Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 870
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 4 199
За малко ги сложил, разбираш ли, да си прочистел очите ли, какво смотолеви не знам. На мен, признавам си, ми стана по-скоро малко гнусновато, отколкото притеснение от някакви други последствия. Както съм и късогледа, днес ще виждам по добре с гърба си, във връзка с казаното от Джаки Joy

# 1 126
  • Мнения: 4 892
Благодаря на всички за поздравите от вчера.

Бебето има хрема, ама сега ще му прибая нещо и ще мине. Сега набива мандарини, казала съм и че така прави Кумчо Вълчо. Нашия е вегетарианец и сега ги мляска като "кучу учу".

Голямата има занимания и после ще ходят с баба й на представление - Пепеляшка - Балет на лед на Санкт Петербург. В ЕНДЕКАТО на културата.  Crazy

По темата с кръщенетата не мога да се изкажа категорично. Но у нас понеже така или иначе съжителстват две религии, та има свобода на вероизповеданията  Laughing Който в каквото иска да вярва. Никой и от двете страни не е религиозен. Но да кажем, че в известна степен всеки от нас е вярващ. Децата не са кръстени, но е обсъждано. Ако по натам в годините решим, ще ги кръстим.
Иначе за обиците бях категорична - не! Докато не поискат сами. Голямата е на 7 и от известно време казва, че иска. Не настоятелно, но през някакви периоди се присеща. Та може и да и ги продупча. С малката ще е пак така, като започне да се осъзнава и прииска, ще продупча.

Ох, бе, Джулиииииии21  Joy  Аз няма да казвам малката каква чаша беше набарала и почти щеше да надигне. Само ще кажа, че се намира на баба ми в стаята! УЖАС!!!!  ooooh!

# 1 127
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Добро утро! Тръгвам на пазар. Само да кажа на Джули, че сълзи ми текат от смях. Чак и моите лещи ще паднат Simple Smile

# 1 128
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Формално погледнато - не точно с гърба ще виждаш по-добре, Джули.

Споделял съм, че моите деца са ящни, та съм чакал с нетърпение и да да изкарат монети, жетони, костилка от кайсия(!).  Взимам си съответното приспособление и си правя проучването - има ли монетки, няма ли. Златотърсачество, един вид.

Преди години изпих една чаша белина по тоя навик и оттогава преди да отпия, душа чашата си като хрътка, ако ще и час преди това все в ръката да ми е стояла.

# 1 129
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Малеее, добре си се дезинфекцирал

# 1 130
  • Мнения: 4 199
Тъй, тъй Куркума, но да не събуждаме със стрес все още сънените форумски очи - с лещи или без. Свекървата пък ливнала машинно масло. Отново сипано в малка чашка, помислила че е чай. Но това преди години, покрай времената  на недоимък. Пуста икономия. Но нищо и нямало, де Mr. Green

Нино, досетиФ са какво е било съдържимото на тъз чашка Joy

# 1 131
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Привет и от мен! Осигурихте ми порция смях за добро утро! Аз лещи не съм изпивала, ама веднъж реших, че мога и двете да ги сложа в едното око.
За това кой какво е пил - като беше малък синът ни, идва един ден и казва: "Пих спирачна течност."  Shocked Побърка ни, подложихме го на разпит; консултации по телефона с токсикологията...  Не му е подействала,де... още не му хващат стопроцентово спирачките.
За Амазон - много лесно се пазарува, много са коректни. Тонка знае как може да се доставя до България. Иначе ние сме поръчвали от немския - с доставка до Испания.
Така, изчетох, писах, сега мога да отивам да пия кафе. Днес ми е ден за пазаруване и скитане.

# 1 132
  • Мнения: 2 658
Леле, Джул Laughing Дали ще са подходящи за употреба, след като излязат? Wink

# 1 133
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
С чашите изобщо трябва да се внимава много.
Аз имам още съмнения, че много отдавна покрай едно идване да поиска чаша захар и най-вече защото се заприказва, комшийката баба Живка изпи водата от чашата, дето дядо си държеше зъбите нощем.

# 1 134
  • Мнения: 4 892
Като бяхме малки със сестра ми и се бяхме сдърпали нещо, аз да съм била на 8-9 години, тя да е била на 5-6 и ми предлага в знак на примирие чаша с бъзов сок. Да, но тя сложила вместо това малко вода и повече веро. А едно време верото си беше доста агресивно. Аз понеже съм лакома и обърнах една голяма глътка. Болката, която изпитах е неописуема. Просто зверска болка, умирах.
И до сега имам проблеми с дихателните пътища и гърлото, най-много от това боледувам и понякога си мисля, че и това ми е оказало влияние. Но не казвам на сестра ми, де. Тя беше малка и не е разбирала.
Много трябва да се внимава с тия неща.

# 1 135
  • Мнения: 4 199
Корделия, че какво да им е - преминали са пречиствателната станция Joy Нино, твоето никак не е смешно Hug
Хубав уикенд от мен Hug

# 1 136
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Аз имам още съмнения, че много отдавна покрай едно идване да поиска чаша захар и най-вече защото се заприказва, комшийката баба Живка изпи водата от чашата, дето дядо си държеше зъбите нощем.
Голяма работа, все едно го е целувала. Една вода от ченета нищо не е.

# 1 137
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама сте скици Joy Добре се посмях!
Аз май гадости не съм пила/яла или поне не съм разбрала.

Много ми е хубаво, спах до 11. Снощи бяхме на хубаво гости, вино и смешки до среднощ. Тръгнахме си зорлем, защото децата почнаха да окапват на дивана едно по едно. И сега пия кафе с форум по пижама, няма такава класика Sunglasses

Кръщенето аз го възприемам като част от традициите. Като сватбата, като Коледа и т.н. В нашето семейство християнските традиции ги спазваме заради традицията, а не толкова защото са християнски. Някакъв особен микс от нерелигиозни вярващи сме Laughing Мъжа ми се увлича по будизма, аз чета за всички религии - интересни са ми от философска и политическа гледна точка, "вяра" изпитвам по-скоро в това, че все нещо е предизвикало големия взрив и преди него все нещо има, както и че някой ден, когато не сме толкова примитивни, ще разберем всичко това. Може да се каже, че вярвам в науката и че тя, и религията, всъщност само заедно могат наистина да отговорят на най-важните въпроси.  Но да спра, че е много рано за тези размишления Simple Smile

# 1 138
  • Мнения: 22 036
Добро утро!

Сетих се рано-рано за Daun under...какво стана след ухапването newsm78 Пропуснала съм...сега гледах по NG за Австралия и... Grinning

Пия още кафето,детето спи,ММ по диваните,а мама решава кръстословица.После ще я карам на автогарата и ние при свеки да се видим.Оставям къщата неизчистена,нямам идея какво ще се яде като се приберем,а и детето даде учебниците на съученик да преписва и това ще трябва да правим утре... Whistling

Приятен уикенд!

Отчетах се на следващата сутрин - Simple Smile - оцелях. Не е такава драма за възрастни. Отровна е гадинката, но е опасна за малки деца и за хора с алергии. Боля ужасно около три дни, но с това се приключи.
Лиляна, ако желаеш да влезем в дискусия пиши в тематая, в която аз съм писала. И там казах, че "Искам да кажа" е хубава тема и не смятам да я разводнявам.

# 1 139
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Добро утро и от мен!
Искам да кажа, че "Искам да кажа" е истински остров на съкровищата за мен. Лекарства, рецепти, препоръки, насоки, добра компания- всичко можеш да получиш тук. Благодаря ви!
Искам също да кажа, че по принцип съм съгласна с Лиляна и според мен религията трябва да е осъзнат избор, не наложен, но не направих точно така поради едно неприятно стечение на обстоятелствата. Аз съм също като Белинда умерено вярваща, с разумно осмисляне на религията, както и философски и исторически поглед към другите религии. Възпитавам в този дух.
Аз за Даун се сетих вчера като слушах за бурите в Авсралия. Как сте там?
Ей, пак ме усмихнахне в началото на деня. Джулка, много хранителна закуска Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт