Мароко - мнения и препоръки относно държавата, хотели и забележителности

  • 103 550
  • 481
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 359
Ние бяхме края на септември и времето беше чудно. В Маракеш даже беше много горещо. Та за една-две седмици едва ли ще се промени нещо много. В атласките планини беше по-хладничко и се живееше. Агенция не мога да препоръчам, понеже го правихме самостоятелно - Фес, Шефшауен, Мерзуга, Уарзазат, Айт бенхаду и Маракеш ни беше маршрута. Кацнахме във Фес и излетяхме от Маракеш. За тура от Фес през Мерзуга до Маракеш ползвахме местна агенция, но от сегашна гледна точка с кола под наем щеше да е по-добре.

# 391
  • Мнения: 1 611
Здравейте, ще пътуваме за седмица до Марбея и смятаме за ден да отидем до Танжер. Може ли малко инфо за града. Какво можем да видим за ден? Какво задължително да хапнем? Ще бъдем група с деца, най малкото на 8 години. Плануваме да хванем първия ферибот до центъра на Танжер и да се върнем обратно с последния, което са си около 12 часа престой там. Всяка информация ще ни е полезна. Благодаря предварително.

# 392
  • Мнения: 112
Много полезни коментари намерих тук!
Дали октомври ще е подходящ за екскурзия? Мъжът ми няма да иска сами, ще трябва да е с агенция, затова ще дебна някой да пусне оферта, но нямам представа дали и коя ще го направи. Някой ако е пътувал по това време на годината може ли да ме ориентира как вървят цените на организираните екскурзии тогава?
От известно време ме влече тая дестинация и стискам палци да ни се получи тази есен!

Октомври времето е много хубаво - 20 и няколко градуса през деня, нощно време се захлажда. Юли, август и септември са много горещи месеци, ( над 40 градуса),ако ходите в Маракеш, Фес и др.градове във вътрешността на страната, за това не е препоръчително да се ходи в тези градове лятото.  В Казабланка, Рабат, Агадир е др.покрай океана не е горещо, защото океана разхлажда.

# 393
  • ново
  • Мнения: 5 960
Здравейте пътешественици! В темата не е писано отдавна, но не искам да пускам нова, защото тук има ценна информация. Някой скоро бил ли е в Мароко, в частност Маракеш? Приемам препоръки за настаняване, ресторант, кафене в Маракеш, и всичко, което мислите, че си заслужава да се посети.

# 394
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Здравейте, в магазините могат ли да се ползват банкови карти или всичко е брой?

# 395
  • ново
  • Мнения: 5 960
Здравейте, в магазините могат ли да се ползват банкови карти или всичко е брой?
Аз ще мога да ви отговоря другата седмица 🙂

# 396
  • Мнения: 112
Здравейте, в магазините могат ли да се ползват банкови карти или всичко е брой?
Само в големи магазини от сорта на молове и големи супермаркети може да се пазарува с карти. По пазарите се пазарува само кеш, по магазинчетата само кеш, по ресторантчетата само кеш, такситата приемат само кеш....пригответе си пари в брой, ако искате да си купите сувенири, или искате да се храните по заведения, а ако обменяте валута  го правете само в банки или чейндж бюра!

# 397
  • Мнения: 1 669
Здравейте! Харесала съм тази оферта https://exoticholiday.bg/ekskurzii-maroko/maroko-imperski-tur за Мароко и ще се радвам на отзиви, ако някой е пътувал с тази агенция. Двама възрастни и две деца ще сме. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 3 271
Здравейте! Харесала съм тази оферта https://exoticholiday.bg/ekskurzii-maroko/maroko-imperski-tur за Мароко и ще се радвам на отзиви, ако някой е пътувал с тази агенция. Двама възрастни и две деца ще сме. Simple Smile
Агенцията е читава. Ползват за гид Мишо.

# 399
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Харесала съм тази оферта https://exoticholiday.bg/ekskurzii-maroko/maroko-imperski-tur за Мароко и ще се радвам на отзиви, ако някой е пътувал с тази агенция. Двама възрастни и две деца ще сме. Simple Smile
Агенцията е читава. Ползват за гид Мишо.
Мишo не е ли с Welcome travel?

# 400
  • Мнения: 3 019
Мишо го ползват и Екзотик, и Уелком. Преди доста години се записах в Екзотик за Мароко, но тогава не правеха такива интересни програми, бяха по-базисни. Екскурзовод ни беше Мишо, на място разбрах, че групата е смесена. Но, то обикновено е така, няколко фирми работят заедно по една програма, т.е. програмата е на една ТА, другите записват туристи по нея. Но, Екзотик са добра фирма, пътувала съм няколко пъти с тях, макар и основния организатор да е била друга фирма. Служителите са много любезни, но в случая на мен ми харесва тази програма и ако съпругът ми не беше вече с някои мобилни проблеми, т.е. по-дълго ходене, бих се записала. Сега погледнах програмата на Уелкъм - същата е.

Колкото до Мишо, той не работи само по Мароко и само с БГ фирми. Прави и обиколки по Андалусия - Гранада, Кордоба, освен това и съпругата му също работи с БГ групи, поне така видях в ИГ. Всичко, което може да ви каже екскурзовода, може и след това да си го прочетете, защото нито е възможно, нито е необходимо да се запомнят всички дати, династии, кой след кой дошъл. Важна е организацията и атмосферата, която се създава в автобуса, отношението с и към туристите, "туширането" на някои проблемни моменти, защото и път много, и хора различни, и вкусове и претенции. Но, това са случайни неща, важно е какво ще видите и какво и как ще го изживеете, възприемете и да се запознаете една много интересна дестинация.

# 401
  • Мнения: 1 669
Благодаря за коментарите. На мен също много ми допадна програмата, освен това е в удобно за нас време. Обикновено пътуваме сами с кола или самолет, ще ни е за пръв път с агенция, но съм решила да пробваме и така.  Децата също са много ентусиазирани и се надявам да ни е приятно и интересно. Simple Smile

# 402
  • Мнения: 1 988
Кайлис, ако датите са ви за априлската ваканция, има вероятност да сме заедно...и ние обмисляме Мароко за тогава ✌️

# 403
  • Мнения: 1 669
Да, точно тези са Simple Smile Аз утре ще преведа капарото Simple Smile

# 404
  • Мнения: 165
Здравейте! Харесала съм тази оферта https://exoticholiday.bg/ekskurzii-maroko/maroko-imperski-tur за Мароко и ще се радвам на отзиви, ако някой е пътувал с тази агенция. Двама възрастни и две деца ще сме. Simple Smile
Ако още не сте взели решение: https://www.facebook.com/andalutravel
Това си е агенция на самия Мишо. Има я от миналата година. Гарантирано запомнящо се преживяване, защото Мишо е наистина непредсказуем. А тук е във вихъра си:laughing:

Общи условия

Активация на акаунт