Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Добре дошла " Мама Мамут "  welcome

# 16
  • Мнения: 48
Venchelistche , аз ползвам Биодерма :

http://apteka.framar.bg/30034225/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5% … 200-%D0%BC%D0%BB-
 Ето това, като ползвам само двата продукта доста съм доволна, въпреки че постоянното обриване от началото на бременността не се повлия "ГЛОБАЛНО"  Blush и си ходя пъпчивичка.

# 17
  • Мнения: 57
Прекрана тема, да се разпиша и аз.
За болките  аз също ги имам и пия нош па.Да не говорим за гаденето, вечер става нетърпимо #Cussing out

# 18
  • Мнения: 97
Суити, страхотна тема,  Благодаря  bouquet
Мама Мамут,  добре дошла.  Леко бременеене.
Афродивна , стискам палци за прегледа!

# 19
  • Мнения: 336
Sweety, с риск да повторя казаното от другите ще ти кажа, че темичката е уникална- носи сттахотно настроение, а тук точно от това имаме нужда! Благодаря  Hug
Да ви кажа, подобни на менструалните болки( или по- скоро усещания, ме в матката ми става нещо) и аз имах скоро. При мен минаха бързо и, слава богу, не бяха силни. Но, както някоя мама каза, напълно възможно е да се появяват около датата на цикъла, според мои измисления така беше. Мами, дано и с вас всичко да е наред и бързо да преминат!
Моят голям проблем, засега, си остава кръста. Вече имам моменти, в които не мога да стана от стола без да се превия на две, а за навеждането да не говорим...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Новата тема е много хубава, аз нещо се отплеснах днес и за малко да я пропусна.
Алия, аз съм при Яков - в никакъв случай не е приказлив и обяснителен. Ако търсиш подробности относно състоянието си и бебето, не е това човекът. Обикновено при срещите с мен има точно четири реплики: "Добър ден", "Хайде да направим ехография", "Всичко е наред/ Чуваш ли сърцето" и "Довиждане, всичко хубаво" Grinning.
Отговаря на въпроси ако имаш такива, но на мен как пък все в кабинета всички въпроси ми се изпаряват от главата и се сещам после навън.

Освен това не е вярно, че той се занимава главно с бременни - да, има доста бременни жени при него, но той е и онкогинеколог. Изключително добър е за цитонамазка, колпоскопия, някакво лечение или гинекологична операция (да не се налага на никой). Не случайно е едно от известните имена сред поколението на майките ни - един ден се заговорихме с моята за отстраняване на миома и подобни грижи, повечето жени на години при него са се оперирали още, когато е работил в АГ.

Според мен ако една бременност протича нормално и безпроблемно, може би е по-разумно да се избере друг лекар. Бейлерян е много препоръчвана и не съм чувала за недоволни от нея, Станева също, както и Капка Атанасова - това от пресни отзиви покрай мен. Преглеждали са ме още д-р Костов и Друмев, с чудесни впечатления съм.

# 21
  • Мнения: 93
Алия, аз отново имам статистика, този път на база личен опит, че светилата в дадена област, в случая лекарите които ни следят, са винаги големи киселяци и доста мълчаливи. При д-р Гунев например, който е изключителен специалист, жената на рецепция те предупреждава, че е неразговорлив и трябва да си питаш Simple Smile Аз отивам и му казам "Ми бременна съм", а той ми отговаря "И тва сега хубаво ли е?" Shocked

 Това което правя аз е, че си ходя при един на ЖК, чиито кабинет е под нас и мога да си слизам по чорапи и да му задавам тъпи въпроси или да искам да видя бебо, той е мил и ми разказва, виж му ръчичките, виж му носленцето, как маха с ръчички  Hug Heart Eyes

За ФМ само при д-р Марков!!!

И отделно при Гунев, в частния кабинет, да поглежда намусено и да вика " ами всичко е наред" Simple Smile разбира се, после искам и да раждам при него, аз оценявам чувството му за хумор  Grinning и това, че е един най-добрите в своята област Simple Smile
Абе разработили сме една стратегия с ММ, за чудо и приказ  Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 357
Лошото е, че при Марков няма часове вече за декември... Sad
Обадих се да се запазя час днес, но уви... Аз имам час при Димитрова, ама не ми се ходи много при нея. Чудя се на кой друг да се обадя.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Аз отивам и му казам "Ми бременна съм", а той ми отговаря "И тва сега хубаво ли е?" Shocked

Това ми напомня на моя втори преглед - влизам и с едни треперещо-развълнуван гласец започвам да се обяснявам: "Аз забравих да ви кажа предишния път, че около три дни след предполагаемата овулация ми се наложи да ми извадят мъдрец и за капак ми направиха и снимка". При което започвам да се пенява ама как е било в добра клиника и как ми сложили якичка... при което той ме гледа без да промени изражение за стотни от секундата и накрая се прежалва да каже "Е какво да направим сега, айде събличай се за ехография".
 Laughing

# 24
  • Мнения: 219
Здравейте,мамчета!
Sweety,страхотна темичка,много благодаря! newsm51
Flower,много съжалявам мила Weary
Афродивна,всичко ще е наред!
Добре дошли на новите мами newsm44
И на мен ми излезнаха пъпки по лицето.Обяснението ми е хормоните newsm09
Момичета утре ми е първия преглед.Умирам от притеснение.Дано всичко е нормално! newsm17
Тази нощ няма да се спи-то е ясно.... 1countingsheep

# 25
  • Мнения: 1 066

Здравей, представи ни се. Коя бременност ти е, кой град, при кой лекар. Hug


Тайга, много ти благодаря за информацията, много ми беше полезна.  bouquet Обърквам се още повече обаче, чудя се дали да не си сменя лекаря, за да може ако се наложи да раждам тук, да е в Майчин дом. Crazy А не ми се иска да отида при непознат лекар. Луда работа, едни въпросителни са ми в главата тези дни, ще трябва да взема решение.

Нинка, точно това се опитвам да направя и аз, да си изградя някаква стратегия. Обаче всичко се обърка първо защото нещо не съм доволна от ЖК (аз всъщност не виждам лекаря, а само акушерката му, тя ми мери корема, кръвно, кг и толкова, дори не може да отговори на въпросите ми. Мен това не ме устройва. Лекаря пък при когото ходя на частно е страхотен, много съм доволна, бях решила да раждам при него, докато не се оказа, че няма да раждам в АГ-то, където работи той. Нямат епидурални и спинални упойки, и други неща на които държа. И стана съвсем сложно. Crazy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Алия, аз изчетох всички теми за Майчин дом тук във форума. Мисля, че са четири или пет. Ако ти се занимава някога - хвърли едно око.
Та, от написаното на много и различни жени през годините, ми направи впечатление, че съвсем не са рядкост случаите, в които бременността се следи по ЗК или при друг избран лекар, а самото раждане е в МД. Включително имаше разкази как жени отиват директно за раждането, вече с болки и раждат при дежурния екип.
Моят съвет е да обмислиш и този вариант - ходи си при лекаря, от който си доволна и в началото на осми месец посети МД (като вече си събрала достатъчно информация и поне от препоръки си се насочила към конкретно име), отиди, запознай се, уговорете се за всичко. Така или иначе ще имате поне още 2-3 виждания преди големия ден, за да можеш да си сътавиш по-пълно мнение очи в очи.
Предлагам ти просто, в случай, че вариантът ти с Пловдив не се осъществи поради някаква причина.

# 27
  • Мнения: 93
Sladoledche, много е тегаво записването наистина, аз още миналата седмица се записах за декември, докато бях на ФМ. Ако искаш мога да разпитам в генетичната лаборатория, кои са другите специалисти в областта.

Алия, не можеш ли да си смениш ЖК? Чисто законово не знам как стоят нещата, може би трябва да питаш ЛК или друг АГ. Важното е да си спокойна с този човек в крайна сметка  Naughty

Малко е тъпо, че трябва да правим такива безумни схеми...  ooooh! Особено погледнато от финансова гледна точка, на мен не ми е проблем, но аз реално правих ехографии за БХС, едната ми е по ЗК, другата в Марковс- 90лв ( не че не ги дадох с кеф Crazy, особено като каза момиче и исках да му мушна 10те лева ресто в джобчето на престилката  Mr. Green)

# 28
  • Мнения: 33
Здравейте майчета,

Следя ви с интерес още от началото, но чак сега се престраших да пиша Simple Smile
За мен накратко : на 25 години съм, от София, първа бременност с термин 19 май. Водя ЖК при д-р Андреева в Щерев. Утре ми предстои БХС.

Като цяло за момента всичко върви добре, като изключим факта, че вече на 3 пъти имах зацапване и затова ходя по кабинетите почти всяка седмица. Но за щастие няма отлепване, успокояват ме всеки път, че всичко е наред, но продължавам да пия Дуфастон, за всеки случай.

Нямам търпение да споделим това невероятно изживяване. Леко бременеене на всички  Hug

# 29
  • Мнения: 34
Здравей Алия ,здравейте и всички останали.
Да Ви се представя -Това ми е трета бременност ,но предишните две не бяха успешни...за съжаление.За сега с тази всичко се развива нормално и дано така и да продължи.аз съм от Варна и консултацийте ми ги води д-р Трендафилова. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт