Отговори
# 2 145
  • Мнения: X
Да, обаче имигрантите не си налагат подобни ограничения.
Много е вероятно, жената да бъде ощипана по престижния задник и южно от Дондуков/ източно от ОпълченскА.  Wink. Въпреки предохранителните мерки, които е взела.  Mr. Green

Те и тук уж много мразят емигрантите от мусюлмански държави, но в най-скъпите райони, най-скъпите жилища се обитават от богати либийци и не се забелязва отпор от наемодателите.  Wink Както каза бившият ни наемодател за едни съседи - Тези са от добрите!  Mr. Green

# 2 146
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Явно богатите либийци са като богатите руснаци - живеят извън родината.
Дайте сега да разнищим възпитанието по държави и как се отразяват мултикултурните контакти на чадата Mr. Green

# 2 147
  • Мнения: 2 674
Аз няма да играя! Mr. Green

Един зелен казал на дъщеря ми дгд! осемгодишен! Тя не знаела какво означава след проведеното от мен следствие, но онзи имаше невероятен късмет, че беше петък иначе, лично аз с прекрасния си акцент щях да му обясня в картинки какво означава дгд! А татко му дипломат, нали! Дипломат! Доколкото разбрахме имало малък ремонт у тях. Сигурни са му купили ръчник със сексуалните термини. От онзи злощастен петък сигурно се обръща само към майка си така. Баща му е взел мерки.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 14:26 от Сelfie

# 2 148
  • Мнения: 1 479
 Самата ДГ е ОК, но родителите... Извинявам се предварително, но някак си не ми се струват с голям капацитет. Не, че аз съм някоя супермайка, но държа да контактувам с интелигентни хора. Аз самата съм счетоводител, в новата градина повечето майки са продавачки или фризьорки, на друго дете бащата бил автоджамбазин...И от там дойде въпросът за мен. Ако децата на тези родители са обкръжаващата среда на детето ми..какво ще стане? /За сравнение в старата ДГ не беше така/. Дали не направих грешка с тази смяна на кварталите? И дали наистина има някакво значение колко престижен е даден квартал и хората, живеещи в него върху развитето и оформянато на детето като човек. Знам, че кофти хора има навсякъде и домашната среда е най-важна, но все пак искам да чуя и вашето мнение. newsm78 Mr. Green hahaha

# 2 149
  • Мнения: 3 231
Това, че на една община и трябва неопределен период време, за да промени статута на една улица в булевард, не значи, че то не е булевард. В по-голямата си част Опълченски е с габарит 27 м и две отделни платна за движение в различните посоки. Скоро ще стане така и в цялостта си, ако не е заради къщата на Георги Димитров...

Затова аз му казвам бул. Опълченски. На картите на София навсякъде е боядисан в цвят на булевард или транспортна артерия от категория А.

Бул. си е отвсякъде.

# 2 150
  • Мнения: 6 302
Да, имигрантите определено ще ни подобрят генофонда. Но не само в центъра и южните квартали, а повсеместно.  Grinning
Към момента колкото идват, повечето се нанасят на север от линията - Дондуков - Тодор Александров.

Въобще все по-популярно става това делене на София и дори се чува и в градския фолклор. Оформя се стабилното мнение, че линията престижно-непрестижно минава по бул. Дондуков и бул. Опълченски. Всичко на север от Дондуков и на запад от Опълченски някак си минава в негативна графа.

Наскоро чух тази реплика от една жена: "Аз на север от Дондуков вечер сама не бих се разхождала по улицата".

Личи и на картата с цените на имотите, всъщност.


Глупости на търкалета. Не знам като ги пишете тези тъпизми, вярвате ли си въобще, пък ако да - толкова по зле за вас. На мен ми е изключително забавно.

# 2 151
  • Мнения: 3 231
Освен че си кисел и агресивен, друго не разбираме от постовете ти. Препоръчвам ти в следващия си пост да кажеш нещо съществено. С това "много е тъпа темата, много тъпотии приказвате" ставаш досаден. Изненадай ни Simple Smile

Ти вечер около Централна гара ли се разхождаш с децата? Или в Северния парк?

# 2 152
  • Мнения: 6 302
Ами аз съвсем по същество казвам, че това за разделителните линии по Дондуков и Опълченска са глупости на търкалета. Някакви статистики или факти имаш ли - много ясно, че нямаш. Във всички квартали на София живеят всякакви хора.
И това за разделителните линии не са единствените глупости на търкалета. Всичките ти постове са такива. Особено пък тази теория за богаташите, дето се изнасяли от кварталите, където има метро, направо изби рибата.
Всичките ти постове са адски забавни.

Колкото до Централна гара и Северния парк, не живея в близост до нито едното, но два-три пъти ми се е случвало да попадна в Северния парк, много хубав парк всъщност и доста приятен за разходка.

Имам познати и приятели, които живеят в Надежда, всички до един са много готини хора и много от тях са доста заможни; една мениджърка, чиито месечни доходи са петцифрени, си купи миналата година втори апартамент в Надежда, ново строителство. Доста прилично изглежда в момента районът около метростанциите и Ломското шосе, с много хубави магазини и заведения и инфраструктура, дори има прекрасно обозначена велоалея.

Не виждам особен смисъл да чепкам всичките ти тъпотии една по една, ако ти самият не се усещаш какви ги пишеш. Както казах, не ми пречи, забавлявам се - това тук е свободен форум и си в правото си да продължаваш да ги пляскаш още по-забавни.

# 2 153
  • София
  • Мнения: 28 614
nofelet, спориш с човек, според когото Лозенец е едва ли не ужасен квартал, а Надежда се доближава до върха на сладоледа.

# 2 154
  • Мнения: 22 963
Северният парк е чудесен,апропо. Grinning

# 2 155
  • Мнения: 3 231
Аз не споря с Мецан. Просто го призовавам да казва неща по същество, а не само да мрънка колко му била тъпа темата.

Той говори за "глупости на търкалета", а силно емоционалните му постове са пълни с логически заблуди.

Последният му пост - енциклопедичен пример за логическа заблуда от типа "чучело" - слагане на различни думи в нечия уста и впоследствие оборването им.

Какво имам предвид - аз казвам, че в София вече силно е залегнално това делене по линията Дондуков и казвам, че това силно личи и по цените на имотите.

Мецан казва - глупости, познавам страхотни хора, които живеят в Надежда...

Ама аз кога съм казвал, че няма страхотни хора, които да живеят в Надежда?

Мецан подхожда много емоционално в темата. Явно се засяга от тезата за разслояването на кварталите и затова във всеки свой пост настоява как навсякъде в София живеели еднакви хора. Това, че на теб, Мецане, ти е е удобно да вярваш в това, не значи, че това е така. В Надежда и Стрелбище никога не се живели еднакви хора. Не живеят и сега.

# 2 156
  • Мнения: 3 231
А що се отнася до квартала и метрото - моите твърдения са само за страни със силно разслоена социална структура. Гини индексът на БГ е твърде висок за това.

Но в Англия и САЩ, страни, които познавам много добре, това си е видима тенденция.

И пак за 10000 път повтарям, че говоря за предградия, а не за вътрешни квартали, които да били крайни преди 100 г. Говоря за такива, които сега са крайни - днес.

Има изключения, разбира се. Не споря. Но изключенията са за това - за да потвърдят правилото.

Всяко произволно сравнение на предградия показва, че тези, в които има метро.... са с по-ниски цени. Особено в пълни с имигранти страни, като тези в Западна Европа.

Просто... бедните слоеве не могат да живеят в предградие без метро. То дори в критериите за търсене на един сиромах, току-що попаднал в Лондон, това му е приоритетът - близо до метро!

Южен Лондон (за СлънцеЛуна специално уточнявам, че аз наричам Лондон всичко в границите на М25) и Северен Лондон имат очевадна разлика в развитостта на метрото и градските железници. С просто око се вижда, че на север мрежата е в пъти по-развита. Е, къде според вас има повече пришълци и хора с ниски доходи?

# 2 157
  • Мнения: 2 265
Южен Лондон (за СлънцеЛуна специално уточнявам, че аз наричам Лондон всичко в границите на М25) и Северен Лондон имат очевадна разлика в развитостта на метрото и градските железници. С просто око се вижда, че на север мрежата е в пъти по-развита. Е, къде според вас има повече пришълци и хора с ниски доходи?

 Joy

Ти колко години си живял в Лондон Laughing ? Къде са най-скъпите и къде най-евтините имоти ? Защо ли най-евтините са точно в южната и източната част ? Защото там живеят само богаташи ?

# 2 158
  • Мнения: 3 231
Южен Лондон (за СлънцеЛуна специално уточнявам, че аз наричам Лондон всичко в границите на М25) и Северен Лондон имат очевадна разлика в развитостта на метрото и градските железници. С просто око се вижда, че на север мрежата е в пъти по-развита. Е, къде според вас има повече пришълци и хора с ниски доходи?
Joy
Ти колко години си живял в Лондон Laughing ? Къде са най-скъпите и къде най-евтините имоти ? Защо ли най-евтините са точно в южната и източната част ? Защото там живеят само богаташи ?
Съвсем набързо без много ровене:

http://www.telegraph.co.uk/property/investmentinproperty/3360057 … hest-suburbs.html

Първите две най-скъпи предградия са в Южен Лондон.

Лично аз съм запознат с Уейбридж и Адълстоун. Пак скъпи места, населени предимно с 3-то и 4-то поколение лондончани.

Знам, че в северен Лондон има много скъпи места.

Но... откъм зеленина, престъпност и етническо.... "еднообразие" югът си е много по-приятно място. Примерно - ислямското население в Северен Лондон е 22%. В Южен е 9%. И още много такива важни факти Simple Smile

A също така...

Officially 5 out of the 20 WORST places in the U.K. are in London. And they are ALL north of the river (Islington; Newham; Tower Hamlets; Haringey and Hackney).

# 2 159
  • Мнения: 2 265
Не ми излиза никаква класация, а и тази информация е от 2007-ма, така като гледам.

Общи условия

Активация на акаунт