Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 121-ва тема

  • 172 349
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 163
Гуинет, много са ти красиви снимките!

***

Суров вариант на чушки с боб (покълнал мунг + хумус + пресен лук) в гнездо от микрозелении

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 113

Choppi , Capt_Flint може ли да ми споделите как сте приготвили мезетата и как ги съхранявате, че моя мъж живо се интересува  #Crazy
Възможно ли е месата да зреят в хладилник, поради липсата на тераса? newsm78

тонито7, аз я направих по възможно най-лесния начин. При мен зрее в хладилника, че времето е много влажно.
Ето - Пастърма от пилешко

# 677
  • Мнения: 2 152
едни рулца

# 678
  • Мнения: 636
Тонито 7, процедирам по същия начин като   Capt_Flint със свинското филе, само че след като преседи в солта, го изкисвам във вода няколко часа, иначе става много солено. И аз суших в хлсдилника, за свинското ми отне около 10 дни.

# 679
  • Мнения: 11 784
При всички е много вкусно  Heart Eyes

Скай Блу, добруджанките и рулото изглеждат страхотно  Peace
И тиквените сладки на Гуинет ще направя.

От мен само Домашна дърпана баница



И меденките с орехи в тестото на Илиана. Няколко на линцери, слепени с ябълков и кайсиев мармалад.



Да допълня и още едни обикновени меденки и пълнено хлебче.



Скрит текст:


Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 09:37 от Merelenda

# 680
  • Мнения: 636
Merelenda, чудна баничка ! Аз не се престрашавам все още да направя, но твоята изглежда страхотно! И меденките няма да откажа...
Аз правих за закуска един кекс "звезда" , но шарката малко ми избяга на една страна. Пак го изядохме де, не остана.

Докато напиша и Merelenda пуснала нова доза красоти. Браво!

# 681
  • Мнения: 25
дорка заповядай:
Цитат
desigeorgieva може ли рецептата на шоколадовия сладкиш,изглежда много апетитно?

Скрит текст:
Продукти:
2ч.ч. брашно
1ч.ч.какао
щипка сол
1ч.ч.маргарин или масло
2ч.ч. захар
6яйца
1/2 ч.ч прясно мляко
1 ванилия

За глазурата:
течен шоколад

1.Пресяват се на много ситно всички сухи продукти(брашно,какао,сол,ванилия)в купа за миксер. След това се добавят останалите продукти- маргарин или масло,захар,яйца,мляко. На ниска скорост се разбиват всички продукти, докато се смесят. Увеличава се скоростта на миксера за още 4 минути.
2. Намазва се с маргарин или масло форма за кекс или тава, в която ще се пече сладкиша(тук е по избор. Аз пекох в тава за печене-малка)и се поръсва с брашно  След това се изсипва сместа и се пече на последната решетка на фурната на 180 градуса за 50-55мин, докато се надигне и се отлепи от стените. След като се изпече се оставпя за 10минутки във формата/тавата.Изважда се и се оставя да изстине добре. След това се залива с течен шоколад  по желание.

# 682
  • Мнения: 9 161
Merelenda, НЯМА по-голям фен на меденките от теб  Wink
Mishi 74, радвам се, че сте харесали крилцата  Hug наистна са най-вкусните, които сме хапвали до сега.  Heart Eyes

у нас тия дни салата все е антивирусна, противогрипна и тн. витаминозна - червено цвекло, гулия, моркови, чесън, лимон



и един  ( почти )  овчарски пай мина

# 683
  • Мнения: 19
desigeorgieva благодаря за рецептата   bouquet

# 684
  • Мнения: 4 613
Пилешко със зеленчуци



Бао дзъ (Baozi) - китайско ястие от тесто месено с мая, плънка от месо и зеленчуци, което се готви на пара. Нямам снимка за съжаление след като ги сготвих, защото не останаха. Следващият път ще покажа.

# 685
  • София
  • Мнения: 15 518
Росонера,и аз го пробвах това, но изобщо не ми харесаха на пара.Като ги сварих останалите като пелмени,вече ставаха за ядене.

# 686
  • Мнения: 92
Пепи, отдавна не съм правила овчарски пай, а този вариант с пилето добре ще ми дойде Simple Smile

Ще ме извините за дългия отчет, но напоследък рядко успявам да публикувам. Почвам с десертите (да, имах едно 4-килограмово парче тиква за изяждане...):

Шоколадови бонбони с тиква и бадеми:



Тиквено ласи (индийска млчена напитка)



Тиквено тирамису:



Тиквена крем супа



Брюкселско зеле с каквото ми беше пред очите - авокадо, синьо сирене, пармезан, кокос, лимонов сок, подправки



И много гадно на снимка, но вкусно - пиле със сметанов сос със синьо сирене



# 687
  • Мнения: 9 161
ей това последното го обожавам, нищо, че е толкова нефотогенично  Heart Eyes Кате, аз в каймата не винаги слагам пиле, но пък слагам кайма каквато има  Peace и останали сварени разни месца.

# 688
  • Мнения: 3 290
Лондонски сладкиш и торта.

# 689
  • Мнения: 2 786

Гъбена супа с припънки





Припънките са предварително бланширани. Запържвам ги, ако не искаш пържено можеш и във фурната да ги мушнеш с малко олио, но много летят  Laughing. Та запържвам ги за 15 тина мин, настърган морков, малка глава лук, 3-4 скилидки чесън, сол, джоджен, черен пипер, като заври водата, фиде. Свалям от котлона, правя застройката и веднага я подбърквам. Застройката е от 1 яйце, сока от 1 лимон и магданоз.
Извинявам се  за късния отговор   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт