Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 134 848
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 687
658229, и аз като теб започнах, но не съм напреднала толкова с процедурите Simple Smile
при мен след първата процедура под мишниците 40 дни нямах нищо, даже като отидох за втората процедура на лице показах и казаха, че още няма смисъл за втора процедура. но и лицето ми се повлия добре, мнооооого съм доволна на този етап.

# 121
  • Мнения: 2 861
Здравейте, да се запиша и аз да следя темата и да споделя личен опит  Peace

От години ходя на процедури на кола маска при козметик и въпреки че окосмяването все още е прекалено много според мен започнаха да намаляват и това малко ми даде смелост да опитам и лазера, като по траен (надявам се) метод.

и се пробвах с мишници.

Около месец преди първата процедура спрях да епилирам и минах на самобръсначка.

След първата процедура след известно време започнаха да оредяват косъмчетата и времето за растеж се увеличи видимо - бръснене веднъж седмично си стигаше напълно.

След втората процедура, като по чудо останаха много малко косъмчета и бръснене веднъж- два пъти за цял месец си бяха напълно достатъчно.

След третата процедура, за моя изненада се появиха повече косъмчета от предния месец. Не мога да кажа, че се върна първоначалния вид, но не разбирам защо се получи това. newsm78
След няколко дена мисля да направя следващата процедура и да поговоря за проблема дали е нормално.

А между другото миналата седмица направих и първа процедура за лице. За сега не виждам промяна. Проблеми свързани с процедурата нямах. Най-трудното е търпенето на космите, защото не мога да ги епилирам а да ги бръсна не искам.. Само ги скъсявам ако излизането ми навън е наложително..



http://www.transgendercare.com/electrolysis/hair/growth_table.htm
*Съществуват много фактори, които засягат растежа на космите при отделните случаи. Тези таблици на растеж следва  да бъдат ползвани само като много обща индикация.
За мишници:
Във фаза на покой: 70% от космените фоликули
Във фаза на растеж: 30% от космените фоликули
Продължителност на фазата на покой: 12 седмици
Продължителност на фазата на растеж: 16 седмици
Космени фоликули на кв.см: 65
Дневен растеж: 0,3 мм
Максимална дълбочина: 3,5-4,5 мм

Средна продължителност, необходима за появяването отново но косми след отскубване с пинсета или кола-маска:
Средно дълбоки твърди и с пигмент/оцветяване/ косми по тялото, отсрани на лицето:  от 6 до 7 седмици
Дълбоки, твърди (като зоната на брадата): от 5 до 6 седмици
Средно дълбоки, стимулирани/ускорени косми: от 7 до 9 седмици
Плитки, мъхести косми (мъх): от 8 до 10 седмици


 
 

# 122
  • Мнения: 2 861
Пиша в отделен ост, защото ми блокира компютъра и не мога да публикувам.

За мишниците:

С колата маска в продължение на години не си виждала космите си толкова често на повърнхостта (на космите във фаза на растеж им трябат 6-7 седмици за да достигнат овърхността); с бръсненето им е необходимо по-малко време за да са видими на повърхността; растежът и ппи двете процедри е същия, но при кола маската имаш илюзията, че са по-малко.

При първата процедура само 30% от космите ти са били във фаза на растеж, от тях една част не са били на повърхността и не са били третирани (спряла си скубането 4 седмици преди процедурата, а не 6-7 седмици преди това.

70% от космите са били във фаза на покой; това продължава седмици; трябва да навлязат във фаза на растеж и на повърхността на кожата за да бъдат третирани.

За лицето:

Там космите растат по-бързо, по-малко са покой, пове*е в растеж; трябват им пове*уе процедури; мъховете и по светлте косми по трудно се повлияват или не се повлияват.

При хормонални проблеми, трябват повече процедури, но трябва и лечение, защото се активират нови фоликули от хормоналният дисбаланс и нови косми растат.

# 123
  • Мнения: 149
Здравейте мили дами (и господа, ако има), и аз да се запиша в темата Simple Smile

Днес си направих първа процедура на бразилски бикини и подмишници в Лазер Център. Чакам резултат с нетърпение Simple Smile.

История: интим - кола маска дълги години, после крем депилатоар и бръснач около 2-3 години. Подмишници - редуване на епилатор и бръснач, напоследък само бръснач. Правих си лазерна (уж) епилация в един козметичен салон и за двете зони, но ефекта след доста процедури беше крайно незадоволителен, освен това хигиената не ме възхити. Опадаха малко косми в горната част на пубиса, на мишниците нямаше ефект. Може би огромната промоция трябваше да ме накара да се замисля малко, но не би, реших да спестя малко.

След като прочетох колко доволни има от Лазер Център, реших да се пробвам там, пък дано да си струва парите. Ще отчитам резултат.

# 124
  • FRANCE
  • Мнения: 2 250
Правих све в Лазер център в София но се прибръах във Френско и ще се наложи да правя тук. Направо ми се реве 250 евро триъгълник и подмишници .... имам час за др седмица. Ще докладвам как е.

# 125
  • Мнения: 39
Здравейте,искам да питам по време на кърмене може ли да се прави лазерна епилация на подмишници,тъй като съм чела различни мнения по въпроса?Благодаря предварително.

# 126
  • Мнения: 978
Споделете колко струва горе долу една процедура за цели ръце и на шия Hug

# 127
  • Мнения: 1 687
veli977, има си ценоразпис, публикуван е в интернет. просто цъкни сайта на студиото, което те интересува.

# 128
  • Мнения: 2 487
Както бя писала преди време, имах желание да си махна мъхчетата и русите косми от лицето, но посетих Лазер център в Бургас и ми казаха, че няма да се повлияят  Cry .Явно ще си оставам с тях ....

# 129
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Мъхчета и руси косми биха се повлияли от фото епилация, но аз не бих си причинила толкова много болка, честно, освен ако не ме притесняват толкова много, че да не мога да се примиря с тях.

# 130
  • Мнения: 106
Ходих в събота в Лазер център .Правих процедури на лице , за сега още нищо не е окапало , толкова са здрави космите , че като ги дърпам и ме боли Sad Не останах особено очарована , служителките бяха мили , но вътре беше голям студ , а имам записан час за средата на седмицата на крака и бразилски бикини . Принципно до сега ходих във Версус и бях изключително доволна , единственото нещо което ме подразни е , че като започнеш зона и да пуснат промоция на зоната . която обработваш не можеш да се възползваш или ако си ползвал ваучер промоция за определена зона , при следваща промоция пак не можеш да се възползваш и затова реших да ги сменя, защото не държат да си запазят старите клиенти . А промоциите им са само за нови клиенти или настоящи , които до сега не са обработвали промоционална зона

# 131
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
Ходих в събота в Лазер център .Правих процедури на лице , за сега още нищо не е окапало , толкова са здрави космите , че като ги дърпам и ме боли Sad Не останах особено очарована , служителките бяха мили , но вътре беше голям студ , а имам записан час за средата на седмицата на крака и бразилски бикини . Принципно до сега ходих във Версус и бях изключително доволна , единственото нещо което ме подразни е , че като започнеш зона и да пуснат промоция на зоната . която обработваш не можеш да се възползваш или ако си ползвал ваучер промоция за определена зона , при следваща промоция пак не можеш да се възползваш и затова реших да ги сменя, защото не държат да си запазят старите клиенти . А промоциите им са само за нови клиенти или настоящи , които до сега не са обработвали промоционална зона
Мен ме предупредиха за студа, тъй като самия лазер трябва да стои на по-хладно.

# 132
  • Мнения: 1 687
клементина, изчакай още няколко дни, ще опадат космите.

# 133
  • Мнения: 106
клементина, изчакай още няколко дни, ще опадат космите.

Притеснена съм , понеже до сега ходих във Версус и знам след процедура какво следва . Според мен ме пуснаха на по-ниски импулси и затова по- здравите косми няма да паднат. Днес съм на други зони в Лазер център и смятам да им направя рекламация , защото парите които ще оставя там не са никак малко и нямат право на грешка !

# 134
  • Мнения: 1 687
ами аз ходя в лазер център на лице и винаги косъмчетата си падат няколко дни след процедура, то няма логика да е иначе, все пак им отнема време да пораснат, знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт