Перилни препарати и омекотители - 26

  • 56 897
  • 727
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 3 818
Аз съм от фенките на Изи и периодично си купувам по една малка кутийка, за да не ми омръзва. Пуснах 2 перални с праха за цветно и отново съм очарована от ефекта. Петна нямаме, но прането ухае прекрасно на чисто и свежо, което с немския Ариел компакт (освен ако не са ми продали някое менте), не се случва. Освен това с Ариела дрехите стават много твърди. С Изи - не. Комбинирах го с един оранжев Коколино, който мислех да хвърлям, защото не ми харесваше аромата, но се оказа, че в комбинация с Изи-то е много приятен.

Та, по повод разгорялата се дискусия - дълго време прах само с вносни прахове, най-вече течни. Напоследък ползвам БГ препарати и мога да твърдя, че качеството им е много добро и по нищо не отстъпва на вносните. Бях голям фен на вносния Ариел във всичките му варианти, но при течните ме изгубиха с натрапчивия си, силен аромат, а при прахообразните - вече писах, че прането ми излиза твърдо, независимо че съм сложила омекотител.
Ако си купя Ариел, ще е от официалния внос, но засега харесвам много повече Персил. Особено течния с лавандула - изпира прекрасно. Вчера го комбинирах с розов Силан (с божура), прането миришеше на омекотителя, тоест, двата аромата не се "бият".

# 631
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 441
Моми, сега да ви кажа отзиви за новата пералня...
Ще го скрия, че е дълго, пък и повече е за темата с пералните,
ама нали тук сме мамите-чистофайници...
Скрит текст:
Ами аз все едно нямам пералня...
Тоест, супер безшумна е... как съм го търпяла този Whirpool изобщо?!
Направо не знам кога вкарва вода, кога изкарва...
Не ми я ясно на какъв принцип е помпата, но е невероятно тиха...
За прането - какво да ви кажа - нямам думи...
Чувствам се все едно съм с Перла 05...
Не ме разбирайте погрешно, искам да кажа, че пере с доста вода...
Понеже задължително включвам бутона "wasser plus" и плакне с мнооооого вода, ама много...
Не е много екологично, но е по-здравословно...
Дрехите са достатъчно меки и нямат нужда изобщо от омекотител...
Освен, ако на човек не му трябва за ароматизатор или антистатик...
Пази аромата на праха...
Пази дрехите много добре...
В началото се уплаших, че тъй като е базов модел, е осакатена откъм програми...
Обаче след доста четене, установих, че има екстри повече от достатъчно...
Изпробвах вече 90% от тях с най-разнообразно пране...
То не възхита у мен, не радост, ами не знам...
Само ако видите инструкциите... не съм виждала други такива...
Каква информация, какви съвети... абе не е за индианци правено туй чудо...
То само вратичката с каква мисъл е проектирана...
Аз точно като индианец се чудих защо аджеба е с толкова странна форма...
Но след дълго следене, разбрах, че така не се позволява изобщо нещо да се закачи за гуменото уплътнение...
Преди редовно ми се случваше да отварям,
защото я чорапче, я кърпичка избутана и останала до капака...
Повечето хора около мен, ме сметнаха за откачалка или снобарка, заради скъпата пералня,
но само аз и съпругът ми видяхме, че си заслужава всяка една стотинка...
 
Иначе да се върна на препаратите...
Аз вече писах,
че съм доволна от ненатрапчивите аромати на официалния Персил,
във всички варианти... от лесното му изплакване,
обаче петната не може да ги пребори ни на 40, ни на 60,
ни с предварително третиране със сапун за петна, или спрей за петна...
Докато ползвах алтернативен внос, такъв проблем нямах... и петна нямах...
Тъй, че аз съм от тези,
които смятат че разлика между немските/ белгийски и сръбски/румънски прахове има...
Между другото, преди, когато перях бяло пране за 40 градуса,
с течен Ariel Sensation + добавка от активен кислород,
резултатите бяха най-задоволителни относно петната...
Май тази комбинация ще си я върна, при все, че беше работеща...
За хавлиите на 60 ще си остана на Persil Sensitiv,
защото Ariel Sensitive ми е противен откъм аромат...
Остава да реша немски Ariel или немски Persil за цветно да си взема...
(Но в никакъв случай Compact, че голям тормоз с изплакването беше.)

И по другата тема за производителите...
Ще бъда чуждопоклоничка, поне докато в България не се създаде работеща стандартизация...
Едно време имаше БДС, сега няма да казвам какво има, че е нецензурно...
Защото, ако има причина да търся немска захар, немски оцет, немска бира... и немски прах,
то именно това е причината...
Хората имат закони, имат стандарти и си ги спазват...
Поживях малко в Германия, но достатъчно да знам колко сме назад...

# 632
  • Мнения: 5 207
Изи тръгнаха добре с безфосфатен прах, а тази година изведнъж го направиха с фосфати, което мен лично ме удивлява. Хубаво е, че е лек, но не ми харесва, че е с голям обем. Има начин това да се промени.
Освен това не харесвам факта, че в прахът за бяло има твърде малко избелители на кислородна основа и никакъв активатор. В праха за цветно не харесвам това, че има избелители, но пък няма съставка, която да предпазва от пренос на багрила от една дреха към друга.
Всичко друго ми харесва. Laughing

# 633
  • София
  • Мнения: 3 818
Хм, ами то не остана нищо за харесване Simple Smile Аз прах предимно чаршафи и кърпи с него, та нямаше много цветове за разнасяне, но прането ми си миришеше прекрасно на изпрано. Да, наистина не е компактен, но аз и не държа на това... Иначе за фосфатите, спор няма, че е зле, но нали пере?...
Имам и за бяло, но го ползвам рядко и предимно с прахче за бяло, та нямам особени впечатления.

Значи, ще си слагам цветоулавяща кърпичка следващия път. Simple Smile

# 634
  • Мнения: 5 207
Ама той си переше и когато беше безфосфатен. Какво им щукна, не можах да разбера.
При всички положения не мога да бъда обвинена в тенденциозност, защото аз бях първата, която преди две години спомена за този прах и то с доста ласкави думи. Истината е, че все още качеството му на изпиране ми допада, но не може без забележки. Naughty Laughing

# 635
  • Мнения: 343
В праха за цветно не харесвам това, че има избелители, но пък няма съставка, която да предпазва от пренос на багрила от една дреха към друга.
Всичко друго ми харесва. Laughing

В праха за цветно ли има избелители? newsm78 Аз го ползвам от време на време за да разнообразявам течен Персил. Даже съм по-доволна от Изито, изпира по-добре, колкото и да е странно, а и оставя много приятен аромат. Мислех си да мина само на него след като свърша Персила.

# 636
  • Мнения: 5 207
Можеш да влезеш тук http://www.beko-troyan.com/safety-list.html и да се увериш сама. Щракаш на първия линк, където пише „Информационен фиш за съставките“ и намираш праховете. Sodium percarbonate е избелителят на кислородна основа.
Всъщност разликата между праха за бяло и цветно е само наличието на оптичен избелител в първия. Отделен е въпросът, че и в двата праха избелителят е в нищожно количество, така че не се притеснявай особено. Щом си доволна, ползвай го с удоволствие.

# 637
  • София
  • Мнения: 3 818
Някой пробвал ли е течното Изи, че съм любопитна?

# 638
  • Мнения: 281
Искам да запитам от българските прахове кой е добър? Кой препоръчвате, от кой сте доволни?
Аз харесах My Forest течен за цветно! Peace

От праховете им съфорумки се оплакаха, че много се разпенва и не съм взимала.
Аз също се подведох по рекламите и го пробвах. Ами не ми хареса, няма да повторя. Като погледнах опаковката и състава, ами че то праха е по-близо до настърган сапун тип БНА от едно време. Началото на 90-те като нямаше прахове за пране помня нашите перяха с такъв сапун, явно беше много екологично. В случая МайФорест си и мирише на същия сапун за пране, а отделно определено не изпира добре.
Къде по-добре е Савекс, също не го търси да изпере добре, ама поне мирише на "скъп френски парфюм"  Laughing
Добре ги бях отписала българските прахове, ама ей на за едната реклама си казах да пробвам. Е пробвах и бях до тук.

# 639
  • Мнения: 343
Можеш да влезеш тук http://www.beko-troyan.com/safety-list.html и да се увериш сама. Щракаш на първия линк, където пише „Информационен фиш за съставките“ и намираш праховете. Sodium percarbonate е избелителят на кислородна основа.
Всъщност разликата между праха за бяло и цветно е само наличието на оптичен избелител в първия. Отделен е въпросът, че и в двата праха избелителят е в нищожно количество, така че не се притеснявай особено. Щом си доволна, ползвай го с удоволствие.

Благодаря ти за интересната информация. Притесних се да не ми избели цветните дрехи, но щом избелителя е в нищожно количество явно няма проблем.

# 640
  • Мнения: 5 207
Да му се не види и изито.
Днес след работа ходих до Елитис да купя мазила за старото си лице и естествено първата ми работа беше да забележа нови омекотители, които случайно се оказаха точно Изи. Laughing Ето тези. Душих ги половин час. Най ми хареса „Таити”, но най-силен ми се стори „Санторини”, така че взех него. „Хавай” ми се стори много сладникав, а „Полинезия” мирише на плодове, като ананас или нещо подобно, така че ще го оставя за друг път като съм в настроение. Цена - 3.49 лв.
Троянци са много скромни. Силан обещава аромат 8 седмици, Семана - 6 месеца, а Изи - само над 7 дни.
Дозата е 50 мл за чист памук и 25 мл за смесени тъкани, синтетика и вълна.
Щом бъде пробван, ще има и отзив.

# 641
  • Мнения: 1 135
Изи тръгнаха добре с безфосфатен прах, а тази година изведнъж го направиха с фосфати, което мен лично ме удивлява. Хубаво е, че е лек, но не ми харесва, че е с голям обем. Има начин това да се промени.
Освен това не харесвам факта, че в прахът за бяло има твърде малко избелители на кислородна основа и никакъв активатор. В праха за цветно не харесвам това, че има избелители, но пък няма съставка, която да предпазва от пренос на багрила от една дреха към друга.
Всичко друго ми харесва. Laughing
Е как го продават това в България, ако е с повече от 5 % фосфати? Ако това, което пишеш (липса на активатор...) е вярно, то не бих го препоръчал на никого.

ПП: Опс, сега видях линка и хвърлих едно око на MSDS-a на препарата за бяло пране. Много фалшив ми се струва. Ако в т.3. количествата са верни, то трябва да е пълен боклук.

# 642
  • Мнения: 5 207
Да, обаче очевидно си има почитатели. Wink

# 643
  • Мнения: 799
Да му се не види и изито.
Днес след работа ходих до Елитис да купя мазила за старото си лице и естествено първата ми работа беше да забележа нови омекотители, които случайно се оказаха точно Изи. Laughing Ето тези. Душих ги половин час. Най ми хареса „Таити”, но най-силен ми се стори „Санторини”, така че взех него. „Хавай” ми се стори много сладникав, а „Полинезия” мирише на плодове, като ананас или нещо подобно, така че ще го оставя за друг път като съм в настроение. Цена - 3.49 лв.
Троянци са много скромни. Силан обещава аромат 8 седмици, Семана - 6 месеца, а Изи - само над 7 дни.
Дозата е 50 мл за чист памук и 25 мл за смесени тъкани, синтетика и вълна.
Щом бъде пробван, ще има и отзив.
Докато зяпах Максимата в елитис и аз се загледах по
Омекотителите Изи  Peace  даже бях питала тук, но никой не отговори .  Сега ще чакам с интервс мнението ти   bouquet

# 644
  • София
  • Мнения: 4 005
  Дами, какво мислите за Персил, произведен за Франция? Търсех немски, но в магазинчето за паралелен внос няма. Може да сте писали по темите, но съм забравила. Има ли смисъл да влача френския или да си купя официален внос?

Общи условия

Активация на акаунт