Сладко февруарче вече лази, кой на ред е да го пази? - 8 тема

  • 24 604
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 82
Здравейте банда,
Ние станахме към 9 и нещо, закусихме попарка, после  newsm79 newsm75 wash заедно с малката и сега тя спинка, аз седнах малко да ви видя какво правите и разбрах, че било празник днес, а аз се разчистих...но не знаех, простено ми е Simple Smile
Честити месечинки и именни дни на празнуващите малки и пораснали дечица!!!  Tada
Ние снощи също бяхме от купонясващите. Заспа към 9 и нещо диването и до 23:30 се наспа и купона започна. ММ все вика, че изнасяла представление и снощи й вика: "ааа вече не така, като научиш часовника и дните от седмицата чак тогава може да изнасяш представления, а не така когато си искаш, знаеш ли колко е часа?" а на мен така ми се спеше... и викам какво му стана на ММ, какъв часовник, какви дни от седмицата, за какво говори? А той като научела дните от седмицата и часовника, да ни казва в кой ден и в колко часа ще ни изнася представление, да сме подготвени.... Joy Та представлението е продължило до 2 и нещо, но аз съм заспала по някое време...направо едва гледах...
За яденето вече не знам да не яде-лошо, да яде пък много-пак лошо...Една ли е беля...дали скоро ще спре да ни тормози тоя въпрос...а дано, ама надали  Banghead  Ние сме на кухня и сме на млечна храна се води, даже на кухнята пише кърмческа и е само пюре(з/м) и десерт(кисели,кремче, грис и т.н.), а след годинка е преходната и там са повече "ястия" за един ден. И аз й давам за обяд пюрето и след обяд десерта, а ЛЛ каза, ако не й стига до 230 гр. мога да й давам и плодово пюре след з/м пюре (190 гр. з/м + 40 гр. плодово=230гр.) Може така да й давам и после след десерта пак. А вечер ако има купон и не заспива вече час-два пак й давам АМ(230мл. общо) и понякога се успива така, но не винаги...
За къпането, ние я къпем през ден със шампоо само косичката и измивно блокче(сапунче) на себа мед са и двете, но може в скоро време и да разредим процедурите, а през другото време мием д-то, личицето и ръчичките и така...
А сега се сещам да ви питам, календарите с коледни снимки ли се правят newsm78, че за с зачудих нали са за цялата година, пък с коледни мотиви ако е цяла година трябва да ти е нова година всеки ден, то добре звучи ако е така, но...Не че е лошо, просто нямам представа как се правят календари с бебе, сори за тъпия въпрос, но се зачудих нещо какво да правя  newsm78
Други тъпи въпроси не ми идват наум, но ако ме удари някой по главата, пак ще питам, да знаете  Grinning
Лек ден Hug

# 61
  • Мнения: 3 846
Флауърче, благодарско за идейката с Уникарт bowuu

# 62
  • Varna
  • Мнения: 356
Здрастииииииииии! Зема се разпиша набързо, че довечера съм на родилеска среща да ми се карат, и после и аз като взема да се карам , и не знам дали ще остане време за българските майки!
Чесит имен ден на Катетата!
Честита месечинка на снахичката Бобчето и на Воленка.
Хваля се- пълзим, ама яко. И Боби вече е на килима, че спалнята я взима с една засилка.
За храненето- аз давам всичко, обаче ме разбирайте наистина всичко- вчера двамата бяхме на червено цвекло/ другите двама не го близват/ , сложих си в пюрето и си го хапна. Слагам лук или праз на всички пюрета, чушка/пиперка/ на всичко, морков. Иначе и целина давам, и зеле- е по едно кубче за разнообразие, но става добро зеле и целина + картоф.
Тва с трите манджи- засега при нас отпада- пюрето му стига уж на обяд. Не ни стига закуската, ама като пореве малко пък се кротне- аз му показвам празната паничка, пляскам с ръце за браво, и му пъхам играчка в ръцете- засега минава номера. Вечер пие различно- от 120 мл АМ, до 180 мл- най-много. Аз предлагам 180 мл и снищи хвърлях, ама знам ли го накъде ще му е китката. Наистина има логика в трите манджи, наистина на ясла така ядат и верно от кухнята супата е по-малко, но пюрето със сигурност- поне в нашето бурканче е поне 220 гр, което на Боби си му е идеално.
Това засега . Изчезвам.
Аааааааааааа Боби има нов прякор- Нали е кюфтето на мама Тачи, та той е Кюфтачи.

