Времето минава, АВГУСТИНЧЕ по-голямо става- тема 34!

  • 45 550
  • 242
  •   1
Отговори
# 135
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Силви, дано са ви приели там, където желаеш!
И моят синковец не обича вече да позира на снимки, често ми грабва фотокамерата и иска той да снима. Малкото Бибитче също разваля позата, когато ме види, че ще го снимам. Все ги дебна. Sunglasses

В пожарната бяха смесена група- и момчета, и момичета, пръскали са с маркучи, демонстрирали са екипи за различни спешни ситуации, пожарникар се е спускал по металната тръба, директно до колите и т.нат.- със сигурност на всички им е било интересно. Разходката са я завършили на близката сладоледаджийница, където всеки е хапнал по топка сладолед. Simple Smile

Вярно, хубаво е за децата да организираме различни мероприятия и все пак за мен едно от най-подходящото е игра сред природата. Днес бяхме с едно приятелче на Бибитко от ДГ на една от кварталните детски площадки, които са на голяма зелена площ, до горичка и езерце. Голямо тичане падна, приятелчето е катерач на дървета, обичат да ходят на едно паднало дърво с извити клони и да го покоряват(макар че на моя син по-трудно му се удава катеренето, засега), после бяха на езерото, бъркаха с пръчки, вадеха водни растения, пълни с попови лъжички, хвърляха камъчета във водата.... безгрижие.

Утре, събота, имаме празник в ДГ, построиха две нови помещения до сградата, ще правят освещаване и паралелно с това се организира почерпка за всички. Много ще носят вкусотии от вкъщи, аз ще правя баница утре сутринта и ще почерпя народа с нея Grinning, ще има игри за дечурлигите... Дано моите Бибитковци останат доволни от инициативата. Всяка година, през юни най-често, се организира такова парти, но тогава по това време все бяхме в Бг.

# 136
  • Мнения: 735
ЗДравейте! Голямо затишие тук. И аз скоро не съм писала.
Няма кой знае какво около нас. Малкият ходи на градина. Сега са сборни групи и не е много очарован от това, но няма начин. Големият завърши седми клас и вчера подавахме документи за прием. Надявам се да се сбъдне желанието му. Simple Smile
Къде ще прекарате лятната почивка? Ние още не сме решили, но август месец трябва да мръднем някъде на море, макар че с деца на море не е голяма почивка. Laughing

Пожелавам ви прекрасни летни дни! Пак ще наминавам.... Hug

# 137
  • Мнения: 1 569
Мале, мале, темата съвсем е умряла вече,дори не "замряла". Sad Как сте девойки? Как са децата? Андичка навърши 6г, да ми е жива и здрава и всички други празнуващи дечица. Simple Smile За съжаление точно с пристигането на племенницата ми от чужбина, Анди се тръшна с гнойна ангина и е на АБ. Това при нас е задължително - или те като идват или ние като ходим при тях става някаква размяна на вируси, на които не сме свикнали и задължително някой се тръшва! Sad А цяла зима устиска... Sad Иначе трябва да заминава скоро баба й да я погледа месец, а за първи път и Лизи ще е там и то поне 3 седмици. Много ми е притеснено, но няма как, нас дълго няма да ни има...

Алекс, как караш бременността? Кати щастлива ли е?

Силви, за 34-то съм чувала добри отзиви. Стара база, но май добро начално образование. Аз също съм на такава вълна и даже май закъснявам. Имам куп училища да проверявам в района. Май ще избирам между 126, 36, 51. Много исках да е в училището, което аз, сестра ми и баща ми сме завършили (32-ро), но ни е твърде далеч и неудобно за спиране в центъра на града... А ми е важно да е близо до нас, бих предпочела и да е ОУ, а не СОУ.

Поздрави и целувки на всички и весели рождени дни!  Hug

# 138
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
И ние подготвяме рожден ден. Всичко е готово, само да дойде четвъртък.  То не остана.
Янче, да оздравява бързо Анди.
Иначе Кати е добре. Ентусиазъм блика от нея. И за предстоящия рожден ден и за бебето.Днес разбра, че ще си има братче. Първо беше голяма радост,  после 5 минути седя разочарована що не е сестричка (както тя искаше), след това каза "Нищо, следващото бебе ще е сестричка " и пак почна да се радва.Засега повтаря че само тя ще го гледа (на мен е прехвърлила само задължението да сменям памперсите само. Всичко друго щяла тя да прави

# 139
  • Мнения: 1 804
Ха, ха Алекс разсмя ме! И моята Алекс казва същото за бъдещото си братовчедче- сестра ми чака бебе - каза, че ще го храни, облича, гушка, само пампите някой друг да сменя! Laughing

Яна - да, не е лошо училището, въпреки че малко на стара слава лежи. Имахме големи проблеми с приемането, но не ми се пише тук, че знам ли кой какво чете! Mr. Green Важното е, че вече всичко е наред! Оздравявайте бързо! Hug

Честит рожден ден на всички дечица, които празнуваха вече и хубави, весели празници на предстоящите рожденници! Ние ще си почакаме още, че откарахме чак до 4-ти септември!

# 140
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте от мен Simple Smile

Честит рожден ден на всички наши прекрасни деца Simple Smile Да са живи и здрави и мнооого умни Simple Smile

Нашия празник мина - имаше купон за децата, който този път беше доста скромен - повечето поканени не дойдоха, но все пак беше весело. После празнувахме и с роднините.

Дари расте, скоро ще стане на 5 месеца, неусетно как минаха. Има и зъбчета вече - излязоха без изобщо да ги забележа. Започна преди месец да си смуче много пръстите, но го отдавах на това че е вместо биберон залъгалка. А то се оказа че били зъбки. Е радвам се че излязоха така тихомълком и без драми.

Иначе Дари е доста спокойна (пу-пу), на кърма е все още, батко й я обожава просто. Той пък расте и почва да става своенравен. Нещо сякаш напоследък не ме чува изобщо. Предучилищната ще я кара в детската градина. За училище съм мнооого раздвоена. Най- лесният вариант е да в в кварталното училище до нас. Толкова е близо, че бих могла да го водя и взимам с Дари на ръце. Другият вариант е в 125то в Младост, което е на път за работа на  таткото (за сега) и на две спирки с автобус от нас. Та това второто е доста вървежно и предпочитано, смесени мнения има за него, но все пак повече положителни, а и директорката му доста се напъва.

Та не знам какво да правя, в чуденка съм голяма. Спира ме това че примерно ако искам да си го прибирам на обед в първи клас (ще съм в майчинство) хем да си почива хем да учим заедно ще трябва да ходя с колата, което малко ме затруднява.

Сега е много модно (поне сред моите познати) да се записват децата в училища с платена следобедна занималня, в която се учи английски или немски. Естествено се влиза с изпит!!!! Ние с мъжо след размисъл по въпроса решихме че няма нужда да го натоварваме в първи клас и с чужд език. В днешно време едва ли ще остане ненаучил английски поне. По-важно ми е в началото да заобича училището и да научи българския и математиката.

Сега сме в Ст Загора на гости на моите родители. Миналата седмица преживяхме големи жеги, но слава богу на Дари не й се отрази много. Вече е приятно и по цял ден е на двора през деня сега.

Друго не знам какво да ви пиша Simple Smile Като се сетя пак ще драсна.
Споделяйте вие как действате по въпроса с училищата.

поздрави на всички и весело празнуване на рождените дни Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 авг 2015, 19:43 от Elyah

# 141
  • Мнения: 735
Здравейте и от мен!
Честит рожден ден на всички, които вече имаха и на тези, които предстоят. Валентин е във вторник рожденик, но още не знаем дали и как ще го отбележим. Не искам детето да е разочаровано, но с баща му направихме една по-сериозна инвестиция и сме се обрали до стотинка, та не знам какво да измисля за празника...
Напоследък ми е доста напрегнато. Баба ми получи инсулт и сега е на легло. Майка ми я гледа. Тя обаче бебе не е гледала даже, нито мен, нито моите деца, и сега и е много трудно и постоянно мърмори. А мен баба ме е отгледала и още не мога да се съвзема от цялата тая ситуация. Постоянно сънувам лоши сънища. Излизам в отпуска тия дни и се надявам да се разтоваря малко....
Големият ми син го приеха информатика след 7 клас и няма търпение да почне училище. Той ще навърши 14 години след две седмици и иска да празнува рожден ден без нас, само с приятели...
Малкият още ме търси. Той е по-привързан към мен. Снощи играхме на карти и залогът беше, ако ме бие ще спя при него.  Joy Въпреки, че са с батко си в една стая, той иска да спи с мен. Сега е голяма борба да го отделим. На мен ми се къса сърцето като ми каже, че му липсвам и ще плаче за мен макар, че съм в другата стая. Иска ми се отделянето да стане безболезнено, но някак не се получава.
А вашите деца падат ли много? Удрят ли си коленете? Валентин постоянно пада, разбити му са и двете колена. В момента, който зарасне някоя рана се появява друга...
И още една питанка. С какво столче се возят в колата вашите деца? Може ли снимка? Ние имаме едно 9-18 кг. Валентин е реално около 17 кг. Сигурно значи, че мога още да го ползвам? А ако не е със столче, а само с колан на задната седалка, каква е глобата, знаете ли?
Пожелавам ви спокойни и щастливи летни дни! Hug Hug Hug Hug

# 142
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
Славенче, първо - бързо възстановяване на баба ти.
Кати се вози в стол 9-36 кг. Реално се закопчава с коланите на колата, но удобството е по - голямо. И безопасността. Ако искаш, може да вземеш нещо такова, те се водят 15 -36, пак се закопчават с коланите на колата. 
Скрит текст:
Ще е по - добрият вариант, отколкото без никакъв стол. Това си е мое мнение. В България не съм видяла още да глобят някой за това, че не вози детето си в стол. А трябва.
Нормално е да си падат. Кати дето не е по дивите игри и пак често е с някакви рани. ЗДраве да е.

Вчера беше рождения ден на Кати. Получи много подаръци, празнува с приятели, хапна торта. Забавлява се, с две думи.
За нас обаче вчерашния ден беше просто кошмарен. Братовчед и /племеника на мъжа ми/ пострада доста сериозно от поредната си дивотия. Гардероб падна върху него, получи доста сериозно нараняване и вчера цял ден сме треперили какво ще се случи. Беше закаран в Пловдив. Слава Богу, в съзнание е /защото известно време май беше в кома/, контактен е, но ще падне доста дълго възстановяване май, защото е със спукан череп. Да ни се възстановява бързо и повече такива бели да няма...

# 143
  • Мнения: 735
Алекс, дано е по- добре вече детето и да няма повече такива ядове! Тя белата бързо става!
А как се закрепя тази седалка към колата? Колана детето ли ще държи или седалката? Съжелявам, че звуча като индиянец, но наистина нямам представа....

# 144
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
Славенче, детето е с невероятен късмет. Вчера пак е минал през скенер, за това което му се случи, резултатите са фантастични. Господ го е пазил.
При седялката - детето се закопчава с коланите на колата. Както би бишо и без нея, най общо казано седялката повдига детето, та коланите да могат да го закопчеят безопасно. Моето мнение е да му вземете такава, не са и толкова скъпи. А безопасността е важна, защото белите бързо стават...

# 145
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Здравейте, момичета, и аз да се разпиша!

Пожелавам незабравими и весели рождени дни на всички августинчета в темата- да растат здрави и безгрижни, весели и игриви!

Алекс, кошмарна история с детенцето! Добре е, че всичко е наред с него! Hug
Миналата година имахме инцидент с малкото Бибитче с ей такъв скрин от ИКЕА, който не бяхме го закрепили към стената, горните му два рафта бяха пълни с дрехи в сравнение с долните и малкият именно горните бе отворил, те натежаха и целия скрин се стовари в/у детето, но бавно, не от раз. Добре, че беше таткото в спалнята, та на момента го измъкна. Дечко нямаше наранявания, за щастие. Четох наскоро в бълг.ежедневник, че именно този модел от ИКЕА са го обявили за опасен и имало инциденти с него, дори 2 фатални Sad и отсега нататък щели да го продават с необходимите приставки, с които да се закача за стена.

Славена, дано баба ти се стабилизира! Hug
Наш Бибитко е със стол 9-36 кг, той се закрепя за седялката на колата, което го прави по-стабилен. Показаната седялка от А. не е най-стабилния вариант, но коланът минава по-добре през детето, отколкото е ако без нищо.
Ей, много са привързани тези момченца към майка си- убеждавам се, че са яко хванати за полите на майките си, докато поизрастат, правя обобщения и от други момченца около нас, не само от моите. Макар че двете ми синчета без проблем ги отделих в отделни стаи, поне с това нямахме проблем. Алекс, имай си едно наум Wink(радвам се, че при теб всичко е наред с бременеенето).

С често падане нямаме проблеми, но си е и до дете- голямото Б. е доста страхлив и внимателен, току-така не пада, не е имал чести наранявания по крака и ръце.

Ние си бяхме за месец до БГ, ходихме и до Гръцко, хванахме навсякъде големи жеги, напекохме кокалите за месеци напред. Mr. Green Малкото Б. бе с хронична кашлица вследствие на неговата  лека астма и горещото плюс сухо време му се отрази благоприятно, кашлицата изчезна, да се надяваме това да го държи известно време още. Praynig
Децата се налудуваха, почувстваха се по-отвързани, отпуснахме дисциплината и разхлабихме правилата Mr. Green- мисля, че добре им се отрази почивката.
И двамата имаха рождени дни през този период- почерпихме се както подобава. На голям Бибитко след 10 дни ще празнуваме със закъснение неговия РД в Немско(чакаме да се приберат приятелчетата от почивки), вече си изисква да празнуваме и с неговите приятелчета. Малкото, което е на 3 няма още претенции. Wink

И още нещо- след 2 дни Бибитко ще е първолак(при нас школото се почва на 6 години) и ни чакат големи промени, както и големи вълнения!
Елиа, ти ме разби за занималнята, с която се влиза с изпит. Що за изпит се изисква? Thinking

Чао ви от мен и се разписвайте по-начесто! Hug


# 146
  • Мнения: 31
Здравейте,

И нашето малко моченце - Кристиян е роден през август 2009.
Ще се радвам да ме приемете в групата.
Преди време се бях регистрирала във форума, но не бях писала и влизала. Сега реших да се включа в някои теми, защото и баткото ни ще е в 7-ми клас и започва да ме хваща треската.
Още не сме го пуснали малкия на градина - това лято майка ми го гледа, но мисля от другата седмица да тръгне.
Simple Smile

# 147
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
Chrissy22, добре дошла в темата, макар че вече не е особено активна...
Иначе при нас нищо интересно.  Чакаме да дойде време за градината.

# 148
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Да взема да драсна някой ред да активирам темата. Wink

Криси, добре дошла, разкажи повече за юнака.

Ние сме с първокласник вече, както писах по-горе, нали в Немско от 6-годишни започват у-ще. Ходи от 2 седмици на даскало, не е особено възхитен от у-щето като цяло, не е от децата, които лесно изграждат нови приятелства, липсва му ДГ, неговите приятелчета от ДГ другата година са първокласници, но иначе е старателен ученик. Взехме му бюро и си мислех, че домашните ще ги пише във всекидневната, но ме изненада- много обича да си ползва бюрото, не само за домашни, а и за други занимания.
Първите 2 седмици са на лека програма- има часове само от 8 до 10 и 30, от другата седмица часовете нарастват, до 11 и 30. На първо време са му предостатъчни. Wink
Ето го и първокласника.

Алекс, кога почва градината ви?

# 149
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
Бибит, както е нормално тук - от 15ти другия месец. Принципно може да я пусна всеки момент от 1 септември нататък, но ще си тръгне когато официално почват.
Тя си я очаква с нетърпение. Нали принципно си я обича. Купихме раничка за дрешките в градината. Сега само напомня че трябва да купим пантофки и пижамки, но това ще изчака идването на баща и и да влезнат малко парички в къщи. Че както ме подхвана една ужасна каръшка серия напоследък и сега имам чувството че трябва да обера банка за да влезнат в релси финансите.
И да измрънкам... На Кати и се появи кариес. Днес го забелязах през деня /как пък по - рано не съм го забелязала/, но си мислих че е нещо петно от шоколад. Да, ама и след като си изми зъбите не изчезна това петно. Та явно си е кариес. Утре ще гледам да я заведа при зъболекар, на който имам доверие. Дано да има свободно време и да я погледне. Кати поне с него е свикнала, че няколко пъти вече ходим да и поглежда зъбките /гледам поне веднъж - дваж годишно /и до сега все бяха перфектни. Но пък той не е "фен" на идеята да лекува такива малки кариеси /според него болката и страха е по - голям, защото зъба си е жив ... То вярно млечен зъб, ама не ми се чака кога ще падне та да дойде ново здраво зъбче. Та явно след като минем през този зъболекар, за да потвърди че е кариес ще трябва да търся друг зъболекар....

Общи условия

Активация на акаунт