Затова ми беше любопитно името на диетолога, препоръчал този режим.

# 29
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами Краси има право, че тези сьвети за отслабване - гладуване ( защото 1000 -1100 ккал са си глад, освен ако не става вьпрос за малко дете) плюс избягване на газирано, не е нужно да си диетолог, за да ги даваш. Даже повечето хора биха добавили да не се консумира много сладко, тестяно и мазно.  Simple Smile
А това фиксиране на калории до последната хилядна... не знам каква е целта. Може би от теглене, мерене и смятане дотолкова да се затормозиш, че да загубиш всякакво желание за ядене.
А 1000 ккал с горе-долу 1,5 кг плодове - толкова ядат някои, спазващи диетата на д-р Емилова, която поне се води "лечебен глад".

Общи условия

Активация на акаунт