България през 90 те

  • 5 801
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Споделете спомени от това време, а също си изкажете мнение кой направи белите в политиката според вас. Легендите са много, като се почне от Жан Виденов до Васко Илиев но нека да видим как мислите вие.

# 1
  • Мнения: 6 365
Имаше един период, 1993-1995, който изглеждаше много обещаващ, с доста голяма експанзия. В това време почнаха да се появяват и нови технологии.

Помня, че поне за моето семейство палачинката се обърна много бързо и както бяхме общо взето зле през соц-а, така 90-те ни се отразиха добре. Започна се частен бизнес- малко, но капеше. Изгледаха ни родителите ни. Имаше Берова и Виденова зима, но след това нещата потръгнаха много бързо. Имаше някакъв набран ентусиазъм, който напоследък се загуби и нещата забуксуваха, въпреки определено по-широката икономическа активност.

По мои наблюдения Жан Виденов сложи прът в колелата в неподходящ момент, когато нещата аха-аха да тръгнат в посока, неподвластна на бившите другари, ама не стана.

# 2
  • Мнения: 14 478
Хубави години бяха 90-те. Пълни с надежда за промяна. На що митинги си отвисях.
Тогава за пръв път излязох в чужбина, влязох в университет.
Няма да забравя как майка ми крещеше Долу БКП до прегракване и как ми сподели после, че е трябвало да стане на 40 години, за да каже тези две думи...и колко и е олекнало...

# 3
  • Мнения: 3 371
отвратителни. няма да забравя как доларът закова 3000 лева и за една нощ заплатата на мъжа ми се превърна в крупната сума от ...17/седемнадесет/ долара. а имахме 6 месечно бебе.

с нищо хубаво не ги помня, освен, че бях млада Mr. Green

мутрите се трепеха, разчистваха си териториите, помня дори мутренския бой в 'севастопол'. /карамански ми харесваше като мъж, де  Laughing/.
запомнила съм го с процъфтяване на застрахователния бизнес, разпределян между вис и сик.

за кратко време борческите групировки набързо  преразпределиха /почти/ всичко, натрупаха и изпраха бая кинти.
помня и как много наши другари, които само до преди месеци се кланяха и удряха чела  чинопоклонно и угаждачески се мазнеха на партийните величия/в 90-тте вече  бивши/, изведнъж се изкараха всичките до един репресирани и на всичките дядовците им били в Белене Laughing. че той Белене ще трябва да  е бил колкото половин България, ако беше вярно само наполовина.  Wink

имам и още по въпроса Mr. Green, но не ми се говори/пише/ Stop.

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 18:48 от April snow

# 4
  • Мнения: 14 478
отвратителни. няма да забравя как доларът закова 3000 лева и за една нощ заплатата на мъжа ми се превърна в крупната сума от ...17/седемнадесет/ долара. а имахме 6 месечно бебе.

с нищо хубаво не ги помня, освен, че бях млада Mr. Green

мутрите се трепеха, разчистваха си териториите, помня дори мутренския бой в 'севастопол'. /карамански ми харесваше като мъж, де  Laughing/.
запомнила съм го с процъфтяване на застрахователния бизнес, разпределян между вис и сик.

за кратко време борческите групировки набързо  преразпределиха /почти/ всичко, натрупаха и изпраха бая кинти.

имам и още по въпроса Mr. Green, но не ми се говори/пише/ Stop.
Няма спор-така е както го описваш. Това че се надявахме на промяна не значи, че надеждите ни не се оказаха говежди....

# 5
  • Мнения: 3 383
В началото на 90-те родих детето си. Който е гледал дете по това време, знае какво беше - купони за всичко, за мляко трябваше да идеш в 6 ч на магазина, ако искаш да купиш. Заплата през 1996 г. започнаха да ни я дават седмично, за да може все пак да си купим нещо с тия пари. Гледам в трудовата си книжка 6 цифрена заплата.

# 6
  • Мнения: 3 031
Луди години. За мен бяха много хубави.

# 7
  • Мнения: 1 416
Детството ми, с хубавите и лошите страни.
За мен 90-те си остават по-добрите години от сега и по тази причина.
За политика няма смисъл да говоря, и преди, и сега, все си е било зле в това отношение.
90-те бяхме всички заедно, сега не сме, за съжаление...
Взимането на филми от видеотеката, уютните петък вечери с "Досиетата Х", който чакахме с нетърпение, латино сериалите, музиката на 90-те... изобщо всичко ми се вижда много по-добро, отколкото сега.
Имам усещането, че това беше времето на моята младост, а всъщност не  е така.

# 8
# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Едни от най-хубавите и същевременно най-тежките години в живота ми...
Въпреки всичко - обичам 90-те, и най-вече музиката.  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 416
Едни от най-хубавите и същевременно най-тежките години в живота ми...
Въпреки всичко - обичам 90-те, и най-вече музиката.  Heart Eyes


Точно! Simple Smile
Носталгия...

Да израстнеш през 90-те:

https://www.facebook.com/PREZ.90TE/timeline

Обичам да гледам поредиците на National Geographic, посветени на това десетилетие, както и на 80-те.

# 11
  • Мнения: 3 166
Сорри, роден съм през новото хилядолетие. Ще ми е интересно иначе да чуя живялите през 90-те, казват че са били бурни години.

Да бе, искаш да кажеш че си максимум на 14 години?

Не звучиш като дете.

По темата:  странно ми е защо толкова много хора мислят за миналото. Аз почти не се сещам да се обърна назад.
Но това което си спомням е пубертетски истории, мизерия, инфлация, протести, безкрайни весели купони и кроене на планове как да се изнесем от страната. И мутри.

# 12
  • Мнения: 22 036
90те са най-хубавите години от животът ми. Много бедни, но изпълнени с мечти и надежди. Студентски живот, стачки, купони, абе младост  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 14 815
Странно newsm78 за някои са най-хубавите години...и изнасяне от страната.Защо?Защото все пак се изнесохте ли? JoyЗа мен са отвратителни,фалшиви години,рекет,пирамиди,зараждането на чалгата...А не е като да  сме били зле икономически.Напротив.Мойто семейство беше мн.по-добре до смяната на парите и големите ''реформи'' на Костов и сие.
Самото определение на 90те-мутренски години е срамно за цялата нация!
И какво като имаше студентски стачки?Конкретизирам понеже го бяха обърнали на купон.Цяла София беше блокирана през студената зима на 97год.Спомням си как една жена плачеше,че студентите не са я пуснали да мине с колата,а е карала детето си на хемодиализа.Няма да пиша какви нефелни неща са и казали.И тогава им ''плащаха''(на студентите) с храни и напитки по барикадите,организации,не частни лица от съпричастност,надежди и бля,бля. Mr. GreenМладите щяха да оправят Б-я.Е,оправихме ли я?Надявате ли се днешните млади да я оправят?Или и те заминават навън?С огромната разлика,че вече и там нещата се затягат не са толкова добре както бяха през 90те.А трябва и всички да работят здраво(ако има какво),да плащат високи данъци за да има какво да се принасят на прииждащите млади мъже ''бежанци'' от Азия и Африка.

# 14
  • Мнения: 15 521
Младите щяха да оправят Б-я.Е,оправихме ли я?Надявате ли се днешните млади да я оправят?Или и те заминават навън?

Ние не можахме, но за собствено оправдание признавам, че имам обремененост от старото време, което по един или друг начин е пречка. Надявах се тези, които днес са по на 30 - 35 години, да успеят, но пък те забегнаха.

Иначе много точно си го описала.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт