ПЪРВИ клас - 3 тема

  • 51 396
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 414
При нас е така направена програмата, че за петък домашни нямат. От което аз съм много доволна.

lulumba, еххх, браво на момчето...зарежи този краснопис, за математиката не му трябва. Simple Smile

Щерката едва се справя с цифрите до 5. Мързи я да мисли ли, не може ли...не мога да установя още.
Като ви чета какви математически умове са децата ви...почвам да се чувствам тъпо.

# 16
  • Мнения: 2 442
 
Благодаря,Моренка! Hug  Да се изпише и тази тема по вода... Grinning
   
Утре как ще се вдигаме сутринта-петъчно и дъждовно...,направо ми е жал Wink 
 

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 613

В нашето училище празнуват Хелоуин и дребния заяви, че му писнало все да е супер-герой, сега искал да е Бог hahaha
Joy Joy

При нас пък манията с гривничките се завърна. Днес и аз трябваше да се уча Crossing Arms. Добре ми се получи.
Ние вкъщи почти нищо не учим. Като я накарам нещо си да правим сякаш я тормозя. Задачите, които показахте от вчера я затрудниха и дори се разстрои. Стана ми кофти определено.
Иначе всичко, което правят в училище й е отлично. Спирам засега с извънкласните занимания.
От другата седмица продължаваме с плуването.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Абе чак гений по математика не е. Просто проявява някаква своя логика, която му помага да решава най-различни задачи. И му е интересно, прави го с лекота. Де да можеше да има поне на четвърт такъв интерес и по отношение на четенето, ама - тц, много искам. Thinking

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Махнах материалите, овакантено е мястото за списъка със сборници и помагала.  Simple Smile
Аз предполагам, че тези, които са целодневно в у-ще, не решават след това сборници, може би само през уикенда.
То дори и на нас ни остава само уикенда, въпреки че е само до обяд Гушкан. На прибиране се разхождаме, обядва и ляга. Като стане закусва и сяда с домашните.  После слиза да кара колело, играе в къщи...  Само ако няма дмашни бих и' дала малко занимание в сборник.
Моите рецепти са подписа ми, ако си харесате нещо...  Hug

Дано се поизвали сега и утре сутрин да не вали.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 265
Един бърз запис само, за да не ви изпусна. Ама и да се похваля, че 2 дена не е наказван и няма забележки  Sunglasses Ако така завърши седмицат ще е добре Mr. Green

През седмицата нямаме време за допълнителни задачки, ще се пробвам уикенда да го теставам с малко задачи от състезанията.

# 21
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
да взема да ви поздравя с днешния урок по музика? харесала му е песничката  Crazy

# 22
  • sf
  • Мнения: 10 128
А Виктор ми каза,че слушали страшна песен за баба Яга и едно момиченце почти се разплакало.
Ама учебника е в училище и не мога да видя коя е песента, пък така ми стана любопитно  Joy
Дано утре не вали, че като го взема в 14 и ще ходим в гората , кака му да тренира, с калта се примирих, ама поне да не ни вали  hahaha
В събота пак ще се става рано, ще я возя на състезание в провинцията, а той не иска да остане със свеки, та и той ще става рано-рано- още преди 7  ooooh!

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Забравих да кажа - нашите вече ще оставят чантите от понеделник до петък в стаята, защото има къде да ги държат. Поне ще се спести мъкненето на тежести насам-натам. Много добро решение. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 899
Да не ви изпусна. Утре ще наваксвам с четенето.
Морена, благодаря за темичката  Hug

# 25
  • Мнения: 2 796
Няма с какво да се похвалим - прост запис, за да не тичам след темата по форума.

# 26
  • Мнения: 1 463
Моят вчера си е забравил цялата папка по математика в училище. Баща му взе и са я забравили. Тъкмо да не я носи днес. Grinning

