Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 069
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 73
Искам да запитам от българските прахове кой е добър? Кой препоръчвате, от кой сте доволни?
Аз харесах My Forest течен за цветно! Peace

От праховете им съфорумки се оплакаха, че много се разпенва и не съм взимала.
Аз също се подведох по рекламите и го пробвах. Ами не ми хареса, няма да повторя. Като погледнах опаковката и състава, ами че то праха е по-близо до настърган сапун тип БНА от едно време. Началото на 90-те като нямаше прахове за пране помня нашите перяха с такъв сапун, явно беше много екологично. В случая МайФорест си и мирише на същия сапун за пране, а отделно определено не изпира добре.
Къде по-добре е Савекс, също не го търси да изпере добре, ама поне мирише на "скъп френски парфюм"  Laughing
Добре ги бях отписала българските прахове, ама ей на за едната реклама си казах да пробвам. Е пробвах и бях до тук.
По каква причина някой може да повярва на подвеждащите реклами на тази фирма? Не гледате ли продуктите в магазина, вместо да се доверявате на някакви измислени реклами, които дори от далеко изглеждат много съмнителни?
Навремето, преди 10-тина години като пуснаха Савекса, и аз така си бях казала, я да пробвам, нали е българско. Ами беше зле, не изпираше добре, вярно че парфюмираше прането, обаче то си оставаше на петна. Отделно, като се облека с някакви напарфюмирани на прах дрехи е трудно да си сложиш истински парфюм, ама кой да ти мисли в маркетинговия отдел на фирмата. Е и аз си останах с пробата.
После имаше едни, пак на същата фирма, брускети марети, рекламирани като италиански, уж. Нищо подобно, шуменски са, но си подвеждат потребителите.
После иди че вярвай на рекламите. Отдавна не вярвам, особено на някои фирми.
Пера от години с фирмените прахове за пране на ДМ и съм си много доволна. Те нито ги рекламират, нито ти ги навират, но са си качествени и съм доволна. Нещо започнат ли да ти го врат в лицето, да знаете че има голяма вероятност да е менте, евтино направено и рекламирано с цел да се продава с огромна печалба за ниското му качество.

# 646
  • Мнения: 5 207
Дами, какво мислите за Персил, произведен за Франция? Търсех немски, но в магазинчето за паралелен внос няма. Може да сте писали по темите, но съм забравила. Има ли смисъл да влача френския или да си купя официален внос?
Френският Персил е производство на Юниливър. Налагат го като продукт с марсилски сапун и с натурални съставки и аромати. Стои между високия клас Скип и бюджетния ОМО.
Юниливър произвеждат хубави продукти, но ако си се насочила към хенкелски Персил, който е винаги от високия клас, може да бъдеш разочарована от качеството на френския Персил.

# 647
  • София
  • Мнения: 4 042
  Ооо, благодаря, Гес! Не го искам тогава. А и беше огромна кутия, за 50-ина пранета, твърде много за лош прах.  Wink
  Значи по-добре към Скип да се насоча?  Thinking Проблемът е, че там има само Скип, френския Персил и Сано. Последното не ми хареса, Скип съм пробвала, затова мислех този...
  А някой да препоръча магазинче из софийските Младости с немски препарати?

# 648
  • Мнения: 5 207
Какъв Скип? Френски ли пак?
Ако е такъв, става.


Ако е някакъв друг вид - по-добре и от него да се въздържиш.

# 649
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027

Е как го продават това в България, ако е с повече от 5 % фосфати? Ако това, което пишеш (липса на активатор...) е вярно, то не бих го препоръчал на никого.

ПП: Опс, сега видях линка и хвърлих едно око на MSDS-a на препарата за бяло пране. Много фалшив ми се струва. Ако в т.3. количествата са верни, то трябва да е пълен боклук.

Е как да си вземеш българско ?

пп. Не е много по темата , но само праховете да бяха .... ooooh!

# 650
  • Мнения: 4 402
Nadia1984, аз говоря от собствен опит, а не на база реклама.  Peace

Харесвам го и ще си отстоявам позицията докато не ме разочарова. При мен не мирише на домашен сапун, а има много приятен лек и ненатрапчив аромат, каквито аромати аз харесвам. Комбинирах го с омекотител Май Форест. Факт е, че нямам силно замърсено пране и не знам какво поведение има при упорити петна, но за нормално замърсено пране за мен си ок, дори много!

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 09:46 от @steraki

# 651
  • Мнения: 21 275
Здравейте,аз грабнах едно Изи за цветно тази сутрин от Била за 10 пранета  Blush

# 652
  • София
  • Мнения: 4 042
Какъв Скип? Френски ли пак?
Скрит текст:
Ако е такъв, става.


Ако е някакъв друг вид - по-добре и от него да се въздържиш.


Ха сега де?! Не съм се заглеждала. Мислех, че Скип е само гръцки... А Ариел за Франция става ли или и той не е нещо особено? Не знам защо в това магазинче предимно френски има.

П.С. Всъщност се зачетох в таблицата на 1 стр. Явно внасят предимно продукти на Юниливър... Thinking

# 653
  • Мнения: 73
Nadia1984, аз говоря от собствен опит, а не на база реклама.  Peace

Харесвам го и ще си отстоявам позицията докато не ме разочарова. При мен не мирише на домашен сапун, а има много приятен лек и ненатрапчив аромат, каквито аромати аз харесвам. Комбинирах го с омекотител Май Форест. Факт е, че нямам силно замърсено пране и не знам какво поведени има при упорити петна, но за нормално замърсено пране за мен си ок, дори много!
Всеки сам си решава. Предполагам говориш за MyForest? Нямам опит с този прах, честно казано дори не съм го и поглеждала по магазините. След опита ми със Савекса и с Темата който имам просто дори не бих пробвала друг прах от тази фирма. Просто мнението ми за самата фирма не е високо, отделно за да зарибяват пазара с толкова много реклами, които дори са ми втръснали, познай откъде идват парите? Т.е. какво слагат в продуктите си, явно не е нещо скъпо, за да може да спастрят пари и за многото реклами. Лично мнение, но отдавна съм се научила да бягам от много рекламирани продукти, обикновено като качество са много по-зле от продукт с малко или никаква реклама на същата цена. Това по финансови причини, разбира се.

# 654
  • Мнения: 35
 Здравейте,да се запиша и аз.Доста отдавна ви чета,но не съм писала до сега.Благодаря ви, в тази тема от вас научих много полезни неща,нямам търпение да си дойда от работа и да прегледам понабралите се 3-4 страници,все научавам нещо ново!Голям маниак съм на перилните препарати,малко са праховете,които не съм пробвала,за мен е важно прахът да пере добре,а и ако ароматът му е добър още по-добре,ако пък не ми харесва аромата нали омекотителите са насреща.В този ред на мисли искам и аз да се изкажа за ИЗИ(четох малко по горе за него)Еми харесвам си праха,пробвала съм и двата вида-с този за бялото си се кефя да си просна прането-чисто,ухаещо,най-вече по белите чорапки на децата разбрах,че пере,а и ароматът му много ми допада,ухае на чисто и свежо,както се казва и вълкът сит и агнето цяло.Колкото до MY FOREST(и за него питаха мамите)честно по-голямо разочарование от прах за пране не съм имала.Купих си го лятото за бяло,подведена от рекламите за съвършена чистота,но както пуснах дрехите така и си ги извадих с най-елементарни петънца,които други прахове  си ги изпират от раз.Еми наложи се пак да изпера дрехите,а праха отиде в коша за боклук, дотук беше.Иначе омекотителите им ги харесвам. Grinning

# 655
  • София
  • Мнения: 937
Аз пък съм много доволна от Тема Skin loving- и за бяло, и за цветно. Според мен, по нищо не отстъпва на Персил от официалния внос.

# 656
  • Мнения: 5 207
Ха сега де?! Не съм се заглеждала. Мислех, че Скип е само гръцки... А Ариел за Франция става ли или и той не е нещо особено? Не знам защо в това магазинче предимно френски има.

П.С. Всъщност се зачетох в таблицата на 1 стр. Явно внасят предимно продукти на Юниливър... Thinking
Скип има в Гърция, Франция, Испания и Португалия. Най-лош по регионални причини е в Испания и особено в Португалия. Нашето ОМО е по-добро от португалски и испански Скип.
Френският Ариел става стига да не е е едни в оранжеви опаковки.


Изобщо видите ли Ариел или италиански Даш в такава опаковка, не се изкушавайте. Това не е Ариелът, който очаквате.

# 657
  • Мнения: 281
Аз пък съм много доволна от Тема Skin loving- и за бяло, и за цветно. Според мен, по нищо не отстъпва на Персил от официалния внос.
Тема не съм пробвала, не мога да коментирам. Но останалите прахове на Фикосота: Савекс и Май Форест определено са зле и нискокачествени, това го казвам от опит. А определно хич не са евтини за парите си, просто фирмата предпочита да го докарва от реклама, а не от качество или цена.
А за Май Фореста, ами по това което знам си е обикновен настърган сапун, те така и го рекламират, нали не мислите че може да изпира като нормален прах за пране? То ако можеше с трици да се ловят маймуни ...

# 658
  • София
  • Мнения: 38 521
Помня, че в Испания перях със Скип. Това ми е първия спомен да купувам прах. Помня, че миришеше хубаво. За качеството на пране - тогава не гледах много тези неща.

Е-е Май Форест - настърган сапун! Кога завършихте Химическия, кога ви почерня дупето?
А пък Савекса чудно защо е най-продаван?

# 659
  • Мнения: 787
Помня, че в Испания перях със Скип. Това ми е първия спомен да купувам прах. Помня, че миришеше хубаво. За качеството на пране - тогава не гледах много тези неща.

Е-е Май Форест - настърган сапун! Кога завършихте Химическия, кога ви почерня дупето?
А пък Савекса чудно защо е най-продаван?
Савекс е пълен боклук, нямам думи. Рекс също не става. Иска ми се да пробвам Тема, как е, пере ли?

Общи условия

Активация на акаунт