Номинации - проучване

  • 42 533
  • 1 314
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 892
Акаша, твоите предложения също ще трябва да почакат за малинака.
Разбирам жаждата ви за кал, пот и кръв, ама... Имайте още малко търпение.  Laughing

# 61
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Сийке, постарах се да направя антиподни 2 по две категориите. Не съм разбрала, че само положителни ще са този път. Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
Сийке, постарах се да направя антиподни 2 по две категориите. Не съм разбрала, че само положителни ще са този път. Peace
Нали сега коментираме дали ще са само положителни или положителни и отрицателни заедно. Според мен това трябва да се обсъди и евентуално да го гласуваме.

# 63
  • Мнения: 14 478
Какво пречи да са положителни и отрицателни едновременно?


Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 10:29 от Герри

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
Какво пречи да са положителни и отрицателни едновременно?
Аз това искам. Да няма после "малини". Всичко да е в "оскарите".

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз не мисля, че ще е проблем да има и отрицателни категории наравно с положителните, но не в онзи вид, който е присъщ за малините, а във вид подобен на този като положителните.
Да обмислим първо каква ще е общата идея, дали приказни герои, дали като категории в стил бг-мамма поет, бг-мамма провокатор, бг-мама банда или друг облик, после ще уточним и категориите. В стил малини и на мен не ми се иска да има много, защото ще има доста кални борби.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
Аз харесвам и калните борби Simple Smile Понякога съм зрител, понякога участник.

# 67
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ще ми се да има категория "Сръчни ръце" и "Най-добрият човек, когото познавам". Първата за хора с умения, малък креативен бизнес и полезни практики за общността си. Във втората - да назовем хора, които са направили нещо добро, доброволно добро, независимо какво. И в двете категории може и да не се стига до гласуване, самото номиниране е чудесно нещо. Доброто трябва да се насърчава.

Не намирам за полезно да има "отрицателни" категории. Грозно и обидно е, може и да е по сеирджийски забавно, но най-често е за сметка на някого,  и винаги - за сметка на добрия вкус. Ако искаме чак толкова да се поухапем - всеки един съфорумец може да окичи друг с повече или по-малко солена "малинена" категория в рамките на коментарните теми.

Общата идея бива да принадлежи на този, когото изберем да определи категориите - дотогава можем само да даваме предложения. Категории с имена на приказни герои е добро, помня преди години Крейси Чик беше направила категории с имена на популярни филми - забавно беше. Може да се ползват заглавия на книги, афоризми, разкази, литературни герои, герои от митологията, исторически личности даже, в рамките на приличието.

# 68
  • Мнения: 4 841
Честно казано номинациите отдавна не са това, което са. Не ме забавляват, въпреки че се включвам - повече по инерция, отколкото от интерес.

Това, което ми липсва, е едно истинско предизвикателство. Някакъв конкурс - реален, със сериозно зададена тема, с ясни критерии, с награди...

# 69
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбрах за сръчните ръце, не съм пропуснала. Но има и мнения, включително и моето, които са тези категории да са в отделни номинации в съответните подфоруми. Там са концентрирани сръчните ръце, там са и аватарните, та би било по-добре да не са тук, където кой чул, кой не чул, гласуването е нереално. Но ако повечето решат да са тук, ще се съобразим с мнозинството.
Идеята дали да оставим само един да реши или да е съвкупност от много решения, също са само идеи, които ако повечето ги поддържат, ще остане едната, ако ли не - ще отпадне.

# 70
  • Мнения: 25 892
Ако реваншизмът и оплюването на другарчето са ви толкова важни - ок, правете си такива номинации.
Без мен обаче. Категорично отказвам да участвам в калните ви борби.
Едно е лекото, насмешливо намигване към поувлекли се съфорумци, друго е откровеното заяждане и оплюване.  Stop

# 71
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Права си, Лиляна - гласуването извън специализираните форуми би било доста неинформирано, с всичките си последствия.  Именно с оглед на това аз предлагам  да няма гласуване, а номинации само. Нещо като категорията "Моят личен Оскар", каквато имаше преди време.

Моето предложение е да се гласува за съфорумец, който да се занимае с категориите с концепция по негова преценка. Да речем десет дена чете предложенията  - и което и както прецени - включва.

Може и да се подложи на гласуване по схемата "Организатор+концепция", но в такъв случай ще бъде по-сложно да се приемат нови предложения.

Ех, BirdsFlu , ако модераторите и началниците им усещаха какъв маркетингов потенциал имат такива конкурсни "ивенти", щяха да се поохарчат и за организация, и за някой комплект отвертки за победителя в категория "Красива мама", примерно. Ще им се върне в "кликове" мнгократно.

# 72
  • Мнения: 14 478


Не намирам за полезно да има "отрицателни" категории. Грозно и обидно е, може и да е по сеирджийски забавно, но най-често е за сметка на някого,  и винаги - за сметка на добрия вкус. Ако искаме чак толкова да се поухапем - всеки един съфорумец може да окичи друг с повече или по-малко солена "малинена" категория в рамките на коментарните теми.


Куркума-само позитивни категории няма да предизвикат интерес и темата с номинациите ще се обърне в потупване по рамото в няколко страници.
Няма ли пиперец, няма зрители..

# 73
  • Мнения: 4 892
Лиляна, действай направо, направи обобщенията и това е. Че то още от сега ми доскучава.

И настоявам да не се протяга безумно във времето. Понякога анкетите за гласуване изпадаха и от втората страница. И ако не съм се записала с коментар, чак се налага да ги търся да хвърля око какво се случва.

Как'Сийке, напълно съгласна съм с твоето мнение относно негативните номинации. Но има един тънък момента - има такива борсуци, без грам чувство за хумор, че дори и да кажеш нещо отрицателно, но не непременно обидно и ще направят сеир от раз. Обзалагам се.

Та не знам дали да има негативни номинации изобщо, ако не искате сеир. И да си има Малинки. Макар, че така като се замисля, не държа и на тях. И те отегчават. Толкова ми е досадно, не случайно предприех инициатива да предупредя една потребителка, че не желая да се правят сеири из темите. И сега ми е мирна главата.
Миналогодишните ми дразнители толкова са ме отегчили, че са ми като меки пухкави облачета, надвисват понякога, но ни дъжд, нежели гръм от тях. Някои от тях изобщо изчезнаха.
Иначе като има нещо, мога да си го кажа и директно в тема.

# 74
  • Мнения: 25 892
Да. Тъпо е това целогодишно трупане на злоба и мъст "Почакай само да видиш аз как ще те подредя на номинациите...".
Затова предлагам положителните номинации да са по групи (подфоруми) - сръчни ръце, готвачки, красавици, киноманиачки, аватарки и т.н. Тук да се пусне една обща тема, в която да има линкове към номинациите и гласуванията там. На когото му е интересно, да отиде и да участва. Или само да гледа сеир. Обикновено страничен човек открива изненадващо интересни неща и се сдобива я с ново хоби, я с нови придобивки, я с нови приятели.
Тук, в Клюкарника, да останат по-общите и хумористични номинации. Подчертавам - хумористични, не злобни и обидни. Ако сте добри деца и слушкате, накрая, за награда, може да има и Малинки - кой най-много ме дразни във форума, където да си поплюем и наритаме на воля. Докато не ударят ключа.
Съгласни?

Общи условия

Активация на акаунт