ГОТВАРСКИ КУРС на Гордън Рамзи - Безплатен

  • 60 388
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 231
Момичета,може ли да споделите за тази тиква с розмарин ,мащерка и чесън....
Също така ако някой знае рецептата на Рамзи за хумус от тиква,гледах я сега но не разбрах каква подправка сложи на тиквата..Благодаря!!!

# 181
  • Мнения: 503
Днес гледах предаването  ми хареса ябълков крамбъл но не можах да разбера точната рецепта. Мога ли да я видя някъде.

# 182
  • София
  • Мнения: 44 396
Има я в книгата, за която няколко пъти в темата е даван линк.
Скрит текст:
6 с.л. пудра захар
щипка канела
1 шушулка ванилия - само семената
6 ябълки, почистени от семената, но не белени, 3 настъргани, 3  нарязани
3 с.л. сушени  червени боровинки
кората от 1 лимон и сокът от половин

За топингът
100 гр брашно
2 с.л. demerara захар(това е някаква светлокафява захар)
50гр.   масло, студено и на кубчета
щипка канела
4 с.л. nutty granola (каквото и да е това) или мюсли

Това са съставките, ако можеш с тях и клипчето да се ориентираш, за съжаление в момента нямам  как да преведа стъпките, ако някой друг има времето и желанието

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 18:53 от Angel_Dust

# 183
  • Мнения: 503
Благодаря много. Ще го пробвам в събота.

# 184
  • Мнения: 54
Ако използвате MailBooks да знаете, че качих Ultimate Cookery Course там.  Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 231
А печената тиква дали я има в книгата?Ако я знае някой рецептата ще съм мноого благодарна,ако я напише!!!

# 186
  • София
  • Мнения: 19 490
Момичета,може ли да споделите за тази тиква с розмарин ,мащерка и чесън....
Също така ако някой знае рецептата на Рамзи за хумус от тиква, гледах я сега но не разбрах каква подправка сложи на тиквата..Благодаря!!!
Цитирам:
Както няма универсално къри, така няма и универсален ras el hanout. Това е смес от най-добрите подправки на един търговец.
FOR THE RAS EL HANOUT SPICE BLEND
1 пръчка канела
1 ч.л. карамфил
1 с.л. семе кориандър
½ с.л. семе сминдух
½ с.л. семе фенел
1 с.л. семена синап
½ с.л. семе кимион
1 ч.л. червен пипер

1. Начупете кората канела. В сух тиган я сложете заедно със семената и карамфила и запечете на умерен огън около 1 минута, докато замирише и семената започнат да пукат, като тръскате за да не загорят.
2. Махнете от котлона и добавете пипера. Смелете ги на прах, ако трябва - пресейте. Сместа се запазва до 3 месеца в херметичен съд.
Мое мнение - ида нямаш някое от изброените - толяма работа. Кимионът доминира над всичко.
Голямо ровене падна със сминдуха Simple Smile

# 187
  • Мнения: 285
Момичета, синът ми в момента гледа предаването и много му харесало изкушаващия сладкиш " Блонди " и поиска да му направя подобен, но аз в момента не гледам и бих помолила, ако някой си е записал рецептата, да я сподели! БЛАГОДАРЯ!  newsm51

# 188
  • Мнения: 54
Аз идвам да препоръчам ориза с наденица. Стана превъзходен!

# 189
  • Мнения: 3
Момичета, синът ми в момента гледа предаването и много му харесало изкушаващия сладкиш " Блонди " и поиска да му направя подобен, но аз в момента не гледам и бих помолила, ако някой си е записал рецептата, да я сподели! БЛАГОДАРЯ!  newsm51

Сладкиш БЛОНДИ

Продукти:
Масло ~180 гр.
Захар ~ 100 гр.
Сол - щипка
Екстракт от ванилия - 1 ч.л.
Яйца - 2 броя
Брашно ~ 150 г.
Бакпулвер - 1 ч.л.
Сода - 1 \ 2 ч.л.
Сушени червени (блатни) боровинки ~ 80 гр.
Бял шоколад ~ 200 гр.
Господин Рамзи не всякога посочва количествата.Сложила съм знака ~ там, където той не ги посочва. Количествата са от шоколадово брауни с бял шоколад, което направих, след като гледах предаването му преди около година.

Начин на приготвяне:

Разтопете маслото на слаб котлон, като леко разбърквате.
В купа сложете  захарта и щипка сол.
Налейте бавно маслото, разбърквайки добре, за да стана хомогенна маса.
Добавете една чаена лъжица екстракт от ванилия .
Леко разбийте  яйцата в отделен съд  и добавете към маслената смес.
Разбийте до гладка хомогенна маса.
Пресейте брашното в купа, разбърква се с бакпулвера и содата.
Изсипете брашното на порции, всеки път с разбъркване до получаване на хомогенност.
Накълцайте шоколад с нож на средни парчета.
Изсипете в тестото  боровинките и шоколада и разбъркайте внимателно.
Иасипете сместа във форма омазнена с малко масло и покрита с хартия за печене .Загладете.
Загрейте фурната до 180 градуса.
Печете  35-40 минути (времето за готвене зависи от фурната).
Бон апети!   eat

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 07:27 от zlati.ca

# 190
  • Мнения: 285
Момичета, синът ми в момента гледа предаването и много му харесало изкушаващия сладкиш " Блонди " и поиска да му направя подобен, но аз в момента не гледам и бих помолила, ако някой си е записал рецептата, да я сподели! БЛАГОДАРЯ!  newsm51

Сладкиш БЛОНДИ

Продукти:
Масло ~180 гр.
Захар ~ 100 гр.
Сол - щипка
Екстракт от ванилия - 1 ч.л.
Яйца - 2 броя
Брашно ~ 150 г.
Бакпулвер - 1 ч.л.
Сода - 1 \ 2 ч.л.
Сушени червени (блатни) боровинки ~ 80 гр.
Бял шоколад ~ 200 гр.
Господин Рамзи не всякога посочва количествата.Сложила съм знака ~ там, където той не ги посочва. Количествата са от шоколадово брауни с бял шоколад, което направих, след като гледах предаването му преди около година.

Начин на приготвяне:

Разтопете маслото на слаб котлон, като леко разбърквате.
В купа сложете  захарта и щипка сол.
Налейте бавно маслото, разбърквайки добре, за да стана хомогенна маса.
Добавете една чаена лъжица екстракт от ванилия .
Леко разбийте  яйцата в отделен съд  и добавете към маслената смес.
Разбийте до гладка хомогенна маса.
Пресейте брашното в купа, разбърква се с бакпулвера и содата.
Изсипете брашното на порции, всеки път с разбъркване до получаване на хомогенност.
Накълцайте шоколад с нож на средни парчета.
Изсипете в тестото  боровинките и шоколада и разбъркайте внимателно.
Иасипете сместа във форма омазнена с малко масло и покрита с хартия за печене .Загладете.
Загрейте фурната до 180 градуса.
Печете  35-40 минути (времето за готвене зависи от фурната).
Бон апети!   eat





  bouquet ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!

# 191
  • Мнения: 1 283
Момичета, гледам в момента Гордън Рамзи, показва брауни "Блонди", но не дава точни мерки. Можете ли да напишете рецептата, за който има книгата - има бял шоколад, сушени червени боровинки, захар, масло....само някои от продуктите каза грамаж  Thinking Много ви благодаря!

230 g масло + за намазване на тавичката
340g тъмна кафява захар
щипка сол
1 ч.л. ванилов екстракт
2 яйца, леко разбити
280g обикновено брашно
½ ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. бакпулвер
240 g бял шоколад, начупен на малки парченца
4 с.л. сушени боровинки
А в тази рецепта е дадено с кафява захар  newsm78

# 192
  • Мнения: 5
Момичета имам една голяма молба ,ако някоя от вас е гледала предаването на 30,11,2014г, Рамзи е правил някакви понички с мая и ги е пълнил със шоколад ,моля споделете рецептата,че майка ми ме изяде .Благодаря ви

# 193
  • София
  • Мнения: 461
http://www.24kitchen.bg/search/recipe?serie=3080

Само това са рецептите, дадени от предаването му. Не мисля, че са всички. Поне само това ми излиза.

# 194
  • Мнения: 3
Момичета имам една голяма молба ,ако някоя от вас е гледала предаването на 30,11,2014г, Рамзи е правил някакви понички с мая и ги е пълнил със шоколад ,моля споделете рецептата,че майка ми ме изяде .Благодаря ви
ШОКОЛАДОВИТЕ ПОНИЧКИ НА ГОРДЪН РАМЗИ

Съставки:
50 гр. (пудра) захар+ 2-3 с.л.кристална за овалване
150ml пълномаслено мляко
15 гр прясна мая
50 гр  масло
320 гр. брашно
Щипка морска сол
2 жълтъка
олио, за дълбоко пържене
2-3 с.л. с връх  малцова пудра

За пълнежа:
250ml  сметана
2-4 с.л.  мед (на вкус)
250 гр. черен шоколад, нарязан
60 гр.  студено масло, нарязанo на кубчета

Загрява се захарта и млякото за около 5 минути, докато млякото се стопли и захарта се разтвори. Натрошава се маята в купа, залива се с половината топло мляко, след това се разбърква и оставя настрана. Поставете останалото мляко отново на котлона и добавете маслото. Леко се загрява за около 3 минути (бъдете внимателни да не позволите млякото да заври).
Сложете брашното и солта в голяма купа и направете кладенче в средата. Добавете жълтъците, бухналата в млякото мая и горещото мляко. Смесете.
Изсипете тестото върху набрашнена работна повърхност и месете с набрашнена ръце за няколко минути, докато тестото стане гладко и еластично. Преместете в чиста купа поръсена с брашно. Покрива се с фолио, и се оставя на топло място, докато удвои  размера си.

За плънката (стандартно правене на ганаш).
Сложете сметаната в тенджера и добавете меда. Поставете шоколада и маслото в купа. Когато сметаната се затопли почти до кипене, се изсипва върху  шоколада и се разбърква, докато се получи гладка и лъскава смес. слага се за охлаждане в хладилника (внимавайте да не се охлади прекомерно).

Разточете тестото с набрашнена точилка до дебелина от около 2 см и го оформете в правоъгълник. С помощта на остър нож,  тестото се нарязва на 12 правоъгълни възглавнички, след това се поставя върху хартия за печене  и се оставя да втаса отново за 30-40 минути, докато се удвои по размер.
Поничките внимателно се изпържват на партиди, в продължение на 3-4 минути, до равномерно златисто кафяво. С помощта на решетъчна лъжица, извадете поничките. Смесете равни части захар и малцова пудра и оваляйте добре поничките.
Сложете пълнежа (ганаш) в сладкарски пош, снабден с малка обикновена дюза. Уверете се, че пълнежа може да се шприцова. Ако се охлади прекалено много, с него ще бъде трудно да се работи. Поставете накрайника във всяка поничка и леко и внимателно  шприцовайте ганаша.
Да ви е сладко!

Общи условия

Активация на акаунт