ВТОРИ клас

  • 73 139
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Ние вчера и днес сме на екскурзия. Но се чудя за понеделник трябва ли да наваксаме нещо, защото пък другите деца са били в сборни класове на у-ще - които не са на екскурзията  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 053
Хайде и аз в новата тема  Peace
Ние пък с триста зора научихме стихотворението Есен наизуст за днес /доста трудно и се видя/  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 105
Хайде и аз в новата тема. Ние живеем в малък град и децата ходят рядко на екскурзия. На никой не му се занимава и тича в инспектората да оправя документи.  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 12 224
Моите вчера бяха до Рилският манастир, много са доволни. Днес са си на училище.
За занимания през седмицата след училище нямаме време. По изключение тази седмица два дни поред едната ученичка дописва нещо по математика от учебната тетрадка вкъщи, защото беше забравила да го донесе уикенда, а не го е свършила в час като сестра си.
В петък напоследък се опитвам да изнеса част от домашното по немски, тъй като са до 5 часа на училище тогава и има малко повече време. Обикновено са до 6 на училище с допълнителните занимания, а когато са на плуване и до по късно. В събота са на школа по математика в СМГ , след това пишат домашното от школата и вечерта като се стъмни остава малко време и за домашното по немски. Неделята вече ако са свършили с немският, което е рядко срещано решават допълнително задачи по математика или правят някоя диктовка, но това не се случва често. С едната всъщност има време за подобни неща, защото работи по-бързо, но с другата не.
Покрай състезанията само да напомня, че записването за Черноризец е  от 13.10.2014 в съответните училища. За Математика без граници крайният срок е 24.10.2014 г.

# 19
  • Мнения: 856
Вече в нова тема.
Така ме е завъртял вихъра на ежедневието, че нямам време да надникна как сте вие и децата.

Засега в училище малкия се справя много добре.
Много ме озадачи погледа на госпожата тези дни, когато го вземах.
Обяснява ми , че се справя много добре, но много се притеснявал , когато сгреши. И тогава последва обвинителен поглед.
Стана ми хем смешно , хем неразбиращо , за какво ме обвинява.
Поразпитах малкия , да не е споменал на госпожата, че му се карам много , ако нещо сгреши.
А аз съм от тези, които не са максималисти и не се карам , ако с нещо не се е справи.
От къде тези мисли в него?
Знам , че постоянно иска да е най - , но.....

Куца му и то много езика.
Май без уроци няма да се разминем.
Още не съм го решила окончателно , но на там клонят нещата.

Сега отиват с баща си на мач - няма по щастлив от него.
При условие, че не успя да види Роналдо на живо, ще се задоволи с нашите си - български звезди.

# 20
  • Мнения: 7 947
Как не се справя с езика? Те имат сигурно не повече от 20 думи до момента, а текста слушат и повтарят от диск при нас.

# 21
  • Мнения: 8 222
И на моя син може да му се наложи да сложи шина. Третият зъб отгоре е започнал да расте накриво, млечният още не е паднал... В понеделник сме на зъболекар да го извадят, а ще видим по нататък какво ще правим. Струва ми се, че зъбът от другата страна също ще тръгне накриво да излиза.
На занималня не ходи, но е всеки ден на тренировки до около 16ч, докато се приберем, да хапне и става 17ч. След това пише домашни (В интерес на истината тази година има по-малко домашни от миналата) около 30-40 минути и правим нещо допълнително по български или математика за още около 30 минути. Горе-долу ги редувам всеки ден по нещо. По математика работим по сборника на Георги Георгиев. Много ми харесва, а и на детето. Задачите са по силите му, като цяло. Една част решава веднага, други изискват малко повече да се замисли, понякога се налага да дам първоначална насока. Общо взето се справя значително по-добре с такъв тип задачи спрямо миналата година и това без да сме решавали през лятото. Явно просто е по-зрял. Разписва ги в тетрадката доброволно. Миналата година искаше да ги решаваме на бялата дъска, беше абсурд да ползваме тетрадка.
През почивните дни правим по един преразказ. Пак без мрънкане от негова страна. Да видим докога ще го държи очовечения период и дали по някое време "мрън" няма да се завърне вкъщи.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 107
При нас пак започнаха драми в училище - нещо комуникацията между госпожата и родителите куца тотално  Rolling Eyes и периодично се натрупва доста напрежение от този факт. Направо не знам как ще я караме така още 3 години. Ще е трудно  Tired. Иначе пък детето се чувства толкова добре там. Тези дни си остана у дома, понеже беше болен и само искаше да ходи там, за да рита с приятелите  Wink. С това се успокоявам, че детето е щастливо в крайна сметка.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 129
Нашите са на екскурзия другата седмица в Северна БЪлгария. Много му се ходи.
Днес го оставих у дома, че вчера му направиха малка операция (срязаха му юздичката на горната устна) и като всеки мъж, той е нещастен. Понаболява ги и е малко подут, та реших, че малко почивка няма да нвреди.

# 24
  • Мнения: 24 467
Много ме озадачи погледа на госпожата тези дни, когато го вземах.
Обяснява ми , че се справя много добре, но много се притеснявал , когато сгреши. И тогава последва обвинителен поглед.
Стана ми хем смешно , хем неразбиращо , за какво ме обвинява.
Поразпитах малкия , да не е споменал на госпожата, че му се карам много , ако нещо сгреши.
А аз съм от тези, които не са максималисти и не се карам , ако с нещо не се е справи.
От къде тези мисли в него?
Знам , че постоянно иска да е най - , но.....

С уговорката, че нямам понятие какво е положение у вас и изобщо не го обсъждам, НО има много деца, които наистина биват жестоко тормозени вкъщи за оценки и постижения, които биват каламени за малки и нормални грешки и така у тях се заражда изкривената представа, че грешката е нещо ненормално, основание за санкция и причина за позор. Постепенно те спират да се изявяват /за да не сбъркат, разбира се/, прекарват часове и дни на непрестанно зубрене и губят целия си нормален живот. Заради родителите си. Които наистина вярват, че правят най- доброто за своите деца.
Това го зная не само аз. Много по- добре запознати от мен са учителите, т.к. те виждат последици от тази сриваща от рано човешката психика дейност. Та е нормално учителка да запита, да намекне, когато детето се притеснява малко повечко от грешките си, т.к. е в реда на нещата едно психически здраво дете, ненасилвано вкъщи, да не изпитва панически страх от грешки и резултатите от оценяването. Лично аз адмирирам учител, който обръща внимание на такива неща.
В един от класовете на големия децата бяха свидетели на това, как едно съучениче биваше и физически тормозено за оценки. Началната учителка /страхотна жена беше просто, шестица от тотото/ ни говореше по род. срещи затова, че детето може да има и слаби оценки, но това не е причина да бъде тормозено и че е имала случаи на избягали от къщи деца при прекомерно количество психо и дори физическа атака. Съвсем логично то залезе с годините, психически бе разбито. От отличник в началните класове направо потъна. Не по- малко опасна е психологическата атака върху децата. Направо е убийствена в краткосрочен и дългосрочен план.
Та за мен вашата учителка е проявила похвална загриженост. Тя няма как да знае какво е положението у вас, деликатно намеква само. Ако има стаж зад гърба си, със сигурност е имала и случаи, като нашия.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 451
Нашите са на екскурзия другата седмица в Северна БЪлгария. Много му се ходи.
Днес го оставих у дома, че вчера му направиха малка операция (срязаха му юздичката на горната устна) и като всеки мъж, той е нещастен. Понаболява ги и е малко подут, та реших, че малко почивка няма да нвреди.
малко извън училищната тема, но понеже и на нас ни предстои тази манипулация скоро, искам да те попитам къде я правихте и кой я извърши? С лазер, нали?

# 26
  • Мнения: 5 234
Моите вчера бяха до Рилският манастир, много са доволни. Днес са си на училище.
За занимания през седмицата след училище нямаме време. По изключение тази седмица два дни поред едната ученичка дописва нещо по математика от учебната тетрадка вкъщи, защото беше забравила да го донесе уикенда, а не го е свършила в час като сестра си.
В петък напоследък се опитвам да изнеса част от домашното по немски, тъй като са до 5 часа на училище тогава и има малко повече време. Обикновено са до 6 на училище с допълнителните занимания, а когато са на плуване и до по късно. В събота са на школа по математика в СМГ , след това пишат домашното от школата и вечерта като се стъмни остава малко време и за домашното по немски. Неделята вече ако са свършили с немският, което е рядко срещано решават допълнително задачи по математика или правят някоя диктовка, но това не се случва често. С едната всъщност има време за подобни неща, защото работи по-бързо, но с другата не.
Покрай състезанията само да напомня, че записването за Черноризец е  от 13.10.2014 в съответните училища. За Математика без граници крайният срок е 24.10.2014 г.
A kога си почиват и играят? Не че моята е по-малко натоварена, но гледам да се удържам с допълните занимания от моя страна, за да остане време за почивка и игра. Да не говорим, че тя е доста бавна и не стига времето за всичко, което иначе бих й преложила да прави. Simple Smile
При нас няма екскурзии, но имат час за игри вдин ден в седмицата, вместо това.

# 27
  • Мнения: 957
Сина ми не ходи на занималня. През седмицата си пише домашните и чете само за в училище, плюс 1-2 страници от Мечо Пух  вечер. Всички дни ходи на тренировка, едните дни с неговата възрастова група, други с по-големите, като излезе и да поиграе и деня е свършил Peace
Събота и неделя решаваме от сборници и правим диктовка- по около 1/2 час дневно. Доста по-бърз е отколкото в първи клас с домашните. Лятото чете много и му се отрази - както на техниката на четене и на разбирането, така и на диктовките.
Той също ще е на екскурзия до Цари Мали Град на 18 октомври. Ходил е с нас, но не иска да пропуска екскурзията с класа.
На входящите нива е изкарал шестица по математика- без  грешки е, и петица по БЕЛ- объркал е три думи , като е определял на какво завършват(звучна или беззвучна)- две не е проверил дори, а третата дума е брат.  Нашият я е написал браД и като го питам защо- проверил си я с братовчед и така Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 12 224
Barbabelle в момента са два дни през седмицата до пет часа, като тогава ако е хубаво времето си играят пред блока след училище. Когато са до шест часа обаче, докато вземем малката и се приберем става вече късно. Вкъщи през седмицата нямат никога домашно и след училище си играят трите, гледат понякога малко детско, после вечеряме, къпят се и е време за сън.
Този петък например така и не успях да измисля кога да учат с това хубаво време. Бяха навън до 8, след което имахме гости една приятелка с момиченцето си, след което направо заспаха. Днес сутринта бяха станали преди нас, гледаха детско, след това ги заведохме на курса в СМГ то от десет и половина. С малката се разходихме до Борисовата градина, след което взехме каките и седнахме да хапнем на обед в едно заведение. Прибрахме се към два, писаха малко по немски половин час и отново към 4 бяхме навън защото времето беше страхотно. Прибрахме се преди малко към седем, аз сложих вечерята, а те през това време си написаха домашното по български и сега с баща си правят една бърза диктовка.
Този път сме назад с немският, не ни остана време изобщо за домашното по математика от СМГ-то и най-вероятно ще го пишем през седмицата, но нямаше как при това хубаво време да ги оставя вкъщи.
През седмицата, между училището и заниманията в Шилер по обяд имат мисля поне час почивка, когато си играят на двора. Заниманията от 5 до 6 в училище са йога, танци, сръчни ръчички, където отново са с приятелчета и го приемат като игра. Плуването е след училище, но тъй като са трите тогава пак им е забавно  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 22
в класа на сина ми все още не правят самостоятелно преразказ. Учителката им го преразказва и ги кара да пишат. Вашите деца сами ли правят преразказ?

Общи условия

Активация на акаунт