НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 058
  • 745
  •   1
Отговори
# 225
  • SA
  • Мнения: 3 196
Да, Шоки, аз и преди бях срещала тази причина за крампи в книгите на Джими Мур. Самият той, след като е започнал кетогенно хранене, е страдал от много силни мускулни болки и схващане нощем. Даже се е будил от болки и не можел да прави гимнастика. Пише, че изчезнали след като започнал да приема допьлнително по 300 мг калий. Ето, в блога си даже е писал за това:
http://livinlavidalowcarb.com/blog/got-low-carb-leg-cramps-get-m … re-potassium/1680

Идеята ти за калиева сол е добра, а и баща ти може би по-лесно ще вьзприеме, отколкото да пие добавки.
Иначе Панангин може да се приема, често се дава на хора, които пият фурантрил, поради сьрдечни заболявания:
http://apteka.framar.bg/16005473/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD% … D0%B5%D1%82%D0%B0
Даже и магнезий има в него.
Не все пак, пьрво провери какьв е диуретикьт, защото има и такива, които са калий-сьхраняващи.

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 17:20 от kameloth

# 226
  • Мнения: 6 346
Да, ще го попитам за диуретика. Благодаря!  bouquet  Това събуждане много го тормози, а досега май никой не е открил от какво е. Дори на съдов хирург ходи - според него било от кръста (той има дископатия). Но баща ми казва, че схващането тръгва от пръстите и върви нагоре по крака. И най-често се случвало след поредния поход на Витоша. Според мен това натоварване на краката не може да не играе роля - той не прави никакво разтягане след това, а мускулите със сигурност се натоварват доста, защото той ходи много. И освен това не е от хората, които пият вода, затова също подозирам, че е леко обезводнен или може би дори не леко. Rolling Eyes

# 227
  • Мнения: 2 127
При това положение със сигурност се товари много. На мен преди време ми крампираха прасците през ден. Проблемът го реших в няколко стъпки:
Прием на магнезий около времето на тренировката (в неговия случай - около походи и дългите разходки), всеки ден или сурово какао, или какаови зърна, увеличих приемът на сол, като използвам хималайска или морска (зависи според моментния ми кеф), а когато усетя, че натоварването ми е дошло повечко - мажа с магнезиево олио. И на ден санитарният ми минимум от вода е 2 л. Да чукна на дърво, не съм имала скоро такива преживявания, а имаше моменти, когато съм се събуждала буквално крещейки от болка.

# 228
  • Мнения: 6 346
Лили, благодаря, че сподели опита си! Hug  Да, сигурно причините са тези.

# 229
  • SA
  • Мнения: 3 196
Физическите натоварвания сьщо влияят вьрху калиевата обмяна. По време на сериозна физическа активност, калият се изхвьрля извьн мускулните клетки, но с телесните течности се и губи част от него. После при покой, калият отново се врьща в мускулите, но ако по принцип има известен дефицит, то може нивото му в серума да се понижи по-значително и да доведе до мускулни болки, схващания, даже парализи в тежки случаи.

# 230
  • Мнения: 871
Преди малко по нашата телевизия обясниха защо в готварската сол, която продават има захар  #2gunfire - това било стабилизатора й  Crazy

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 13:25 от greendream

# 231
  • Мнения: 2 127
Значи съм напълно права, че съм забранила готварска сол да бъде вкарвана вкъщи!

# 232
  • Мнения: 780
 аз ям хималайска от магазина  Thinking

# 233
  • Мнения: 6 346
Не вярвам да има много захар в готварската сол, но че е доста обработена и има добавени вещества против слепване - това е факт.

# 234
  • Мнения: 8 888
Открих ви  Hug
Мислех, че сте се прреместили всички в другия форум  Crossing Arms Пък то аз не съм се логнала в тази тема.

# 235
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Привет!

Идвам на напомня за алабаша, който Шоки хвали миналата или по-миналата зима.
Снощи си купих, нарязах на дребно (като картофи за мусака) и във фурната с масло (и сол, и черен пипер). Много-много вкусно. Предишни пъти съм слагала настъргано сирене или кашкавал, като изключа фурната, но сега не ям млечни (предизвиквам се и успявам  bowuu ) и минах без тях.

Мер, благодаря за мнението и съветите!   bouquet
На по-късен етап ще си пусна.

Шоки, аз съм в рисковата група - с малко над 80 см. измерени през пъпа.  Embarassed
В близките дни се надявам да изляза от там.

Скрит текст:
Както знаете на мен проблем не са картофи, тестени или някакви други подобни храни. Спокойно мога да мина без тях. Моят проблем е друг.

# 236
  • Мнения: 6 346
Успех, Рейнчо! Hug Ще успееш, как иначе! А по отношение на риска, на повечето места посочват за рисково при жените над 88 см. Но аз си спомням ти какъв подвиг извърши с Аткинс преди 2 години, значи можеш, дори и сега да не караш точно по Аткинс! Hug

Алабаша аз много го уважавам. Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 09:50 от Cioccolata

# 237
  • Мнения: 802
Rain*  Hug, къде се изгуби ти. Успех  в мисията  Simple Smile

За алабаша да ви питам. Миналата седмица си купих от този, който е зелен отвън и половината беше много вкусен и крехък, но другата половина беше с едни жили, ужас направо. Аз преди съм купувала само от лилавия и винаги е бил много крехък и свеж. Има ли начин да се избере или този зеления си е такъв?

Донесоха ми свинска тиква и съм решила да я пробвам в солен вариант за гарнитура, ако някой има изпробвана рецепта моля да сподели.

И да се похваля, че свалените ми кг станаха 20  Simple Smile Вече съм 72кг и има още доста до нормалните за мен, но на тези не съм била от 6-7 години поне. Обаче и аз, като Рейн съм все още с талия над 80см, там най-бавно намалявам на см.

# 238
  • Мнения: 6 346
z.2012, постигнала си огромен успех! Simple Smile  Пожелавам ти да продължава все така добре!

Алабашът наистина понякога се оказва с повече жили и май не зависи от това дали е зелен или лилав. Embarassed Аз съм яла хубав алабаш и от двата вида, а със сигурност и от лилавите се случва понякога да са с много жили. Въпрос на късмет е май.

# 239
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Шоки, благодаря ти мила!!  Hug

Сега не правя "предизвикателство Аткинс". Махнала съм всички млечни (без краве масло), ядки и тахани. Най-общо - яйца, месо и зеленчук (в това число алабаш, цвекло, целина и т.н.)
За мен е важно да си реша генералния проблем.. Но явно при него помага и напредването на годинките.  Laughing
И разбира се, здравето е най-важно! И компромис с пица (примерна), ми е невъзможно да направя.  Peace Освен, ако не е от карфиол.  Laughing

z.2012 и аз се радвам да те видя!!  Hug Имаш голям успех!!  Браво на теб!    bouquet  Давай в същи дух!
При мен имаше много работа началото на годината, малко повече служебни пътувания, после още повече работа и смяна на работното място, като локация. Това доведе до по-малко свободно време, пропускане на темите, защото вие пишехте бързо и аз не смогвах да чета, какво остава пък за писане..  ooooh!  Нооооо това, че не съм чела и писала не означава, че съм яла филии с маргарин и сладко.  Laughing Карах според режима, но доста по-либерално (ядки, тахани млечни, понякога сезонни домашни плодове (като цяло доста рядко, като се замисля). .... И проблемната комбинация бира и сладко, в проблемните ми моменти. Embarassed Та така - при мен "драмата" е по-различна.

Значи, 88 см ми звучи успокояващо. Не ги минавам.  Laughing Следва, че рискът при мен е малък.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт