Отговори
# 30
  • Мнения: 428
Диди добре си я гледам и си расте маймунката но по скоро си е ген. И мъжа ми и аз сме родени над четири килограма.

# 31
  • Мнения: 4 859
lulu0808,честито  bouquetЗдрав и силен да расте Георги,за родост на цялото семейство Hug

didi_bili,и на мен не ми е паднала тапата,но и аз имам 2 седмички до термин,пък и бебка е малка,дано си поседи повечко PraynigИ е доста активна-хълца,върти  се,ритка,а нали преди да дойде момента се кротват бебоците.

petynapetina,аз съм родена над 4 кила,а мъжо само 2,500 JoyНашата по ехограф миналата седмица беше 2,800,ама акушерката като ме опипва по корема преди няколко дена каза,че е малко бебчето newsm78

# 32
  • Мнения: 27
Хайде майчета малко останахме.Дано в тази темичка да се похвалим всички с бебчета.

# 33
  • Мнения: 592
Честитоо на всички Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet

Аз да се похваля изпишкак си камачето и сега няма да ме болят бъбреците  Blush Blush Stop Peace

И най сетне заваля във Кипър  umbrella  umbrella  umbrella  umbrella ppp ppp ppp

# 34
  • Мнения: 192
Izgrqvashto Slunce браво!!!

Честити бебчета на gabsolini и на lulu0808!  bouquet
Да са живи и здрави и много да ви радват!
Gali не се е включвала днес, дали не е отошла да ражда вече?   Party
Ооох аз май съжалявам, че не поисках вчера да ми махнат тапата. Вече взе да ми става много притеснено, почвам да си мисля разни глупости  и страхотии.  Cry А датата за предизвикване на раждане ми е чак за 19/10. Как ще чакам до тогава не знам.....  ooooh! Дано да реши да се ражда вече това бебе. Четири дни вече пренисвам и никакви симотоми. Коремът ми е високо, тапа не сън видяла да пада, контракции - имам някакви неболезнени. Много се изнервих вече.

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 17:22 от 4erveno6iika

# 35
  • Мнения: 167
Аз с тази паднала тапа на 29.09..малко се притеснявам,защото нали уж до няколко дни се раждало.Попитах едната акушерка и тя каза,че може и до термин да съм без тапата.. newsm78 newsm78 Имам 12 дни до термина.Дано е по-скоро и дано всичко мине леко,както при мен така и при останалите мами!!! newsm17 newsm10

# 36
  • Мнения: 1 235
Честито на новите майки! Много бързо възстановяване и прибиране вкъщи.

Аз ще разкажа за раждането си в скрит текст, за да го чете само който иска. Не е много приятен, защото не мина по най-лесния начин, но крайният резултат е важен. Искам да кажа на бъдещите майки, които ще им е за първи път: мислех си, че никога няма да забравя каква болка изпитах, но към днешна дата мога да родя още 5 деца. Определено спомените се замъгляват при вида на малкия човек.

Скрит текст:
На 02.10 сутринта отивам за пореден път на преглед - резултат 3 см. разкритие. Докторката ме изпраща да се разходя за 2 часа и пак да се върна. Изморих си мъжа от разходка (не зная и аз откъде ги изкарах тези сили) и се връщаме - нищо. Прибираме се вкъщи. Надвечер започват едни контракции, но тъй като аз си ги имам постоянно и не обърнах внимание. Обаче по едно време взеха да понаболяват. И аз се зачудих дали са истински или причината е от прегледът за разкритие. Започнах да ги засичам - ами те регулярни, при това на 4 минути  Shocked. Викам на мъжа си хайде, че сме и далеч от болницата. По пътя започна и кръста да ме стяга на всяка контракция. Продължаваха да са на 4 минути. Отидохме в болницата, направиха запис и ми викат: "Приемаме те". Разкритие - 3 см. И така се започна великото чакане. Разходки си правих, лежах, тонове се мереха, клизми се правеха, прегледи за разкритие. Към 3 часа сутринта вече контракциите ми станаха сравнително болезнени и на 3 минути. Е, добре, ама разкритието си стои същото  #2gunfire. Викат ми разходи се пак, за да се получи по-бързо. Еми добре, станах да се разходя и контракциите ми спряха  Shocked Shocked Shocked. Не съвсем, но болезнеността силно намаля и станаха веднъж на 15 минути. И това в 4 сутринта. Оставиха ме да поспя. Към 8 ми сложиха окситоцин. Бях крайно шастлива (тогава). И контракциите си започнаха. Всичко вървеше добре. Но в 10 сутринта разкритието ми си стоеше 3 см. Нашариха ми задничето от инжекции за омекване на шийката. А аз и си пиех но шпа по препоръка на лекаря за омекване. Викат ми ще ти помагаме за разкритието. Малеееееееееее, нямаше такава болка. Аз си мислех, че издържам на болка, ама не. Това по време на контракция да ти разширяват шийката си беше... Стана 4 см. Контракциите вече станаха доста силни. След 2 часа разкритието си беше същото. Хайде пак помощ. Болката вече беше ужасяваща, но разкритието стана 6 см. Вече си мислех, че контракциите няма как да стана по-болезнени - еми, станаха. Бяха на 2 минути. След час разкритието не беше мръднало. Хайде пак помощ с получаването. Вече мислех да предложа да ми направят секцио без упойка, смятах, че ще боли по-малко. Та, с помощта разкритието достигна 8 см. Ужасни контракции на 2 минути. И психически, и физически вече не издържах след повече от 12 часа раждане... След още неопределено време (не знаех вече въобще нищо за това колко е часа, нищо, че часовникът беше срещу мен) ме проверяват за разкритие - пак не беше мръднало. През това време не спираше да се увеличава дозата на окситоцин и да ми бият мускулни инжекции. В крайна сметка дойде време за последната помощ за получаване на разкритие - от 8 на 10 см. Седна докторката до мен и контракциите ми поспряха за малко  hahaha. Страх лозе пази. Та започна да ми прави разкритието. В момента, в който ми направи десетте сантиметра и бебето тръгна. Виждаше му се главата, напънах два пъти и ме сложиха на магарето, където с още 2-3 напъна излезе. Но ми направиха епизоотомия и отделно бебето излезе с ръката напред (ама тя още от корема не спира да ги мята тези ръце, сега продължава) и ме разкъса и отвътре. Та имах някой друг вътрешен и външен шев и загубих малко повече кръв, та затова и бях с 2 абоката и хиляда системи. Като се роди ми я показаха и можех да я позная след това и сред 200 бебета. Влюбена съм в нея и бих изтърпяла всичко това отново заради нея. Много успех на неродилите и дано при вас мине по-леко, но със същия прекрасен финал   bouquet

# 37
  • Мнения: 592
Аз с тази паднала тапа на 29.09..малко се притеснявам,защото нали уж до няколко дни се раждало.Попитах едната акушерка и тя каза,че може и до термин да съм без тапата.. newsm78 newsm78 Имам 12 дни до термина.Дано е по-скоро и дано всичко мине леко,както при мен така и при останалите мами!!! newsm17 newsm10

Щом не са ти изтекли водите всичко е наред няма да се плашиш тя тази тапа не при всеки се сучва да падне тапата и да тръгне да ражда до няколко часа много мами си карат и даже преносват!!! Peace Peace
Маринките са добре едната май е 1600гр а другата 1550гр и се развиват лека по лека  Heart Eyes Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 4 859
kle0patra,благодаря за разказчето HugЗвучи страшничсо,но е много истинско с всички описани чувства и емоции!Важното е,че си издържала геройски всичко,и двете с бебка сте си вече вкъщи!И браво на докторите,че  не са те сложили веднага за секцио,каквато май за съжаление е практиката Thinking

Izgrqvashto Slance,ама ти камъче ли си имала?Ето защо е била тъмната урина....Аз по в началото на бременността имах песъчинки и буквално докато ги изкарам пишках кръв и имах спазми в бъбреците.Супер,че се е махнал 'дразнителя',че вече по-спокойно да чакаш раждането Hug

4erveno6iika,нали имаше преглед преди 19-и?Тогава,ако нямаш симптоми за раждане,не можеш ли да накараш да ти махнат тапата newsm78

# 39
  • Мнения: 227
kle0patra, поизмъчили са те, но важен е крайният резултат Heart Eyes

Започвам и аз да си мисля че имам проблем с бъбреците. Цял ден ме боли кръста, само от лявата страна. Много е гадно, но досега не съм имала проблеми с бъбреците и не знам какво е. Може и прищипан нерв да е, като си взема топъл душ и ме отпуска за малко. Сега съм вързала един дебел шал на кръста и ще си лягам  Tired

# 40
  • Мнения: 192

4erveno6iika,нали имаше преглед преди 19-и?Тогава,ако нямаш симптоми за раждане,не можеш ли да накараш да ти махнат тапата newsm78

Имам да, за 18-ти.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 592
Izgrqvashto Slance,ама ти камъче ли си имала?Ето защо е била тъмната урина....Аз по в началото на бременността имах песъчинки и буквално докато ги изкарам пишках кръв и имах спазми в бъбреците.Супер,че се е махнал 'дразнителя',че вече по-спокойно да чакаш раждането Hug
Да камаче и преди съм имала Макар,че съм голям фен на бирата hahaha beer2 beer2 beer2 beer но проблеми и кризи си имам имам и изписани инжекци от лекаар,но сега няма как да ги бия и разчитах на божита помощ и много течности   bouquet
kle0patraНаправо са те измъчили мен така ме измъчиха със първото ми раждане и тогава бях казала,че повече няма да раждам ама ето че пак ще раждам Simple Smile  Joy Joy Joy

# 42
  • Мнения: 407
ох,КЛЕО>...ужас...аз съм с 3,5-4см. разкритие  и без болезнени контракции и не са ме карали да се разхождам и да ме приемат,а теб... ужас...това малко ми напомня на моето миналогодишно раждане!!! АКо някой прояви интерес мога да го споделя тук и аз като скрит текст...

Аз продължавам да съм  без болки,днес малко се поразходихме с мъжо и малката и дори изкачвах стълби до 6 етаж  Laughing май като си набележат кога да излязат тия бебета и нищо не може да ги помръдне!!! Без тапа,с 4 см. разкритие и едно лееееко кафеникаво течение- пълно НИЩО!!!! Дано понеделник най-късно излезе това детенце,че ми скъсва нервите вече хахах
Лулу,честито,много здраве и усмивки!!!!

# 43
  • Мнения: 428
Клеопатра много хубаво че намери време да разкажеш всичко. Доста си се измъчила но сега виждаш че си е заслужавало. Хем се насълзих на края на разказа ти хем се смях като си мислела за секцио без упойка. А да те питам как ти правят това разкритие с ръце ли защото си.спомням че когато раждах ме бъркаха баш в контракция и беше толкова болезнено че едвам се стърпях да не изритам доктора.
Изгряващо слънце добре че си се отървала от гадното камъче аз несъм имала такива проблеми но съм виждала хора как ги боли и си е кажи речи като родилни болки. Спомням си че последната криза на майка ми доктора я удари с все сила в бъбреците без да я предупреждава и след малко и мина. Незнам с каква цел се прави това.но за теб едва ли е подходящо лечение.

# 44
  • Мнения: 69
Едно записче и от мен  Hug
Оф и аз съм с 3 см разкритие, постоянни неболезнени контракции и от 2 дни с паднала тапа, ама и ние сме се заинатили и не излизаме. Днес ходих на тонове, но нали тези безболезнените апарата не ги хваща излезна, че отново нямам никакви контракции  Tired

Клеопатра и аз първия път родих много трудно, но веднага след това болката се забравя. Браво, ти си герой, аз в последните 2 часа преди да родя баткото крещях "хайде няма ли да ме режете вече Laughing", но те не ми се вързаха и си го родих нормално.

Общи условия

Активация на акаунт