Кредит и плащане на данъци

  • 2 079
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Здравейте,
имам нужда от съвет. Майка ми продавам апартамент на човек, който тегли ипотечен кредит. От банката й искат декларация, че тя не държи данъци за този апартамент, но брокерката й е казала, че освен на този апартамент, трябва да плати данъци на всичките си други имоти( вилата и още 1 апартамент).
Въпроса ми е това така ли е? Трябва ли да плати всичко или само на апартамента, коъто продава?

Благодаря Ви предварително! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 256
щом е продавач, на нея няма да й е нужно удостоверение за липса на тежести. такова банката изисква само от бъдещия кредитополучател, то удостоверява финансовата му надеждност пред банката. така че, той трябва да си изчисти задълженията - имам предвид купувача, който ще тегли ипотека.

# 2
  • Мнения: 883
щом е продавач, на нея няма да й е нужно удостоверение за липса на тежести. такова банката изисква само от бъдещия кредитополучател, то удостоверява финансовата му надеждност пред банката. така че, той трябва да си изчисти задълженията - имам предвид купувача, който ще тегли ипотека.

Tи вицове ли разправяш  Shocked
 Купувача да си изкарва справка удостоверение за тежести и справка за данъци...  newsm78: И да си изчисти задълженията.... Joy



riciii, държавата е първа при вземания.
Редно е адвокатът на банката да огледа отвсякъде продавача. А дали ще го направи- зависи от тях, така че майка ти да поиска писмен списък на всички документи които да приготви.

p.s А данъците така или иначе пак ще ги плати.

# 3
  • Мнения: 13 532
От банката  дават списък какви документи искат.
Отделно нотариуса който ще изповяда сделката също ще даде информация какви документи ще иска от Вас като продавачи.

# 4
  • Мнения: 3 939
Да, ние купихме апартамент с ипотечен кредит и продавачът беше задължен да си изчисти всички задължения към държавата и Столична община.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 256
riciii, ние не сме чистили задължения за други имоти, само за продавания. купувача ни също купуваше с банка Simple Smile може би юридическите практики са различни, след като на други участници са изисквали това, но на мен пък ми се вижда смешно да се изисква удостоверение за липса на задължения към данъчните от продавача. Simple Smile
най-добре питайте адвокат, и пиши какво е станало, интересно ми е   bouquet успех!

Общи условия

Активация на акаунт