Отговори
# 720
  • Мнения: 592
Здравейте днес ходихме при педиатъра и всичко е 6 преди 14 дни ни изписаха 3160 и 48 см а днес е 50 см и 3510гр много съм доволна от малката мишка,че надава така добре изцяло на кърмене сме  Hug Hug Hug
И гърдите ги оправих и всичко си дойде на мястото..
Аз не знам ама вече нямам Лохи и нямам никакво кървене дали съм се изчистила newsm78 newsm78 newsm78

# 721
  • Мнения: 4 859
Благодаря мами за пожеланията и честитките  bouquet  bouquet  bouquet

Izgrqvashto Slance,ти нали естествено роди?Може да ти спрат лохиите за няколко дена и после пак да тръгнат,имай едно наум PeaceТака ми каза док,но правило няма да са точно 40 дена,същото като при цикъла е Peace

За секса и аз знам че трябва месец въздържание,при секцио някои лекари дават и след две седмици newsm78Ама не е зле да се ползва лубрикант,все пак особено при кърмене,една мама казваше толкова сухо,та чак чупливо hahaha Аз каквото съм бродирана от до,ще чакам сигурно 2 пъти по 40 дена Mr. Green Blush

Ели,Жилет как сте момичета?С коремчета или бебчета сте?

Аз съм много доволна,бебка си е с мен от втория час Heart EyesВземат я за смяна на пампите и изследвания,но довечера в 11 ще спи в аквариума при другите бебошори Simple SmileМного ми е кротичка засега,плаче само като е гладничка Grinning
Не знам къде се намирам още,толкова ми е нереално #CrazyАко ги нямах тея адски болки,щях да мисля че сънувам Mr. Green

# 722
  • Мнения: 1 235
Хаха, лейди, описваш точно как се чувствах аз след раждането.
За мен сексът все още е мираж, а и май доста време ще остане такъв. Едно, че имам още лохии, които имам чувството, че никога няма да свършат. И друго, че епизоотомията още ме боли. Не зная до кога ще е така, мъжа ми взе да споменава вече, ама аз просто не се чувствам готова, нищо, че мина месец.

# 723
  • Мнения: 343
Лейди, и аз отначало не знаех къде се намирам  Wink Хем ми изглеждаше нереално, хем пък бях супер щастлива и от вълнение не можах да спа първата нощ и постоянно гледах бебка. Когато вече умората ме надви и уж заспах, се събуждах на всеки 5-10 мин да проверявам дали бебка диша  #Crazy

# 724
  • Мнения: 226
Добро утро, мами! Да дам едно предложение за заглавие на нова тема.

ОКТОМВРИйки, НОЕМВРИйки вече, гушкат малкото ЧОВЕЧЕ!

Ние днес с бебо сме на ортопед, дано всичко е наред и дано да няма проблемите на най- големия батко, че то пък това е наследствено.  Praynig
Стискайте ми палци.
Прегръдки на всички мами и техните бебоци. Да Ви е хубав деня!  Hug  bouquet

Последна редакция: вт, 04 ное 2014, 09:59 от dokich

# 725
  • Мнения: 592
Октомврийки ВЕЧЕ ГУШКАТ МАЛКОТО ЧОВЕЧЕ

lady_gothic Ооо аз си имам 1 на ум,че може да потекат във всеки един момент,но нищо няма все още със първото раждане пак беше така самоче от 20-тия ден ми спряха ...
Нормално родих със 1 шев Simple Smile

# 726
  • Мнения: 227
ОКТОМВРИйска мама гушка свойта радост най-голяма.

# 727
  • Мнения: 428
Здравейте мами. Спирането на кърмата ми върви успешно цедя се на всеки три часа по малко и гърдите са ми спокойни. Благодаря за съветите за кърмене аз наистина нищо несъм знаела за ктрменето макар да четях в нета много статии и форуми за това. Ако имаше кой да ми обясни по рано за предно задно мляко и че е нормално това което се случва с гърдите ми и млякото и да ми каже как да постъпя със сигурност щях да положа повече усилия.
За секса вече го нправихме точно на двайстия ден. То не беше баш както трябва защото много внимавахме но се получи но наистина ще трябва лубрикант че е доста сухо макар че няма да почна да го правя всеки ден но веднъж в седмицата за сега според мен е напълно достатъчно Simple Smile
Мойта бебка голяма глезана стана иска на ръчички но поне нощем вече спи макар и между нас на спалнята а креватчето си волбще не го признава. Но пак е напредък до оня ден спеше само на корема ми. Много и харесва да седи в кошчето за кола и денем там я приспивам.
Оффф и всяка вечер от към осем до дванадесет часа я хващат едни колики и пищи каквото и да правиш. Ама такова пищене все едно я дере някой и нито носене нито дундуркане помага. После си заспива и все едно нищи не е било.

# 728
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте мамчета,
Ето остана малко време и на мен да ви изчета и да честитя на всички нови мамчета и техните бебоци - Бъдете живи и здрави и дните Ви да бъдат изпълнени с много емоции -положителни   bouquet  bouquet  bouquet  newsm32 newsm32 newsm32

lady_gothic мила най- накрая... Честито жива и здрава да ти е момата с прекрасното име Ивайла. newsm51

Ние с бебка сме добре кърмим се, на поискване - е .. в началото боля, но и този момент отмина. Изцяло на кърма сме не давам нищо друго – напр. вода и т.н. Мляко има даже замразявам и във фризера - жал ми е да го изхвърлям, то тези мой те гърдички, като взеха да произвеждат и не мога да ги спра #Crazy втора кутия протектори вече изхабих, за има няма две седмици. И съм решила щом има действам -кърмене. Joy Joy Joy

Като цяло моето раждане мина толкова бързо - в 2:20 ч. отидох в болницата и вече в 3:20 ч. си гушках Никол. Оказа се ,че съм била с пълно разкритие Shocked Само за 20-30 мин. на магарето и всичко свърши. Абе който казва, че не боли не е така - боли си и това е  Sad След това всичко става просто мираж.

При посещението в къщи на нашето педи. ни препоръча Еспумизан - комфорт за колики. Чета Ви че вече използвате препарати за колики. Тази марка някой да го ползва??? newsm78 newsm78 newsm78
Смятам да си закупя и Коликинд на Мама натура. Знам, че чудо няма да стане, но поне да облекчим за малко нещата, който при нас от вчера започват да се обострят - цяла нощ  #Crazy #Crazy #Crazyмилото се гърчи. Спи на моето коремче, така и аз мога да дремна- зърната са ми като биберон за нея Joy Joy : Joy

Днес съм предвидила разходка на вън - за първи път Thinking

Топъл и слънчев ден на всички Ви  Simple Smile

# 729
  • София
  • Мнения: 1 738
Мами, бяхме днес на консултация за 1 месец и докторката ми каза да забелвам пишлето. А аз прочетох доста мнения против. Сега се чудя какво да правя 😳

# 730
  • Мнения: 281
 Здравейте, моето предложение за новата темичка е:
Ето, че ОКТОМВРИ мина, а бебчо е с маминка любима.

Толкова успях да сътворя  newsm03. Дано ви допадне.  wavey

# 731
  • Мнения: 226
Момичета, върнахме се от ортопед. Слава Богу нямаме луксация на тазобедрените стави. ooooh! newsm44 Гледаха ни ги гънките всичко ни гледа всичко с кости и ябълки е супер, НО  има съмнение,че малък бебо , може да има като на големия батко къси сухожилия. Стана ми много мъчно newsm45
Лекарката ме успокои, че сега като подхванем бебока със масажите и гимнастиката за сухожилията и има  95% вероятност да се оправи и да не се налага да слагаме шини и стелки,че това е някакъв ад, не толкова за нас, колкото за детето.Големия син беше до 2 годинки така и беше тормоз за него. Почваме усърдно с гимнастиката и масажите на табаните  и на сухожилията. Вярвам , че ще постигнем успех и без да се налага по- натам да носим шини.

# 732
  • Мнения: 843
Привет, аз се доизцеждам след кърмене до облекчение и замразявам. Ако кърмата ми спре по-рано или пък после ще използвам с пюренца. Все ще е от полза.

# 733
  • Мнения: 44
Здравейте момичета  Hug
Аз също се  доизцеждам и после замразявам,така и ми препоръчаха  Hug] За заглавието на новата темичка
Октомври мина,ноември дойде и бебчо е вече на ръце
С коремчетата големи си казахме чао,и се молим бебето да е здраво
Хаха тези току-що ми хрумнаха  Mr. Green
Олеле и аз първата седмица само над главата и стоях,проверявам дали диша,отвивам,завивам я направо се бях вманиачила  #Crazy ама вече го карам по спокойно  Hug

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здравейте мами, и нашата на коремчето нещо все иска да спи и така заспива след рев, боли е като пръцка явно дори не само коликите и й давах пак като не спира да реве от инфакола, защото пише че е и за стомахчето. Утре ще ми изпращат Лефакс  от Германия не чрез сайтове и пр ама по пощата и някъде до седмица пристигали  Crossing Arms
Снощи пак ей така след баня яде заспа на тати корема доакто се уригаше сложихме я в в кошче (коша от количката се люля и си го държа в нас примерно като съм кухнята да е при мен да ми е спокойно че денем хич неиска да спи в кошарата) спа половин час и почна..... след половин час люлеене плачене заспа на мен пак преместих се на спалнята легнах още спеше не пробудно явно е топлих коремчето и накрая реших да я сложа в кошарата влезна в банята и край ..... до 1 пак рев рев рев нахрани се пак почна да се пъчка и тръцка заспа на мен и след половин час вече е оставих и от тогава спа до 6:30 хахха
Големи номера от сега....дори да не е боли нещо иска на нас да спи не сама да си заспива направоо..... това е заради коликите  и вече си го е наумила че ще става каквото каже тя и край. Ама нека да порасне..... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт