ОКТОМВРИйки с бебчета в ръце засмени местят се в РОДЕНИ

  • 28 816
  • 786
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 631
Оххх сори че не пиша ама нямам никакво време ,само успявам да изчета през тел. Малката ту спи ту се буди но като че лр не са толкова силни коликите тия дни. Не знам дали бях споменала в събота бяхме на банкет в Ст Загора и майка ми е гледа добре се била представила акала дори 3 пъти на ден ххаха. За памперсите ние още като станахме 4 500 ги сменихме стягат не за друго, 3-ката е малко голяма ама по добре да не й стяга. С Памперс active baby dry сме и турсите ползвах ся сме на  българските. Турсите бяха по миризливи това беше само инъче бях доволна. Ние тази седмица ще ходим на консултация но мисля че вече 5 500 кг по нашия... 1кг е качила

# 751
  • Мнения: 39
Слънце, стискам палци за другата седмица всичко да е наред! А за задавянето, знам, че много си се уплашила, но съм сигурна,че на всяка майка и се е случвало, включително и на мен, така че не се обвинявай. Моята шушулка също много се давеше преди, но както писах в предния пост, като смених млякото и се родих. Ние ползваме същите шишета и като се има на предвид , че малката не гълташе лакомо, всеки път се давеше и едвам си изяждаше млякото. Сега дори се наложи да направим малко по-големи дупките на бибероните за да текне млякото,понякога се храним и по 40 мин., но пък така се успива на шишето, че после набързо се оригваме и спанак... Simple Smile
Petina....200 евро!...Ако ви омръзне столчето, ще ти дам адреса си да ми го пратиш, назаем.. Joy....

# 752
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте,
Отдавна нито съм писала, нито чела, но ще се поправя! Искам да си сверя часовника и да питам от кои ваксини бият на децата ви втория месец? Ние бяхме със сополи и не слагахме хепатитната, а сега излиза доста коментираната 6валентна

# 753
  • Мнения: 592
Мария столчето е страхотно по цял ден седи в него гледка си или спинка и е много спокойна. Доста е скъпо да му се невиди струваше 190 евро в магазина на премаман но ние имаме клуб карта и ни го дадоха за 170 и имахме подарък 50 евро ваучер за тоя магазин и така си го взехме иначе може би не бих дала почти 200 евро. Но сега като толкова много го ползваме и съм толкова доволна бих дала и 300.
Като ходихме на консултация миналата седмица ми дадоха една рецепта да купя ваксина и да я занеса следващия път.Вчера я взех ваксината е ротарикс тази която рекламират. По принцип струва над 70 евро но понеже сме здравно осигрени ни я дадоха за 11 евро. Взех си и олио за къпане на мустела и крем за лице за хидратиране. Олиото се слага съвсем малко в ваничката и се къпе бебето без шампоани и сапуни само с тая водичка и не се плакне яосле се попива с памучен бархет и се маже. Като се сложи олио водата става малко бяла все едно има мляко и една стипцава все едно има талк. После я намазах и с кремчето и коренна разлика вече не и се лющи така кожичката.
Изгряващо слънце много си се уплашила от това задавяне . Не се притеснявай добре си направила че си тръскала с надолу главата. Много още такива стряскащи моменти ще имаш. Децата постоянно се давят удрят падат но ще свикнеш след време Simple Smile. И аз съм тръскала така а и сина ми все ги вършеше едни. Веднъж беше глътнал металния ченгел на една закачалка. Беше юу цялата в гърлото а закачалката стърчеше от устата му. Едвам я извадих. Как я е налапал акъла не ми го побира. Няколко пъти е гълтал стотинки и го водехме в бърза помощ абе само щуротии.

Защо нашия педиатър не ми е казал,че трябва да си я взема? тази ваксина каза направо да отидем на 5-ти за нея и ние сме здравно осигорени ...Но ти каде си за коя държава става въпрос newsm78 newsm78

# 754
  • Мнения: 592
Слънце, стискам палци за другата седмица всичко да е наред! А за задавянето, знам, че много си се уплашила, но съм сигурна,че на всяка майка и се е случвало, включително и на мен, така че не се обвинявай. Моята шушулка също много се давеше преди, но както писах в предния пост, като смених млякото и се родих. Ние ползваме същите шишета и като се има на предвид , че малката не гълташе лакомо, всеки път се давеше и едвам си изяждаше млякото. Сега дори се наложи да направим малко по-големи дупките на бибероните за да текне млякото,понякога се храним и по 40 мин., но пък така се успива на шишето, че после набързо се оригваме и спанак... Simple Smile
Petina....200 евро!...Ако ви омръзне столчето, ще ти дам адреса си да ми го пратиш, назаем.. Joy....

Да страшно много се уплаших още ме държи не смея да посегна към шишето и да му дам да яде Sad ще премине и това..Ние сме на кърма за сега все още размразявм и давам понеже спрях кърмата ще има да откараме и до януари със кърма от фризера като свърши тогава ще му мислим  Praynig Hug

# 755
  • Мнения: 428
Слънце аз съм в Белгия. Може при вас ваксината да е изцяло покрита от здравната каса.
Вчера толкова се ядосвах еййй хич не ми вървеше. Тръгнах да излизам с детето да ходя до синдикатите да им дам бележка че кърмя да се обадят на шефовете ми че няма да ходя още три месеца на работа. Тръгнах да топля едно шише с мляко да имам малката взе да реве и кво се замотах и шишето завря в микровълновата. Тичам да го махна и ми гръмна в ръцете цялата станах в мляко и аз и кухнята и си изгорих ръцете. Тръгнах да се преобличам а то цялата лепна. Отидох до синдикатите тъкмо отварят и народ на вратата че вчера стачкуваха цяла Белгия и не работеха. Сеся на опашката с количката с детето а то студ и вали и никой не каже да ме пусне. По есно време ги избутах и влязох вътре на топло. Малката взе да реве аз я дундуркам чакахме един час и накрая се скарах с служителката че неиска да си свърши работа. Аз Нидерландски едвам говоря но като ме ядосат някакси ми идват думи и ги овиквам. Тръгнах да се прибирам и тъкмо да завия за паркинга една овца ме спря да ми каже че улицата е забранена и неможело да вляза там. Леле как ме улучи бясна къде е тръгнала да ми дава акъл и нея овоках. После пък малката големи фасони неиска да спи предрема две минути и се събуди и ревтуни и така до 11 часа. Добре че нощес спа.
Мария с удоволствие ще ти ослужа с люлката но малката не я дава Simple Smile само като я сложа почва да си гука и след малко е дошъл сънчо. Самоче люлката е голяма и за да я замъкна до спалнята на втория етаж трябва да я разглабям затова нощем не я ползвам но пък и ме е страх да не свикне да заспива само на тая люлка и после да бера ядове. Гледах ги в БГ подобни са по 350 лв. А има и такива които пак люлеят но с по малко екстри и са малко над сто лева но важното е да люлее

# 756
  • Мнения: 65
Добро утро, момичета и бебоци! Хубав ден желая, въпреки времето!  bouquet

Аз да ви се оплача... Кърмата ми намаля май Sad Хич не му стига намалкия произведеното от мен, дохранвам го. Чайове пия, цедя се, какво ли не, но на бебо млякото му е малко. Все се надявам,  че след като той ме изсуква докрай и ще вземе да се засили тази кърма, но не... Cry

Аз едва вчера забелязах, че ме няма на първа страница, предната тема ме добавиха, сега ни няма  newsm78
Към кой да се обърна да ме добави? Мама съм на бебе Ясен, роден на 16.09.2014, роди се 2.850кг и 48 см  Hug

# 757
  • Мнения: 428
И мойта кърма намаля на половина. не че преди е.била много но сега хептен я няма. Вчера четох че самите гърди си имат определена вместимост и ако щеш квото и да прабиш немогат да произвеждат по голямо количество единствено да себцедиш по често ама колко по често от три часа не ми е ясно. Мойте гърди не са еднакви както е при повечето жени и по малката има по малко мляко а сега Никол и неиска да суче от нея дразни се то едвам я карам вече и от другата да суче но поне цедя по 40-05 милилитра на ядене колкото да не е без нищо.

# 758
  • Мнения: 65
И мойта кърма намаля на половина. не че преди е.била много но сега хептен я няма. Вчера четох че самите гърди си имат определена вместимост и ако щеш квото и да прабиш немогат да произвеждат по голямо количество единствено да себцедиш по често ама колко по често от три часа не ми е ясно. Мойте гърди не са еднакви както е при повечето жени и по малката има по малко мляко а сега Никол и неиска да суче от нея дразни се то едвам я карам вече и от другата да суче но поне цедя по 40-05 милилитра на ядене колкото да не е без нищо.

Petyna, аналогичен случай и при нас... Защо така? Всички приказки за често слагане на гърда, цедене за съимулиране, течности и тн изобщо не дават резултат при мен. Явно просто си има по-"млекодайни" жени от други. Не случайно едно време бебета са се дохранвали от други кърмачки и е имало толкова много млечни братя и сестри Simple Smile АМ е унищожило тази "роднинска" връзка  Laughing

# 759
  • Мнения: 364
Не знам... аз след като е сукал, изцеждам по 110-120 лм. никакво адаптирано мляко не съм давала и не давам. Вода пие, когато и колкото иска, чай- също. Аз се храня добре, не ям сладкиши и боклуци, свалих си всичко вече от бременността. Дай боже да се кърмим поне до 6 месеца, а дано и до годинката.
За имунизациите, Петина, тази ваксина, за която говориш срещу ротавирусни инфекции ли е? Аз на моите деца нищо освен задължителните ваксини за България не съм правила и нямам такова намерение.

# 760
  • Мнения: 43
Здравейте,
Отдавна нито съм писала, нито чела, но ще се поправя! Искам да си сверя часовника и да питам от кои ваксини бият на децата ви втория месец? Ние бяхме със сополи и не слагахме хепатитната, а сега излиза доста коментираната 6валентна
И ние сме във втория месец.доктора ни каза, че следващия път ще са две - ужас. Иначе мисля че са 5 или 6 валентната и една за пневмококови заболявания.ама защо ще ни ги бие в един ден незнам. При вас така ли е?

# 761
  • Мнения: 43
Момичета кажете добър ортопед в софия, искам да водя моята бебка на преглед.

# 762
  • Мнения: 343
Момичета кажете добър ортопед в софия, искам да водя моята бебка на преглед.
Др Венелин Алексиев. Ако сега крачето на малката не се е оправило ще я водя при него. Той прави две операции на племеницата и нашите са много доволни от него, а и ЛЛ на малката също ми го препоръча.

# 763
  • София
  • Мнения: 477
Все още незнам как ще е, но предполагам че няма да са две инжекции. Вълнува ме тази 6-валентна, защото е за първи път на бг пазара, дали е читава или ще се ходи до гръцко за 5валентната
Здравейте,
Отдавна нито съм писала, нито чела, но ще се поправя! Искам да си сверя часовника и да питам от кои ваксини бият на децата ви втория месец? Ние бяхме със сополи и не слагахме хепатитната, а сега излиза доста коментираната 6валентна
И ние сме във втория месец.доктора ни каза, че следващия път ще са две - ужас. Иначе мисля че са 5 или 6 валентната и една за пневмококови заболявания.ама защо ще ни ги бие в един ден незнам. При вас така ли е?

# 764
  • Мнения: 592
НОВА ТЕМА НЯМА ЛИ ДА ИМА? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт