Математически турнири - 29

  • 73 945
  • 795
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Дето се казва ,не са се хванали родителите здраво  с подготовка на 1волаци и ПУК ,не са отвяли 2 рокласници и 3 токласници.  Laughing

# 331
  • Мнения: 4 204
Имам едно предложение и моля модератор да помисли сериозно върху него.

Да се направи отделна  тема "Математически състезания 1-2 клас"./1-2-3 клас, ако прецените/

Майките на децата от по- големите класове пак ще помагат с мнения и съвети, както в темата Подготвителни курсове за СМГ/ или нещо подобно се казваше/.

За мен е безумие да превъртам 10-ки страници търсейки важна информация измежду коментари за точки на първолаци и ПУК-чета/ нова дума в моя речник  Mr. Green/.

Родителите на деца минали по този път многократно са споделяли мнение близко до това на Черна станция от последната страница. Замислете се върху него.
Никой не осъждам, всеки има своите вълнения и приоритети, но смятам, че две отделни теми ще са много по-полезни за всички.

# 332
  • Мнения: 33
Завърши Есенния математически турнир - обявиха резултатите и наградиха победителите [...]
Честито!

# 333
  • Мнения: 21 455
За отделната тема и аз съм съгласна. Peace
Ами, те ако малките ученици се преместят в отделна тема, тук няма да остане почти никой.  Simple Smile

# 334
  • Мнения: 21 455
... искам да попитам - има ли някъде календарен план на всички възможни състезания по математика за 4 клас. На първа страница има публикувани, но там няма например пробните изпити за СМГ, Кенгуру и т.н.
Пробните изпити, провеждани в СМГ, както и пробните изпити на всякакви други школи не са състезания  и не са включени в Календарния план на СМБ.
" Европейско кенгуру" отсъства от плана, качен на страницата на СМБ по необясними за мен причини. Досега винаги го е имало там. Иначе датите са  Областен кръг – 22 март 2014; Национален кръг – 7 юни 2014, София.
И още нещо интересно.
 Тази година има споразумение между МОН и СМБ, съгласно което най-добре представилите се на " Черноризец Храбър", " Иван Салабашев", Коледното математическо състезание, Великденското математическо състезание и " Европейско кенгуру" ще бъдат поканени ще получат право да участват в Националното математическо състезание, което ще се проведе през 2015 г. ( досега не е имало такова нещо).

Последна редакция: нд, 16 ное 2014, 20:27 от Дидева

# 335
  • Мнения: 21 455
Преди няколко страници направих скромен опит да върна темата към състезанията, ама не ми се получи нещо.  Grinning
Ще пробвам пак.
   На 29.11.2014 г. от 13:00 до 14:30ч. в 125 СОУ „Боян Пенев“ гр.София ще се проведе Международно математическо състезание IMAS за ученици от 3 до 8 клас в три групи: 3-4клас, 5-6 клас, 7-8 клас. Записвания за състезанието в стая 402 на 125 СОУ до 26.11.2014г от 8:00 до 17:00. Такса 10лв.
   Тази година има споразумение между МОН и СМБ, съгласно което най-добре представилите се на " Черноризец Храбър", " Иван Салабашев", Коледното математическо състезание, Великденското математическо състезание и " Европейско кенгуру"  ще получат право да участват в Националното математическо състезание, което ще се проведе през 2015 г. ( досега не е имало такова нещо).
За София вече е обявено записване за " Иван Салабашев" и КМС.
Скрит текст:
На 6.12.2014 г. от 10:00ч. в 125 СОУ „Боян Пенев“ гр.София ще се проведе
МАТЕМАТИЧЕСКОТО СЪСТЕЗАНИЕ “Иван Салабашев”
Записвания за състезанието в стая 402 на 125 СОУ до 3.12.2014г от 8:00 до 17:00.

"Иван Салабашев" в НПМГ

КМС се провежда в 125 СОУ, 119 СОУ и 2 СОУ. Заявките за участие с приложен списък се приемат в касата на 119 СОУ, касата и библиотеката на 2 СОУ (район Витоша) и в стая 402 на 125 СОУ всеки работен ден след 25.11.2014г. от 9:00 до 12:00 и от 13:00 до 17:00ч. Краен срок за подаване на заявките 12.00ч. на 10.12. 2014 г.
Таксата за правоучастие е 7 лв и се внася при записването или на следната сметка:
АПЛИМАТ ЕООД
IBAN BG 93STSA93000001682821
BIG STSABGSF
БАНКА ДСК ЕАД - клон Гео Милев
За КМС 2013
От град……….
При превод на такса по банков път ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се представя списък на участницит, за които е заплатено (имена, училище клас) - писмено, по телефона или на емейла.

# 336
  • София
  • Мнения: 1 740
Ще задам тъп въпрос, но наистина незнам. За КМТ От училището ли трябва да носят тези списъци или аз лично трябва да отида да я запиша?

# 337
  • Мнения: 21 455
Ще задам тъп въпрос, но наистина незнам. За КМТ От училището ли трябва да носят тези списъци или аз лично трябва да отида да я запиша?
Попитай в училището. Възможно е да организират записване на място, ако ли не - ще се наложи ти да я запишеш лично.

# 338
  • Мнения: 839
Дидева, това с националното състезание е много интересно. Дали ще има някакъв рейтинг за децата или най-добре представилите се във всяко състезание ще бъдат поканени?

# 339
  • Мнения: 21 455
Дидева, това с националното състезание е много интересно. Дали ще има някакъв рейтинг за децата или най-добре представилите се във всяко състезание ще бъдат поканени?
Те този въпрос ме гложди и мен, откакто прочетох обявата. 
Съдейки по съобщението за " Иван Салабашев" на страницата на НПМГ и изхождайки от факта, че един рейтинг изисква повечко усилия,  си мисля, че става дума за най-високите резултати от всяко състезание. Което пък ме навежда на мисълта за обобщено класиране на КМС и ВМС, каквото не се прави към момента. Как иначе ще определят най-високите резултати за цялата страна?
 От друга страна " Черноризец Храбър" също няма обобщено класиране, а вече мина по реда си. Изобщо - пълна мъгла.  Grinning Остава ни да чакаме новини.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мен ми е интересно, а и синът ми попита : "Какво значи най-добре представилите се?". От 1во до кое място в класиранията или с резултат над определен брой точки?

# 341
  • Мнения: 1 776
Засега подробности няма.
Така че, обсъжданията на мистериозното национално състезание са излишни.
Напълно допустимо е и самият г-н Кендеров да не е изчистил детайлите.

# 342
  • Мнения: 1 541
Здравейте,
моят син не ходи по състезания, но изяви желание за това на 08.11. От 30 мин, търся резултати и не мога да ги открия. Организацията, която ги организира няма ли официален сайт...., където да се каат резултатите? Сайтът на ущи;ището въобще не коментирам от кога не е обновяван...
Е, някой ще ми даде ли линк? Намерих тук само за тези които са се явявали в СМГ доколкото разбрах?

# 343
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Този документ дето са му дали номера, по закона за достъп до информация ли тряба да го издири човек?
Да бяха разказали с няколко думи. Simple Smile нзи ден гугъл го не знаеше какъв е.

И олимпиадите нямат дати, а под 30 дни може да са останали...

Тези от вас на които децата останат под чертата на МГ ,но са напред в класирането пренасочвате ли ги към профилирани паралелки след 4 клас?

Специално ти е хубаво да го направиш. Имаш няколко опции, ако не се получи. Но има време.

ПП Vache, май се оказа, се много потребители пишат едно и също от различни гледни точки. За мен "топ състезател" е такава чудесия като "ПУК" Simple Smile - леко измислено-безмислена, та няма да я използвам. Добрите състезатели не са 1% +99%. Останалото е умствена тренировка с елементи на психоподготовка - хубаво пак, ама и различно.

# 344
  • Мнения: 864
На сайта на ЧХ са обявили кои ще бъдат наградени.

Общи условия

Активация на акаунт