Отговори
# 2 490
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Тротоари за един с разбити плочки, мръсни и неподдържани паркове?
Разходи се из центъра, в малките улички са поправили тротоарите, поокастрили дърветата...жалко само за паветата.

# 2 491
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Може да ти влияе компанията, в която се движиш, но не и съседите ти по квартал.
Ако разчитах на това, още на 10 години щях да говоря и да се обличам като всички заобикалящи ме пенсионери, с крайно ляв политически наклон. Но аз не съм попила от тази среда, ама грам. Даже напротив-точно обратното.
Сега, около мен живеят всякакви хора-млади, стари, културни, простаци, цигани, българи, араби. Ми и от тях не съм поела нищо като поведение.
Така че, ако си мекотело (не е персонално към теб, не се обиждай, принципно говоря), което е като гъба за околното поведение на съкварталците си, ще си такъв до гроб. Това не те прави по-жив духовно, от човека, който се е научил как да се държи с околните, благодарение на родителите и приятелите си.

# 2 492
  • Мнения: 3 020
Аз пък не съм съгласна с PKKS, че се "попива" от средата.
Според мен си зависи от човека, дали лесно попада под някакво влияние или не.
Лично за мен винаги съм си била една и съща, никога не съм се държала грубо, вулгарно и т.н., независимо в каква среда съм била.

Като не си била и от двете страни, надали знаеш за какво става въпрос. Щом казваш, че никога не си се променяла, значи никога не си се и развивала, което е равнозначно на духовна смърт. Това да се каже, че един човек не се променя, значи си дълбае на едно място и не мърда, все едно е умрял. Извинявай, просто твърденията ти са смешни ако се замислиш въобще какво всъщност казваш. Отделно, че не е знак на силен характер това, че не се променяш.

Е, това пък хич не го приемам.
Къде съм казала, че не се развивам???
Не се влияя от лоша среда, това имах предвид. Че дори и в лоша, не си променям навиците, поведението, принципите.  Peace
Развитието няма нищо общо с влиянието. Ама нищо.  Naughty

Ти по-нагоре писа, че си се повлияла от средата, а не, че си се развила, нали?  Grinning

# 2 493
  • Мнения: 3 231
Сега, около мен живеят всякакви хора-млади, стари, културни, простаци, цигани, българи, араби.
Северна София?

# 2 494
  • Мнения: 18
Развитието за мен е да не дълбаеш на едно място и да търсиш сигурното, а да действаш, каквото и да значи това, като преминаваш през множество спадове и грешки и трупаш опит от тях. Да, повлиявала съм се, разбира се, затова в момента имам изградена ценностна система не назубрена, а чисто практически издържана.

Много обичам хората, които зубрят нещата. Преди време попаднах в евангелска църква и повечето младежи са деца на многогодишни евангелисти, които имат точно морал и ценности прихванати от родителите им. Друго си е да видиш наркоманите, които са преминали през всичките кръгове на ада и са се върнали от тях пак в същата църква.

# 2 495
  • Мнения: 3 020
Развитието за мен е да не дълбаеш на едно място и да търсиш сигурното, а да действаш, каквото и да значи това, като преминаваш през множество спадове и грешки и трупаш опит от тях. Да, повлиявала съм се, разбира се, затова в момента имам изградена ценностна система не назубрена, а чисто практически издържана.

Много обичам хората, които зубрят нещата. Преди време попаднах в евангелска църква и повечето младежи са деца на многогодишни евангелисти, които имат точно морал и ценности прихванати от родителите им. Друго си е да видиш наркоманите, които са преминали през всичките кръгове на ада и са се върнали от тях пак в същата църква.

Не мога да подмина и този твой пост и да не спомена, че пишеш абсолютни глупости.  #Crazy Sick и лекичко да попитам в момента да не си повлияна от гореспоменати вещества?

# 2 496
  • Мнения: 18
Всеки има право на мнение повлияно от личния си опит и живот. Не, вече отдавна не употребявам никакви вещества променящи съзнанието, за което се радвам и вярвам, че има някой, който ме е пазил, за да се откъсна от това почти невредима. По повод на това, че пиша глупости, почти нямам претенции, че съм първа умност и интелигентност  - просто една от многото. Всеки да разбира това както си иска ако въобще му е на нивото да се занимава с мен.

# 2 497
  • Мнения: 3 231
Преди време попаднах в евангелска църква и повечето младежи са деца на многогодишни евангелисти, които имат точно морал и ценности прихванати от родителите им. Друго си е да видиш наркоманите, които са преминали през всичките кръгове на ада и са се върнали от тях пак в същата църква.
Спокс, за мнозина в БГ евангелска църква е = поредната опасна секта.

То е щото много са учили, чели, интересували...... Sad

# 2 498
  • Мнения: 7 171
Аз пък не съм съгласна с PKKS, че се "попива" от средата.
Според мен си зависи от човека, дали лесно попада под някакво влияние или не.
Лично за мен винаги съм си била една и съща, никога не съм се държала грубо, вулгарно и т.н., независимо в каква среда съм била.

Като не си била и от двете страни, надали знаеш за какво става въпрос. Щом казваш, че никога не си се променяла, значи никога не си се и развивала, което е равнозначно на духовна смърт. Това да се каже, че един човек не се променя, значи си дълбае на едно място и не мърда, все едно е умрял. Извинявай, просто твърденията ти са смешни ако се замислиш въобще какво всъщност казваш. Отделно, че не е знак на силен характер това, че не се променяш.

ЕЗатова  пък като се поддадеш на средата около себе си и започнеш да псуваш е знак на много силен характер и на духовно израстване.
Поне не пишете глупости!

# 2 499
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А ти откъде си наясно кой какво е придобил, или назубрил?
Не мисля, че съм длъжна да гледам как някой умира от хероин, за да знам, че хероина може да те убие, примерно. И не защото съм го назубрила от мама и тати.
Имам достатъчен досег с всякакви хора, наясно съм с много неща. И съм благодарна на всички светци и грешници, че не съм попила нищо от изкривената ценностна система на бившите си съкварталци.

Сега, около мен живеят всякакви хора-млади, стари, културни, простаци, цигани, българи, араби.
Северна София?
Има ли значение Северен/Източен/Южен/Западен?
Такива хора живеят във всяка една част на София, без изключение.

# 2 500
  • Мнения: 7 171
Развитието за мен е да не дълбаеш на едно място и да търсиш сигурното, а да действаш, каквото и да значи това, като преминаваш през множество спадове и грешки и трупаш опит от тях. Да, повлиявала съм се, разбира се, затова в момента имам изградена ценностна система не назубрена, а чисто практически издържана.

Много обичам хората, които зубрят нещата. Преди време попаднах в евангелска църква и повечето младежи са деца на многогодишни евангелисти, които имат точно морал и ценности прихванати от родителите им. Друго си е да видиш наркоманите, които са преминали през всичките кръгове на ада и са се върнали от тях пак в същата църква.

Умните хора трупат опит и грешки без задължително да преминават през спадове.

Толкова глупав пост отдавмна не бях чела. Съжалявам за откровението, но да твърдиш, че наркоман (макар и бивш) е по-възвишен от някой, който цял живот е спазвал правилата и е изповядвал високи морал и ценности е глупаво. Не ти ли е минавало през ум, че ако не си имала спадове би стигнала по-далеч?

# 2 501
  • Мнения: 3 231
Сега, около мен живеят всякакви хора-млади, стари, културни, простаци, цигани, българи, араби.
Северна София?
Има ли значение Северен/Източен/Южен/Западен?
Такива хора живеят във всяка една част на София, без изключение.
Хм, в кои части на Бояна живеят цигани и араби? Сега, надявам се да не се окаже изведнъж, че ти си имала предвид изолирани случаи. В този смисъл вероятно има и 1 японец в град Русе. Аз мислех, че говорим за представителни количества.

И в този смисъл на думата къде в Южна София има сериозна концентрация на цигани и араби?

И в този смисъл на думата, защо не отговори на въпроса за Северна София?

# 2 502
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не отговорих, защото ми писна през 10 страници да пиша "Аз живея в Надежда". И "Преди живеех в Дианабад", където бай дъ уей живеят не малко араби, както и в Изток, пак така по между другото.
И пак питам-какво значение има?
Има ли квартал в София, където да няма поне едно семейство от гореизброените (цигани/араби/азиатци/негри) ?

# 2 503
  • Мнения: 3 231
Не отговорих, защото ми писна през 10 страници да пиша "Аз живея в Надежда". И "Преди живеех в Дианабад", където бай дъ уей живеят не малко араби, както и в Изток, пак така по между другото.
И пак питам-какво значение има?
Има ли квартал в София, където да няма поне едно семейство от гореизброените (цигани/араби/азиатци/негри) ?
Сигурно няма квартал, където да няма поне едно семейство от изброените. Както и японецът в Русе го има Simple Smile

# 2 504
  • Мнения: 7 171
Не отговорих, защото ми писна през 10 страници да пиша "Аз живея в Надежда". И "Преди живеех в Дианабад", където бай дъ уей живеят не малко араби, както и в Изток, пак така по между другото.
И пак питам-какво значение има?
Има ли квартал в София, където да няма поне едно семейство от гореизброените (цигани/араби/азиатци/негри) ?

Аз предлагам да си направите списък, също като този с бойните кучета,  Mr. Green на живеещите в непрестижни квартали. Ти, НСЧ, Тонкабонка и тн. Тогава нофелет и другите от престижните квартали няма да се мешат с вас и ще си комуникират само с елита. Така де, трябва да има ред.

Общи условия

Активация на акаунт