Късно отвикване от биберон

  • 14 623
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 292
Dige, историята ми е същата, възрастта също, назад в темата разказвах. Сега мина малко време и позабравих, но периода тогава си беше ад. Явно, че не беше готов, явно, че си я изстрада и да си призная честно, колкото се радвам, че я няма в устата му, толкова и съжалявам, че я махнах.
Резултатът вече почти два месеца по-късно, развали си режима на спане от всякъде. Сега един ден спи на обяд един не, а вечер няма заспиване преди 12! Преди с бибата се инасаше и най-много до 22.30 беше заспал. Баща му не пропуска ден да спомене, че явно сме сгрешили.
Това е моят случай, не е валиден естествено за всички, но моят съвет е, ако е само за сън да не се бърза да се маха, нищо няма да им стане на зъбите.
Моят педиатър ми каза да изчакам, че сега го дразнят най-много крайните кътници, е не го послушах, а трябваше.

# 61
  • Мнения: 818
а вечер няма заспиване преди 12!
Научи го да заспива само, колко му е... И вечер го слагаш в 8-9, пък то ако иска и в 3 през нощта да заспи. Стига да знае, че ставане от леглото няма. Аз никога не съм чакала моите да заспят. Правим си режима, слагам го да легне, загасям лампата и вече когато си заспи... Имало е опити за реване, но аз на такива неща не поддавам изобщо. Дори в едногодишната им възраст не съм толерирала това. Една вечер ще реве примерно, особено ако твоят знае, че ще дойдеш... втората вечер ще реве, но ако и двете вечери не отидеш при него, а го оставиш да заспи, от третата нататък няма да реве, няма и да има нужда, ще се научи да се успокоява самичък. Това е доста важно, между другото.

# 62
  • Мнения: 4 292
Има истина в думите ти, ще пробвам, че на нищо не прилича това 2-годишно да откарва до 12.

# 63
  • Мнения: X
Извинявам се, ама децата са различни. Ние сме 3 деца и майка ми казва, че не помни някога да ни е приспивала. Просто изгасяла лампата и ние сами сме си заспивали. Да отбележа, спяли сме си кротко цяла нощ. Моето диване докато сучеше, година и три месеца сън не съм видяла. Минимум по два пъти на нощ ме е будил. Няма да му давам биберон ли? И как съм го приспивала, пяла и рецитирала стихове, че и досега.. А метода с рева не действа при всеки, просто ината на някои е по-силен от нервите на родителите. Не бих го и пробвала де, ама това е друга тема.

# 64
  • Мнения: 4 292
Ще пробвам да го оставям в леглото, пък да се върти там, естествено, че ако реве като магаре няма да го оставя, това би било по-лошо от заспиването в 12.
Ето тази вечер,баня, игра, песничка и в креватчето. Беше потресен, мрънка, мрънка, легнахме изгасихме, хъркахме уж малко с баща му и след няколко минути заспа. Това в 23ч . Чак не мога да повярвам.

# 65
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 477
А принципно до кога се смята,че  детето вече  не трябва да смуче биберон?
До кога е позволено? newsm78

# 66
  • Мнения: 818
Ще пробвам да го оставям в леглото, пък да се върти там, естествено, че ако реве като магаре няма да го оставя, това би било по-лошо от заспиването в 12.
Напротив. Би било много по-добре даже! Като реве така и никой не му се върже на лигавщината, другата вечер ще реве по-малко, а третата вечер я ревне, я не и оттам нататък няма да реве изобщо, а отново ще си заспива самичък щастливо, защото ще знае, че по принцип си заспива сам.

# 67
  • София
  • Мнения: 18 800
Това,че твоите деца приемат твоите методи и ги оставяш сами да заспиват не значи ,че е равно за всички.Както и по горе ти казах твоите методи са си за твоите деца.

# 68
  • Мнения: 30 126
Това,че твоите деца приемат твоите методи и ги оставяш сами да заспиват не значи ,че е равно за всички.Както и по горе ти казах твоите методи са си за твоите деца.

+1  Peace

Децата са много различни, както и родителите!

# 69
  • Мнения: X
Биберон залъгалка никога не съм купувала. Пие мляко с биберон само сутрин и не ми е проблем. За заспиването- имаше един период като бебе останах без крака от разходки за да спи. Накрая просто реших, че прекратявам практиката за спане в количката. Като се разкисне я слагах в леглото. Имаше моменти в които ревеше и не искаше. Не се поддавах. Свикна... И сега ляга и заспива.

# 70
  • Мнения: X
Метода да приучиш бебето с рев да заспива само е доста успешен, НО така бебето се научава да заспива НЕЩАСТНО само, защото знае, че майка му няма да дойде, когато то има нужда от нея. Поради тази причина всеки сам си преценява, дали да вярва на това твърдение или не. А пък писаници в темата от рода - биберон не съм купувала - са леко неуместни, все пак темата не е за или против биберона.

# 71
  • Мнения: X
Не мисля че детето ми е нещастно

# 72
  • Мнения: 818
НО така бебето се научава да заспива НЕЩАСТНО само, защото знае, че майка му няма да дойде, когато то има нужда от нея.
Тия драматизации са само в твоята глава (главата на възрастен). Детето първата вечер, може би и втората, наистина е нещастно, защото ревовете му не водят до нищо, както досега е ставало - с рев да постига нещата. От третата вечер нататък то започва да забравя вече варианта с "
щом ревна, мама ще дойде" и след още няколко пъти вече си заспива щастливо и само, защото знае, че "така е редно, така трябва, това е правилно, така мама е направила нещата, значи щом мама е спокойна така, значи и аз съм спокоен/а така" и си заспива.

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 22:20 от Jesus...

# 73
  • Мнения: 30 126
М....дааа! Понеже ние знаем точно какво си мисли едно бебе.... newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 18 800
Някой явно третото око му вижда какво става в главата на едно бебе hahaha

Общи условия

Активация на акаунт