Шеф, мултиварка или както ние го наричаме Кукър 3

  • 332 643
  • 2 076
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
Този Тефал май е точно като на моята приятелка ,щото тя ми говореше нещо такова за + и-  до някакъв бутон и се чудеше  дали не е за отложен старт .... Ама ще я питам довечера и ще пиша , че тогава не обърнах внимание ... Аз не намирам много логика в отложения старт ,щото как да оставя месото примерно да се кисне няколко часа в мултикукъра и после да почне да се готви (ами лятото) ?  Според мен тук логиката е обратна :  готви и поддържа топло известно време ... Може и да не съм права , ама аз запържвам ( задушавам) дослагам всичко затварям и оставям .....
Довечера ще разпитам за Тефала и ще пиша ,тя също го има от две седмици някъде и въпреки ,че готви вече по смело все още разучава ....
Приятелката ми готви в кукъра само каши и там исползва този отложен старт, зарежда вечер за да има готова каша за сутринта. Ще чакам, какво ще  каже вашата позната за този модел.

# 61
  • Мнения: 738
Моят Тефал например (той е друг модел де) няма отложен старт точно за готвенето (в моя случай е Слоу кукинг), може да се отлагат само оризища и каши, а готвенето като свърши, минава на поддържане на топло.
Не знам как е за Филипса, но като се замислих, мен лично такъв вариант е устройва - то си готви там 4-5-6 часа (баш Слоу кукинг е при мен, от което съм много доволна, на Филипса е Стю и май малко по-бързо готви, тук е по-ниска температурата определено) и после си се държи топличко, докато слоу кукърът ми не минаваше сам на такъв режим (така и не си купих дигитален, а и ме домързя да си взема часовник за контакта); дори ако подраня от работа, яденето е и готово, и топло. Ако е с отложен старт, а аз подраня, ще има още да се готви... newsm78 , та има някаква логика де.
Друг е въпросът, че в жега лятно време кой ти готви месо, че и да го остави толкова време? То и да се поддържа топло пак ще се развали, подозирам, все пак е на температура доста под тази на кипене... да не говорим, че готвено с месо на 30-40 градуса жега не бих погледнала аз лично.

# 62
  • Мнения: 10
Моят Тефал например (той е друг модел де) няма отложен старт точно за готвенето (в моя случай е Слоу кукинг), може да се отлагат само оризища и каши, а готвенето като свърши, минава на поддържане на топло.
Не знам как е за Филипса, но като се замислих, мен лично такъв вариант е устройва - то си готви там 4-5-6 часа (баш Слоу кукинг е при мен, от което съм много доволна, на Филипса е Стю и май малко по-бързо готви, тук е по-ниска температурата определено) и после си се държи топличко, докато слоу кукърът ми не минаваше сам на такъв режим (така и не си купих дигитален, а и ме домързя да си взема часовник за контакта); дори ако подраня от работа, яденето е и готово, и топло. Ако е с отложен старт, а аз подраня, ще има още да се готви... newsm78 , та има някаква логика де.
Друг е въпросът, че в жега лятно време кой ти готви месо, че и да го остави толкова време? То и да се поддържа топло пак ще се развали, подозирам, все пак е на температура доста под тази на кипене... да не говорим, че готвено с месо на 30-40 градуса жега не бих погледнала аз лично.
Такъв ли имате:http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=824478&scenario=&productarea=P11130423&detailScenario=MULTICOOKER-TEFAL-RK302E31

# 63
  • Мнения: 738
Да. Както казах на няколко места, доволна съм от него, с единствената разлика спрямо филипса, че трябва малко повече изобретателност при свикването към програмите (и няма настройване на температура при печенето).
(принципът на работа е един и същ, то са си все едни големи оризоварки с по-фин и разнообразен контрол, но си е нагряваща плоча със съд, който се слага на нея)
От друга страна, ако не бях виждала при приятелка, на която бях на гости за 10-ина дни, как готви "на живо" филипс, реално нямаше да ми хрумне да се нахвърля с "жестоки" експерименти на тефала, а този специално модел (другите не знам как са) се отличава с извънредно тъпа и несъдържателна книжка с указания, от която оставаш с впечатления, че е смотана оризоварка и нищо повече.
Още го разучавам обаче, скоро ме осветлиха някои идеи (благодарение на руски форуми).

# 64
  • Мнения: 471
Svetla1946 , питах за отложен старт и приятелката ми каза, че има , но тя още не го е използвала , иначе  тези "+ и -  "  били за програмата за бавно готвене с тях си настройвала колко време да готви , можело от 1 до 13 часа, също така и за отложения старт пак с тях , нагласяло се  в колко часа искаш да ти е готово яденето / като при хлебопекарните /.

# 65
  • Мнения: 10
Svetla1946 , питах за отложен старт и приятелката ми каза, че има , но тя още не го е използвала , иначе  тези "+ и -  "  били за програмата за бавно готвене с тях си настройвала колко време да готви , можело от 1 до 13 часа, също така и за отложения старт пак с тях , нагласяло се  в колко часа искаш да ти е готово яденето / като при хлебопекарните /.
За отложен старт знам, ползвам го в хлебопекарна на Мулинекс. Интересува ми дали със същите може да се променя времетраенето при някои программи(пържене, варене, задушаване)? Нали понякога се налага отначало за запържиш нещо за малко време  преди да го исползваш за друга програма. От фирма, която се занимава с маркетинга на тези кукъри, ми казаха, че може да се променя времето, но искам със сигурност да знам, дали някой прави това. На Филипса има копче Cooking time, тук на таблото няма такова, нито има термометър за промяна на температурата

# 66
  • Мнения: 471
Доколкото разбрах не може да променя температурата  ,само времето и то на програмата за бавно готвене.

Последна редакция: пт, 14 ное 2014, 07:53 от Benita 2010

# 67
  • Мнения: 2 214
На моята Оля може всииииииииииииииииичко, обожавам я!

# 68
  • Мнения: 471
На моята Оля може всииииииииииииииииичко, обожавам я!



 newsm10  г-жа Стихийно бедствие  тя Оля си изглежда като космически кораб ,сигурна съм че може всииииичко  smile3501  Благородно ти завиждам   Hug
А може ли един сигурно тъпичък въпрос каква е разликата Оля и Реймънд / дали го пиша правилно?/   Thinking  Извинявам се ако питам глупости , ама аз имам Филипс , а не мисля да карам с него до края на живота си....

# 69
  • Мнения: X
И аз май искам Оля . Ама никога не съм пазарувала от сайтове и малко ми е непонятно .
 Всички инструкции са на испански ли ?

# 70
  • Мнения: 1 140
Здравейте! Купих си мултикукър Филипс и днес реших да го тествам. Правих макарони, супа и пъстърва. За макароните ползвах рецепта от книжката - не се получиха, отдолу се свариха, отгоре - сурови. Долях вода поне два пръста над макароните, повторих програмата и може да се каже, че станаха. Супата горе-долу, става. Правих я на програма Stew както пише в рецептите, но може би трябваше да използвам Boil. Вие на коя програма правите супите? Пъстървата я правих по една рецепта от нета на програма Steam, не стана много вкусна, но поне е здравословна  Laughing И сега да си задам въпросите, които възникнаха в процеса на готвенето. Отгоре има един клапан, за който не разбрах как и кога трябва да се регулира, кога и защо се завърта на заключено и отключено - за разглобяване или има друга причина. Ако някой може да ми обясни, ще съм му много благодарна. Вторият въпрос е за печенето на кекс - направо във вътрешния съд ли изсипвате сместта или в него слагате някаква кексова формичка?

# 71
  • Мнения: 2 214
За съжаление не мога да отговоря за Реймонд и Оля да ги сравня щото нямам Реймонд Sad
Мога да кажа какво има Оля,
Фурна
Гювеч
Турбо
Варене
Фритюрник
Пара
Като за всяка от функциите можеш да нагласиш градуси и време.
Не ти трябва никакво опитване, просто е до безобразие Simple Smile
Има и капак за запичане отгоре, всъщност става като на грил.


За Филипса ще чакаме някой познавач на филипсите да казва, за кекса аз не бих го слагала във формичка, най много да му сложиш хартия за печене отдолу.

# 72
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 107
Здравейте. Докато преглеждах темите останах с впечатлението, че основно се готви с Делимано или Филипс. Разглеждах и за други предложения и попаднах на това на Горение. Някой има ли впечатление?


  Gorenje MCB6BA

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Здравейте. Докато преглеждах темите останах с впечатлението, че основно се готви с Делимано или Филипс. Разглеждах и за други предложения и попаднах на това на Горение. Някой има ли впечатление?


  Gorenje MCB6BA

Здравей, майка ми си купи този кукър на Горене уникален е!!!
Моят е филипс единствената разлика е ,че този има и налягане

# 74
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 107
viki_p   bouquet

т.е. мога да си спестя и тенджерата под налягане с него Grinning Допада ми също, че е с един литър отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт