БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 918
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 153
Не изключвам и от захарта да е - то вече на нищо да нямаш вяра. Но повечето други рецепти за сладкиши и мъфини, които имам, са все с по 1 ч.ч. захар, та затова си мисля, че може и количеството да има вина. Иначе портокаловият сок не беше кисел, останаха ми 2 глътки, та го опитах.
Не знам, ей сега гледах рецепта за много подобни мъфини в Щъркелово гнездо, където захарта е 1 и 1/3 ч.ч.  Crazy Нищо де, не ме е яд, че ги направих, интересно се получава с локума и са красиви - бухнаха разкошно.
Ще те послушам и ще ги сиропирам малко още утре сутринта, а преди да ги сервирам, ще ги поръся с пудра захар (виж, за това не се бях сетила  ooooh!). Мерси много!

ние ядем доста сладко и с това количество захар ни е ок  Peace А и вътре има достатъчно големи парченца локум.  за 18 бр. мъфина непълна чаша е достатъчно захар. Сместа е като кексова - чак подозрително гъсто не е. Да се влачи и да е гъста и на бъркане не е. Правя ги редовно, в месеца поне веднъж правя някои,  както и тези само портокалови, дори без локум http://pep-4o.blogspot.com/2011/07/blog-post_14.html с лъжицата за сладолед сипвам, само си се стича тестото.  За гъстотата - може да е от големината на яйцата, ако са ти били малки - моите са средни, нещо  като L,  а за сладостта - най-вероятно е от вида на захарта - скоро едни сусамки ги ядохме с лъжицата от една нова захар, хем основно ползвам синята Захира, но този пакет беше някакъв  Sick

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
тъй като отскоро ползвам вентилатора на печката,да питам,мога ли едновременно да сложа няколко тави,в случая е месо в плик,тава с понички и хляб във форма...дали ще се изпекат равномерно хлебните изделия или да махна месото и да си ги изпека отделно Thinking

# 692
  • Мнения: 7 849
Досетих се за тази салата пишейки в Новогодишната тема...

Миналата или по миналата година не помня в коя тема Коледната или Новогодишната имаше една салата с настъргано цвекло, наситнено прошуто, картофи настъргани, моркови имаше,майонеза и цедено мляко помня , че я правих и обрах овациите, обаче защо не я записах? Не помня и коя потребителка я беше дала. А на външен вид е една такава розовка. Ако някой се сеща за коя салата питам, нека помогне.

ПП Дори не помня дали беше от тук или от "Гответе с мен". Ще съм ви много благодарна.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 276
Остана ми малко сварено свинско месо, имам и праз. Дали ще се получи ако го направя на супа? Рецептите ми излизат с кисело зеле, но нямам.

# 694
  • Мнения: 2 786
Да, ще стане и то вкусна супа.
Скилидка чесън, праза, морков и картоф, малко целина - глава, чубрица, 1  даф лист, ако обичате сложи и малко домат , фиде и си готова. Застройка  Peace

# 695
  • София
  • Мнения: 1 276
Да, ще стане и то вкусна супа.
Скилидка чесън, праза, морков и картоф, малко целина - глава, чубрица, 1  даф лист, ако обичате сложи и малко домат , фиде и си готова. Застройка  Peace
Благодаря   bouquet

# 696
  • Мнения: 3 020
Скрит текст:
Вчера ми останаха няколко жълтъка, сложих ги в купичка в хладилника. И понеже днес бях цял ден навън по задачки, нали няма да е проблем утре да ги сложа в нещо - дали ще са се развалили?
Сложи им няколко капки олио за да не засъхват. Нищо им няма дни наред.

Благодаря.   bouquet
Бяха леко позасъхнали, но вече ги употребих. Опитах се да ги помириша, но последният вирус нещо ми прецака носа. Дано са били наред.  Praynig

# 697
  • Мнения: X
 Country Strong , съвсем наскоро правих арменски сладки и в тестото им няма захар ,но локума е достатъчно сладък и  са страхотни -дори и без пудра захар ги пробвах .
  Аз съм един изключителен захароман / пия си кафето с 4 лъжички захар /и щом на мен ми е сладко:D / остава да има и по -големи захаролюбци от мен /.
  Мъфини без пълнеж съм правила с подобно количество захар и са си били достатъчно сладки.Каква марка захар сложи точно / защото съм имала случай с една сол дето не соли Grinning /
   Според мен с глазура шоколадова ще са хубави ,даже и с топъл мед и поръсени с орехи отгоре.
   

# 698
  • Мнения: 754
Захарта беше Сладея от Била. Най-често купувам от нея, не съм имала проблеми. Яйцата наистина бяха малки (размер М).  Thinking Може би е трябвало да сложа 3... Ама като ви казвам гъста смес, имам предвид гъста - ако бях сложила още половин чаша брашно, щях спокойно да меся тестото. Joy
Не знам какво стана, нито са ми първите мъфини в живота, нито съм сипвала продукти на око... Най-интересното е, че на вид станаха точно като от снимките в блога (от тези, дето локумът не е съвсем покрит) и не са и особено сбити, така че и на консистенция го докарват.
Нищо няма, де - сиропирах ги леко, поръсих ги с пудра захар, ще си ги изядем със здраве. Станаха приятни.  Peace    bouquet

# 699
  • Мнения: 9 153
е определено от яйцата ще е,  аз нали съм лакома, подбирам едри  Mr. Green или от село, или като купувам. Щом малко ти е трябвало да ги месиш  Peace  А за тази захар имам специално мнение - една девойка  във ФБ група изплака, че съсипала торта (прави поръчки) с нея - имало е сол в захарта.  ooooh!
и един непоискан съвет - като забърква тесто/смес за сладкиш, който ти е нов - пробвай на пръста сурово, да видиш на сладост как е.  Peace

# 700
  • Мнения: X
  Винаги пробвам ,даже дали хруска захар / тогава има риск да не се изпече добре /.
  И аз си помислих за яйцата ,защото съм купувала размер L  ,а ми приличат на M  .
 От село пък са огромни /има и едни миниатюрни от декоративни кокошчици в последно време/ . Преди години кокошките ни село  снасяха  някакви огромни яйца  и за един събор правих кекс -рецептата е с 7 яйца ,та реших с 8 да стане голям и то  тръгна из фурната Grinning /
 
 

# 701
  • Мнения: 754
Мерси, Пепчо!  HugАз само пак да кажа - не ти критикувам рецептата по никакъв начин: много е интересна и вкусът е приятен и свеж, със сигурност ще им дам втори шанс с три яйца.  Crazy Иначе за захарта вероятно или е имало проблем със самата нея (другия път нарочно ще тествам с друга), или е въпрос на вкусови рецептори. Една супена лъжица захарен сироп оправи нещата моментално.  Peace
Факт е обаче, че мъфините са наистина вкусни и пак ще ги пробвам. Даже може да докладвам, ама ще е другата седмица, че сега тия мъфини има да ги ядем бая време (само двама души сме) - иначе трябва да почна и да продавам.  Blush

# 702
  • София
  • Мнения: 160
правих ванилени кравайчета и  линнцерови сладки и ми останаха 5 белтъка.покрих ги с чиийка и ги поставих в хладилника .мисля да направя ореховки,но въпроса ми е колко може да стоят там без да се развалят?

# 703
  • София
  • Мнения: 11 753
правих ванилени кравайчета и  линнцерови сладки и ми останаха 5 белтъка.покрих ги с чиийка и ги поставих в хладилника .мисля да направя ореховки,но въпроса ми е колко може да стоят там без да се развалят?
Около седмица съвсем спокойно.

# 704
  • Мнения: 3 286
правих ванилени кравайчета и  линнцерови сладки и ми останаха 5 белтъка.покрих ги с чиийка и ги поставих в хладилника .мисля да направя ореховки,но въпроса ми е колко може да стоят там без да се развалят?
Слагаш във фризера и после изваждаш когато желаеш да направиш нещо.Трябва да са със стайна температура

Общи условия

Активация на акаунт