Ново правителство - епизод 3

  • 95 405
  • 2 140
  •   1
Отговори
# 1 860
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някъде да видя да съм написала община?
Казах, че кметът на града, се избира само от жителите на този град.

# 1 861
  • Мнения: X
Може, но кметът на града се избира само от града.
Това не е вярно, кметът на общинския център се избира от населението във всички селища на територията на общината.
В някои случаи съотношението е почти 50:50, в други селата тежат повече.
http://results.cik.bg/tur1/protokoli_os/2719/list.html
Grinning Естествено, че не е вярно.Това, което казвам аз е че ако градът е общински център - каквито са повечето градове и градчета, то кмета се избира и от жителите на селата или другите населени места в нея. Което е имала предвид написалата предполагам.Но повече обяснения са излишни.

# 1 862
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кое не е вярно? Което казвам аз за града ли. Никъде не твърдя за община. Как тогава да не е вярно?
Какво толкова има да се криеш зад Анонимен, че не излезеш да си кажеш - обърках се в стремежа си да подкрепя думите си.

# 1 863
  • София
  • Мнения: 11 989
Кое не е вярно? Което казвам аз за града ли. Никъде не твърдя за община. Как тогава да не е вярно?
Какво толкова има да се криеш зад Анонимен, че не излезеш да си кажеш - обърках се в стремежа си да подкрепя думите си.

За кмет на София гласуват и жителите на доста села.
Както и за кмет на Ямбол гласуват жителите на села около Ямбол.

# 1 864
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.....
Както и за кмет на Ямбол гласуват жителите на села около Ямбол.
Измисли си го сега, нали?
Селата около Ямбол са към община Тунджа и те си имат отделен кмет. Кметът на Ямбол се избира само от живеещите в Ямбол.

# 1 865
  • София
  • Мнения: 11 989
.....
Както и за кмет на Ямбол гласуват жителите на села около Ямбол.
Измисли си го сега, нали?
Селата около Ямбол са към община Тунджа и те си имат отделен кмет. Кметът на Ямбол се избира само от живеещите в Ямбол.

Ами честито, може би Ямбол е единственият общински център, в който няма отделни населени места.

В София за общински кмет гласуват и хора от селата около София.
Ето и пример
http://results.cik.bg/tur1/protokoli_os/2246/21030.html

# 1 866
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре, няма да споря повече. не знаех, че за кмет на град се включват и селата.
Може би точно Ямбол ме подвежда.

# 1 867
  • Мнения: 15 239
.....
Както и за кмет на Ямбол гласуват жителите на села около Ямбол.
Измисли си го сега, нали?
Селата около Ямбол са към община Тунджа и те си имат отделен кмет. Кметът на Ямбол се избира само от живеещите в Ямбол.
Община Ямбол е анклав в община Тунджа. Просто сте леко по различни, затова се бъркаш.
До колкото знам освен областен център, административен център на Община Тунджа, той /Ямбол/ си е и община. Абе град - държава сте.  Grinning

Виж го нагледно и обяснено.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Община_Ямбол

Последна редакция: нд, 05 юли 2015, 20:47 от Mama_Nana

# 1 868
  • София
  • Мнения: 5 499
Добре, няма да споря повече. не знаех, че за кмет на град се включват и селата.
Може би точно Ямбол ме подвежда.

Лиляна, поради твоите глупости се загуби идеята ми, която е ВАЖНА! Аман от крадци в общинските администрации, че и нагли. Купуват коли на гърба на данъкоплатеца за хиляди левове, докато съгражданите им се друсат по дупки и чупят ЛИЧНИТЕ си автомобили в тези дупки! Това е супер наглост!

Колите, купени от местни данъци и такси, следва да са в определен цвят и да имат залепен на вратите им обозначителен знак - гербът на съответната община и наименованието й, за да знаят данъкоплатците за какво са отишли парите им и за какви цели се ползват тези автомобили. След въвеждане на това, ще го питам кмета на Балчик как ще се фука с черено БМВ за 150 000 лв. като че ли му е бащиния! #Cussing out Освен това трябва да има отчетна книга кой ден е взета колата, за колко време и колко километра са минати. След това кмета да обяснява на избирателите си за каква дейност е навъртял километража!

# 1 869
  • Мнения: 15 239
 Popule,
Опитваш се да въведеш ред, но това се постига трудно и не зависи от теб, мен или Лиляна.  Heart Eyes

# 1 870
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule,
Опитваш се да въведеш ред, но това се постига трудно и не зависи от теб, мен или Лиляна.  Heart Eyes

Смятам, че зависи. Гьостерицата е прибрана в гардероба, но все още не е прашасала...то данъкоплатеца търпи, търпи, па като хване гьостерицата и ще се разхвърчат перушини.

# 1 871
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Една община не се издържа само от данъци.

# 1 872
  • София
  • Мнения: 11 989
Една община не се издържа само от данъци.

Дали приходите са само от данъци или има и държавна субсидия, дарения и т.н. не е толкова важно. Важно е как се разходват.

# 1 873
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А дали колата ще е с общински пари или ще мине като дарение от някоя фирма, на която ще ѝ пуснат изгодна поръчка не е ли все тая. Пак се играе с общинските пари. Като му сложат законни ограничения, крадливият кмет ще намери начин и пак ще кара кола за 150 000 лева.

# 1 874
  • София
  • Мнения: 5 499
А дали колата ще е с общински пари или ще мине като дарение от някоя фирма, на която ще ѝ пуснат изгодна поръчка не е ли все тая. Пак се играе с общинските пари. Като му сложат законни ограничения, крадливият кмет ще намери начин и пак ще кара кола за 150 000 лева.

Не и ако му изпляскаш герба на общината на вратата! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт