Искам да кажа ... (8)_27.10-02.11

  • 45 290
  • 1 354
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 553
beba2, да, същият е, става чудесен наистина. Simple Smile Можеш да добавиш и орехи, нямам спомен оригинално дали има в рецептата, както и стафиди. Simple Smile

Лиляна, защото Дари П. я засичам из форума поне от 3-4години в разни и разнообразни теми.
Момичето е....как да кажа....с по-лабилна психика, вторачила се е от година в бившия си мъж и страда по него. А той не е типичният неудачник зарязал детето си...просто е зарязал нея.
Люшка се от настроение в настроение, от еуфория към депресия и пак отначало.
Нямам намерение да и правя нито психопрофил обаче, нито да я съжалявам....
За мен лично, написаното беше много далеч от категорично решение за нещо подобно, както и от извършването му...
Ако ти липсва внимание, ок....но не това е начина да го получиш.

# 91
  • Мнения: 6 743

Не може така. Трябва да се говори внимателно с такива хора.

И аз така мисля Stop Трябва човек да бъде много внимателен, щото докато ние тука си хортуваме за десерти, ясли и чайници, някой там, някъде може да се срива психически и да не намира никакъв друг изход освен самоубийство.  Peace

Момичета, благодаря ви за мненията относно моя казус  Hug
Таис, съгласна съм с теб изцяло, Ивайла е много общителна, добронамерена и усмихната.Не искам да се затвори в себе си и да търся път към нея.
Нино, интуицията ми подсказва засега да я оставя у дома, а натам пак да пробвам, сега определено не е готова за промяната.

# 92
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Искам да каже - децата ми ги изписаха болни от детско отделение в събота , малката с лоши все още кръвни резултати , баткото уж добре ( и двамата заради пневмония) . От неделя той е с температура ....
Искам да кажа ,че се чувствам ужасно ,ама наистина ужасно  ... Малката до сега пищя ,че корема я боли и заспа ...
Утре трябва да се връщам на работа , майка ми ,която е инвалид ще ги гледа - и за това ми е гузно... Не мога да не се върна на работа ,защото ще остана без такава , а сега това не трябва да се случва ....
 Tired

# 93
  • Мнения: 14 654
Лили, дори за миг не съм се разтревожила за Дари. Такива като нея си имат номер и той е да карат другите да притесняват и да им се въртят на пета. Докато тука се притеснявате за нея, тя със сигурност тролства и брои колко хора я мислят. Айде бе, ще я моля да се обади! Хората, които искат да умрат, не пият хапчета, а се хвърлят от някоя сграда - като твоята съседка. Тези с хапчетата искат някой да ги спаси, затова и винаги са се погрижили да има кой да ги намери и закара в болница. Това, което не подозират, е колко е неприятна промивката на стомаха и как лошо ще те гледат лекарите после. А в случая пък, ако въобще е стигнала до болница, лекарите следва да информират и социалните, за да видят дали детето е в безопасност с майка, която решава да се самоубива. Следващия път ще каже, че си е срязала вените. Понзавам такава като нея - самоубива се на 3 пъти и още си е жива.

# 94
  • София
  • Мнения: 23 143
Хайде кажете, защо не ѝ повярвахте на Дари, аз ще се пръсна от притеснения.
Лиляна, просто й прочети последните постове и кажи дали ти се струват написани от човек в тежко емоционално състояние и депресия. Суицидните мисли надали те завладяват от раз, на секундата.
Много се радвам, че Дари и добре, и няма как иначе да е, но можеше да ни спести среднощния си пост.

# 95
  • Мнения: 2 674
Аз имам два съученика, които се самоубиха, та всякакви викове ги приемам присърце. Не можеш да знаеш какво им е, пък дори вик за внимание да е, не ми пречи да им го дам. Не съм и чела публикациите, но това състояние може да се появи мигновенно, все пак не вярвам да споделя целия си живот тука за да мога да преценя дали е лабилна. Пък и да мога да преценя какво значение има, аз може да греша. Whistling Радвам се, че е жива, другото са глупости...

# 96
  • Мнения: 5 060
Дано не се налага да узнаете от първо лице какво се крие зад думите на Дари.
Тя дано е добре, а още по-добре, ако не й правим психо портрети, защото в този момент могат да я уцелят точно в целта.

# 97
  • Мнения: 14 654
И аз имам познат, който се самоуби - застреля се и го намериха така. Не е пил хапчета и на никого не съобщи за намеренията си.

# 98
  • Мнения: 22 553
Мен лично ме дразнят хора в стил Драма Куин и с настроения на двата полюса.
Твърде натоварващи ми идва.

Хората, които са в истинска депресия и проблеми, рядко споделят дори и сред непознати. Като цяло се притесняват да говорят за проблемите си, с ниско самочувствие са и се стремят да са незабележими.
Дари П. не проявява нито един от тези признаци и свободно обсъжда и майчиното си мляко.

# 99
  • Мнения: 3 383
Съседката ми след няколко неуспешни опита за самоубийство,  накрая наистина се самоуби. Правила е опити с лекарства, да скача от терасата, но все някой я е чувал през нощта, че става. Последният път е успяла. На 40 г. беше тогава, имаше мъж, детенце и проблеми в семейството.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 374
Точно такива люшкащи се, по-лабилни хора най-често правят фатални глупости. И аз се притесних сутринта, и все още се. Нормално е.

Според мен някои потребителки реагираха ненужно грубо.

Смилка, моята Ема от бебе дет се вика е супер общителна, затова и трябваше да разчета по-рано промяната, която настъпи в резултат на безумното отношение в първата градина. Когато ми светна червената лампичка, беше доста сериозно вече. Но слава Богу, мина време и детето ми си е пак като преди, а лошото е забравено. Надявам се, завинаги.

Сигурна съм, че ще решиш най-доброто за твоята Ивайла и всичко ще се нареди  Hug

# 101
  • Мнения: 10 547
Смилка, осъзнало се е детето.  Simple Smile Нормално. Ако ще ходи на ясла, то не отстъпвай. Ако имаш друга опция, тогава решаваш ти как ще процедирате.


Относно Дари ... може да има нужда от публика, от публичност, от потупване, няма значение, важното е, че има проблем, който й пречи да живее пълноценно, страда, терзае се и е много-много самотна. Ако нямах работа, палех колата и да съм преполвила пътя към Търново. Позволете ми да я познавам по-добре, не са само постовете й тук.
Много сте гадни понякога. Мислех да ви го кажа, още по времето, когато сядохте момичето, на което почина дядо й.
Е не може само  Hug  Grinning  newsm44 newsm68 newsm51 Не-мо-же! И нема нужда да ходим у лево.
Аз пък имам познат, който се наяде с хапчета и се обеси. Сега какво ще си мерим приятелите самоубийци ли?

Има една скала на образите тук, скала, по която се качват доста от редовните потребители. Напоследък забелязвам, че по скалата от 10 пункта, която съм си начертала, няколко потребители се качиха от седма на девета и половина. Десетата е съчетание между най-големите гадове тук. Аз обикновено казвам на тези, които отиват опасно близко.

# 102
  • Мнения: 4 892
Смилка, отлично решение.

# 103
  • Мнения: 15 121
Дори и да е повик за внимание, какво? Ако искаме, ѝ го отдаваме, ако не, подминаваме! В крайна сметка всеки с проблемите си, но наистина понякога човек има нужда просто от добра дума!

# 104
  • Мнения: 22 553
Касита, тъп начин да ти обърнат внимание...
И не, не съм безчувствена...но не съм и глупачка, за да ме правят на такава.
Може да има хора, на които това да се харесва, да им възбужда любопитството, да ги прави състрадателни....

Приятели самоубийци няма да си меря, предпочитам други неща...

Общи условия

Активация на акаунт