# 27
  • Мнения: 22 414
Днес последен ден, едва я вдигнах за училище.
Поиска си папки за български и математика....то нормално, имат по 4-5неща по всяко, докато ги извади и прибере си минава време.
Утре ще купувам от тези с копчетата, такова е желанието. Simple Smile

Да ви попитам, с какви химикали пишат децата ви?
Аз купих едни на Фабер кастел с бобчета (моливите и са същите), но нещо самите химикали трудно пишат. Сега и давам каквото има в къщи.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 833
Виждам, че в темата има доста деца, които ходят на плуване. Моля ви, препоръчайте ми добър треньор и място за плуване. Сина ми ходеше пори Стефка Сотирова - добър треньор е, но нещо  в подхода й не се хареса на сина ми и не иска да ходи при нея.

Морена, идеи за картинки.

Иначе, това са помагалата, над които имам наблюдение (ако искате ги включете в началната):
По МАТЕМАТИКА

1. Задачи по математика за първолаци - синьо, Евелина Динева - повтаряеми задачи на материала от учебниците. Хубаво е за затвърждаване на знанията. Има задачи със звездичка, които се водят с напреднало или изпреварващо ниво.




2. Задачи по математика за бързоуспяващи ученици за 1. клас, Булвест-2000,Мариана Богданова, Мария Темникова - малко по-трудни задачи. Има доста текстови логически задачки.



3. Сборник задачи по математика ЗИП и СИП за 1. клас, Просвета Вячеслав Величков. Задачите са с по-голяма сложност. Според мен е наблегнато на логическите задачи. Поръчала съм го и днес ще го взема, така че още не съм го изпробвала.



4. Задачи по математика за 1. клас: Учебно помагало Булвест-2000 Помагало, по което работят в училище.



5. Учебно помагало по математика 1. клас Булвест-2000 Помагало по СИП за училище.

 

По БЪЛГАРСКИ ЕЗИК:

1. Тренировъчни упражнения и диктовки по български език за 1. клас Втора част - основен етап, "Слово". Първата част е само със писане на ченгели и няма смисъл да се купува. Във втората се започва с гласните. Има диктовки и упражнения за всяка буква, в съответствие с учебния материал - откриване на буква, звуков анализ на думи, модел на изречение).  За затвърждаване на знанията е добър.



2.  Правописни тестови задачи по български език за 1 клас на  "Булвест 2000".  По - скоро е за  периодични "контролни" и проверка на научените знания, отколкото помагало за ежедневна работа. Първите упражнения например са за гласните букви. Ще мога да видя дали някъде нещо е изостанало в научването.



3. Преразказвам и съчинявам Помагало за комуникативно-речеви умения за 1. клас "Слово"
Това още го нямам, но си го поръчах и днес ще го взема. Мисля, че е подходящо за придобиване на умения за четене с разбиране и  разказване.




4. Браво! Сборник с упражнения по български език и литература за 1. клас - част 1 "Даниела Убенова" По принцип са 4 части. Първата част е за работа от октомври до февруари, 2-та е за март, април и май. При нас работят по този сборник по СИП.



5. Четене с игра. Интерактивно учебно помагало за 1. клас Анубис Помагалото е за етап след като вече могат да четат децата. С цветни картинки и по-интересни задачки, а не със стандартните за всички помагала (затова го харесах). Води се интерактивно помагало. Но още не сме решавали по него, защото сина ми все още не знае да чете. С този сборник се надявам да тренираме четенето.






# 29
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Morena благодаря за темичката.   bouquet
Моя син като се надъха, че ще ходи на състезание и искаше вчера да реши всички тестове на куп (от всичките предишни години и от други състезания намерих задачки)ooooh! Разбрахме се по един на ден да решава.  Rolling Eyes Явно ще трябва да купя някакъв допълнителен сборник или помагало.  newsm78
Home raider   bouquet - много ме улесняваш.
А, по това: Тренировъчни упражнения и диктовки по български език за 1. клас - работят в час и понякога по ЗИП. Добро е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт