X-Factor Bulgaria - Сезон 3, Тема 5

  • 34 505
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 972
И на мен не ми харесват Sweet 16 Confused явно съм пристрастна от самото начало, макар следва да призная, че на миналия концерт най-много ми харесаха. Тази Гери-Никол ми е най-антипатична Confused
Славин - за първи път ми се стори, че му е малко писклив гласът, иначе ми бе фаворит.
Останалите ми харесаха - кой повече, кой по-малко Wink

Славин точно заради пискливия му глас не мога да харесам от самото начало.Въпреки, че всеки много го хвали, за мен е защото му дават точно негови песни.Далеч съм от мисълта, че ако му дадат нещо с по модерно звучене (пример песента на братята от предния концерт)ще се справи.Дано го направят и да ми затворят устата, че наистина е голям и може да пее всичко.За мен вчера най-добре се представи Траян.Обожавам гласа му и дано победи (въпреки че имам и още едни фаворити).




# 706
  • София
  • Мнения: 945
Аз само ви чета от известно време, но този път не мога да се сдържа...
Трите момичета не знам защо ги бутат така напред (или поне на мен така ми изглежда). Единствено на миналия концерт ми харесаха, а сега беше просто...трудно за слушане!
Относно Мирян - никога не съм го харесвала, но започва да ме дразни как всеки път нападат само него. На мен лично това му изпълнение ми допадна.
Аз принципно съм на мнение, че не е задължително един артист да е перфектен вокално всеки път, стига да ти доставя удоволствие с изпълнението си. Може ми именно заради това харесвам и Бенчев. Все пак него бих отишла да гледам на концерт, докато перфектните Михаела и Кристина едва ли.
Кристина пее, но нещо ми е антипатична (без конкретна причина, вътрешно усещане). Братята са ми незапомнящи се някак си.
Славин...този път и на мен нещо ми липсваше, иначе ми харесва много. Иска ми се да му дадат нещо по-различно, да излезе и той от еднотипните песни.
Невена, смятам, си е завършена певица. Не бих казала, че съм и голям фен, но за момента тя е тази, която заслужава най-много да спечели.
А Трян ми е на моменти - първо не го харесвах грам, после започна да ми става симпатичен, а сега вече ми е безразличен.
Ще ми се да чуваме малко градивна критика, а не само прехваляне и дребни заяждания. И да вземат малко да поразгледат какво са писали хората и да сменят репертоара от песни, че вече ми се повръща от някои...

# 707
  • Мнения: 972
А колкото до малките дами, в шоуто има правила (възрастта), които за мен трябва да се спазват.Точно заради това не мога да ги харесам, колкото и да са добри певици.Не искам да направя някой победител и да чакам три години за да се изучи и да си спомни, че е спечелила шоу и трябва да записва песни.Моете уважения към феновете им, но вече видяхме какво се случва с малките победители.Записват по една песничка и край.

# 708
  • Мнения: X
Ама веждите на Невенка бяха ги коригирали. Не бяха толкоз черни този път.

# 709
  • Мнения: 387
Ама веждите на Невенка бяха ги коригирали. Не бяха толкоз черни този път.
Това беше първото нещо, което гледах в нея снощи, дали има корекция от към веждите Grinning
Иначе да кажа относно концерта, не беше кой знае колко добре и запомнящ се концерт. Славин за първи път от както е в шоуто да не ми хареса на 100%   Tired Нещо всички ми идват банални и еднообразни. Ще си позволя да дам едно сравнение с Рафи, ами той ми беше всеки път различен, цветен и запомнящ. С една дума артист от всякъде, а тези хайвани не смеят да се разчупят  Sad дано да стане с някой до края на шоуто! Peace

# 710
  • Мнения: X
На мен не ми направи добро впечатление, че използват песни, които са изпълнявани в предишните сезони.
Например The age of Aquarius  я пя Рафи в първия Х-фактор. И за много други изпълнения имам дежа вю.
The Eye of the Tiger също е много експлоатирана песен - чак до втръсване.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 170
На Славин песента не му подхождаше на гласа, въпреки че добре я изпя. Обаче на Мирян песента му "заспа" и ми хареса. Очаквам вече да изгонят 16-годишното трио, че отдавна им е време.
Мнението ми за останалите и същото както на poli732   Peace

# 712
  • Мнения: 11 784
А, не!  Naughty Триото не го давам.

# 713
  • Мнения: 2 431
Човек като не коментира успоредно с шоуто и повечето неща сте си ги написали.  Hug
Славин ми хареса, както вече бях писала, но не беше във вихъра си, определено. И не мога да разбера някои коментари тук - значи Бенчев всеки път е предвидим и да си ходи, а Славин тогава защо да остава? Не ме разбирайте погрешно, много си го харесвам, но и той е доста предвидим, а и доста еднакъв също. И сред звездите повечето си имат стил и са доста подобни и като песни, и като поведение и за мен в това няма нищо лошо.  Peace
Мирян този път ми хареса. И в този ред на мисли журито е доста дразнещо. И преди съм писала подобен коментар, но няма как и сега да не кажа, че е много непрофесионално всеки път да хвалиш/критикуваш едни и същи изпълнители, независимо от представянето им. И аз не харесах повечето от изпълненията на Мирян до момента, но това снощи си беше добре, според мен. Справи се момчето.
Траян много ми хареса този път! Според мен и като музикалност, и като емоция беше страхотен.
Михаела както винаги беше еднаква с миналите си представяния. Изцяло вярно пее момичето, НО пак запушен нос, стиснато гърло и нищо повече, ни-що. Някой от вас (извинете ме, не помня кой точно) беше писал, че би отишъл на концерт на Бенчев, а на Михаела и Кристина - не. Е, напълно съгласна съм - Михаела пее така сякаш винаги пее една и съща песен, или поне такова е моето усещане. И не мога да разбера защо беше облечена като Покахонтас...
Кристина не ми хареса. Откровено. Още като разбрах, че това ще пее, бях  ooooh! ooooh! ooooh! Как не я е срам Саня точно на най-малкото момиче тази куртизанска песен да избере?! И целия текст да бяха сменили, всички знаем какво се пее, а и това, че този път Михаела не беше по гащи, не означава, че цялата постановка на сцената нямаше точно такова послание. Заки беше абсолютно прав с коментара си, освен това можеше да си го върне на Саня още на Невена, но беше коректен и справедлив, според мен, изчака и изкоментира каквото трябва когато трябва. А Кристина и вокално не беше перфектна. Да не говорим, че един от чаровните моменти в тая песен е именно разнообразието от гласове на четирите мацки от оригинала, а Кристина изпя всичко еднакво. Ми не ми хареса.  Crossing Arms
Невена според мен беше перфектна, за мен тя се представи най-добре снощи. Много ми хареса сравнението с Етиен, съвсем уместно е, но пък момичето няма вина за това. Напълни ми душата снощи.  Heart Eyes
Sweet 16 опропастиха песента, но това се очакваше. Само Мишел става за такива песни, другите да си пеят черно и да спрат да дразнят слуха ни. Не е лошо да си ходят вече, въпреки че точно те май имат доста поддръжници...  Thinking
Братята не бяха нищо особено, но според мен не бяха фалшиви. А и пяха почти на 100% два гласа, така че хич не им беше леко, според мен.
Бенчев се представи страхотно, според мен! И театърът в началото, и лекотата, с която беше на сцената, и позитивното изражение, и тежкото включване - всичко ми хареса. Единствено с него успях да се почувствам като във филм и единствено при него и Невена наблюдавах градация и динамика в пеенето - имаше кротки моменти, тежкото беше точно все едно се е разразила буря, после отново всичко утихна... Въобще - артист. Точно каквото се търси в този формат май...  Peace
За мен на елиминации заслужават да са триото и Михаела или Кристина. В анкетата с най-голямо удоволствие гласувах за Бенчев, Невена и Траян. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 6 033
Не мога да гледам тази 14-15 годишна девойка с тази песен. Меко казано ми е гнусно.
Не мога да отрека, че пя хубаво, но не трябваше с тази песен.

А така, Заки го каза.

На мен ми беше гнусно и многозначителното слагане на ръката  отпред-стил Майкъл Джексън. Що за хореография на това дете? Не им ли стигна текстът? За съжаление не помня имаше ли подобно нещо във филма. И да е имало,не ме е подразнило,било заради възрастта на дамите,било заради по-финото изпълнение.
И защо Саня каза,че Заки е моралист? То всяко нещо си има допустими граници.

И аз съм фен на Славин,но вчера не беше най-добрия. За мен братята бяха перфектни този път. И Невена.

# 715
  • Мнения: 3 405
Аз вече само на слушалки ще слушам песните - усещането е коренно различно, пък и мога да кажа, че си промених тотално мнението за някои от песните.

Харесаха ми:
Пламен и Иво - не бяха фалшиви, много нежно се получи песента, а двугласието беше чудесно. Все пак това е изцяло вокална песен- няма силна музика като фон да замаже падането на гласа на някой, нито ефектни танци да да прикрият забравен текст.
Мирян - много добро, раздвижено представяне, изпя я с лекота, с настроение и пак си казвам - тази дрезгава нотка в гласа е разкошна. Не е велик глас, но стои страхотно на сцената и радва публиката.  
Михаела - закова я тази безумно трудна песен. Един път гласът й не трепна, взе си всички високи тонове. И понеже винаги съм коментирала, че пее със стиснато гърло - май сега оцених - най-много ме дразни като разни певици започват така да си отварят устата при пеенето, че мога да им преброя колко пломби имат на зъбите. А Михаела, дори и със позатворени уста изкарва глас, дето повечето зеещи девойки не могат да докарат.
Кристина - няма да коментирам дали е подходяща тази песен за нея или не - шоуто доказа, че въобще не им пука за възраст и т.н., така че Заки да морализаторства сега е късно - да бяха мислили, преди да правят изключения за възрастта на участниците. Кристина си изпя песента перфектно интонационно и беше значително сдържана в поведението си на сцената (предвид текста на песента и в сравнение с доста освободеното поведение, което имат повечето пъти Sweet 16).

В категория "представиха се добре, но не ме впечатлиха":
Славин-  предвидимо добър, но нищо особено. Излезе, изпя си песента, казаха му че е супер и толкова - имах чувството, че я претупа. Може би сам той усеща, че каквото и да изпее, дори и да се изкашля, журито пак ще му каже, че е явление - за какво да се напъва тогава (лека закачка с Любо  Wink.
Бенчев - предвидимо водевилен и комедиен. Тук напълно подкрепям Sahasrara в мнението й за предвидимостта на последните двама изпълнители и двойния аршин, с който ги оценяваме.

Не ми харесаха (не вадете доматите, моля  Praynig)
Траян - толкова смешно прозвуча с този опит да вкара дрезгавина в гласа си (ако е било нарочно, а не се дължи на болест напр.). Изпя я правилно, но я изпя със съспенс и напрежение , а аз винаги съм мислела, че това е философска песен за един самотен човек, а не за екшън герой, разкъсван от бурни страсти (както я възприех аз от интерпретацията на Траян).
Невена - извика, а не изживя песента.
Sweet 16 - ако двете двойнички престанат да се правят на чернокожи R&B&Soul певици, нещата ще са много поносими, но с това постоянно натягане да се пее в nigga-gangsta стил - не, благодаря.

И само един общ коментар (извинете за дългия пост) - вече шоуто е на подобен етап, където интонационното изпяване на песента почти винаги е вярно и гласовите възможности на всички са известни и те се справят много добре - затова коментирам как я представят изпълнителите, защото емоцията , която предават е това което те задържа да не намалиш звука, а не само перфектната вокална постановка.

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 12:19 от the slayer

# 716
  • Мнения: 267
Най-накрая Мирян беше себе си, точно това исках да видя и чуя от него, страшно много ми хареса! Никога да не го разделят от китарата му Grinning! Най-доброто и най-вълнуващото изпълнение за вечерта!

А пък Славин ми изглежда, че твърде много си е повярвал... чак започва да ме дразни, а по принцип го харесвам. Тембърът му никога не ми е допадал, но не мога да не призная, че наистина пее страхотно. Обаче прекаленото превъзнасяне ще му изиграе лоша шега, за което нямам против де, така или иначе не ми е фаворит.

По този повод искам да кажа, че журито вече започва изключително много да ме дразни - най-вече в отношението си към Мирян. То бива, бива, ама вече прекаляват! Личи си адски много вече, че мерят с различен аршин.

# 717
  • Мнения: 972
The slayer,аз мисля, че си му е такъв дрезгав гласът наТраян.Забелязала съм, че само във високите тонове му е изчистен.На мен точно заради това ми допада, харесвам дрезгави непискливи гласове.За мен е най-добрият мъжки глас в предаването.

# 718
  • Мнения: 2 431
the slayer, съгласна съм за етапа на шоуто. Действително след един момент трябва да се обръща внимание на цялостното представяне на изпълнителите, за да има на база на какво да се сравняват.
Скрит текст:
За съжаление, в нашите формати и на този етап се срещат хора, които са фалшиви на моменти. Не че това е болка за умиране - и известните изпълнители като са на концерт на живо, надали са перфектни в 100% от времето. Но пък ако човек седне да гледа американското The Voice, с милион чифта слушалки да слуша, няма да открие фалшиви тонове дори по време на кастингите. Знам, че не е съвсем коректно сравнението, предвид огромната разлика в числеността на населението при нас и при тях, но все пак прави впечатление.
W, и с теб съм съгласна. Одеве пропуснах да добавя - освен, че намирам за крайно неуместно да се говори за сексапил по отношение на момичета на тази възраст, конкретно при Кристина видимо няма повод това да се обсъжда - та тя си изглежда като момиче, както си трябва, и по жартиери да я бяха изкарали снощи, силно се съмнявам, че би развълнувала сексуално някой мъж.
Иначе е права the slayer, след дъжд качулка - Кристина по начало няма място в този конкурс. Явно вече е навършила 15, защото вчера доста го натякваха, но все още си е едно огромно изключение.

# 719
  • Мнения: 3 405
The slayer,аз мисля, че си му е такъв дрезгав гласът наТраян.Забелязала съм, че само във високите тонове му е изчистен.На мен точно заради това ми допада, харесвам дрезгави непискливи гласове.За мен е най-добрият мъжки глас в предаването.

Ако си е такъв по природа аз първа ще се наредя на опашката от фенове - и аз обожавам този тип дрезгави мъжки гласове. Но досега не бях чула подобен тембър от Траян - но пък досега не бях слушала на слушалки изпълненията, а дрезгавината му я усетих силно чак днес, а не снощи по тв-то.

Общи условия

Активация на акаунт