# 63
  • NE
  • Мнения: 11 001
Бизи Аз съм работила 3 г. в книжарница и реших, че още не са им доставили картички, а те са няколко вида, ама и с надценка и реших да си ги поръчам от големият каталог. Grinning
Маги Аз давам овесени ядки, каша или млечна каша от бурканче. Напоследък яде много печени ябълки и круши в масло. Peace

Къпането е част от ритуала за приспиване. То хем се отпуска и успокоява, хем пада голямо забавление във ваничката. Къпя го от начало всяка вечер с косата и тялото. Ползвам Mustela шампоан за коса и тяло и после хидратиращ лосион и крем за дупе, но правен в аптека. Козметиката я ползвам по 6 месеца, а кремчето ми стига за месец. С Тео бебе сапун мия на мивката дупАта всеки път при смяна на пампата.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 130
за къпането и ние си се къпем всяка вечер. Това си ни е ритуал. Сега нали сме направо във ваната и е голям купон. Главичката я къпя още с Мустелата за крусти, още не ми е свършил. Тялото до сега мих с пенатен (носят ми от Австрия), сега малко за разнообразие ще минем на Мустела, защото имам един тук, пък после пак ще си минем на Пенатен.
Масажи също си правим всяка вечер. Сега сме на олио Мустела и много ми харесва. Лицето пък мажем с кремче Мустела за студено време.
Абее глезена работа. Аз нямам толкова мазила колкото Влади има  Joy.
Така сме си свикнали и той знае баня, масаж и после цоцкане и заспива Simple Smile и после се будим по 100 пъти, но това са подробности  Crazy

# 65
  • Мнения: 149
Здравейте,момичета
Първо да кажа на mammaKyti че темичката ни е прекрасна smile3525Благодарим ти. Hug
Второ благодаря на всички за честитките- Воленка има месечинка-9 месеца Blush.И честита месечинка на Бобчето-да са ни живички и здравички.ОФ като казах здрави пак да ви се оплача.Нали в сряда излязохме от болницата и продължихме лечението с инжекции и инхалации вкъщи.В петък сутринта всички приключи  baby_neutralи...честито-малката с диария.Ама диария да ви види окото Rolling EyesЕстествено реших ,че е от антибиотика newsm78 и докато чаках да се #Crazy изчисти ...хоп на другата вечер аз с повръщане и разстрийство и след един час ..хоп и баткото с повръщане.Ревеше ми сееее. CryДобре,че свеки ми беше на гости(не че ме отменяше де ,ама помогна за туй-онуй)Та едва утикахме ноща-,не мога да смогна да се изповръщам(извинявам се)за да дам чай на дребната и да държа легена на баткото.Сега като се сетя ми е смешно,но тогава ми идваше да се  #2gunfireХубаво е че тези вируси са кратки и  на по-другия ден нищо ти няма-абсолютно нищо.Малката продължавам да я тъпча с хидрасек и други прахчета и мезимфорте newsm78-пък да видим.
Аз затова по-рядко се включвам последните дни,гледам да ви чета редовно ,но вие пък голямо писане -браво,браво... Hug

За къпането-всяка вечер се къпем ,но косичката през вечер.Ние сме с голяма коса,а не искам още да ползвам сешоар,дори  се е случвало да заспи с влажна коса.Къпя я с бюбхен- от глава до пети.И после се мажем пак с крем или олио на бюбхен.А това ме подсеща да ви питам-някоя суши ли косичката със сешоар? newsm78

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 14:50 от Стели 81

# 66
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета!
Честити месечинки на бебоците на Дучето и Стели.  Hug   bouquet
Явно февруарчета са нощни птици. И Ева снощи няколко пъти се буди. А и докато се приспим преди това. Уж й се спи, а цокне два пъти и тръгва да се върти из леглото и чака да бъде намачкана и нацелувана. След като свършим тази процедура се кротва и заспива.
Освен мачкането и гъделичкането и при нас къпането ни е като ритуал преди заспиване. Задължително трябва да се цопне в коритото.
Това тристепенно меню Ева ще има да го яде три дена, а може и повече. Ние сме мъчим с едностепенно, а пък за повече не ми се и мисли. ooooh!
И аз мислих днеска да си направя някоя друга разкрасителна процедура, ама май няма да стане. Малката днеска ми се е лепнала и само иска да се катери по мен. Така че, ако шефката отпусне, утре ще ги свърша тези неща.
Ева от няколко дена, като й пуснем Gummy bear почва да си клати дупарата и да пее. Голяма скица е.  Laughing  Joy

# 67
  • Мнения: 2 141
Сестро Мечева  Heart Eyes ти пък к'во ся, надуваш ми се, че имаш хол и диван ли Crossing Arms ми и аз ще имам НАЙ-СЕТНЕ мада фака  Joy Joy Joy
Скрит текст:
Вчера боядисаха стените, днеска циклиха и лакираха паркета някви двама изтръпнали шматки, влязоха в спалнята да ме викали Shocked "Чт, бързо да излизате от спалнята, тука друг мъж освен мъжа ми и сина ми да няма" - а те така Shocked
Маааамичката им ....... един път не можах да попадна на свестни майстори бе, пу и късмета му и всичко му ooooh! малко съм вулгарна, ама предполагам съм надрусана от аромата на лак, а за чавенцето няма да ви казвам - подскача и крещи "КО - КО - КО - КО" rotfImao
За капак на всичко спалнята ми е пламнала влага  Shocked едната стена само - тази, която е с хола /явно от шпакловката в хола и е попила влагата тука/, че правих малко разместване да диша стената и ... даже на Мончо кошарата преместих ooooh!
Та така... утре ще дойдат още веднъж да лакират, в други ден идват за 2ра ръка боя и ... вкарваме дивана, който е в коридора Shocked не, не е малък диван hahaha добре, че е голям коридора, че  Joy Joy Joy че и секцията и тя е там hahaha
Та така голямо чудо свърших днеска - и изпратих двамата глупаци!
Добре, че поне в спалнята не мирише на лак, че за Мони се притеснявах ooooh!
Та така Мечева Laughing хич не ми се надувай, че си се напила на ДИВАНА в ХОЛА - не къде да е, а в ХОЛА Joy скоро и аз ще се напия там Crossing Arms Hug Heart Eyes
evenceto_ Heart Eyes аз нашите календари /на Мони де/ ще ги правя само с Коледни мотиви, макар да имаш право, ама тъй ще е  Hug

Въх, голяма съм калпазанка значи с това къпане Blush ама не намирам логика да го къпя всяка вечер де, та за това всеки ден мием само от кръста на долу - памперс зоната, а 2 пъти седмично "ох, баня, ох, кеф" hahaha

# 68
  • Мнения: 2 431
Стели, ние сме с малко косичка, та мисълта за сешоар ни е много далечна. Simple Smile Но пък малката супер много се кефи като включвам сешоара за себе си. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 53
Ахаха, мама Къти, имаш хол... само че в коридора.  Laughing И ние онзи ден сглобихме секцията в хола. Сега остана само холна маса.
Скрит текст:
Ние още се дообзавеждаме. До преди няколко месеца живеехме в една къща не само със свекърва ми, а и с майка й. И това много почна да ми се отразява на писхическото състояние. Дет се вика леко изчатках там. Та преждевременно се нанесохме в апартамента и сега довършваме някои неща. На свесни майстори трудно да попаднеш... повечето са простаци и мързеливци (ще ме извинявате, ама...). Само човека, който ни прави кухнята беше супер възпитан и съобразителен. Други зидари, мазачи и тем подобни  Sick Ама добре, че те си свършиха работата преди да се нанесем.

А за къпането - Ева всяка вечер е в коритото, ама то по-скоро е като ритуал. Основно я къпя 2-3 пъти в седмицата. През другото време повече се плацика и се опитва тя да изкъпе мен. Даже ММ снощи, като излязохме с Ева от банята, каза, че аз съм по-мокра от нея.  Joy А като ме домързи някой път й измивам само дупето на чешмата.

И аз не ползвам сешоар за малката, то като я забърша с кърпата и главата й почти суха. Няма много коса дете, а толкова рошава. Всеки косъм в различна посока стърчи и тук там някоя къдрица се опитва да се появи  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 80
Цоп и аз в темата.
Къти, много благодаря за старанието да я направиш. Страхотна е! И колажът е прекрасен  Hug Пу-пу, голям хубав мъж е Мони.

Честита месечинка на Бобче и Воленка. Да растата здрави калпазанки и щастливи сладуранки!

Мечева, честит ти Хуйлед  Joy Мнооооого се смЕх  Laughing Аз имам един ТоЙшиба, но понеже вече е стар и не ми стига, та се сдобих и с Хуйлед Факърд  hahaha
Феичке, Вилито досега не е ли ял телешко и жълтък? Няма какво да се плашиш, те са слаби алергени.

При нас нищо особено. Едвам си държа очите вече отворени, голям дивак е малчо нощем. Така ми пада имунитета от недоспиване, че хич не ми се иска да излизам на разходки да не настина. Баща му като се прибере ако го изкара ще е екстра.
Ние не го къпем всяка вечер, 2-3 пъти в седмицата. Вечер мием дупето, крачетата, лице, ръчички. Мазила и лосиони не ползвам, седят си да събират прах само. Новото е, че не иска да седи във ваната, иска да е прав. Вече не му е интересно да пълзи, изправя се на мебелите,катери се по тях, кара ме да го държа и ходи, не мога да го накарам да седне  Crazy

Това с тристепенното меню ми се струва теоретичен репертоар на педиатрите. Аз също като Гери не смятам да го тъпча с бульон, правя му супичка и пасирам с хлебче или сухар да си стане пълноценно меню. След 30-60мин. предлагам плод.
В нашия малък град има добра контролирана детска кухня. Всеки ден има 4 основни и десерт, като на всяко ястие са изброени всички съставки. Валери, с нещата които досега съм въвела, може да яде 2-3 ястия. Толкова са разнообразни, аз така не мога да му готвя вкъщи. Майките са много доволни, та след месец и той ще е записан. Факт е, че готвеното го яде много, пюретата куцат малко.

Много  Hug на всички

# 71
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз пък ка'т Мечева ... калпазанка ... Сготвих за нас ориз със свинско и съм отделила едно бурканче за дребуса за утре на обяд - то едно парченце месо, ориз, лук и доматки ... к'во пък  Whistling ... ще добавя малко АМ и да хапва ...

Леле, като знам, че и мен ще ме чака ремонт и обзавеждане и ми се изправят косите ...



# 72
  • Бурса
  • Мнения: 649
Хилоу  Flutter

И аз съм от недоспалите затова много набързо.

Честити месечинки на двете чаровниците  Hug Heart Eyes
Честита ти именничка Безобидничка. Да си носи с много късмет името   bouquet

Снощи Къти я четох в 2 часа и даже щях да пиша ама викам вече ще е легнала Simple Smile а ние си будувахме още.

Къпането: ми цопваме се във ваната всяка вечер ама с шампоанче 1-2 пъти в седмицата, тогава и косичката. Иначе само с водичка. Мажа я с олио на мустела после. Стели аз суша косата на бебка със сешоар от 2 месеца вече. И тя има много коса и иначе трябва да я оставя да спи с мокра такава а не ми се иска, пък и на нея много и харесва Simple Smile Важното е в началото да не наплашиш малката, пускай го на най-слаба степен, насочвай го към тебе да види как ти се роши косата и така Simple Smile

Аз да ви кажа и при нас тристепенно меню е невъзможно, но от скоро като давам м/з пюре и примерно изяде 40 гр. и откаже категорично повече от него и и предлагам после плодово. Гледам само да докосне устничките да види че е различно на вкус и някои път изяжда още към 20-30 гр и от него. Та правя някакво двустепенно меню без да искам  Laughing

И набързо да ви питам грешно ли е да давам каша в 20:00, в смисъл късно ли е, при положение че към 21:30-22:00 я кърмя за приспиване.

Хубава вечер  Hug

# 73
  • Мнения: 53
Тели, не знам грешно ли е, правилно ли е, ама и аз давам кашата към 20:00 часа.

# 74
  • Мнения: 2 141
Що пък да е грешно, щом си хапва и е здраво няма нищо грешно Hug
Ох изчипкахме се с Мончо и сега леж Blush най-накрая - време за почивка.
Изцяло ваша съм вече Laughing

Общи условия

Активация на акаунт