Отговори
# 1 485
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На нещо подобно съм била свидетел и аз. Приятелско семейство на нашите, много интелигентни хора с дъщеря около моята възраст, тогава аз бях 6-7 клас, тя малко по-голяма. Невероятна трансформация видях в нея, след като се преместиха да живеят в Обеля. Започна да пие, събра се там с някакви типове, накрая я крадоха цигани и май с тях си остана... Дрогираха я с нещо. Ужасяваща история, която довърши майка й - почина от рак, заради всичките тия истории...

# 1 486
  • Мнения: 9 684
Един въпрос имам към вас - Не ви ли е срам да лепите етикети на хората само по критерий "жилищен квартал"?

# 1 487
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Един въпрос имам към вас - Не ви ли е срам да лепите етикети на хората само по критерий "жилищен квартал"?
Ти мислиш ли, че ако ги беше срам, щяха да изливат етикети на кило в тази тема? Tired

# 1 488
  • Мнения: 6 319
Един въпрос имам към вас - Не ви ли е срам да лепите етикети на хората само по критерий "жилищен квартал"?

Мани ги, такава снобария, каквато се наблюдава в темите за кварталите, не съм подозирал, че може да има сред уж интелигентни хора, които пишат тук. Ама така де, интелигентните хора, с които сме си писали в темите за образованието например, не участват в тези теми. То бива, бива смешна псевдоелитарност, ама чак пък толкова, направо съм изумен. Нека си се изживяват, не се и хаби да влизаш в диалог с тях, че не си струва нервите и времето. Колко са смешни, не могат и да си представят. София е еднаква навсякъде. И все пак е София, в пъти по-добро място от другите градове в България и в пъти по-лошо от всяка една друга европейска столица. Седнали да си мерят кварталите, а какво ще каже един лондончанин или парижанин от който и да било тамошен квартал? Смях.

# 1 489
  • София
  • Мнения: 16 111
А аз и приятелите ми чухме сръбско в 6 клас, когато бяхме на лагер заедно с едно Дружбенско училище. Беше 1990
сръбско чух още в края на 70те год и то в центъра на елитния Лозенец, в блок на  номенклатура. Младежите не бяха деца на шофьори, а на висши чиновници. По цял ден дънеха сръбско и гръцко.
През 1983 г. пътувах до Белград и съседите като разбраха веднага ми дадоха списък какви касети да им купя - някакви Шабан, Миле и подобни. Да, да ще си харча валутата за тях ... Казах им, че не съм имала време - все пак командировка.

# 1 490
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ам, Татко Мецан, съгласна съм с всичко, ама имам един въпрос, и евентуално една корекция по поста ти.
Под "европейски столици", всички столици в Европа ли визираш?
Защото с ръка на сърцето мога да ти кажа, че София е в пъти по-хубав и чист град от Букурещ, въпреки че са ни съседи и уж се славят с малко по-висок стадарт на живот от нас.
Париж, въпреки че се води един от най-красивите градове в Европа, за мен е в пъти по-неприятен и мръсен от София.
Та, така де, изказах се...аз, мърлата от Надежда  Hug

# 1 491
  • Мнения: 6 319
Ам, Татко Мецан, съгласна съм с всичко, ама имам един въпрос, и евентуално една корекция по поста ти.
Под "европейски столици", всички столици в Европа ли визираш?
Защото с ръка на сърцето мога да ти кажа, че София е в пъти по-хубав и чист град от Букурещ, въпреки че са ни съседи и уж се славят с малко по-висок стадарт на живот от нас.
Париж, въпреки че се води един от най-красивите градове в Европа, за мен е в пъти по-неприятен и мръсен от София.
Та, така де, изказах се...аз, мърлата от Надежда  Hug

Много ме кефят всичките ти мнения.
За съжаление, в Париж все още не съм бил, така че не мога да дам мнение за там, но в Букурещ съм ходил. Ами да, по-висок е стандарта там, има страхотни паркове, много по-добре са поддъжани сградите и сори, ама не видях да е по-мръсно. Също толкова мръсно като тук може би да, но не и повече.
Рим определено е по-мръсен от София, макар че яко го чистят, но пък като архитектура, култура, сгради, история, музеи и забележителности да се сравнява Рим със София е все едно да се сравнява ЗАЗ със Мерцедес. ЗАЗ, това е "кола", Запорожец, питайте живели през соца хора да ви кажат какво е. Аз даже съм имал и карал такава, цяло чудо е как съм оцелял:)


ВСички тези напъни за кварталите, кой е по-хубав, приличат точно на спора дали ЗАЗ или Трабант е по-хубава кола и какво е по-добре да караш.
И двете са ужасни боклуци, пародия на коли и е смешно който им е собственик, да се въобразява, че въобще има кола. Ама през соца собствениците и на ЗАЗ, и на Трабант, си вярваха сериозно, че имат коли.
Както сега жителите на Лозенец сериозно си вярват, че живеят в елитен квартал и че са нещо повече от другите. А истината е, че живеят в кочина в презастроен и тотално осран квартал в столицата на държава, която е на последно място в Европа по всички показатели за добри неща и на първо място по всички показатели за лоши неща.

Апропо, познавам много добре Надежда, нищо от апокалиптичните картини, рисувани от "аристократки" от лозеннец, център и източни квартали, не е вярно. Изумен съм колко глупости са написани в тази тема, и не, не живея в Надежда.

# 1 492
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
О, Татко Wink Няма да споря, защото и тука опира до лични впечатления. Просто ми направи впечатление, особено клошарите, които спяха по тротоарите, завити с юргани и миризмата в метрото. А, ето нещо хубаво, нашето метро, откъм влакове и спирки е много хубаво Wink  Grinning
Но, както и да е, майната му на Букурещ, и на Рим, и на Париж, и на Лондон. Важното е, че ние живеем тук, в София. И ако ние не се погрижим за чистотата и облика му, то няма да дойде никой да го свърши вместо нас Wink

# 1 493
  • Мнения: 6 319
Просто ми направи впечатление, особено клошарите, които спяха по тротоарите, завити с юргани и миризмата в метрото. А, ето нещо хубаво, нашето метро, откъм влакове и спирки е много хубаво Wink  Grinning

Пак мислим едно към едно, клошарите по тротоарите съм ги виждал в Рим, легнали направо на тротоара, завити с едно одеало, а за метрото - нашето е много по-хубаво и от лондонското, много по-тихо и по-луксозно. Да, в Лондон има хиляда линии и сто хиляди станции, разбира се, но в нашето е много по-цивилизовано, наистина.

Сега яко ще ме емнат, обаче от личен опит - метрото в Москва е в пъти по-хубаво от това в Лондон. Возил съм се и в двете, доста пъти. В московското влаковете са много по-нови, по -чисти и безшумни и има страхотни станции, с кристалните полилеи и целите в мрамор.
И не, хич не съм фен на Русия. Просто това са факти. И римското метро също е по-зле от нашето, и там са две линии между другото, а за московското да не говорим, римското няма сравнение, в пъти по-зле е.

Нашето метро е много хубаво, наистина, откъм комфорт, шум, удобства.

# 1 494
  • Мнения: 7 171

Сега яко ще ме емнат, обаче от личен опит - метрото в Москва е в пъти по-хубаво от това в Лондон. Возил съм се и в двете, доста пъти. В московското влаковете са много по-нови, по -чисти и безшумни и има страхотни станции, с кристалните полилеи и целите в мрамор.
И не, хич не съм фен на Русия. Просто това са факти. И римското метро също е по-зле от нашето, и там са две линии между другото, а за московското да не говорим, римското няма сравнение, в пъти по-зле е.

Нашето метро е много хубаво, наистина, откъм комфорт, шум, удобства.

Не е чудно, като се има предвид, че разликата между двете, лондонското и софийското, е почти един век.

# 1 495
  • Мнения: 5 060
Ако приемем образно, че всяка държава в Света е един квартал, смятайте какви екземпляри са българските обитатели.  Grinning
Ама гледам и те напират да са екстра качество, оплювайки Обеля, а какво ли си мислят за тях Обама или Меркел?


Метрото в Лондон е на повече от 100 години. Няма как нашето да не е по-хубаво. Ако като отворят и линията до Летището и избегнат миризмата на лондонското при Хийтроу, ще сме първенци.

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 06:22 от Церемония

# 1 496
  • Мнения: 1 040
Ама вие верно не сте У ред, София с нейните камари боклуци и опасни улични
песове била по-хубаво място от Париж и  Букурещ?  Shocked
Париж всеки един ден приема хиляди туристи, те са му основния замърсител,
а София всеки един ден се о. сира от собствените си граждани.

# 1 497
  • Мнения: 2 237
Седнали да си мерят кварталите, а какво ще каже един лондончанин или парижанин от който и да било тамошен квартал? Смях.

Точно тези ли? По-смотано от парижкото гето няма. Тук нашите малцинства крадат, но там на неинтегрираните, като им изпушат бушоните, взривяват коли.

# 1 498
  • Мнения: 9 785
На нещо подобно съм била свидетел и аз. Приятелско семейство на нашите, много интелигентни хора с дъщеря около моята възраст, тогава аз бях 6-7 клас, тя малко по-голяма. Невероятна трансформация видях в нея, след като се преместиха да живеят в Обеля. Започна да пие, събра се там с някакви типове, накрая я крадоха цигани и май с тях си остана... Дрогираха я с нещо. Ужасяваща история, която довърши майка й - почина от рак, заради всичките тия истории...
Класика в жанра. Гледаш детето в саксия и изведнъж го пускаш по широкия свят. Реално, не знам дали така се е случило, но много прилича на добре познати истории.
Аз считам за грешка на много добре възпитани и интелигентни родители, е крият истината за света и в последвие децата не могат да преценяват правилно ситуацията, в която са. На децата ми се стремя да им казвам какво се случва, че има мизерия, глад, че хората лъжат, за да се облагодетелстват и т.н.
Децата, на които истината не им е спестявана, психологически са по-подготвени да понасят несгодите в живота.
Друг важен фактор е, че детето трябва да бъде научено да споделя с родителя всичко и родителят трябва да положи максимални усилия тази връзка да не се прекъсва в тийн годините.
Оттам нататък, всяко зло за добро.
Така мисля аз.

# 1 499
  • Мнения: 1 298
Коментарите на повечето звучат като онази лисица, дето заключила , че гроздето е кисело , нищо че заключението и било на база на това , че не може да го достигне. Аналогично, не можете да си позволите жилище в центъра и давай кварталите са по-хубави...

Велико! Край! Истината излезе! Вече няма какво да се коментира! Заключвайте темата!  Mr. Green



Ми не лъже Титина, какво. Който ми каже, че му е по-красиво в Люлин / Надежда и съседите му са по-интелигентни и културни, отколкото в (по-хубавите части на) Лозенец, е, нема пък да му повервам!

А че все пак говорим за София, БГ, и че във всички квартали са се поомешали хора от различни черги/манталитети, това не спори никой. Говорим за процентно съотношение, което именно има влияние върху общия междусъседски климат и обстановка.

Последна редакция: сб, 29 ное 2014, 00:18 от karmelita_007

Общи условия

Активация на акаунт