Боледуване на децата ни - тема 18

  • 30 018
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 628
Е, стига де! Вече и 36,7 ли ви притеснява?!
Кими, детето е добре! Малко прокашляне, никаква Т. Не бързай с тежките сиропи! Аз бих дала ударно мед с джинджифил и лимон, нямаш си представа как действа!

# 706
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Тарталета, моля те да ни кажеш по каква рецепта Peace
Също така от тв разбрах, че можело да се настърже джинджифил в чай newsm78
Купила съм си Laughing, интересно ми е, но до сега не съм го направила.
И за чая, ако знаеш как става ще съм ти благодарна.

# 707
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Тарталета, моля те да ни кажеш по каква рецепта Peace
Също така от тв разбрах, че можело да се настърже джинджифил в чай newsm78
Купила съм си Laughing, интересно ми е, но до сега не съм го направила.
И за чая, ако знаеш как става ще съм ти благодарна.
Не съм Тарталета,но ще споделя аз как го консумираме у дома,че дребното отказва да го пие в чая:
http://www.d-rmario.com/?p=1050
Много енергия,много сили дава.Подходящо и за грипния сезон  Peace
Може да се хапва от него  след 24часа веднага.

# 708
  • Мнения: 21 332
Уха,в нашата ДГ имало въшки,пък тъкмо мислех да я пускам след 14-11 вече  Crazy

# 709
  • Мнения: 6 063

http://www.d-rmario.com/?p=1050
Много енергия,много сили дава.Подходящо и за грипния сезон  Peace
Може да се хапва от него  след 24часа веднага.
Grinning Доктор Марио е ЛЛ на дребната, много мило ми стана като гледам постнат неговия сайт  Heart Eyes
Ама защо джинджифилът в рецептата е "щипка", т.е. сух  newsm78 Ние сме почитатели на пресния (под формата на корен) - наистина е много полезен. Мен като ме перне съчмата, даже и в манджите слагам. Иначе - настърган, +мед и лимон. Правя и чай с него - завира водата с джинджъра, след което я запарвам със съответните билки.
Кими,  Hug

# 710
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Мерси, Девичка Hug
Ще чакам и Тарталета да каже, все ще опитам нещо Wink

Лисе, има и в нашите/не точно в нашата/, но в другия квартал има Rolling Eyes Едно съседско дете е било с въшки, майката ми се оплака преди известно време.

Моя син след два дена на градина отново е със спаднал глас. Потрисам се от това, което ни чака отново.
Отивам да го взема в четвъртък от градината, всички кашлят/Бяха на двора,че нали беше топло тия дни/ - гледам госпожата въпросително, без дори да говоря, а тя - "Ами нали нямат Т.....другото/има предвид сополи и кашлици/ не можем нищо да направим" ooooh! ooooh! ooooh!
Аз пък нямам коментар!
Да си пусна оздравялото дете след 10 дена в къщи и да си дойде след два дена със спаднал глас и май запушен нос, тази нощ ще стане ясно....................вече не издържам, честно!
Знам, че всички трябва да ходят на работа, но това вече ми идва в повече....
Това означава, че си държат децата в градината до вдигане на Т и усложнения и после ги тъпчат с АБ и какво ли не... ooooh!

# 711
  • Мнения: 21 332
Пъпи,явно е пламнало пак с въшките,аз от бая години не си спомням да е имало  Rolling Eyes

Иначе като дете бях редовна -накичена  Crazy

Идеално те разбирам за болните деца в ДГ ... и аз вече вдигнах ръце,щом близки мои приятели считат,че само сопол не било болест , а при нас от там тръгва всичко ...  ooooh!

Бързо оздравяване на детенце !   bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 1 251
Четох ви по-назад, че боледувате с децата и се присъединявам с пълна сила! Crazy Лятото дори карах гнойна ангина (за 1-ви път в живота ми), отделно всичко останало- гърло, хреми, кашлици и т.н. Сега от 3 месеца правя курс с бронховаксом и да чукам на дърво съм добре. Лошото е,че се пие само 3 месеца и ми се изправя косата като спра да го пия какво ще се случва. Не искам да му правя реклама на това лекарство, но консултирайте се лекари и ако решите, пробвайте го.
Иначе детето след 1 седмица на градина напълно здраво, от вчера пак прокашля нещо..давам разни хомеопатични и дано избутаме поне и другата седмица. От септември до сега няма 2 поредни седмици да е ходила Rolling Eyes

# 713
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Hushpuppy,
разбирам те напълно. Моят син в четвъртък и петък беше на ясла след почти 2 месеца вкъщи в опит да превъзмогнем напълно кашлици, хреми, задни хреми и т.н. И в четвъртък го вземам и чувам сестрата как обяснява на една майка, че детенцето и се давело ужасно от сополи и кашляло много Tired А майката каза че са направили всякакви изследвания, всичко било ОК и не става ясно от какво е това, сега щели да ходят на алерголог. Хем ми беше мнооооого позната ситуацията, хем яко се притесних все пак да не е заразно.... Толкова го пазих моя, толкова го лекувах, закрепихме го и сега - бам, обратно в бацилника Outta Joint

# 714
  • София
  • Мнения: 235
Скоро говорих със сестра ми която живее в Мюнхен и тепърва започват ясла, там е позволено колкото искаш да ходиш заедно с детето до като се адаптира. Сестра ми каза адски студ, спят на земята при това напрекъснато отворено стояла през цялото време с якето. Кашлящи и ревящи деца идват и ги хвърлят на лелките и да се оправят. При тях е позволено воденето на болни деца стига температурата им да е под 38 ! Каза храната е ужасна бульончета маги и тем подобни гадости в храната. Единия ден имало риба с огромни кости вътре.Нейното момиченце няма 2 годинки и сега обмисля още една година отпуска като видяла за какво става въпрос.

# 715
  • София
  • Мнения: 235
Ние бяхме на лекар иначе вчера, наистина такъв е вируса в момента със суха кашлица която преминава във влажна и сополи. За един ден и вече му е в дробчетата, педи каза свиркат. И сега понеже винаги почвам със клеева тинктура с физиологичен за носа, или както сега купих капки и спрей с прополис и по нейна препоръка ще спрем с меда и прополиса за да проверим да не би да дава реакция към него и за това така светкавично да прави спазми.

# 716
  • Мнения: 21 332
Мале,октавия ,как на земята ...ужас


А с тия вируси ,аман ...

# 717
  • София
  • Мнения: 18 799
То това н е есамо в Германия,да се водят кашлящи и кихащи,при някои това е философията за изграждане на имунитет.А спят на земята ,защото ги оставят да си правят каквото искат и като се уморят лягат и заспиват,където им падне.

# 718
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 628
Аз лично правя следното- настъргвам малко коренче джинджифил на ситното ренде; добавям мед, повече от джинджифила, на вкус да не е много люто, че да го приемат лесно. После слагам малко чисто масло, колкото половин кибритена кутийка примерно, и сок от един лимон. Бъркам, докато стане хомогенна смес.
При начални симптоми на разболяване давам 3-4 пъти дневно по 1 чаена лъжичка. При влошено състояние давам доста по- често, на 2-3 часа по лъжичка.
Да е жива и здрава съфорумката, която ме открехна на този бабешки лек преди около 2 години! Винаги имам готова смес в хладилника. Даже сега съм извадила да отпусне малко, че дребната се опитва да се разсополиви нещо и ще я мятам.

# 719
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Тъкмо и аз днес забърках джинджифил с мед, а сега като прочетох, ще му сложа и лимон. Вкъщи всички сме се натръшкали яко. Малкия след 3 седмици лекуване, ходи 3 дена на градина и на четвъртия сополи-сега кашля, температура още няма, но ще пропусне следвашата седмица със сигурност. Ние с баща му сме доста по- трагични, само каката май държи фронта  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт