Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
В коя част на Англия е добре да живеете и какви са цените на наемите там?
В какъв ред трябва да направим нещата най-добре при пристигане в Англия?
Как мога да отворя банкова сметка в Англия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
В коя част на Англия е добре да живеете и какви са цените на наемите там?
За да намерите подходящо място за живеене в Англия, можете да разгледате уебсайтове за обяви за жилища под наем като www.rightmove.co.uk и www.zoopla.co.uk. Там можете да въведете желания град и да зададете предпочитанията си, за да видите резултати с цени. Най-добре е внимателно да прегледате обявите, за да видите какви примерни изисквания имат повечето агенции за недвижими имоти, като изисквания за документи, такси за разглеждане на кандидатурата, депозит и т.н.
-
В какъв ред трябва да направим нещата най-добре при пристигане в Англия?
Повечето хора започват с тези стъпки при пристигане в Англия: 1) получаване на NINo (Национален осигурителен номер), 2) откриване на банкова сметка, 3) намиране на постоянна квартира, ако е необходимо, 4) регистрация при личен лекар, 5) записване на децата в училище, 6) плащане на комунални услуги и други.
-
Как мога да отворя банкова сметка в Англия?
За да отворите банкова сметка в Англия, повечето банки изискват доказателство за адрес. Това може да бъде например сметка за комунални услуги на ваше име, извлечение по сметката или шофьорска книжка. Някои банки обаче приемат само паспорт и лична карта като идентификация, достатъчна за откриване на банкова сметка.
-
Как мога да се запиша при личен лекар в Англия?
-
Къде да запиша децата си за детска градина и училище в Англия? Има ли безплатни детски градини и как се определя в кой клас ще бъде детето ми?


Искам почивка... Чувствам се като лична асистентка на някого, отгоре на нормалната ми работа... Какво правят хората с 3 деца, наистина не знам
Писах ти лично.
ще проверя отново, благодаря за насоките.
Чувствам се малко тъпичко, но поне не го нареждам повече при джамайка храната (реших, че щом не е до многолистното тесто, ще е някъде при екзотичните).
Filo pastry има навсякъде, но аз повече харесвам турските дебели кори. За късмет в нашата Азда винаги ги има! Последно купувах някакви тънки кори за китайски пролетни рулца, като реших че са подходящи за мини банички, но още не съм ги пробвала. Те и индийците имат нещо подобно на пролетните рулца та и те имат техни си марки тънки кори и от тях имам във фризера, само музата да ми дойде