ГОТВАРСКИ КУРС на Гордън Рамзи - Безплатен

  • 60 382
  • 209
  •   1
Отговори
# 165
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 032
След като имам и други готварски книги, тези на Гордън една-две идеи не ми допадат. Щеше да е хубаво - снимка - рецепта Crossing Arms  Laughing за по-бърза ориентация

# 166
  • София
  • Мнения: 44 354
Аз да дам отчет - вкусно стана... но  мазничка история, соса замина в канала Simple Smile Бобът малко солен ми идва, предвид, че изобщо не сложих сол в тигана...

# 167
  • Мнения: 576
Ребрата станаха доста "парфюмирани".Добре че и анасон не сложих(Лидл ми е малко далече и нямаше как да отида),че щеше да е прекалено.Е ядохме,има и за днес,но май наистина рецептите не са съвсем за нашия вкус.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Нали ви казах по-рано, че английските рецепти с многото индийски подправки не са много - много съвместими с нашия 'почти' ориенталски вкус.
Аз също съм си набелязала няколко рецепти: сандвичи, бърза храна, оризов пудинг....
НО основната идея и това върху което си водя записки са готварските техники. Иначе рецепти има много, всякакви и за всичко.  Hug

Много ми хареса идеята за сладоледа, който да превърнем в "собствения си уникален сладолед":
Купуваш възможно най-хубавия ванилов сладолед и му добавяш по свое усмотрение:
- ром
- орехи
- плодове
- стафиди
- настърган шоколад
и т.н.
Разбърквате и замразявате във фризера

Много ми хареса и идеята за лед от парчета лимон или лайм с кората:
Режеш лайма на парчета с кората и замразяваш в камерата/фризера. Добавяш парченце към питието си. Подобрява вкуса на питието, без да го разрежда.

Така почти от всеки урок си записвам общите принципи.
Например:
- видовете оцет - и кой за какво се използва
- видовете олио - и кой за какво се използва
- видовете шоколад - и как се тества/дъвчеш 1-2 пъти и оставяш са се разтопи в устата ти/
- видовете наденици
- избор на необходимите кухненски инструменти
и т.н.

Интересното е, че тигана ми е точно по неговите изисквания за добър тиган с метална дръжка, но аз от 2-3 години съм се отказала от пазаруване на кухненски неща от магазините за "шир - потреба" или бутикови магазини с уж висококачествени продукти/а в същност май реклами/ и си ги купувам само от специализирани магазини за кухненско оборудване на ресторанти. Вярно там не всичко става за вкъщи/супници, казани/, но понякога там нещата са на по-поносими цени и в пъти по-високо качество от ТЕФАЛ например. Тигана ми е на някаква немска фирма WAS с незалепващо покритие от някакви метални стружки отлети при някаква висока температура, тежък, с метална дръжка/така, че да се пъха в печката целия/, струваше 48 лв. май, НО вече 3-та година го ползвам и не е мръднал!!! А от 1 година имам и тиган на SILIT - от бутиковия магазин '2-те чапли' на цена 110 лв. уж керамичен, керапротект ала-бала..... как ли не го пазя, но не съм много доволна. Храната ми се пързаля по него. Забелязвам леко лющене на покритието.... Нямам думи

# 169
  • Мнения: 320
Благодаря за линка към книгата. Свалих си я Hug

Направих картофените ньоки, преди да имам книгата и рецептата, от клипчето. Вкъщи ги харесаха, казаха да пиша рецептата в тефтера "изпробвани и повторени"  Mr. Green Обче прекалих с брашното. Другия път ще следвам пропорциите и дано станат още по-хубави  Peace

# 170
  • Мнения: X
Моя мъж ми свали три книги от сайта на първа страница, така че не знам за коя точно говорите.
Аз правих печена тиква с чесън, розмарин и мащерка, от едната книга, страхотна стана.Ще е гарнитура към фалафели.

# 171
  • София
  • Мнения: 19 445
Момичета, гледам в момента Гордън Рамзи, показва брауни "Блонди", но не дава точни мерки. Можете ли да напишете рецептата, за който има книгата - има бял шоколад, сушени червени боровинки, захар, масло....само някои от продуктите каза грамаж  Thinking Много ви благодаря!

230 g масло + за намазване на тавичката
340g тъмна кафява захар
щипка сол
1 ч.л. ванилов екстракт
2 яйца, леко разбити
280g обикновено брашно
½ ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. бакпулвер
240 g бял шоколад, начупен на малки парченца
4 с.л. сушени боровинки

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И аз си свалих книгата. Благодарности на момичето, което даде линка на предната страница! Тъкмо мислех да я купувам от Ибей.  Hug

# 173
  • София
  • Мнения: 166
Благодарност и от мен за книгата, тъкмо я оглеждах в Амазон. Много е вдъхновяващ този Рамзи Simple Smile

Между другото, някой може ли да ми каже къде в София мога да намеря мисо паста, той много я използва ?

# 174
# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 686
dejie благодаря, свалих я!

  bouquet   bouquet   bouquet

# 176
  • София
  • Мнения: 166


Благодаря! По-скоро се интересувах в някой офлайн магазин дали я има, за да не поръчвам специално. Може би трябва да потърся в Метро.

# 177
  • Мнения: 5 713
В Метро аз лично не съм виждала.
Има и офлайн магазин/и (тези, които предлагат онлайн):

http://www.zelenbio.com/page/7/magazini.html

# 178
  • Мнения: 1 283
Момичета, гледам в момента Гордън Рамзи, показва брауни "Блонди", но не дава точни мерки. Можете ли да напишете рецептата, за който има книгата - има бял шоколад, сушени червени боровинки, захар, масло....само някои от продуктите каза грамаж  Thinking Много ви благодаря!

230 g масло + за намазване на тавичката
340g тъмна кафява захар
щипка сол
1 ч.л. ванилов екстракт
2 яйца, леко разбити
280g обикновено брашно
½ ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. бакпулвер
240 g бял шоколад, начупен на малки парченца
4 с.л. сушени боровинки

Simple Smile Много ти благодаря, в края на седмицата ще го направя, обожавам бял шоколад и боровинки, комбинацията е уникална!

# 179
  • Мнения: 54
Дано ме приемете   bouquet
Загледах курса преди година, бях го изтеглила на компютъра си. След последвалото преинсталиране на уиндоуса се загуби и аз го забравих. Сега се подсетих от телевизията, и когато имам възможност - гледам.
Ние обичаме разнообразна кухня, и аз готвя с много подправки, така че рецептите на Рамзи са много привлекателни. Ще ми се да пробвам пилето с боб тези дни, добре, че споделяте мерките и книгите тук - благодаря.
До нови срещи и добър апетит на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт