НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 127
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 227
Свидничка, честито!  bouquet Аз май повлекох крак.  Mr. Green Коя ли ще е следващата?  
  Blush

# 706
  • Варна
  • Мнения: 283
Свидничка, честито и от мен. Въобще не се тревожи за храненето, нещата ще се саморегулират постепенно, гаденето ще отмине и ще можеш да се храниш нормално. Аз съм вече в деветият месец - до 2-3 седмици трябва да се появи нашата госпожица. Въпреки, че първите месеци ядях много плодове и като цяло през бременността имах доста въглехидрати не съм качила много килограми, само доста са ми отпуснати мускулите, при все че тренирам редовно и до сега. Мисля, че годините правилно хранене си казват думата и после бързо ще влезем във форма. Например Асос за по-малко от шест месеца (ако правилно помня, май даже по-малко бяха) успя да си върне тялото отпреди раждането. Надявам се и аз на такъв развой на събитията, но ще видим  Party

# 707
  • UK
  • Мнения: 727
Радост леко раждане ти желая.
 И на мен ми се ядат плодове, но установих, че след тях гаденето става многократно по-зле и затова ги пропускам. Хляб, сирене и домати когато мога....това ми е менюто. Трагедия  Crazy
 Ани бани я се похвали, какви са тези емотикони само?  Mr. Green

# 708
  • София
  • Мнения: 2 995
Брей, брей, колко бебчета ще си имаме. Страхотно  Hug
И не забравайте за витамин Д.  Аз,  за жалост, си направих изследвания и си установих дефицит едва в шестия месец,  но оттогава не пропускаме и ден и двете. Може и да си внушавам, но според мен това е причината да ни пропускат всички възможни вируси и болежки за последната година, а не е като да липсват около нас.

Радост, да, така беше, 6 килограма,  бавно и славно, за 6 месеца.

# 709
  • Мнения: 1 559
Шоки,Баронес,благодаря за рецептите  bouquet ,ще се изпробват тези дни.Аз направих едни не много режимни курабийки с брашно от елда,фурми и стафиди(вместо захар)... Crazy

# 710
  • Мнения: 6 347
Ани-бани, честито и на теб! Hug

Странно, не ми излизат новите мнения в темата тази сутрин. Thinking Искам да кажа, че червеното нещенце горе вдясно с цифрата вътре, което показва броя теми, по които има нови мнения, днес ми показа само темата за скандинавската литература, но не и нашата.

беба28, виж в рецептите - миналата година аз бях в таханов период и резултатът е, че има няколко таханови рецепти - от мен един хляб, от Аглика имаше също вариации по темата. А иначе тахана аз го слагах и просто в кисело мляко и ми беше много вкусен. Но отдавна не съм купувала, защото се усетих, че започвам да развивам зависимост. Embarassed При мен го има този момент с някои любими храни (така бях навремето с бананите и прясното мляко) - достигам фаза, в която само от мисълта, че свършва съответната храна, ме обзема паника. Хич не е здравословно такова развитие, затова спрях да купувам тахан.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 08:27 от Cioccolata

# 711
  • Мнения: 1 849
Ей, много се радвам! Толкива бременилки сме се събрали и гледам няма да съм самичка с моите терзания.
Ани, честито и на теб. Лека и успешен финал!
Радост, май ти си виновникът, който всъщност е повлякъл крак. Леко раждане и скоро да гушнеш най-прекрасната принцеска!
Асос, вит. Д ви пази, то действа като противогрипна ваксина. Аз го изследвах и ми е влезло в референтни стойности, та сега пия 2-3 пъти седмично. Предишния път беше леко над горната граница и бях го спряла, за да не стане някоя беля. Но в това време си е просто задължителен за всеки, не само за бременни и кърмачки.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 227
Благодаря момичета  Hug. Наистина станахме много бременните, дай Боже всичко да е наред до края. Praynig
Радост, леко раждане и една спокойна принцеса.Heart Eyes Hug
Аз си пия и вит.Д и Oмега с повече DHA, вит. Ц. Някога като се изследвах вит. Д ми беше 40 при норма 60 май, ама говоря по спомен, пия по 2000 не смея повече. Иначе както и с първата бременност нямам никакви неразположения и тогава и сега единствения симптом е, че не ми се спи ама хич. Mr. Green
Хапвам си повечко въглехидрати, още от началото си ме караше така, умирам си за сладкиши и теста. Crazy Ако мога само на тях ще карам, но повечето време се въздържам. Шоколадче си хапвам редовно обаче, Embarassed гладна съм на 3 часа като бебе. Mr. Green Нощем се будя и докато не хапна не заспивам, но докато някога се тъпчех със шоколад и чипс, сега хапвам краставица и сирене. Mr. Green Радвам се, че промених радикално начина си на хранене, не че не прегрешавам, но не се чувствам както преди, това е сигурно. На кг не мърдам все още. Mr. Green Първия път, за погачата бях вече във форма, сега ще видим как ще съм. Ходя на танци, сега ще включвам и някакви трениривки май, още не съм разучила какво мога да правя.

# 713
  • Мнения: 780
Честито на всички с бебоци,много Ви се радвам   bouquet Hug Heart Eyes

# 714
  • София
  • Мнения: 10 858
Я какви приятни новини имало в темичката ни  Heart Eyes

Честито на Янчето, Свидничка и Ани Бани   bouquet
Желая ви лека бременност, още по-леко раждане, бързо възстановяване и прекрасни емоции със семействата ви момичета  Hug

Прегръдки и на всички останали и отсега нататък ще съм по редовна в писането  Hug

# 715
  • SA
  • Мнения: 3 196
Я, какьв чудесен старт на темата ни тази година!  Simple Smile
Ани, честито и на теб!
Вивче, радвам се, че се появи! Липсваше ни много!  Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 10 858
Вече съм на линия Камче  Hug
Виждам, че си подхванала Румяна и ти харесва  Heart Eyes Много се радвам,  Hug

# 717
  • Мнения: 9 064
Честито на всички бъдещи майки - лека бременност и здрави, спокойни и усмихнати бебета на финала  Hug Hug  bouquet

Вив, къде се изгуби? Как си? Дано всичко да е наред и бързо да се връщаш при нас,
че ни липсваш  Hug

# 718
  • Мнения: 7 819
Вивиан  newsm06 newsm06 newsm06

# 719
  • Мнения: 780
Вивиан ,и на мен ми е драго да те "видя"  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт