Раждане в "Авис медика", Плевен

  • 37 880
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 031
1150 лв. е секциото. В София цените са още по-безумни, ако е частна болница.

# 106
  • Мнения: 189
Здравейте, не е писано скоро, но нека да поръзмърдам малко темата с вашите съвети ще съм много благодарна, защото не мога да взема никакво решение.
Бременна съм и скоро предстой раждане, не съм от Плевен, но се следя при д-р Бодурска в КИРМ, защото забременях инвитро, насочила съм се към Авис медика и по-конкретно д-р Бързашки, имам и тромбофилия на инжекции съм всекидневно, лекарите в родния ми град казват, че щом съм инвитро трябва да родя секцио задължително, д-р Бодурска казва, че няма такива индикации и не е задължително секцио в дилема съм. Първа бременност не знам как да постъпя, а отделно ме притесниха и предните коментари, че в болницата не погали на родилката с бебето.
Посъветвайте ме да се ориентирам ли към друга болница и мамите с опит да изкажат мнението си относно естествено и секцио.
Благодаря.

# 107
  • Мнения: 547
Аз съм доволна от раждането си във Втора клинична база. Не бях дори с избор на екип и съм доволна от всички грижи повреме и след раждането. Раждах нормално, затова по другият Ви въпрос не съм компетентна, но изцяло бих се доверила на д-р Бодурска. Щом казва, че няма нужда от секцио, значи е така. Към момента и аз се следя при нея. Също съм с тромбофилия и ще раждам, живот и здраве, през април, пак във Втора база, при д- р Полина Василева.

# 108
  • Мнения: 189
Аз съм доволна от раждането си във Втора клинична база. Не бях дори с избор на екип и съм доволна от всички грижи повреме и след раждането. Раждах нормално, затова по другият Ви въпрос не съм компетентна, но изцяло бих се доверила на д-р Бодурска. Щом казва, че няма нужда от секцио, значи е така. Към момента и аз се следя при нея. Също съм с тромбофилия и ще раждам, живот и здраве, през април, пак във Втора база, при д- р Полина Василева.
Благодаря Ви много ще го обсъдя с нея пак, защото досега не искаше да изказва мнение за болници и доктори, казваше, че е рано, но и аз и имам пълно доверие, дори ме е яд, че неизражда ☺️🍀🍀🍀

# 109
  • Мнения: 3 031
Аз раждах при Бързашки със секцио за втори път. Първият път също трябваше да съм при него, но по независещи от него причини, се разминахме.
Естествено раждане не съм имала, но мога да споделя, че секциото си боли. Така или иначе където и да се ражда по който и от двата начина болка има. При секциото първите две седмици трудно се движиш, но пък после си разминава.
Аз също бях инвитро, но според мен причината да се ражда със секцио след него, се дължи повече на факта, че е дълго чакана бременност, често жената е на повече години и лекарите не искат да рискуват да се стигне до някакви усложнения. Иначе не виждам какви други съществени индикации има за секцио след инвитро.
Аз също бях на фраксипарин. Това е стандартна практика да се изписва след инвитро. Втората ми бременност не беше след инвитро и не бях на терапия с фраксипарин.
Първите 24 часа бебето е при акушерите, след това е при майката. Взимат го за визитация и тогава го къпят. Когато е при майката, тя го кърми и му сменя памперса. Да, трудно е и боли, а във Втора база някой ще дойде да ти се грижи за бебето?
Не знам там кои са лекарите, какви са цените и кое как е, но все пак е държавна болница.

# 110
  • Мнения: 189
Аз раждах при Бързашки със секцио за втори път. Първият път също трябваше да съм при него, но по независещи от него причини, се разминахме.
Естествено раждане не съм имала, но мога да споделя, че секциото си боли. Така или иначе където и да се ражда по който и от двата начина болка има. При секциото първите две седмици трудно се движиш, но пък после си разминава.
Аз също бях инвитро, но според мен причината да се ражда със секцио след него, се дължи повече на факта, че е дълго чакана бременност, често жената е на повече години и лекарите не искат да рискуват да се стигне до някакви усложнения. Иначе не виждам какви други съществени индикации има за секцио след инвитро.
Аз също бях на фраксипарин. Това е стандартна практика да се изписва след инвитро. Втората ми бременност не беше след инвитро и не бях на терапия с фраксипарин.
Първите 24 часа бебето е при акушерите, след това е при майката. Взимат го за визитация и тогава го къпят. Когато е при майката, тя го кърми и му сменя памперса. Да, трудно е и боли, а във Втора база някой ще дойде да ти се грижи за бебето?
Не знам там кои са лекарите, какви са цените и кое как е, но все пак е държавна болница.
Благодаря Ви! 🍀

# 111
  • Мнения: 547
Условията в държавната болница не се различават изобщо от тези в Авис Медика. Лежах, с първата си бременност, в Авис Медика за задържане и по независещи от мен причини, бях изпратена да родя в държавната болница, въпреки, че се следих с Ависа. Родих там без избор на екип и всичко беше повече от добре. Иначе и аз преди бях с такова мислене - "държавна болница.. Ужас!!!" Да, ама не! Стаите са горе долу едни и същи. Аз си мислех, че ще е мизерия, но не беше. Допир до други етноси нямаш! Има две родилни зали, две предродилни и следродилни. Всичко е разделено. ВИП стаята е 30 лв. на ден. Ако нямаш избор на екип и ВИП стая, не заплащаш нищо.
Иначе там с избор на екип, ако раждаш естествено е 500 лв, а секцио - 900 лв. Понеже сега ще раждам с избор на екип, та знам. При секциото не е кой знае каква разликата в цената, май. Ако не се лъжа, 2019 г, в Авис Медика секциото беше 1150 лв. или нещо от сорта, а нормалното 900 лв.

# 112
  • Мнения: 7
Здравейте , малко късно се включвам . Аз раждах при Бързашки , в Авис Медика 2019 . И преди съм писала , че съвети по такива въпроси е трудно да се дадат , защото изборът на лекар или болница е много голяма отговорност , която всеки бъдещ родител сам си решава . Др . Бързашки е много добър специалист , определено съм доволна от него , но от други неща в конкретната болница изобщо не . Писала съм по - назад в темата може да прочетете . Пак повтарям : Там не гледат бебета ! Майката след секциото сама трябва да се грижи за детето си , а в някой случай това просто граничи с безразсъдство и е непосилно трудно ! Поне за мен беше така . Имаше една детска акушерка , която беше с доста нагло поведение , не само че отказа да гледа детето , но и отказа да му измие дупето, когато я помолих . Каза , че не можело , защото щяло да започне да реве и ще събудело другите бебета . Да се смея ли , да рева ли не знам ! Родих в Петък късно вечерта и ме изписаха понеделник сутринта , престоят ми беше на практика 2 дни ! А за раждане чрез цезарово сечение престоят е минимум 5 дни . ... Просто нещата в тази болница са доста комерсиални . Не бих раждала там втори път .... Сетих и нещо друго . Относно някои коментари , които прочетох за условията в държавните и частните болници, и наличието на жени от други етноси . Аз мога да ви кажа , че си плащах по 150 лв на ден във въпросната болница и бях с жена от друг етнос, която беше за задържане поради някакви инфекция и беше на венозен антибиотик . Със същата жена аз трябваше да ползвам обща баня ! Аз не зная каква точно инфекция е имала , но бях много притеснена да не се заразя и аз . Аз си плащах по 150 лв на ден , а тя беше по Здравна каса . Не разбирам защо като е частна болница няма отделни стаи за хора които плащат кеш и за такива по Здравна каса ?!?!?? На мен раждането ми струваше 2300 лв плюс престои за задържане поради контракций , всичко излезе 4300 лв . Така и не разбрах как след като набутах толкова пари там , как хем се оказах с такива от друг етнос в една стая , хем не искаха да ми гледат детето, хем вместо това , че платих за Секцио и 5 дневен престой , ме изписаха след 2 дни , и как получих и инфекция на раната и бях на антибиотик и си прецаках кърменето на детето ?!??!? Ако трябва да си говорим истината , ето аз я казвам в прав текст . Няма нищо измислено , просто това са фактите . За съжаление .

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 00:45 от Plamena887

# 113
  • Мнения: X
Здравейте , малко късно се включвам . Аз раждах при Бързашки , в Авис Медика 2019 . И преди съм писала , че съвети по такива въпроси е трудно да се дадат , защото изборът на лекар или болница е много голяма отговорност , която всеки бъдещ родител сам си решава . Др . Бързашки е много добър специалист , определено съм доволна от него , но от други неща в конкретната болница изобщо не . Писала съм по - назад в темата може да прочетете . Пак повтарям : Там не гледат бебета ! Майката след секциото сама трябва да се грижи за детето си , а в някой случай това просто граничи с безразсъдство и е непосилно трудно ! Поне за мен беше така . Имаше една детска акушерка , която беше с доста нагло поведение , не само че отказа да гледа детето , но и отказа да му измие дупето, когато я помолих . Каза , че не можело , защото щяло да започне да реве и ще събудело другите бебета . Да се смея ли , да рева ли не знам ! Родих в Петък късно вечерта и ме изписаха понеделник сутринта , престоят ми беше на практика 2 дни ! А за раждане чрез цезарово сечение престоят е минимум 5 дни . ... Просто нещата в тази болница са доста комерсиални . Не бих раждала там втори път .... Сетих и нещо друго . Относно някои коментари , които прочетох за условията в държавните и частните болници, и наличието на жени от други етноси . Аз мога да ви кажа , че си плащах по 150 лв на ден във въпросната болница и бях с жена от друг етнос, която беше за задържане поради някакви инфекция и беше на венозен антибиотик . Със същата жена аз трябваше да ползвам обща баня ! Аз не зная каква точно инфекция е имала , но бях много притеснена да не се заразя и аз . Аз си плащах по 150 лв на ден , а тя беше по Здравна каса . Не разбирам защо като е частна болница няма отделни стаи за хора които плащат кеш и за такива по Здравна каса ?!?!?? На мен раждането ми струваше 2300 лв плюс престои за задържане поради контракций , всичко излезе 4300 лв . Така и не разбрах как след като набутах толкова пари там , как хем се оказах с такива от друг етнос в една стая , хем не искаха да ми гледат детето, хем вместо това , че платих за Секцио и 5 дневен престой , ме изписаха след 2 дни , и как получих и инфекция на раната и бях на антибиотик и си прецаках кърменето на детето ?!??!? Ако трябва да си говорим истината , ето аз я казвам в прав текст . Няма нищо измислено , просто това са фактите . За съжаление .


Вие вярвате ли си?

# 114
  • Мнения: 3 031
Два пъти съм раждала в тази болница за последните три години. Такива цени няма. Секциото е 1150 лв. Какви са тези 4300 лв...Жени родилки не се смесват с тези с инфекции и за задържане. За други етноси също се съмнявам, че някой ще извади въпросната сума. ...
Бебетата се тледат само първите часове от медицинския персонал, което, да, понякога е непосилно.
Според мен доста е преиначена дадената информация.

# 115
  • Мнения: 7
Цените са за лица , които нямат здравна осигуровка в България . Аз живея в чужбина от 15 години и се прибрах да родя в България , защото в държавата ,където живея Цезарово сечение се прилага само по изрични медицински показатели и НЕ по желание . А аз държах да раждам със секцио поради възрастта си , но последната там не е показател за секцио , тъй като там нормално повечето жени раждат след 30 г . ..Така , момичето от друг етнос беше с мен в една стая , когато лежах за задържане поради контракций в 9 ти месец и ми изтекоха водите , и се наложи да се направи секциото няколко дни по- рано от плануваното . След това ме преместиха в стая с друга родилка , която беше родила сутринта същия ден и не беше от друг етнос. Тези , които влизат за задържане там са за 3-4 дни ( толкова им е клиничната пътека) и им плаща въпросната Здравна каса. Аз си плащах на частно и стоях по седмица и повече . Престоят на ден е 150 лв .От края на седми месец ми се наложи 3 пъти да постъпвам за задържане поради контракций. Както и да е - парите са средство човек да си осигури едно или друго , когато се налага , минали - заминали , лошото е , че от това преживяване с трудното зарастване на раната и антибиотиците се прецака кърменето на детето и беше на адаптирано мляко( а за мен беше важно и исках да я кърмя )  , всичко друго минава и се забравя . Няма нищо " ПРЕИНАЧЕНО" , казвам самата истина . Можете да проверите какви са цените , когато не участва Здравната каса , много е лесно- просто се обадете на рецепцията и ще Ви ги съобщят Simple Smile. Никой не ме беше уведомил , че бебета не се гледат и трябва аз след операцията да се грижа , просто и през ум не ми е минавало ,че е възможно да има такава практика и не съм счела за нужно да питам. Писала съм и по назад в темата ! Не слагам всички под един знаменател , благодарение на тези хора имам живо и здраво дете , най- вече на доктор Ив. Бързашки . Изключителен професионалист и човек . След като ми изтекоха водите му звъннах , той веднага отговори ,след 15 Мин дойде и събра екипа за раждане .Анестизиолога др Ганчо Коларов също е страхотен специалист , др . Богданова , др . Цвик - също са много добри лекари ... Хората навсякъде са различни , болницата не прави изключение . Просто аз казвам истината  и информацията , която споделям е самата истина, няма ПРЕИНАЧЕНА информация .Колкото това ДАЛИ СИ ВЯРВАМ , ДА ОПРЕДЕЛЕНО СИ ВЯРВАМ . Не виждам какво толкова невероятно и което е невъзможно да се случи съм казала . Най- малкото всичко може да се провери и да представя необходимите документи , дата на раждане , дата и час на изписване и пр. Аз както споменах живея от много години в чужбина и не съм се интересувала особено от здравната система в България , но просто се наложи да се " сблъскам" и посъбрах меко казано информация. Явно тези частни болници се " издържат" основно от клиничните пътеки по така наречената здравна каса . Защото е ясно , че не са много хората да си плащат на частно . Баща ми каза , че дядо ми го закарал пак в някаква частна болница за някакъв малък проблем , те казали. ,че трябвало да влезне за изследвания и престой , държали го 1 седмица ( а на него му нямало нищо , просто си бил здрав и се чувствал добре ) и му написали някакви небивалици от които никога нито се е оплаквал , нито е боледувал , опънали са пари по всички " клинични пътеки " , по които са могли и са го изпратили по живо , по здраво Simple Smile)) Друг случай с баща ми , от миналата пролет , поради това , че е карал мотор рано пролетта , му изстинали бъбреците , направил явно някаква криза , инфекция и възпаление на пикочните пътища , променил се цвета на урината , той отишъл пак в частна болница за изследвания при някакъв уролог , онзи го изплашил , че имал вероятно рак на простата и трябвало да му прави не знам си какво и включително биопсия . А туморните маркери били завишени от Горна  граница 5 , неговите били 7 ... Всеки нормално интелигентен лекар е наясно , че те ори инфекция леко могат да се завишат и след като няма никакви други симптоми свързани с простата , за кой дявол е необходимо да се прави такова болезнено и " скъпо " изследване като биопсия . Добре , че се е консултирал с други лекари и познати и така се отказал от тези щуротий . След няколко месеца си пуснал пак въпросните маркери - всичко е норма . Ето как с цел да се приберат пари някои " добросъвестни " лекари , изкарват акъла на хората и причиняват невероятен стрес , за което не си дават сметка или просто не им пука .... пиша това , не че има нещо общо с темата за раждане и бременност в Авис Медика , а по - скоро да се даде необходимата представа за БЪЛГАРСКАТА ЗДРАВНА СИСТЕМА и частните болници !!! ......И да не ми пише НЯКОЙ СИ , дали си ВЯРВАМ !

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 20:36 от Plamena887

# 116
  • Мнения: 26
И аз да ви питам, понеже бях чула, че при спешни случаи от Авис пращали към Втора база(не съм сигурна кои са спишните случаи), пък днес чух, че препращат, само ако бебчето е недоносено..някой ако има повече информация по темата, моля да сподели. Също, ако има някоя мама раждала наскоро, моля да сподели дали допускат свиждания, и дали е позволено таткото да присъства на раждането.

# 117
  • Мнения: 547
Каквото и усложнение да настъпи, препращат във Втора база. В Авис медика нямат реанимация и каквото и да се случи, което не е по план, се препраща. Понякога времето, в което се случва въпросното препращане, може да коства живот.

# 118
  • Мнения: 3 031
Какви свиждания с този ковид? Външни лица не влизат изобщо в сградата на болницата. На родилките се прави тест преди постъпване.

# 119
  • Мнения: 10
Някой следил ли си е бременноста в Авис Медика, кой бихте ми препоръчали??? Аз съм при Славов и искам да го сменя  поради пропуски. Какво ви е мнението за Богданова и Цвик? Бих искала да си следя бременността и да родя на едно място. Моля за препоръки

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 16:57 от Пепи8

Общи условия

Активация на акаунт