Отговори
# 2 475
  • Мнения: 14 478
И най-красивата кооперация започва да прилича на цигански катун след като новодомците започнат да си проскат праните гащи на терасата.  Mr. Green
Ся пък ако и гащите не можеш да си проснеш на балкона що за живот ще е това?

# 2 476
  • Мнения: 1 232
Че и една скаричка, да окъдиш комшиите...

# 2 477
  • Мнения: 14 478
Че и една скаричка, да окъдиш комшиите...
И едно куче (по-едричко) да опикава входа... Tired

# 2 478
  • Мнения: 1 732
Аз живея в панелка в Дружба 1........
И става мазало - бледо жълт блок нацвъкан с червени, зелени, кафяви санирани панели.
Та не разбрах - тия, дето живеем в панелни жилища, някакви дебили ли сме, що сме?
преди  се дразнех на такива кърпежи. Почнах да гледам света през друг ъгъл. Подобна гледка за мен вече е еклектика, едно приятно българско интерпретиране на Хундертвасер. Нали е спретнато, всеки си стопанисва карето. К 'во като е шарено?  Една типична   "архитектурна бг - черга "  Wink

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 00:20 от take a smile

# 2 479
  • Мнения: 345
И най-красивата кооперация започва да прилича на цигански катун след като новодомците започнат да си проскат праните гащи на терасата.  Mr. Green
Време беше да се завърнем към проснатите гащи и сушилните. Mr. Green

Не следя темата, съжалявам ако сте минали през просторите.  Grinning

И най-красивата кооперация започва да прилича на цигански катун след като новодомците започнат да си проскат праните гащи на терасата.  Mr. Green
Ся пък ако и гащите не можеш да си проснеш на балкона що за живот ще е това?

Анджък, на съпруга ми баба му и дядо му никога не го правеха милите, забрана от властта на простора да се виждат дрехи, еле пък гащи  Mr. Green, егати живота  Simple Smile

# 2 480
  • Мнения: 6 329
Абе Геррито, не е нелепо, защото почти всичките стари тухли са строени качествено, при тях няма такива недоразумения, каквито цитираш за панелите. При панелите наистина ги има, но и там далеч не при всички, повечето панели са строени сравнително читаво. Но при старите тухли грешка няма.

Този не го помня, сигурно съм го гледала де.
Темата за Русия не я отварям, представям си как се забавлявате там с Гери... А Пламен традиционно го прескачам. Sunglasses

Не, аз в тази тема не съм участвал, но Герри и Пламен са прави на 99,9% каквото са писали в нея. 0,1% им оставам грешка, защото наистина са доста крайни, но над 99% са прави.

За кварталите спорът е нелеп. Цяла София е една и съща и неприятни персони като Нофелет не биха станали по-приятни само защото живеят в центъра или южните квартали. По една случайност именно подобни неприятни персони са (как пък се случва винаги) от така нарочените за "елитни" квартали. Слава Богу, че именно защото вече не сме в комунизма, бизнес партьорите и работодетелите те оценяват според това, което си като специалист и човек и последното нещо, което ги интересува, е в кой квартал живееш:) т.е. псевдо аристократите от така нарочените за елитни квартали си остават само с утехата, че могат да се изфукат в бг мама, а като отидат в магазина, никой не им дава без пари само защото били от елитен кваратал:).... та нека си пишат, то това им остава само:)

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 23:32 от Татко Мецан

# 2 481
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Joy Баш в десятката  Hug

# 2 482
  • София
  • Мнения: 2 952
Мецане, тежко си ударил  Simple Smile

Само не подценявай женската нужда да се изфукаш пред колежките, пред класа или пред форума  Embarassed

# 2 483
  • Мнения: 14 478


За кварталите спорът е нелеп. Цяла София е една и съща и неприятни персони като Нофелет не биха станали по-приятни само защото живеят в центъра или южните квартали. По една случайност именно подобни неприятни персони са (как пък се случва винаги) от така нарочените за "елитни" квартали.
И аз това го твърдях доста пъти.
Единственият очевиден проблем на доста квартали е наличието на цигански махали наблизо. Като например Захарна фабрика, районът около Коньовица, Враждебна, Люлин 5,  Филиповци (там има много хубава спретната част, но не се вижда от циганските бараки),
Христо Ботев, Обеля, Части от Надежда. В тези квартали ако се случиш близо до махалата и цената на имота ти ще е ниска и вечерно време ще се оглеждаш като подгонен... ooooh!
Преди имаше един катун до езерото в Дружба, но го прогониха и хората в околността живнаха.

Само това за мен е реален проблем. Останалото е префърцунщина.

# 2 484
  • Мнения: 18
Живяла съм в Надежда 4, а сега живея в центъра, по-конкретно до парка Заимов. Разликата е огромна. Едно, че попаднахме на прекрасни съседи, с които се разбираме много добре, второ, че вече не се чуват псувни и не се забелязват селски изпълнения. Истината е, че ненадейно се попива от средата всичко. Казвам го от личен опит. Като съм прекарвала време сред хора, които се държат просташки аз самата съм започвала да се държа безобразно без да се усетя. Когато съм в среда на хора, които могат да погледнат по-далеч от носа си, аз самата започвам да ждрапам и аз да съм на тяхното ниво, за да се получава комуникацията пък и да се развивам.

Има хора и хора. Виждала съм деца в училището, в което учих (1-во СОУ), които се държаха махленски. Виждала съм хора, които се държат ужасно в болницата, в която е личният ми лекар, която пак е на центъра. Няма гаранции кой и къде ще попадне. И все пак ако някой ден ми се наложи да се местя никак не ми се иска да попадам отново в квартали като Надежда. Говоря единствено от личен опит - какво съм видяла и какво съм преживяла. Пак казвам, че аз самата съм се държала просташки и вулгарно, когато съм се намирала в по-лоша среда. Познавам и хора, които си псуват на воля, но някак, смея да кажа, им отива и се пада голям смях. Така че и това не е критерий. Да не говорим, че идвам от провинцията, така че както доста хора, знам и 2 и 200.
А и лично аз съм завършила вечерна гимназия (Четвърта сменно-вечерна гимназия) и съм повтаряла 12 клас, в която макар и лошата слава на тези училища, срещнах прекрасни хора и прекрасни преподаватели, от които съм черпила много, както знания, така и опит и никак не се срамувам, само мога да съм благодарна за всички неща, които са ми се случили в живота и най-вече, които сама съм си случила, макар всички глупости, които съм направила.
 

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 11:36 от PKKS

# 2 485
  • Мнения: X
Има и разни други обективни критерии. Пешеходна близост до централната част. По-малко сажди от кюнците. Близост до парк. Извън трасето на авионите. Липса на пушещ комин на ТЕЦ наблизо или пък жп линии. По-ниско строителство. По-висока архитектурна стойност на сградите наоколо. Атмосфера.

# 2 486
  • Мнения: 14 478
Има и разни други обективни критерии. Пешеходна близост до централната част. По-малко сажди от кюнците. Близост до парк. Извън трасето на авионите. Липса на пушещ комин на ТЕЦ наблизо или пък жп линии. По-ниско строителство. По-висока архитектурна стойност на сградите наоколо. Атмосфера.

И това е вярно. Но. В центъра не пушат комини, но пък мръсния въздух от колите е много наситен.
Пълно е със стари разпадащи се душегубки. Такива свърталища за човекоподобни съм виждала в центъра, каквито и в Надежда няма. В центъра вече и при повишено внимание не можеш да избягаш от кучешките лайна по тротоарите и то там, където тротоарите не са заети от коли.
Но това за архитектурата и градската среда е вярно-за съжаление обаче тази част от центъра не е голяма и е много скъпа. Хубаво е в пресечките около Витошка, НДК и докторската градинка-останалата част от центъра не мисля че предлага много по-различно битие от останала София.

Бетонните гета мен лично ме потискат, дразнят ме и ме отвращават с казармения си облик. Но като качество на живот не са лоши. Много вече са санирани, входовете се чистят, хората сменят дограмата, има поддържани градинки и прилични заведения-поне в Младост, където са ми наблюденията). А като връзка с центъра няма проблем при наличие на метро.

# 2 487
  • Мнения: 851
Разбирам някой тук да обича да ходи пеша, да се наслаждава на атмосферата и т.н, но някои от коментарите са си откровени блянове... Кви са тия архитектурни ценности и идеални жилищни сгради, да отида да им се насладя? Тротоари за един с разбити плочки, мръсни и неподдържани паркове? Луксозните презастроени квартали, в които лъч светлина не влиза...? Че и пълно с културни хора, всичките са там, ценители.  Grinning

# 2 488
  • Мнения: 3 020
Аз пък не съм съгласна с PKKS, че се "попива" от средата.
Според мен си зависи от човека, дали лесно попада под някакво влияние или не.
Лично за мен винаги съм си била една и съща, никога не съм се държала грубо, вулгарно и т.н., независимо в каква среда съм била.

Едно време бях в среда на големи баровци, които ежедневно употребяваха кокаин и т.н., никога досега през живота си не съм употребявала наркотици, пушила марихуана, напивала и т.н.
Едно време пушех дамски цигари, тънки и пиех червено вино и то малко количество - нищо друго.
Сега даже и това не правя, нито кафе, нито алкохол, нито цигари и т.н. само ме бъзикат, че прекален светец и Богу не е драг  Grinning , ама това е.

# 2 489
  • Мнения: 18
Аз пък не съм съгласна с PKKS, че се "попива" от средата.
Според мен си зависи от човека, дали лесно попада под някакво влияние или не.
Лично за мен винаги съм си била една и съща, никога не съм се държала грубо, вулгарно и т.н., независимо в каква среда съм била.

Като не си била и от двете страни, надали знаеш за какво става въпрос. Щом казваш, че никога не си се променяла, значи никога не си се и развивала, което е равнозначно на духовна смърт. Това да се каже, че един човек не се променя, значи си дълбае на едно място и не мърда, все едно е умрял. Извинявай, просто твърденията ти са смешни ако се замислиш въобще какво всъщност казваш. Отделно, че не е знак на силен характер това, че не се променяш.

Общи условия

Активация на акаунт